برق. قدرت. کنترل. الکترونیک. مخابرات. تاسیسات.

دایره المعارف تاسیسات برق (اطلاعات عمومی برق)

قطبین مغناطیسی در شرق ژاپن که تقریبا نقطه ای هم اندازه از نظر طول جغرافیایی با مثلث برمودا می باشد، و شاید سالیان پیشتر از مثلث برمودا در آن حوادثی برای کشتیها و اکنون هواپیماها رخ می داده؛ ناحیه ای وجود دارد با اختلالات مغناطیسی شدیدتر و مخوفتر از مثلث برمودا. این ناحیه در دریای ژاپن بین ژاپن و چین قرار گرفته است و به مثلث شیطان و یا مثلث اژدها معروف است.این ناحیه هم مثل مثلث برمودا کشتیها و هواپیماها را بعضا به طرز عجیبی و غیر قابل باوری ناپدید می سازد. این منطقه از جهان بسی خطرناکتر و مهیج تر و غیرقابل توضیحتر از مثلث برمودا حادثه می آفریند. ولی علت اینکه زیاد معروف نشده است به قول چارلز برلیتز نویسنده مشهور کتابهای برمودا و اژدها می تواند در دو علت نهفته باشد:
۱ – پس از اتفاقات وحشتناک در ناحیه مثلث اژدها، ژاپنی ها بر عکس آمریکایی ها در برمودا راههای دریایی جایگزین راحتری داشتند و ترافیک این ناحیه و به تبع آن حوادث رخ داده شده در آن کاهش یافت. وگرنه از نظر اختلالات مغناطیسی و قدمت حوادث روی داده شده این ناحیه خطرناکتر از برموداست
۲ – علت دومی که آقای چارلز برلیتز بدان اشاره می دارد؛ عدم وجود توضیح علمی و منطقی برای انسانهای اصل تکنولوژی امروزی است که دانشمندان که تقریبا هیچ توجیه عاقلانه و قابل باور و همه جانبه بر این حوادث ندارند، با کمک دولتها این حوادث را گاها مخفی می کنند تا پاسخگوی مردم نباشند.
این ضعف عدم وجود دلایل قابل تعقل باعث شده است که مردم عامی ژاپنی و چینی روی به داستان پردازی و اساطیر بافی مبنی بر وجود سوپر آزدهایی با چند فرزند در این ناحیه بنمایند. و اصطلاح ژاپنی : Ma – No – Umi یا دریای شیاطین اژدهایی ساخته شود.
در این ناحیه مثلث مانند علاوه بر خواص غیرعادی مثلث برمودا در اختلالات الکترومغناطیسی وجود امواجی بس سهمگین با عنوان سان کاکو – نامی یا موج مثلث اژدها است که در سه جهت بر پیکره قایقها و یا کشتیها با قدرت تمام می تازد و در یک لحظه می تواند یک کشتی بزرگ را در هم بشکند.
از نظر جغرافیایی : از شمال غربی توکیو شروع شده و با تمایل ۱۵۰ درجه طول جغرافیایی به سوی شرق با یک خط مستقیم امتداد می یابد. سپس با انحنا به جهت جنوب، جنوب غربی ادامه یافته و به سوی جزایر بنین یا همان اوگاساوارا شینتو (Ogasavara Shinto ) جریان یافته و به طرف گوام و یاپ (Yap) از همان منطقه هم باز متمایل گشته و در امتداد خطی فرضی از تایوان گذشته و در جهت شمال، شمال شرقی مجددا به خلیج توکیو بر می گردد. حال با عنایت به اینکه مثلث برمودا هم از فلوریدا آغاز شده و در جهت شمال، شمال غربی به فلوریدا بر می گردد می توان یکی از تشابهات این دو ناحیه را دریافت.
_____________________
بر اساس نظریه ایوان ساندرسن که آن را در کتابی با عنوان ” ۱۲ گورستان شیطان سراسر دنیا ” یاد کرده در دنیا دوازده نقطه وجود دارد که شبکه هایی از اختلالات الکترومغناطیسی در آنها یافت می شود که حتی در برخی از آنها اختلالات وخیم تر از برمودا و یا مثلث اژدها می باشد ولی چون متروکند و تقریبا رفت و آمدی در آن رخ نمی دهد ؛ به نظر نمی آیند.البته مثلث برمودا و اژدها هم جزو این نواحی دوازده گانه هستند. نکته جالب اینجاست که این نقاط جغرافیایی با درصد خیلی کمی اختلاف در عرض ۳۶ درجه، پنج نقطه در نیمکره شمالی و ۵ نقطه در نیمکره جنوبی هستند که با احتساب دو قطب شمال و جنوب تعداد آنها ۱۲ عدد می گردد. که در ۶ نقطه از این نواحی مشکلات و حوادثی برای کشتیها و یا هواپیماها رخ داده است و بقیه آنقدر رفت و آمد کمی دارند که زیاد مشهور نشده اند. در این نقاط آبهای جاری و سرد اقیانوسها به سمت جنوب در حرکت هستند با جریانهایی که از جهتی دیگر در نقاط کم عمقتر اقیانوس در حال حرکتند با هم برخورد کرده و گردابهایی عظیم مغناطیسی را بر جای می گذراند.
حال تشابهات مثلث برمودا و اژدها:
ا – علاوه بر عرض جغرافیایی مشابه، هر دو در در یک طول جغرافیایی قرینه قرار دارند یعنی یکی در ۳۵ درجه غربی و دیگری در ۳۵ درجه شرقی . یعنی این دونقطه با هم تقارن دارند.
۲ – هر دو در شرق قاره ها قرار دارند. برمودا در شرق قاره آمریکا(سمت راست) و دیگری شرق قاره آسیا (سمت راست)
۳ – هر دو دارای آبهای عمیق و گودالهای بی انتهایی هستند که آتشفشانهای زیر دریایی نیز آنها را مشابه می سازد.
۴ – در هر دو منطقه جریانهای عظیم دریایی حاکم است.
۵ – این دو منطقه در برخی نقاط چنان عمیق می شوند که انگار انتهایی برای آنها متصور نمی باشد. گودالهای عمیق اقیانوسی.
۶ – این دو ناحیه در جهان در یک نقطه مشترک (آگونیک) که به معنای لاینتاهی در زبان یونانی است دارای وجه مشترکند. علت آن اینست که در این دو منطقه از جهان شرایط مغناطیسی به اندازه ای شدید و گاهی غیرقابل تخمین می باشد که هیچ توجیه منطقی بر آن نمی توان یافت. بدین معنا که قطبین مغناطیسی شمال و جنوب با قطبین مغناطیسی اصلی شمال و جنوب تلاقی نمی کنند.. یعنی در میان قطبین جنوب و شمال نیروی مغناطیسی که امتداد می یابد با مدارات طول جغرافیایی در تلاقی نبوده و بر هم منطبق نیستند. پس خطوط آگونیک تنها خطوطی هستند که قطبین مغناطیسی حقیقی با مدارات طول جغرافیایی تطابق دارند و جالب اینکه در هر دو ناحیه برمودا و اژدها این خطوط آگونیک می گذرد. یعنی خط آگونیک نیمکره غربی از مثلث برمودا و خط آگونیک در نیمکره شرقی از مثلث اژدها می گذرد.

صفحات جانبی

نظرسنجی

    لطفاً نظرات خود را درمورد وبلاگ با اینجانب در میان بگذارید.(iman.sariri@yahoo.com)نتایج تاکنون15000مفید و 125غیرمفید. با سپاس


  • آخرین پستها

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic