برق. قدرت. کنترل. الکترونیک. مخابرات. تاسیسات.

دایره المعارف تاسیسات برق (اطلاعات عمومی برق)

همین طور که مشغول خواندن این پست هستید، دستی روی کامپیوتر یا لب تاپ خود بکشید، گرم است نه؟

جالب است که بدانید کوانتوم مکانیک می گوید فن های خنک کننده تنها راه خنک کردن این دستگاه ها نیستند، کافی است کمی از اطلاعاتتان را پاک کنید تا سیستم شما خنک شود. این را حل عجیب که در نشریه ی نیچر به چاپ رسیده می گوید مطابق با اصول فیزیک کوانتوم و ترمودینامیک، پاک کردن اطلاعات باید دستگاه را خنک کند، چون در مرحله ی نخست از بی نظمی یا آنتروپی کم می کند واین به معنای انرژی کمتری است.

البته این در شرایطی است که از دیدگاه کوانتومی ابتدا بتوانید از دید یک ناظر، آنتروپی سیستم را صفر فرض کرده و سپس با پاک کردن، اطلاعات آن را منفی کنید که این به معنای سرماست. البته یک شرط دیگر هم وجود دارد، باید مطابق قانون دوم ترمودینامیک سامانه شما بسته باشد و تنها اطلاعات به آن داخل یا از آن خارج شود.


با ترفندی که امروز براتون میذارم شما میتونید که با تایپ کردن بر روی کیبورد یا همون صفحه کلید کامپیوتر خود را روشن نمایید. البته این قابلیت در کامپیوترها بر متفاوت بودن مادربوردها متغیر است ولی معمولا بیشتر مادربوردها از جمله گیگا این قابلیت را دارد. آموزش اجرا: …

۱٫ابتدا باید وارد بایوس سیستم خود شود بدین منظور هنگامی که کامپیوتر خود را روشن مینمایید قبل از آنکه وارد ویندوز شوید دکمه Delete را بزنید تا وارد محیط بایوس شوید.

۲٫شما باید بر روی منو (Power Management setup) رفته و اینتر را بزنید. این منو در بیشتر مادربوردها منو چهارم میباشد. البته ممکن است که همچنین منویی را پیدا نکنید پس بنابراین بدنبال منوی مشابه آن بگردید.

۳٫سپس منوی (Power by Keyboard) را انتخاب نمایید. در حالت معمول باید روبروی این منو عبارت Disabled نمایش داده شده باشد.

۴٫سپس با استفاده از دکمه (Page Down) کیبود خود، عبارت Disabled را به Password تغییر دهید. سپس اینتر را فشار دهید و پسورد خود را تایپ نمایید و اینتر را فشار دهید و دوباره باید پسورد را تکرار کنید و اینتر را فشار دهید.(همانطور که اشاره شد ،بعضی از مادربوردها عبارت Password را ندارند پس شما باید عبارت Any Key را انتخاب نمایید و در این حالت شما میتوانید با یک کلید کامپیوتر خود را روشن نمایید.)

۵٫حال دکمه Escape را که در گوشه ی بالا در سمت چپ کیبورد قرار دارد را بزنید و منو Save and Exit را انتخاب نمایید و دکمه (Y) را به نشانه Yes فشار دهید و از محیط بایوس خارج شوید.

منبع : سی پنل


صفحات جانبی

نظرسنجی

    لطفاً نظرات خود را درمورد وبلاگ با اینجانب در میان بگذارید.(iman.sariri@yahoo.com)نتایج تاکنون15000مفید و 125غیرمفید. با سپاس


  • آخرین پستها

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic