برق. قدرت. کنترل. الکترونیک. مخابرات. تاسیسات.

دایره المعارف تاسیسات برق (اطلاعات عمومی برق)

10 مارس 1876 بود که «الکساندر گراهام بل» اولین تماس تلفنی موفقیت‌آمیز را به انجام رسانید. او به همکارش که در اتاق کنار بود گفت: «آقای واتسون — اینجا بیا — می‌خواهم ببینمت.»
 

بل اولین تجربیات با تلفن، همانند بی‌شمار تجربیات و ایده‌های دیگر را در دفترهای آزمایشگاهش ثبت کرد. باور بر این است که اولین طرح از سیستم تلفن گراهام بل، طرح زیر باشد.

دفتر طراحی‌های شگفت‌انگیز گراهام بل

دفترها گنجینه‌ای گرانبها از تلاش ذهن به غایت خلاق او، طی یکی از مهیج‌ترین دوره‌های نوآوری در تاریخ است. متاسفانه دست‌نوشته‌های بل از جنس همان ظرافت طرح‌هایش نیست. با این همه، حتی بدون وجود توضیحات کامل درباره‌ی اینکه او به چه فکر می‌کرد، همچنان می‌توانیم از نبوغ بل لذت ببریم.

دفتر طراحی‌های شگفت‌انگیز گراهام بل

بل جلب ایده‌ی پرواز مشابه هلیکوپتر شده است.
گاهی هم دفترهای او اتفاق‌های ساده از زندگی‌اش را به تصویر می‌کشید، مانند این روز که باد خیلی ضعیف به او اجازه‌ی به پرواز در آوردن بادبادک‌هایش را نمی‌داد. بنابراین او از اسب کمک می‌گیرد.

دفتر طراحی‌های شگفت‌انگیز گراهام بل

دفترهای بل تنها شامل طرح‌ها و نوشته‌ها نمی‌شد. او همچنین بریده روزنامه از عناوینی که به آنها علاقه‌مند بوده را نگه می‌داشته است؛ مثل شهاب‌سنگ‌ها و هواپیماهای اولیه.

دفتر طراحی‌های شگفت‌انگیز گراهام بل

این هم شیوه‌ای برای حمل سیم تلگرافی.

دفتر طراحی‌های شگفت‌انگیز گراهام بل

طبق یک یادداشت ضمیمه، او از چنین ابزارآلاتی برای کسب تجربیات درباره‌ی سیم‌های تلگراف مدفون شده استفاده کرده است. به عبارت دیگر، تصویر زیر، طرح او از خودش است.

دفتر طراحی‌های شگفت‌انگیز گراهام بل

برخی از ابداعات بل ساده‌تر از تلفن بودند. در طرح زیر او دستگاهی را تصور کرده است که به چندین فرد کمک می‌کند که شی‌ای را جابه‌جا کنند. در انتهای طرح نوشته شده است: «یک، دو، سه – حرکت»

دفتر طراحی‌های شگفت‌انگیز گراهام بل

مشخص نیست تصویر زیر در چه مورد است… بهتر است از قوه‌ی تخیل‌تان کمک بگیرید.

دفتر طراحی‌های شگفت‌انگیز گراهام بل

دفترهای بل پر از انواع باور نکردنی طرح‌ها مانند این پرنده‌ی مرده است.

دفتر طراحی‌های شگفت‌انگیز گراهام بل

دفترهای بل توسط «کتابخانه کنگره ملی آمریکا» نگهداری می‌شود.


تا حالا به این فکر کردی چرا تلفن زنگ میخوره گوشی رو بر می داریم می گیم الو یا همون HELLO

 

تا حالا شده از خودتون بپرسین معنی HELLO یا به فارسی الو چی میشه؟ برای من که جالب بود!

اسم یه دختره... بله میدونین اون دختر کی بوده؟ HELLO

مارگارت هلو (Margaret Hello) که معشوقه گراهام بل (مخترع تلفن) بوده که من هیچ عکسی نتونستم از ایشون پیدا کنم که ببینم این خانم کی و چه شکلی بوده؟!

از اونجایی که آقای بل علاقه خاصی به ایشون داشتن و می دونستن که در آینده هیچ کس به خاطر اختراعشون اسم خودشون رو فراموش نمی کنه ولی کسی چه می دونه اسم دوست دخترش چی بوده این حرکت رو رواج می ده تا همیشه این عشق جاودان بمونه... به این می گن عشق!!

صفحات جانبی

نظرسنجی

    لطفاً نظرات خود را درمورد وبلاگ با اینجانب در میان بگذارید.(iman.sariri@yahoo.com)نتایج تاکنون15000مفید و 125غیرمفید. با سپاس


  • آخرین پستها

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic