برق. قدرت. کنترل. الکترونیک. مخابرات. تاسیسات.

دایره المعارف تاسیسات برق (اطلاعات عمومی برق)

ساخت گوشی کاغذی توسط ژاپنی‌ها
یک طراح ژاپنی تلفن همراهی ساخته که یک بار مصرف بوده و ایده طراحی آن را از هنر تا کردن کاغذ که میان ژاپنی‌ها مرسوم است و با آن اشکالی مثل کشتی و حیوانات می‌سازند، گرفته است.

http://www.mobna.com/Newhttp://www.mobna.com/Pictures/News/1253941176.jpgs/News.aspx?NewsId=1147&topic=0 

به گزارش اخبار خارجی موبنا، گوشی کاغذی جدید که Origami phone نام دارد، توسط چنگ‌یوان وی طراحی شده است.
این گوشی در ظاهر، فرم صافی دارد اما با تا شدن بخش رویی آن کلیدها پدیدار شده و به شکل یک گوشی سه بعدی در می‌آید.
چنگ‌یوان وی می‌گوید: ایده طراحی و ساخت این گوشی بازیافتی را از تجزیه تحلیل گوشی‌های استاندارد و چگونگی در کنار هم قرار گرفتن ابزارهای ساده الهام گرفته است.
به گفته محققان، روش ساخت این گوشی استفاده از پلاستیک و ابزارهایی را که هم اکنون در ساخت گوشی‌های تلفن همراه به کار می‌رود منسوخ می‌کند. این گوشی شباهت زیادی به دستگاه‌های الکترونیکی ندارد و در طراحی آن تاکید شدیدی بر روی باز سازی در فرم و طراحی و برداشتن لایه رویی از سطح گوشی و نمایش تجهیزات به کار رفته در گوشی است.
بخش دهنی گوشی از جسمی شبیه فیلم غیرشفاف ساخته شده است و ویژگی اصلی آن داشتن سطح حساس به لمسی است که قابلیت تاشدن و خمش پذیری دارد و ممکن است روزی جایگزین صفحه نمایش‌های لمسی امروزی شود.
یکی دیگر از ویژگی‌های برجسته این نوع صفحه نمایش‌ها، قابلیت جاسازی داخل لباس است و به راحتی با تا شدن در هر جیب یا کیفی جا می‌شوند.
گروه دیگری از محققان اقدام به طراحی و توسعه گوشی نامرئی کرده‌اند که استفاده از دست و نگه داشتن یک جسم سنگین مثل تلفن همراه را از بین برده و می‌توان بدون نیاز به گوشی با دیگران در ارتباط بود.
البته موانعی بر سر ساخت این نوع گوشی‌های مفهومی و برای رسیدن به این هدف وجود دارد اما محققان امیدوارند روزی فرا رسد که کاربران برای ساکت کردن صدای زنگ گوشی خود فقط با انگشت دست به آن اشاره کنند.
ایده ساخت گوشی کاغذی هم یک روش غیر معمول از گوشی تلفن همراه است که انتظار می‌رود در آینده در ساخت گوشی‌های تلفن همراه مورد استفاده قرار گیرد که ساخت این مدل گوشی و تولید انبوه آن هنوز در دستور کار تولیدکنندگان قرار نگرفته است.ربات باغبان از درخت بالا می رود
کار این ربات هرس کردن است

یک تیم از محققین چینی دانشگاه هنگ کنگ رباتی خزنده طراحی کرده اند که می تواند از درخت بالا برود و در امور باغبانی و مراقبت از درخت ها کمک کند. این ربات که Treebot نام دارد اولین ربات خودکار است که می تواند مسیری را برای بالا رفتن از درخت تعیین کرده و به صورت مستقل آن را بپیماید.

 

در طراحی این ربات برای ایجاد یک میدان دید از فضای اطرافش به جای استفاده از لنز ها و دوربین ها بیشتر از سنسور های لمسی استفاده شده است. ربات برنامه درخت نوردی را با حرکت رو به سمت بالا و در جهات چپ و راست و در صورت نیاز به سمت عقب اجرا می کند. این ربات قرار است در آینده برای هرس کردن شاخه های درخت ها کمک کند.

 

این ربات به گونه ای طراحی شده که می تواند از درخت های مختلف با قطر متفاوت تنه بالا برود به گونه ای که حتی از شاخه های بامبو نیز بالا می رود. فعلا این ربات در کنفرانس رباتیک ICRA شانگهای چین معرفی شده و به نظر می رسد که مسیری نسبتا طولانی تا رسیدن به فاکتور های استاندارد تجاری جهت تولید انبوه در پیش دارد.


همکاری مدیر مایکروسافت با نوجوانان جهت ساخت راکتور هسته ای در گاراژ

اگر یک مرد جاافتاده درباره ساخت راکتور گداخت هسته ای با شما صحبت کرده و درخواست کند که به فرزند ۱۳ ساله تان اجازه دهید در گاراژ خانه وی به این پروژه کمک کند، چه عکس العملی نشان می دهید؟ احتمالا لبخندی زده، عقب عقب از وی دور شده و فرار می کنید. شاید هم سریعا با نیروهای پلیس یا امداد تماس بگیرید.


اما اگر این مرد کارل گرنینجر مدیر برنامه مایکروسافت باشد، باز هم فرار می کنید؟ این مرد دیوانه علم، گروهی از نوجوانان ۱۳ تا ۱۷ ساله را به عنوان کارآموز در گاراژ خانه اش به کار گرفته است تا در ساخت یک راکتور Farnsworth–Hirsch Fusor به وی کمک کنند. این ابزار یک راکتور هسته ای ساده است که اتم ها را با یکدیگر برخورد داده و تولید نوترون می کند، که این کار باعث تولید انرژی می شود. برای ساخت این پروژه بیش از ۱۰۰۰ ساعت (۴۰ روز) کار انجام گرفته است و هر بار گداخت هسته ای ۴۰ هزار ولت برق نیاز دارد. اگر شما هم به این پروژه علاقه مند شده اید و از پس قبض برق آن هم بر می آیید، پیشنهاد می کنم ویدیوی ۲۰ دقیقه ای سایت انگجت را از دست ندهید.جالبترین محصولات الکترونیکی سال2010
لپ‌تاپ Razer Switchblade ویژه بازی
http://www.khabaronline.ir/images/2011/1/2-razer-switchblade_slide.jpg
سویچ‌بلید تجربه بسیار منحصر به فردی از بازی کردن را در اختیار کاربرانش قرار خواهد داد. کلیدهای لمسی این لپ‌تاپ هوشمند است و طرحشان بر اساس نوع بازی تغییر می‌کند. درحالی‌که در بسیاری از بازی‌های رایانه‌ای، ماوس واسط بسیار مهمی است، متاسفانه این لپ‌تاپ به ماوس مجهز نیست؛ اما می‌توان از یک ماوس خارجی استفاده کرد.
 
سونی لایو‌ویو
http://www.khabaronline.ir/images/2011/1/215806-live-view_slide.jpg
اگر حوصله ندارید برای هر کاری موبایلتان را از جیب یا کیف درآورید؛ از Live view استفاده کنید که با اکثر گوشی‌های آندرویدی سازگار است و از طریق بلوتوث به تلفن همراه متصل می‌شود. هر زمان که پیامی برایتان فرستاده می‌شود یا شخصی به شما زنگ می‌زند، اطلاعات تماس را روی صفحه آن به نشان درمی‌آید.

توپ Sphero قابل کنترل با گوشی‌های هوشمند

http://www.khabaronline.ir/images/2011/1/215813-sphero_slide.jpg

توپ Sphero محصول شرکت اوربوتیکس با موبایل کنترل می‌شود. این فناوری که زمستان آینده عرضه می‌شود، به هر جایی که شما دستور بدهید حرکت می‌کند و بر اساس اطلاعاتی ارسالی شما می‌تواند رفتارهای متفاوتی از خود نشان دهد. شاید این توپ‌ها بهترین وسیله برای سرگرم کردن کودکان یا حیوانات خانگی باشند.
ساعت بلوتوثی کاسیو

http://www.khabaronline.ir/images/2011/1/215815-casio-slide2_slide.jpg

این ساعت بلوتوثی با اتصال به تلفن هوشمند شما، نقش نمایشگری کوچک را به عهده می‌گیرد. ال‌سی‌دی مونوکروم این ساعت، اطلاعات تماس گیرنده، پیامک‌های ارسالی به گوشی و ای‌میل‌ها را نمایش می‌دهد. در صورت گم‌شدن گوشی، با تلفن همراه تماس می‌گیرد و در مواقع اضطراری نیز با فشار یک دکمه می‌توانید با سرویس‌های امدادی تماس بگیریدتب‌لت فوجیتسو برپایه ویندوز


http://www.khabaronline.ir/images/2011/1/215871-windowstablet-fujitsu-oak-trail_slide_slide.jpg

در لاس‌وگاس از آسمان تب‌لت می‌بارد. به فهرست تب‌لت‌هایی که تاکنون نام آن‌ها را شنیده‌اید، Oak Trail فوجیتسو را که مجهز به ویندوز7 است، اضافه کنید. این تب‌لت دارای صفحه نمایش 10.1 اینچی است و از سی‌پی‌یوی Atom Z760 Oak Trail بهره می‌گیرد.موتور تبدیل‌شونده Uno III
http://www.khabaronline.ir/images/2011/1/215803-uno_slide.jpg

این موتور بسیار جالب که توسط BPG Motors تهیه شده، می‌تواند هم به عنوان موتورسیکلت و هم به عنوان خودروی تک چرخ استفاده شود. این خودرو الکتریکی و کاملا بی‌صداست و شما می‌توانید حتی در حال حرکت در جاده نیز شکل آن‌را تغییر دهید. این وسیله تا اواخر سال آینده با قیمت بین 4 تا 7 هزار دلار عرضه می‌شود.
مکعب‌های Sifteo
http://www.khabaronline.ir/images/2011/1/215804-sifteo_slide.jpg

مکعب‌های Sifteo که برای بازی کردن روی یک tabletop طراحی شده، می‌توانند با یکدیگر ارتباط برقرار کرده و از موقعیت مکعب‌های اطراف خود مطلع شوند. این مکعب‌های 1.5 اینجی دارای صفحه نمایش‌های رنگی هستند و با کمک آن می‌توانید بسیاری از بازی‌های فکری جالب را انجام دهید.

لپ‌تاپ‌های سه‌بعدی توشیبا بدون نیاز به عینک

http://www.khabaronline.ir/images/2011/1/215896-22toshiba-3d-laptop_slide_slide.jpg

توشیبا نوت‌بوکی مفهومی را به نمایش گذاشته که امیدواریم روزی قدم به دنیای واقعی بگذارند. با این لپ‌تاپ شما بدون نیاز به عینک می‌توانید تصاویر و فیلم‌های سه بعدی را تماشا کنید. البته کیفیت صفحه نمایش های آن در مقایسه با فناوری سه بعدی بلو-ری قابل مقایسه نیست.
نمایشگر باترفلای‌کانسپت ام.اس.آی


http://www.khabaronline.ir/images/2011/1/215854-msi_slide.jpg

برای برطرف کردن مشکلات کار با نمایشگرهای لمسی عمودی، شرکت ام.اس.آی butterfly concept را عرضه کرده که شما می‌توانید به راحتی زاویه صفحه نمایش آن را تغییر دهید. به این ترتیب شما در هنگام کار کردن با آن راحت‌تر از دست‌هایتان استفاده خواهید کرد.
تبلت Xoom موتورولا

http://www.khabaronline.ir/images/2011/1/215808-xoom_slide.jpg

تبلت Xoom موتورولا که از پردازنده دو هسته‌ای NVIDIA Tegra استفاده می‌کند، سرعتی دو برابر آی‌پد‌ اپل و گلکسی سامسونگ دارد. این وسیله دارای حافظه یک گیگابایتی است و از سیستم‌عامل جدید آندروید Honeycomb استفاده می‌کند که برای کار روی تبلت‌ها طراحی شده است. به نظر می‌رسد این وسیله یکی از جدی‌ترین رقبای آی‌پد باشد.
هدست سه‌بعدی سونی

http://www.khabaronline.ir/images/2011/1/11-1-9-132223215802-sony-3d-headset_slide.jpg

چندی پیش، سونی از طراحی هدستی سه بعدی خبر داد و در نمایشگاه سی.ای.اس، این شرکت نمونه‌ای از این وسیله را ارائه کرد که صدای فوق‌العاده‌ای را نیز از طریق هدفون‌هایش به گوش شما می‌رساند. هنوز تاریخ عرضه و قیمت این وسیله مشخص نشده است.
مایکروویژن SHOWWX به همراه پراژکتور لیزری پیکو

http://www.khabaronline.ir/images/2011/1/216212-picoprojectorhmmm_slide.png

مایکروویژن، پروژکتور بسیار کوچکی به نام SHOWWX ارائه کرده که به راحتی در جیب جا می‌شود و به کمک آن می‌توان ویدیو و تصاویر را روی هر سطحی نشان داد. این وسیله از لیزر برای نمایش تصاویر استفاده می‌کند، طوری‌که هنگام حرکت نیز تصاویر متمرکز باقی می‌مانند. تجربه بازی‌های کامپیوتری با این پروژکتور بی‌نظیر خواهد بود!

تب‌لت Slider سامسونگ، رقیب اپل مک‌بوک ایر

http://www.khabaronline.ir/images/2011/1/215894-ddw7-slide-out_slide_slide.jpg

سامسونگ تب‌لت بسیار سبکی را ارائه کرده که بیش‌تر شبیه نت‌بوک است. صفحه نمایش این تبلت-نت‌بوک روی صفحه‌کلید لغزیده و در جای خودش قفل می‌شود. این ابزار ترکیبی با نمایشگر لمسی 10.1 اینچی تا مارس / فروردین آینده در ظرفیت‌های 32 گیگابیتی و 64 گیگابیتی عرضه خواهد شد.

پایه پایونیر برای آی‌فون


http://www.khabaronline.ir/images/2011/1/215940-pioneer_slide.jpg

این پایه روی داشبورد خودرو نصب می‌شود و از فن‌آوری جی‌پی‌اس، شتاب‌سنج، ژیروسکوپ و بلوتوث بهره می‌برد. بنابراین نیاز نیست برای هر کاری از آی‌فون استفاده کنید! این ابزار هم‌چنین صدای اسپیکرهای خودرو را متناسب با صدای زمینه کم و زیاد می‌کند.
منبع: سایت خبری www.khabaronline.ir

مشاهده دوربین های امنیتی به شکل مخفیانه


 قصد داریم تا هم اکنون یک ترفند بسیار هیجان انگیز را به شما معرفی کنیم! با بهره گیری از این ترفند شما میتوانید به شکل مخفیانه ، دوربین های مداربسته نصب شده بر مکانهای امنیتی و سری را مشاهده کنید. مکانهایی اعم از نیروگاههای اروپایی ، آمریکایی و آسیایی ، کارخانه های خارجی ، شرکتهای پتروشیمی خارجی و .... .جالب اینکه این عمل مخفیانه از طریق جستجوگر معروف گوگل فراهم شده است. همچنین امکان مشاهده لحظه به لحظه بشکل عکس و همین طور با تغییر زاویه و بزرگنمایی نیز وجود دارد.

برای این کار:
به موتور جستجوی گوگل بروید. (www.google.com)
اکنون دستور زیر زیر را Copy & Paste کرده و جستجو نمایید:
inurl:"ViewerFrame?Mode="

0
حال گوگل نتایجی را برای شما مشخص میکند. کافی است به هر یک از لینکهای موجود کلیک کنید تا به یکی از دوربینهای مداربسته امنیتی مراجعه کنید.
با استفاده از ابزار کنار صفحات میتوانید نمایش دوربین را تغییر دهید.
لازم به ذکر است میتوانید تا صفحات زیادی پیشروی کنید و لینکهای متعددی را چک و دوربینهای هر یک را مشاهده کنید.

به نقل از ترفندستان


رستوران روبات ها در جیانگ چین افتتاح شد

روبات ها یا آدم های آهنی ساخته می شوند تا در خدمت انسان باشند این موضوع چندان دور از دسترس نیست و حتی در بسیاری از فیلم های علمی � تخیلی به این مورد هم گریزی زده شده است. اما بشنوید خبری جالب از چین که در شهر جیانگ این کشور رستورانی افتتاح شده است که در آن آدم آهنی ها خدمت می کنند!

رستوران Dalu Rebot در جیانگ چین که از روبات ها در پذیرایی از مشتریان بهره می برند و گنجایش پذیرایی ۱۰۰ نفر را دارد در ۵ دسامبر افتتاح شده است و پیش بینی می شود که به خاطر کارکنان آهنی اش هم که شده باشد استقبال خوبی از آن شود. این رستوران از دو روبات بعنوان مسئول پذیرش و سفارشات و شش خدمه یا گارسون بهره می برد و نحوه خدمت رسانی بدین ترتیب است که میزها به گونه ای چیده شده اند که توسط خطوط مدور ریلی به هم متصل هستند و روباتها در این خط سیر و برنامه ای که به آن ها داده می شود سفارشات مشتریان را به میز آنها می رساند. این تازه ابتدای راه است و مسئولان آن در نظر دارند تا این رستوران را وسعت بخشیند تا استخدام ۴۰ روبات جهت کار و مطمئنا می تواند به یک جاذبه توریسمی در این شهر تبدیل شود.

گروه اینترنتی آسمانی | www.Yahoo3000.com

گروه اینترنتی آسمانی | www.Yahoo3000.com

گروه اینترنتی آسمانی | www.Yahoo3000.com

گروه اینترنتی آسمانی | www.Yahoo3000.com

به نقل از : 1 آی تی بلاگ

هدفون جدید ضدآب پایونیر را می‌توانید با ماشین لباسشویی بشورید!

ه گزارش فارنت و به نقل از گیزمودو بسیاری از افراد هندزفری و یا هدفون را وسیله‌ای شخصی همچون مسواک می‌دانند اما هنوز هم هستند افرادی که بدون توجه به این موضوع از این وسیله استفاده مشترک می‌کنند. گذشته از این حرف‌ها تمیز کردن هدفون از آت‌و‌آشغال‌هایی که از گوش افراد و یا خود شما به آن چسبیده است در برخی اوقات امری عذاب‌آور به حساب می‌آید.

گویا مهندسان طراحی شرکت پایونیر نیز از این عذاب و بی‌توجهی دیگران باخبر بوده‌اند که در مدل جدید هدفون شرکت خود قابلیت شستشوی کامل را به هدفون خود اضافه کرده‌اند تا حتی بتوانید هدفون خود را به درون ماشین لباسشویی بیندازید!

Pioneer-Washer-Friendly-Headphones

میزان مقاومت هدفون قابل شستشوی این شرکت تا عمق یک متری آب اعلام شده و در برابر ضرب و شتم و گرمای آب ماشین لباسشویی خانه شما هم مقاوم است! البته توصیه می‌کنیم در مورد مقاومت در گرمای آب دقت بیشتری به خرج داده و مراقبت بیشتری به عمل آورید.

داشتن یکی از این هدفون‌های قابل شستشو با مارک معتبر پایونر برای شما ۶۰ دلار هزینه در بر خواهد داشت.

از دیگر مشخصات این هدفون می‌توان به اندازه ۱٫۲ متری سیم ،وزن ۶ گرمی و روکش طلایی جک ۳٫۵ میلیمتری آن اشاره کرد.

تلفن همراهی از جنس سنگ‌های آسمانی با مشارکت ناسا!

شاید شما زمانی که قصد خرید یک تلفن همراه را داشته باشید بیشتر سراغ سیستم عامل و مشخصات سخت افزاری آن باشید و البته قیمت آن نیز برایتان مهم باشد اما نهایتا با سنجیدن تمامی جوانب اقدام به خرید تلفن همراه خواهید کرد. اما هستند کاربرانی که تلفن همراه را صرفا به خاطر گران بودن و نهایتا منحصر به فرد بودن آن خریداری می‌کنند و سیستم عامل و مشخصات سخت‌افزاری تلفن همراه برای آنها مهم نیست و صرفا این مهم است که تنها چند نفر در دنیا از این تلفن همراه دارند.

این هفته قصد داریم به سراغ این دسته از تلفن‌های همراه برویم. تلفن‌های همراهی که شاید بسیاری از ما هیچ‌گاه دستمان به آنها نرسد. در ابتدا سراغ یکی از بزرگ‌ترین و معتبرترین سازندگان تلفن همراه در این دسته از تلفن‌های همراه بعنی دسته اشرافی می‌رویم و سپس به صورت تفضیلی به معرفی یکی از آخرین محصولات این شرکت می پردازیم.

GRAND_PIONEER_3_M

شرکت Mobiado

شرکت کاناداییMobiado  که  در سال ۲۰۰۴ توسط  آقای پیتر بوناک تاسیس شد کار ساخت اقلام تجملاتی و اشرافی همچون تلفن همراه ،ساعت و… را آغاز کرد و اکنون یکی از ۳ شرکت بزرگ در این زمینه است. مهمترین وجه تمایز این شرکت از سایر شرکت‌های مشابه، استفاده از ماشین‌های تراشکاری بسیار ظریف CNC برای طراحی ظریف و مدرن یک تلفن همراه در حین حفظ سادگی است.

این شرکت دارای ۳ خط تولید کلاسیک، حرفه ای و عظیم است و هر خط تولید دارای تلفن‌های متفاوت و با قیمت‌های متفاوت با سایر خطوط است.

این شرکت هر از چند گاهی تلفن‌های همراه مفهومی تبلیغاتی با همکاری کارخانجات بزرگ از سنگ مرمرنایاب مانند CPT001  تولید می‌کند. این شرکت با انجام تغییراتی مهم در خط تولید خود در طای این سال‌ها خود را به عنوان یکی از ۳ برند معتبر در دنیای تلفن های همراه اشرافی معرفی کرده است.

این شرکت در سال ۲۰۰۴ اولین ماشین تراشCNC  را برای تولید تلفن همراه از آلومینیوم بکار رفته در هواپیما و ایرکرافت بکار گرفته تا تلفن همراه مدل Professional خود را به بازار عرضه کند. این شرکت در سال بعدی یعنی سال ۲۰۰۵ اولین تلفن همراه با جنسی از چوب‌های عجیب و غریب و کمیاب را با نام  Professional EMروانه بازار کرد.

سه سال بعد و در سال ۲۰۰۷ اولین تلفن همراه اشرافی نسل سوم با دکمه کریستالی یاقوت کبود با نام Luminoso به عنوان محصول جدید این شرکت روانه بازار شد تا محصول بعدی این شرکت در سال ۲۰۰۸ به عنوان اولین تلفن همراه با بدنه‌ای جلو و عقب از کریستال یاقوت کبود با نام  Professional 105ZAFبه عنوان مکمل آن روانه بازار شود.

این شرکت در سال ۲۰۰۸ از ساخت اولین تلفن همراه با ساعت مکانیکی با نام  Professional 105GMTخبر داد تا در سال آینده آن یعنی در سال ۲۰۰۹ نخستین تلفن همراه با استاندارد مخابراتی نسل ۳٫۵ و کیبورد کامل QWERTY  با جنسی از مروارید را با نام Grand 350PRL روانه بازار کند.

Mobiado-350-Pioneer-2

Grand 350 Pioneer ؛ تلفن همراهی از جنس سنگ‌های آسمانی با مشارکت ناسا!

یکی از آخرین محصولات این شرکت که به بررسی تفضیلی آن خواهیم پرداخت مدل Grand 350 Pioneer است که این شرکت آن را در سال ۲۰۰۹ به بازار عرضه کرده است و نخستین تلفن همراه با جنسی بکار گرفته شده از نوعی سنگ آسمانی به شمار می‌رود.

این تلفن همراه پس از بسته شدن قرار داد با ناسا برای استفاده از امتیاز سنگ‌های آسمانی در محصولات این شرکت به بازار فرستاده شد که در آن اجرام آسمانی که توسط فضاپیماهای این سازمان در طی ۳۷ سال از منظومه شمسی به زمین آورده شده است، بکار رفته است.

این تلفن همراه که در تیراژ محدود تولید شده است در نام مدل خود از نام سفینه پایونیر بهره برده و حتی بر روی سمت چپ خود تاریخ پرتاب سفینه پایونیر ۱۰ به تاریخ ۳ مارچ ۱۹۷۲ را به صورت حکاکی دارد. این تلفن همراه برای خاطره انگیز بودن تمامی عناصر لازم را با خود همراه دارد و البته برای خرید و داشتن آن قطر کیف پولتان تا حدود زیادی نازک خواهد شد.

از این تلفن همراه تنها ۳۷ عدد تولید شده که می‌تواند یکی از بهترین دلایل قیمت بالای آن باشد. از سایر خصوصیات این تلفن همراه اشرافی که در سایر تلفن‌های همراه هوشمند معمول است می‌توان به وای‌فای، صفحه نمایش QVGA، دوربین ۳٫۲ مگاپیکسلی، ورودی جک ۲٫۵ میلیمتری اشاره کرد.

معامله واقعی زمانی است که شما پوشش درب باطری را مشاهده می‌کنید که از جنس شهاب سنگ‌های آسمانی است که شامل ۹۰ درصد آهن و ۸ درصد نیکل به همراه مقداری کبالت و فسفاتی است که در کشور نامیبیا در سال ۱۸۳۶ کشف شده است.

از سایر خصوصیات این تلفن همراه می‌توان به به‌کار بردن ۲۷۱ قیرات کریستال یاقوت کبود در قاب و بدنه، طراحی کامل گوشی با دستگاه CNC، صفحه نمایش دارای مادون قرمز، دکمه‌های یاقوت کبود و استنلس‌استیل، پیچ‌های استیل ضدزنگ طلا اندود با طلای ۲۴ عیار اشاره کرد.مشهور است كه اغلب نامه های تبلغاتی كه به منازل فرستاده می شوند حتی  بدون آنكه باز شوند راهی سطل آشغال می شوند.

اخیرا شركت  كانادایی  Griffiths, Gibson and Ramsay Productions (GGRP كه در زمینه ضبط موسیقی و صوت فعال است  نامه هایی  تبلیغاتی را به منازل افراد فرستاده كه نه تنها راهی سطل زباله نشده اند بلكه درخواست های زیادی برای دریافت  یك بسته پستی دیگر برای كودكان به این شركت ارسال شده است.

این  بسته های پستی محتوی یك صفحه  گرامافون است كه روی جعبه پاكت پستی نسب  و سوزنی كه روی درب این بسته پستی تعبیه  شده روی آن قرار می گیرد و  هنگام چرخاندن آن با  یك مداد صدای با كیفیت  روخوانی یك  داستان از آن شنیده می شود .

 مسئولان شركت عنوان می كنند كه استقبال بی نظیر و دور از انتظاری از این بسته پستی شده است .

نمونه ای دیگر از تاثیر فوق العاده ابتكار و خلاقیت در بازاریابی


Blekko جستجوگر هوشمند بر اساس نظر کاربران

 

به نظر شما اگر جستجوی گوگل و ویکیپدیا را با هم ترکیب کنیم چه چیزی به وجود می‌آید؟

 یک موتورجستجوی جدید به نام Blekko از روز دوشنبه تحت نسخه بتا منتشر شده‌است که به جای الگوریتم‌های کامپیوتری برای یافتن صفحات وب، از کاربران برای مرتب کردن نتایج جستجوها و اضافه کردن برچسب (Tag) به موضوعات وب‌سایت‌ها استفاده می‌کند.

به این ترتیب میزان خطایی که الگوریتم‌ها در نمایش بعضی وب‌سایت‌ها انجام می‌دهند کم می‌شود و می‌توان جلوی سایت‌های قلابی که برای نمایش خود در صدر نتایج جستجو از ترفندهای خاصی استفاده می‌کنند را گرفت.

 

مهم‌تر از همه اینکه این موتورجستجو اجازه نمایش نتایج جستجو از سایت‌های فروش محتوا (Content Farm) نظیر eHow.com و About.com را نمی‌دهد.

کاربران این سایت همانند سایت ویکیپدیا می‌توانند برای موضوعات مختلف سایت‌ها برچسب مخصوص ایجاد کنند و وب‌سایت‌های مختلف را به جستجوها مرتبط کنند.

این سایت اکثر قابلیت‌های فیلتر کردن نتایج جستجویی که گوگل دارد را داراست. برای مثال کاربران می‌توانند در چند وب‌سایت خاص جستجو کنند و یا فرمت عکس‌های مورد جستجوی خود را انتخاب کنند.

شرکت تولید کننده این موتورجستجو از شرکت سرمایه‌گذاری US Venture Partners، CMEA Capital و مارک اندرسن که بنیان‌گذار اولین مرورگر تجاری جهان، Netscape است، ۲۴ میلیون دلار بودجه دریافت کرده‌است. در آینده این سایت همانند گوگل با استفاده از تبلیغات جستجو محور، قصد درآمد زایی دارد.

ریک اسکرنتا، طراح این سایت است که از سال ۲۰۰۷ کار برروی Blekko را شروع کرده‌است. قبل از آن وی پروژه Open Directory را مدیریت می‌کرد. هدف این پروژه استفاده از افراد داوطلب برای دسته بندی سایت‌های اینترنتی در بیش از ۱ میلیون قالب و موضوع مختلف است.

تاکنون تلاش‌های زیادی برای رقابت با گوگل انجام شده ولی هیچ کدام حتی محصولات شرکت‌های بزرگ در این کار موفق نبوده‌اند. موتورجستجوهایی نظیر Delver، Silobreaker و Cuil‌ که تولید تعدادی از مهندسین سابق شرکت گوگل است هرگز نتوانستند به بازار جستجوی اینترنتی وارد شوند. به تازگی شرکت یاهو و مایکروسافت نیز برای رقابت با گوگل، دست به همکاری در زمینه ساخت موتورجستجو زنده‌اند.

سرور 512 هسته‌ای كم مصرف

سرور 512 هسته‌ای كم مصرف

شركت Tilera اعلام كرد نسل جدید سرورهای كم‌مصرف مجهز به ۵۱۲ هسته پردازشگر در ۸ بخش ۶۴ هسته‌ای را اواخر ماه جاری روانه بازار خواهد كرد.

شركت Tilera اعلام كرد این سرور كه با توان ۴۰۰ وات فعالیت می‌كند و قابلیت ۸ سرور دو-سوكتی x۸۶ را در اختیار كاربران می‌گذارد، می‌تواند ۲۵۰۰ وات انرژی مصرف كند.


شركت Tilera كه در زمینه تولید تراشه‌های كم‌مصرف فعالیت می‌كند، در اكتبر گذشته اعلام كرده بود كه سری جدید محصولات خود موسوم به Tile-GX را كه شامل ۶۴ و ۱۰۰ هسته پردازشگر می‌شوند، به زودی روانه بازار می‌كند. 

این شركت هم‌اكنون می‌كوشد سهم بیشتری از بازار جهانی سرورها را از آن خود كند و این در حالی است كه شركت‌های اینتل و AMD موفق شده‌اند با پردازنده‌های مبتنی بر ساختار x۸۶ بیشترین سهم از این بازار را در اختیار داشته باشد. 

تراشه‌های Tilera مبتنی بر ساختار جدیدی موسوم به RISC است كه بر مبنای آن هسته‌های پردازشگر روی یك تراشه مركزی قرار می‌گیرند.

تصاویر: افتتاح اولین فروشگاه تمام دیجیتال دنیا

 

اولین شعبه این فروشگاه زنجریره ای در ایستگاه مترو راه اندازی شده و مردم و عابران میتوانند با ارسال بارکد تصویر محصولات موجود در ویترین این محصولات را در درب منزل خود تحویل بگیرند.
اولین فروشگاه تمام دیجیتال برای دارندگان گوشی های هوشمند در کره جنوبی افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار تابناک اجتماعی، این فروشگاه که در جنوب سئول راه اندازی شده از فروشگاه های زنجزیره ای نسل چهارم می باشد با استقبال مشتریان و شهروندان مواجه شده است.
108720_654.jpg
اولین شعبه این فروشگاه زنجریره ای در ایستگاه مترو راه اندازی شده و مردم و عابران میتوانند با ارسال بارکد تصویر محصولات موجود در ویترین، این محصولات را در درب منزل خود تحویل بگیرند.
108719_699.jpg
دارندگان گوشی های هوشمند نیز میتوانند با نصب برنامه این فروشگاه های مجازی که در حال حاضر فقط برای گوشی های دارای سیستم عامل اندروید طراحی شده با نرم افزار محصولات مورد نظر خود را سفارش دهن


صفحات جانبی

نظرسنجی

    لطفاً نظرات خود را درمورد وبلاگ با اینجانب در میان بگذارید.(iman.sariri@yahoo.com)نتایج تاکنون15000مفید و 125غیرمفید. با سپاس


  • آخرین پستها

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic