برق. قدرت. کنترل. الکترونیک. مخابرات. تاسیسات.

دایره المعارف تاسیسات برق (اطلاعات عمومی برق)

عامل بوی پد پا، باکتری‌هایی است که در آنجا رشد می‌کنند. اگر بوی بد پاهایتان باعث رنجش اطرافیان می‌شود، می‌توانید با استفاده از ابزار الکترونیکی استریشو برای همیشه از این معضل رهایی پیدا کنید!

مخترع این وسیله که SteriShoe نام دارد، ادعا کرده با استفاده از نور فرابنفش می‌توان باکتری‌های موجود در کفش را که باعث بروز بوی بد پا می‌شوند، از بین ‌برد.

به گزارش دیلی‌میل، نور فرابنفش برای از بین بردن عفونت در بیمارستان‌ها، استخرها، تصیفه آب و در طی اعمال جراحی استفاده می‌شود؛ اما تاکنون هیچ کس به فکر استفاده از این فن‌آوری برای از بین بردن بوی بد کفش‌ها نیفتاده بود. 

این وسیله که بسیار شبیه به قالب کفش است، داخل کفش قرار گرفته و بعد از روشن شدن به سرعت بوی بد پا را از بین می‌برد. هر شخص به طور متوسط در هر روز 0.23 لیتر عرق به ازای هر پا تولید می‌کند. اما SteriShoe می‌تواند 99.9 باکتری‌ها را ظرف مدت 45 دقیقه از بین ببرد. این وسیله که در آمریکا ساخته شده، قرار است به زودی با قیمت 80 پوند و به صورت آنلاین به فروش برسد. 

رینز کوهلینگ از Shoe Care Innovations در این باره گفت: «پزشکان می‌توانند از SteriShoe به عنوان یک متد غیر شیمیایی برای کشتن باکتری‌ها در کفش، از بین بردن بوی بد پا و کاهش خطر عفونت در برخی از افراد استفاده کنند. آزمایشات نشان داده این وسیله می‌تواند با استفاده از نور فرابنفش میکروارگانیسم‌های موجود در کفش را از بین ببرد».

این وسیله فقط باید در داخل کفش فعال شود. به همین دلیل یک سنسور بسیار حساس روی آن به کار رفته که درست در زمانی که اندکی تحت فشار قرار بگیرد دستگاه را روشن می‌کند. این وسیله فقط باید در محیط‌های بسته و تاریک به کار برده شود، به همین دلیل یک سنسور دیگر در این وسیله قرار می‌گیرد تا از زمان درست به کار افتادن آن اطمینان حاصل شود.

http://ali142.mihanblog.com/post/2203

صفحات جانبی

نظرسنجی

    لطفاً نظرات خود را درمورد وبلاگ با اینجانب در میان بگذارید.(iman.sariri@yahoo.com)نتایج تاکنون15000مفید و 125غیرمفید. با سپاس


  • آخرین پستها

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic