برق. قدرت. کنترل. الکترونیک. مخابرات. تاسیسات.

دایره المعارف تاسیسات برق (اطلاعات عمومی برق)

واحد مرکزی خبر، محققان در شرق هند روشی جدید برای جلوگیری از بارداری ابداع کردند که روی مردان اجرا می شود . محققان بر این باورند که این روش جدید تاثیری بسیار شگرف در کنترل زاد و ولد در سراسر دنیا خواهد داشت .

این روش پیشگیری از بارداری که برگشت پذیر ، ارزان و بدون نیاز به جراحی است برای کشورهای درحال توسعه بسیار مفید است . این روش « بازدارندگی هدایت شونده و برگشت پذیر اسپرم »( RISUG) نام دارد.

« راخی جها » محقق موسسه ی فناوری هند در این باره گفت:

" در این روش نیازی به جراحی نیست . مطلب دیگر این است که این روش هیچ گونه عوارضی ندارد ضمن انکه بر میل جنسی زوج ها هم هیچ تاثیر منفی ندارد .در این روش یکبار تزریق انجام می شود که برای مدت ده سال کارایی خواهد داشت .

مهمترین ویژگی این روش برگشت پذیری آن است . هر زمان که یک زوج بخواهند دوباره بچه دارد شوند به آسانی با تزریق ماده ی بی کربنات سدیم این امر محقق می شود ".

در ادامه ی این گزارش پرادیب کاهجور محقق موسسه فناوری هند گفت:" اینجا یک آزمایشگاه استاندارد بین المللی است چون ما فعالیت های خوبی در این آزمایشگاه داریم . ما تائیدیه بسیاری از نهادهای تدوین مقررات برای آزمایشگاهها را داریم ".

محققان این موسسه در آزمایش های بالینی پانزده ساله خود ثابت کرده اند که روش جدید آنها برای جلوگیری از حاملگی صد درصد کارایی دارد .

دانشمندان این موسسه می گویند روش ابداعی آنها بسیار ارزانتر و کارامدتر از دیگر روش های پیشگیری همچون وازکتومی است که هم نیاز به عمل جراحی دارد و هم برگشت پذیری آن کار سختی است .

در این روش جدید پلیمرهایی که بارهای الکتریکی دارند و غیر سمی هستند به داخل مجاری انتقال اسپرم تزریق می شوند . پلیمرهای تزریق شده در داخل مجاری انتقال اسپرم همانند ماده ی مخرب برضد اسپرم عمل می کنند. محققان می گویند بارهای الکتریکی ساطع شده از پلیمرها باعث سلب قابلیت باروری اسپرم ها می شوند. این بارهای الکتریکی برای مدت ده سال کارایی دارند .

این روش در مدت بیش از پانزده سال روی بیش از دویست و پنجاه داوطلب آزمایش شد.

محققان می گویند عوارض جانبی این روش همچون تورم کیسه بیضه بسیار جزئی است و به آسانی درمان می شود .

به توصیه محققان این روش جایگزیکی ایمن و بلندمدت برای روش های دیگر پیشگیری همانند مصرف قرص های ضد بارداری در زنان است و در نهایت می تواند باعث کاهش تعداد موارد سقط جنین شود .

به این روش به دید روشی کارامد برای کنترل جمعیت در کشورهایی مثل هند نگریسته می شود .

صفحات جانبی

نظرسنجی

    لطفاً نظرات خود را درمورد وبلاگ با اینجانب در میان بگذارید.(iman.sariri@yahoo.com)نتایج تاکنون15000مفید و 125غیرمفید. با سپاس


  • آخرین پستها

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic