برق. قدرت. کنترل. الکترونیک. مخابرات. تاسیسات.

دایره المعارف تاسیسات برق (اطلاعات عمومی برق)

درس زبان در تمامی رشته های آزمون سراسری کارشناسی ارشد همواره مشتمل بر 15 سؤال عمومی و 15 سؤال تخصصی بوده است. پرسش های قسمت زبان تخصصی همیشه به صورت درك مطلب (Reading Comprehension) در رابطه با 2 تا 5 متن تخصصی طرح می شده اند؛ در حالیکه ساختار سؤالات زبان عمومی هر سال دچار تغییراتی گردیده و شکل ثابتی به خود نگرفته است. البته به نظر می رسد پس از تمامی تغییرات، نهایتاً طراحان به چارچوب مشخصی رسیده باشند چرا که در آخرین دوره آزمون کارشناسی ارشد، در تمامی رشته ها از الگوی واحدی استفاده شده است که نسبت به دوره های پیشین از انسجام بهتری برخوردار است و احتمالاً تا چند سال آینده هم حفظ خواهد شد. بر این اساس، 10 سؤال نخست زبان عمومی به پرسش های لغت (Vocabulary) و 5 سؤال بعدی به پرسش های دستور زبان (Grammar) اختصاص می یابد.

برای کسب آمادگی مطلوب در پاسخ گویی به سؤالات لغت، باید گنجینه ای غنی از لغات متداول زبان انگلیسی در اختیار داشته باشید. کتاب های متعددی برای این منظور موجود است که از بین آنها می توان «504 Absolutely Essential Words» را بهترین و مطرح ترین دانست؛ به گونه ای که بررسیها نشان می دهد درصد قابل توجهی از گزینه های سؤالات لغت آزمون کارشناسی ارشد در دوره های گذشته، از آن استخراج شده اند. این کتاب مشتمل بر 42 درس است که در هر یک 12 لغت مهم مطرح و تعریف می شوند، هر یک در سه جمله نمونه استفاده می شوند، و آن گاه با تمرین های مختلف، در ذهن خواننده کتاب تثبیت می گردند.

بعد از این کتاب، می توان «Barron’s Essential Words for the TOEFL» را یکی از بهترین منابع لغت دانست. این کتاب هم 30 درس دارد که در هر یک 15 لغت مهم مطرح شده اند. مطالعه این منبع هم به غنی تر کردن دانش شما از لغات مهمّ زبان انگیسی کمک شایانی خواهد نمود. در مورد گرامر هم می توانید از کتاب «English Grammar in Use-Cambridge» استفاده کنید. این کتاب شامل 145 درس کوتاه است که در هر کدام، یک یا چند نکته دستور زبان انگلیسی مطرح شده و مثال های متعددی برای یادگیری هر چه بهتر آنها ارائه شده است.

1-      جدول لیست لغات كتاب "Absolutely Essential Words 504" . از اینجا دانلود كنید

2-      كتاب "Barron’s Essential Words for the TOEFL" . از اینجا دانلود كنید

3-      كتاب با ترجمه فارسی "Absolutely Essential Words 504" . از اینجا دانلود كنید

4-      كتاب اصلی "Absolutely Essential Words 504" . از اینجا دانلود كنید

5-      كتاب اصلی "cambridge - english grammar in use - Initial" . از اینجا دانلود كنید

6-      كتاب اصلی "cambridge - english grammar in use - Intermediate" . از اینجا دانلود كنید

7-      كتاب اصلی "cambridge - english grammar in use - Advanced" . از اینجا دانلود كنید

8-      كتاب ضمیمه تمرین ها "cambridge - english grammar in use - Supplementary Exercises   With Keys" .    از اینجا دانلود كنید

منبع:

http://hamilearn.mihanblog.com/

صفحات جانبی

نظرسنجی

    لطفاً نظرات خود را درمورد وبلاگ با اینجانب در میان بگذارید.(iman.sariri@yahoo.com)نتایج تاکنون15000مفید و 125غیرمفید. با سپاس


  • آخرین پستها

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات