برق. قدرت. کنترل. الکترونیک. مخابرات. تاسیسات.

دایره المعارف تاسیسات برق (اطلاعات عمومی برق)


1) غیر فعال کردن ذخیره سازی تنظیمها به هنگام خروج از ویندوز (کلیه نسخه های ویندوز):


به هنگام خروج از ویندوز آرایش Desktop شامل مکان آیکن ها، شکل ظاهری Desktop و سایر پارامتر ها، ذخیره می شوند . تنظیمها زیر سبب می شوند که تغیرات اعمال شده در Desktop به هنگام خروج از ویندوز ذخیره نشوند; لذا شما همیشه یک شکل ظاهری از ویندوز تان را خواهید دید.

کلید زیر پیدا کنید:
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer]
یک مقدار جدید از نوع DWORD با نام NoSaveSettings ایجاد کرده و آن را برابر با 1 قرار دهید تا تغییرات اعمال شده در ویندوز تان به هنگام خروج از ویندوز ذخیره نشوند. برای باز گرداندن این حالت به حالت اولیه مقدار فوق را برابر 0 قرار دهید.2) غیر فعال کردن قابلیت پرش از اجرای برنامه های Startup (کلیه نسخه های ویندوز):


به طور معمولی اگر به هنگام بالا آمدن ویندوز کلید Shift را پایین نگه دارید از اجرای برنامه های که در Startup قرار دارند جلو گیری میشود. تکنیک زیر سبب می شود که فشار دادن کلید Shift باعث جلوگیری از اجرا نمودن برنامه های Startup نگردد.

کلید زیر را پیدا کنید:
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon]
یک مقدار جدید از نوع DWORD با نام IgnoreShiftOveride ایجاد کرده و آن را برابر 1 قرار دهید تا کلیدShift به هنگام Startup غیر فعال شود. چنانچه مجددا بخواهید فشار دادن کلید Shift از اجرای برنامه های Startup جلوگیری کند مقدار فوق را برابر 0 قرار دهید.3) خارج شدن از برنامه های Non-Responding به هنگام خروج از ویندوز (کلیه نسخه های ویندوز):

بعضی اوقات ممکن است به هنگام Shutdown یا Restart ویندوز، پیغامی با محتوای Not Responding برای یک برنامه نشان داده شود ک شما را مجبور به End Task آن برنامه می کند. تکنیک زیر سبب می شود که ویندوز به هنگام Shutdown یا Restart کردن از کلیه برنامه های Non-Responding به طور اتوماتیک خارج شود.

کلید زیر را پیدا کنید:
[HKEY_USERS\.DEFAULT\Control Panel\Desktop]
مقدار AutoEndTasks را پیدا کرده و آنرا برابر 1 قرار دهید تا عمل خروج از برنامه ها به صورت اتوماتیک انجام شود.چنانچه مجددا بخواهید به حالت اولیه باز گردد مقدار فوق را برابر 0 قرار دهید.4) اجرای اتوماتیک برنامه ها به هنگام شروع ویندوز(کلیه نسخه های ویندوز):


با استفاده از ترفند زیر خواهید توانست برنامه های مورد علاقه خود را به طور خودکار طوری تنظیم کنید که بلافاصله پس از شروع ویندوز بطور اتوماتیک اجرا گردند و یا برنامه ای را نمی خواهید پس از شروع ویندوز اجرا شود، حذف کنید.5) اضافه کردن برنامه ها به Startup :

کلید زیر را پیدا کنید:
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run]
برای هر برنامه ای می خواهید در Startup قرار دهید، یک مقدار جدید از نوع String با نام مناسب ایجاد کرده و آنرا برابر با مسیر کامل برنامه فوق قرار دهید. به عنوان مثال اگر میخواهید برنامه Paint اجرا شود یک مقدار از نوع String با نام Mspaint ایجاد کرده و مقدار آن را برابر ((C:\Windows\Mspaint.exe)) قرار دهید.6) حذف کردن برنامه ها از Startup :

اگر تلاش می کنید تا برنامه ای را از Strtup حذف کنید اما آن را در دایرکتوری Startup (واقع در C:\Windows\StartMenu\Programs\Startup) پیدا نمی کنید ممکن است آن برنامه در یکی از کلید های زیر باشد. آن را پیدا کرده و مقدار متناظر با آن را حذف کنید:

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run]
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\RunOnce]
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\RunServices]
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\ RunServices Once]
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Windows]


[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run]
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\RunOnce]
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\RunServices]
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\RunServicesOnce]
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon\Userinit]
7) مشاهده اطلاعاتBios سیستم ( ویندوز XP,NT,2000) :

کلید رجیستری زیر اطلاعاتی در مورد Bios سیستم شامل تاریخ، شماره نسخه و تاریخ بایوس ویودئو را ذخیره میکند.

[HKEY_LOCAL_MACHINE\HARDWARE\DESCRIPTION\System]
مقادیر فوق فقظ خواندنی بوده و غیر قابل ویرایش میباشند.8) مشاهده اطلاعات پردازنده سیستم ( ویندوز XP,NT,2000) :

کلید رجیستری زیر اطلاعاتی در مورد پردازنده سیستم شامل سرعت پردازنده، مارک و مدل آن را ذخیره میکند.

[HKEY_LOCAL_MACHINE\HARDWARE\DESCRIPTION\System\CentralProcessor\0]
مقادیر فوق فقظ خواندنی بوده و غیر قابل ویرایش میباشند.9) مخفی کردن Floppy , CDRom و پارتیشن های هارد از My Computer و Explorer ( کلیه نسخه های ویندوز) :

ترفند زیر شما را قادر میسازد تا Floppy , CDRom و پارتیشن های هارد از My Computer و Explorer ویندوزتان مخفی کنید تا اطلاعات محرمانه شما توسط هیچ کاربر دیگری قابل دسترسی نباشد. با استفاده از این تکنیک میتوانید یک یا چندین درایو را همزمان مخفی سازید.

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer]

استفاده از مبنای دسیمال :
یک مقدار جدید از نوع DWORD با نام NoDrives ایجاد کنید .در جدول زیر برای هر درایو عددی دهدهی در نظر گرفته شده که میتوانید برای مخفی کردن درایو مورد نظر خود مقدار فوق را برابر با آن عدد قرار دهید.

8 D 4 C 2 B 1
A
128 H 64 G 32 F 16 E
2048 L 1024 K 512 J 256 I
32768 P 16380 O 8192 N 4096 M
524288 T 262144 S 131072 R 65536 Q
8388608 X 4194304 W 2097152 V 1048576 U
  67108863 ALL 33554432 Z 16777216 Yبرای مثال اگر میخواهید درایو C را مخفی کنید باید مقدار فوق را برابر 4 در مبنای دسیمال قرار دهید و یا اگر میخواهید E و H را مخفی کنید NoDrives را برابر 144 قرار دهید10) سریعتر شدن نمایش منو ها و پنجره ها در ویندوز :

ویندوز اکس پی برای طبیعی جلوه دادن نمایش منو ها و باز و بسته شدن پنجره ها , این حرکات را به صورت انیمیشن نشان میدهد که این خود بار اضافه ای را برای سیستم تحمیل میکند و از سرعت آن می کاهد.

برای غیر فعال کردن این ویژگی , وارد محیط رجیستری شده و به مسیر زیر بروید:

HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desk top\WindowsMetrics
حال به مقدار رشته ای Main Animate , مقدار صفر بدهید. سپس دستگاه را Restart کنید.
اکنون به نظر می رسد ویندوز سریعتر شده است
11) استفاده از یک برنامه ویرایشگر دیگر به عنوانSource Viewer در IE (کلیه نسخه های ویندوز) :

هنگامی که گزینه ی Source از منوی View را جهت نمایش کد HTML صفحات WEB در IE انتخاب میکنید به طور پیش فرض برنامه Notepad ویندوز به عنوان ویرایشگر متنی اجرا میشود. تکنیک زیر شما را قادر میسازد یک ویرایشگر متنی دیگر بجای Notepad جهت نمایشsource صفحات HTML ، به کار ببرید.
کلید زیر را پیدا کنید :
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\View Source Editor\Editor Name]

مقدارDefault)) آن را با نام و مسیر کامل ویرایشگر مورد نظرتان قرار دهید. حالا به هنگام استفاده از IE، میتوانید Source کدهای HTML خود را با استفاده از نرم افزار ویرایش گر مورد علاقه خودتان مشاهده کنید.12) قفل کردن اندازه و موقعیت نوار ابزار در :Windowx XP/Me

اگر می خواهید کسی نتواند اندازه و موقعیت نوار ابزار شما را تغییر دهد به این صورت عمل کنید : از منوی RAN ریجستری را باز کنید. سپس مسیر زیر را دنبال کنید [HKEY_URRENT_USER/Software/Microsoft
Windows/CurrentVersion/Explorer/Advanced]
حال یک کلید ازنوع DWORD Value بسازیدو نام آنرا TaskbarSizeMoveبگذارید.حالا اگر مقدار این کلید را صفر قرار دهید نوار ابزار قفل و اگر 1 قرار دهید نوار ابزارآزاد خواهد شد. سیستم را دوباره بوت کنید.13) دسترسی سریع برنامه ها از طرق کلیک راست روی منوی استارت:

برای این کار باید در رجیستری کلید Hkey_Classes_Root/Directory/Shell را دنبال کنید. حال بر روی shell کلیک راست کرده و ابتدا new و بعد key را انتخاب کنید. نام برنامه ای را که میخواهید به عنوان نام وارد کنید و بعد Enter را بزنید.در گام بعدی در ستون سمت راست روی default دو بار کلیک کرده و در قسمتvalue نام برنامه را وارد کنید. حال روی کلیدی که در سمتچپ ایجاد کرده اید کلیک سمت راست کنید و مانند قبل کلید دیگری با نام Command درست کنید. دوباره روی ستون سمت راست default را دو بار کلیک کرده و در value مسیر کامل برنامه را بدهید. حال از رجیستری خارج شوید. این بار به ریست کردن نیازی نیست و برای امتحان میتوانید بر روی منوی استارت کلیک راست کنید و ببینید برنامه ای که ایجاد کرده اید وجود دارد.14) هنگام ورود به برنامه OutLook برنامه MSN Messenger اجرا نشود :

ابتدا در ریجسرتی به شاخه زیر مراجه کنید :
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Outlook Express
یک متغیر ایجاد کنید به نام Hide Messenger از نوع REG_DWORD حال مقدار عددی 2 را به آن بدهید.15) افزودن متن دلخواه در کنار ساعت ویندوز:

با این کار متن کنار ساعت ویندوز خود را تغییر خواهید داد:
1- فرمان Regedit را در قسمت RUN ویندوز وارد کنید.
2- به کلید زیر بروید.
HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Internation
۳- داده ای رشته ای ( نوع String ) با نام S1159 ایجاد کرده ( در صورتی که از قبل ایجاد نشده باشد) و متن دلخواه خود را در آن وارد کنید.
-4 داده رشته ای دیگر با نام S2359 ایجاد کرده و متن دلخواه دیگری را در آن وارد کنید. توجه کنید که در ویندوز XP اگر فارسی را فعال کرده باشید می توانید عبارات را فارسی تایپ کنید.16) مشکلی که کاربران هنگام خروج از ویندوز دارند:

شاید تا کنون به این مشکل برخرد کرده باشید که وقتی میخواهید از ویندوز خارج شوید، پیغامی مبنی بر اینکه آیا می خواهید برنامه ای که در حال اجراست از حافظه خارج کنید یا نه. برای اینکه ویندوز
به طور اتوماتیک این برنامه ها را از حافظه بیرون بیاورد، بدین شکل عمل کنید: ابتدا در Run فرمان Regeditرا تایپ کرده و سپس آدرس زیر را دنبال کنید: HKEY_USER\DEFAULT\Control panel\Desktop
حالا یک مقدار رشته ای Auto EndTasks بسازید و به آن مقدار1 بدهید. و اگر هم که بود فقط به مقدار عدد 1 تغییر دهید.17) نحوه تغییر اطلاعات نام و کمپانی بعد از نصب ویندوز:

توسط این ترفند شما میتوانید نام شرکت و خریدار ویندوز XP خود را به دلخواه تغییر دهید. مراحل زیر را دنبال کنید :
ابتدا از طریق قسمت RUN تایپ کنید regedit و Enter بزنید، بعد از این که وارد رجیستری شدید این کلید را بیابید :
HKEY_LOCAL_MACHIN\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion
در صفحه سمت راست بر روی RegisteredOrganization دوبار کلیک کنید و در قسمت Value data اسمی را که می خواهید تایپ کنید. سپس OK بزنید. برای تغییر نام شرکت یا همان کمپانی سازنده در صفحه سمت راست بروی RegisteredOwner کلیک کنید و بعد نامی که می خواهید بگذارید و Ok را بزنید.18) قفل کردن کامپیوتر توسط یک Shortcut

شاید تا به حال به فکر یافتن راهی بوده اید که کامپیوتر خود را راحت تر از آنچه متداول است در حالت Lock قرار دهید. این کار بسیار ساده است و با طی کردن مراحل زیر شما میتوانید یک Icon به صفحه نمایش یا Quick Launch اضافه کنید که با یک ضربه ماوس بر روی آن سیستم شما در حالت Lock قرار می گیرد.
1- بر روی صفحه نمایش خود Right-Click کنید و از Shortcut، New را انتخاب کنید
2- در پنجرهای که ظاهر شده در قسمت Type the location of the item فرمان زیر را بنویسید:
user32.dll,LockWorkStation rundll32.exe
3- Next را بزنید و نام Shortcut را وارد کنید و کلید Finish را بزنید.
جهت راحتی بیشتر پیشنهاد می توانید میانبر (Shortcut) ایجاد شده را با ماوس به یک قسمت از فضای خالی Quick Launch بکشید تا از این پس در هنگام نیاز با زدن یک کلید دستگاه شما در حالت Lock قرار گیرد.19) بوت شدن سریع ویندوز:

یک ویژگی جدید در ویندوز ایکس پی این است تمام فایلهای بوت را در کنار یکدیگر قرار میدهد و باعث یک بوت سریع تر میشود .
به صورت مادرزاد این گزینه فعال است اما در بعضی از نسخه های ویندوز این طور نیست برای به کار انداختن آن به رجیستری رفته و به کلید زیر بروید :
HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\/Microsoft\Dfrag
متغیر BootOptimizeFunction را پیدا کرده و روی آن کلیک راست کرده و سپس از منوی آن گزینه modify را برگزینید و سپس مقدار آن را به Y تغییر دهید تا فعال شود20) معمولا وقتی که بر نامه یا سندی را باز می کنید نام آن به عنوان اسناد اخیر به منوی start اضافه میشود این ترفند جلوی این کار را میگیرد :

کلید زیر را پیدا کنید :
HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer
یک متغیر جدید از جنس DWORD و به نام NoRecentDocsHistory بسازید و مقدار یک به آن بدهید تا محدودیت مزبور اعمال گردد حال کامپیوترتان را از نو بوت کنید21) تغییر دادن نام وشکلک درایو ها:

رجیستری را باز کنید و کلید زیر را پیدا کنید :

HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\Current Version \Explorer\DriveIcons

اکنون یک کلید فرعی آن هم فقط با یک حرف که متناظر با درایو مورد نظرتان باشد بسازید برای مثال D در داخل این کلید فرعی یک کلید فرعی دیگر به نام DefaultIcon بسازید ( توجه داشته باشید که نام درایوی که میسازید باید به صورت زیر شاخه باشد یعنی شما درواقع باید یه فولدر بسازید نه یک متغیر !!! پس خوب دقت کنید این فایل به صورت زیر باید ساخته شود و نشان داده شود :

HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\Current Version \Explorer\DriveIcons\D

و مقدار پیش فرض آن یعنی Default را مطابق با نام و خط سیر کامل فایل آیکون مورد نظر را تعیین کنید .
باز هم از داخل کلید فرعی حرف درایو ، یک کلید فرعی دیگر به نام defaultlabel ( یادتون باشه کلید نه متغیر ) و مقدار پیش فرض آن یعنی default را مطابق با نام درایو مورد نظرتان تعیین نمایید مانند : My Zip Drive
حال سیستم خود را از نو بوت کنید22) تنظیم پنجره خوش آمد گویی ویندوز:

به کلید زیر بروید :
HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows \ CurrentVersion\Explorer\Tips
خوب شما میتوانید در این قسمت 48 نکته در ویندوز 98 و 95 و 50 نکته در XP و NT قرار دهید که در هنگام بالا آمدن ویندوز برای شما نمایش دهد شما میتوانید متغیرهایی از نوع STRING VALUE بسازید و به آن نامی از 0 تا 50 بدهید و نکات خود را در آن قرار دهید تا با هر بار بالا آمدن ویندوز به نمایش درآید این نکته بسیار بسیار جالبی است که خیلی کارا میشه باهاش کرد مانند نکاتی که میخواهیم کاربران ویندوز آنها را رعایت کنند و ....------------------------------------------------------------------------------------------------------------


1) عوض کردن عنوان Command prompt
برای عوض کردن عنوان Command Promptباید این دستور را تایپ کنیدtitleو بعد جلوی آن هر عنوانی بخواهید بنویسید.مثلا:2) چک کردن فایل های خراب
ویندوز قابلیتی دارد که وقتی شما ناخواسته فایلی رو از فایلهای ویندوز پاک میکنید و ویندوزتان دچار مشکل میشه شما باید به این شاخه رفته این در مورد ویندوز ۹۸ و ملنیم و....Start/accessories/system tools/system information
بعد واردsystem information شوید و از منوها بالا Toolsرو انتخاب کنید ودر آنجا یک گزینه داره به نامFile system checkerبعد وارد شویدو گزینه start رو بزنید.
در وینودز xpوارد system information شوید و بعد از منوی Toolsاین گزینه رو انتخابFile signature Verification Utility و بعد گزینه Start رو بزنید.همین3) روشن کردن کامپیوتر در زمان دلخواه :
وارد محیط setup شوید.
بعد بدنبال گزینه Power Management Setup بگردید.
حالا گزینه PWron/Resume by alarm را پیدا کنید.
گزینه فوق را از حالت غیر فعال به فعال تغییر دهید.
حالا گزینه date alarm در زیر فعال شده و می توانید تاریخ خود را ثبت کنید.
زمان را می توانید با گزینه Time alarm ثبت نمایید.
با فشردن کلید F10 و ذخیره اطلاعات و تغییرات کامپیوتر خود را خاموش کنید و فقط سیم برق کامپیوتر به پریز باشد حال در تاریخ و تایم مورد نظر شما کامپیوتر بصورت اتوماتیک روشن می شود.4) جلوگیری از فراموش کردن پسورد ویندوز:
با این کار شما در واقع یک نسخه پشتیبان(backup) از پسوردتان تهیه می کنید.
برای این کار شما به یک دیسکت خام (بهتر است فرمت شده باشد) احتیاج دارید.
مراحل زیر را انجام دهید:
1- به Control Panel بروید.
2- بر روی User Accounts کلیک کنید.
3- حال بر روی کاربری که می خواهید از پسوردش backup بگیرید کلیک کنید.
4- با این کار شما وارد صفحه تنظیمات مربوط به آن کاربر خواهید شد.
5- در قسمت بالای سمت چپ و در زیر بخش Related Tasks روی گزینه دوم
یعنی Prevent a forgotten password کلیک کنید.
6- با این کار یک پنجره جدید باز می شود. در صفحه اول بر روی گزینه Next کلیک کنید.
7- در صفحه دوم از شما می خواهد که یک دیسکت خالی وارد فلاپی درایو کنید.
این کار را انجام دهید. و برای ادامه کار بر روی Next کلیک کنید.
8- حال از شما می خواهد که پسورد جاری خود را وارد کنید. پس از انجام این کار
دوباره بر روی Next کلیک کنید.
9- منتظر بمانید تا ساخته شود. پس از ساخته شدن دکمه Next فعال می شود. بر روی آن کلیک کنید.
10- در مرحله آخر که موفقیت آمیز بودن این مراحل را نشان می دهد بر روی Finish کلیک کنید.
خب تا اینجای کار شما دیسکت پشتیبان را ایجاد کرده اید. حال نحوه استفاده از آن را شرح می دهم:
اگر زمانی قصد وارد شدن به ویندوز را داشتید و پسورد خود را فراموش کردید طوری که با تایپ کردن پسورد اشتباه، ویندوز به شما هشدار می دهد که رمز اشتباه است و دوباره آن را وارد کنید.در این هشدار (و در صورتی که دیسکت را قبلا آماده کرده باشید) همچنین گفته شده که شما می توانید از دیسک reset پسورد استفاده کنید
(You can use your password reset disk) که بصورت یک لینک می باشد.
بر روی آن کلیک کنید.با این کار یک پنجره با نام Password Reset Wizard باز خواهد شد.با کلیک بر روی Next به مرحله بعد بروید.در این مرحله از شما می خواهد که دیسکت شامل پسورد را در درایو قرار دهید. پس از انجام این کار بر روی Next کلیک کنید.سپس از شما می خواهد که پسورد جدید و تایید آن را وارد کنید. قسمت Password hint هم برای این است که اشاره ای به رمزتان کنید تا در صورت فراموش کردن آن و با دیدن آن اشاره رمزتان را به یاد آورید.پس از انجام این کار بر روی Next کلیک کنید و در مرحله آخر هم بر روی Finish کلیک کنید.حال با رمز جدید وارد ویندوز شوید.
5) یک ترفند ساده درWindows XP :
اگر شما نیز از Error Reporting ویندوز خسته شده اید میتونید اآن را غیر فعال کنید.
برای این کار مراحل زیر را دنبال کنید:
1- در منوی Start برنامه Run را اجرا کنید.
-2 msconfig را تایپ کرده و OK را کلیک کنید.
3- به برگه Services بروید.
4- Error Reporting Service رو پیدا کرده و تیک کناری آن را بردارید و OK را کلیک کنید.
بار دیگر که کامپیوترتان را Restart کردید دیگر این سرویس غیر فعال است.6) ساختن Folder بدون نام :

بر روی فولدر مورد نظر راست کلیک کنید rename رو انتخاب کنید.کلید alt رو نگه دارید و عدد 0160 یا 255 رو تایپ کنید و کلید alt رو رها کنید و Enter کنید.
چگونه با Windows Media Player عکس بگیریم:
اگر خواستید در زمانی که فیلمی را در ویندوز مدیا پلیر می بینید از صحنه ای عکس بگیرید با ترکیب دو کلید ctrl + I این کار را انجام دهید7) افزودن پسورد دوم برای ورود به ویندوز XP:
در ویندوز XP می توانید قبل از فعال شدن هر حساب کاربری ( USER ) ها پسورد دیگری قبل از همه این ها قرار دهید . انتخاب این پسورد سبب خواهد شد تا دیگران قبل از ورود به ویندوز از دو سپر امنیتی عبور کنند. برای اضافه نمودن این پسورد به ویندوز مراحل زیر را دنبال کنید :
1)در کادر محاوره ای RUN عبارت Syskey را تایپ کنید و سپس OK کنید .
2)در پنجره ظاهر شده با سر برگ Securing the Windows XP Account Database روی گزینه Update کلیک کنید.
3)حال در قسمت Password Startup پسورد دلخواه خود را وارد کنید و پنجره را با OK ببندید.
4) در صورت لزوم می توانید در قسمتSystem Generated Password پسورد را بر روی Floppy Disk ذخیره نمائید تا فقط با استفاده از آن قادر به عبور باشید. از این پس زمانی که سیستم روشن و یا ریبوت شود . پسورد امنیتی قبل از ورود به حساب های کاربری ظاهر می شود و برای ورود از شما پسورد در خواست می کند.
( توجه: اگر پسورد را سه مرتبه اشتباه وارد کنید سیستم ریبوت می شود.)8) حذف کردن فایلهای غیر قابل حذف
این اتفاق حتماً تا به حال برای شما پیش آمده است. قصد دارید فایل و یا پوشه ای را حذف کنید ولی با پیغام خطایی مواجه می شوید.
اگر شما مطمئن هستید که فایل و یا پوشه مورد نظر شما در حال استفاده نیست می توانید در اینگونه مواقع برای رهایی از این مشکل بجای راه اندازی مجدد سیستم از روش زیر استفاده کنید:
1- تمام برنامه های باز خود را ببندید.
2- Command Prompt را باز کنید
3- Task Manager را با Right-Click کردن بر روی Taskbar و انتخاب گزینه Task Manager و یا فشردن ترکیب Ctrl-Shift-Esc باز کنید.
4- به برگه Processes بروید، Explorer.exe را انتخاب کنید و دکمه End Process رl بزنید.
5- بدون اینکه Task Manager را ببندید به پنجره Command Prompt بروید.
6- در خط فرمان فایل مورد نظرتان را با دستور Del حذف کنید.
7- دوباره به Task Manager رجوع کنید در برگه Applications دکمه New Task را بزنید و Explorer.exe را اجرا کنید.
9) استفاده از امکانات NTFS در :Windows XP
اگر آشنایی شما با قابلیتهای NTFS به قبل از ورود ویندوز XP باز می گردد حتماً بعد از نصب ویندوز XP با این مساله مواجه شده اید که بطور پیش فرض دسترسی لازم برای استفاده از امکانات NTFS از طریق برگه Security که یکی از چند برگه موجود هنگام مشاهده خصوصیات یک فایل و یا پوشه می باشد وجود ندارد. چنانچه از فایل سیستم NTFS استفاده می کنید ، برای فعال کردن برگه Security مراحل زیر را طی کنید :
1- با Double-Click کردن بر روی My Computer آن را باز کنید.
-2 به منوی Tools بروید و Folder Options را انتخاب کنید. این گزینه را می توانید در کنترل پنل نیز بیابید.
3- به برگه view بروید و در پایین لیست گزینه File Sharing Use Simple را از حالت انتخاب خارج کنید.
حالا اگر بر روی یک فایل و یا پوشه Right-Click کنید و Properties را انتخاب کنید شاهد ظاهر شدن برگه ی Security خواهید بود که به شما این امکان را میدهد تا دسترسی به فایلها و پوشه ها توسط کاربرانی که به صورت Local وارد سیستم می شوند را محدود کنید.

صفحات جانبی

نظرسنجی

    لطفاً نظرات خود را درمورد وبلاگ با اینجانب در میان بگذارید.(iman.sariri@yahoo.com)نتایج تاکنون15000مفید و 125غیرمفید. با سپاس


  • آخرین پستها

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic