برق. قدرت. کنترل. الکترونیک. مخابرات. تاسیسات.

دایره المعارف تاسیسات برق (اطلاعات عمومی برق)

سیستم های مداربسته با توجه نوع کارایی و طراحی سیستم داخلیشان به انواع مختلفی تقسیم میشوند که در زیر برخی از آنها را شرح داده ایم . شما نیز برای داشتن یک سیستم مدار بسته مناسب با کارایی مورد نظرتان باید آشنایی هرچند اندک در این زمینه داشته باشید .


doorbin madarbaste


دوربین های آنالوگ :
از دوربین های آنالوگ می توان به عنوان نسل اول CCTV ها نام برد که کابل خروجی تمامی دوربین ها در دستگاه کنترل مرکزی (DVR) جمع می شوند و در آن دستگاه عملیات کنترل ، نظارت ، ضبط و سایر پردازش ها صورت می گیرد.


دوربین های تحت شبکه :

دوربین های تحت شبکه را می توان به عنوان یک دوربین و یک کامپیوتر تعریف کرد که در یک سیستم هوشمند جمع شده اند. این دوربین ها تصاویر را بر روی شبکه های کامپیوتری منتقل می کنند تا کاربر بتواند از راه دور تصاویر را مدیریت ، ضبط و پخش نماید. به محض اینکه تصاویر روی شبکه ارسال شد ، کاربر از هر کامپیوتر متصل به LAN و یا اینترنت می تواند به آنها دسترسی داشته باشد.

دوربین های تحت شبکه بهترین و آسانترین راه برای مشاهده ، ثبت و ضبط با بهترین و مطلوبترین کیفیت تصویری بر روی هر نوع از شبکه های کامپیوتریمی باشند.تصاویر با استفتده از هر نوع مرورگر (تحت وب) بدون وابستگی به نوع سیستم عامل ، قابل دیدن و بر روی حافظه های کامپیوتر قابل ثبت و ضبط می باشند.دوربین های تحت شبکه ، کاملاً مستقل از کامپیوتر عمل کرده و در هر جایی قابل نصب هستند.این دوربین ها امکان مشاهده و ضبط تصاویر از هر جایی در دنیا برای کاربر بوجود می آورند.

doorbin shabake

دوربین ثابت :

در  با وضوح تصویر بالا ،  ضد نویز و سایه ، قابلیت کارکرد در نور بسیار کم، مجهز به منوی روی تصویر، قابلیت علامتگذاری روی تصویر  Motion Detection


دوربین متحرک :

با قابلیت زوم بالا ، ضد نویز و سایه ، قابلیت دید در نورکم ،  وضوح تصویر بالا ،  قابلیت دید در شب ، چرخش 360240 درجه عمودی ،  مجهز به منو روی تصویر ،  قابلیت علامتگذاری روی تصویر ((Motion Detection ، قابلیت اتصال به انواع شبکه، طراحی زیبا. درجه افقی و


لنز :

 • انواع لنز با قابلیت تنظیم خودکار و دستی فاصله کانونی و همچنین لته با قابلیت زوم دستی

 • لنزهای با قابلیت تنظیم خودکار فاصله  کانونی (Varifocal)  برای فاصله های مختلف

 • لنزهای با قابلیت زوم دستی از فاصله دور بوسیله کابل کشی .


دوربین های CCTV چه هستند ؟

CCTV مخفف عبارت Closed Circuit Television  می باشد . این عبارت بیانگر سیستمی از دوربین های مداربسته است که اطلاعات تصویری را در تلویزیونهای معینی نمایش می دهند و قابلیت ضبط و ثبت تصاویر را از چند دوربین دارا هستند . این دوربین ها قالبا برای نظارت و محافظت از محیط هایی استفاده می شوند که نیاز به کنترل دارند مثل : بانک ها ، ادارات ،سازمانها ، خطوط تولید ، فروشگاهها ، پارکینگ ها ، شرکت ها ، مغازه ها و حتی خانه ها .


امتیازات دوربین های CCTV چیست ؟

1 - نظارت و کنترل انواع مکانها به صورت متمرکز

2 - ثبت و ضبط تصاویر دوربین ها برای استفاده در زمان های دیگر

3 - قابلیت کنترل دوربین ها از راه دور

4 - قابلیت استفاده از چندین دوربین در مکانهای تحت کنترل و مدیریت متمرکز

همه دوربین ها از یک مکان

5 - قابلیت نصب این دوربین ها در داخل و خارج ساختمان


آیا می توان تصاویر CCTV ها را از طریق اینترنت به مکانهای دیگر ارسال کرد ؟

بله ، با استفاده از DVR هایی که قابلیت ارسال اطلاعات را در اینترنت دارند به سادگی می توان

تصاویر را بوسیله خطوط ADSL انتقال داد .  ( توجه : سرعت خط ADSL در صورتی که درخواست ارسال تصاویر  با سرعت معمولی را داشته باشید باید از 128 بیشتر باشد . )

در ضمن انتقال تصویر به صورت Dial up ( خط تلفن ) هم امکان پذیر  است . با این تفاوت که کیفیت تصاویر کم است و سرعت انتقال نیز به ازای هر 8 ثانیه 1 عکس می باشد .

با ADSL  تصاویر به صورت Real Time  انتقال می یابد .


آیا دوربین های CCTV قابلیت دید در شب را دارند ؟

بله ، دوربین های CCTV بسته به نوع آن  قابلیت دید در شب را به صورت رنگی یا سیاه سفید

دارند .


P/T/Z Camera ها چه هستند ؟

این دوربین ها قابلیت PAN , Tilt , Zoom  را دارا می باشند .

Pan : حرکت لنز دوربین به صورت افقی ( راست و چپ )

Tilt : حرکت لنز دوربین به صورت عمودی ( بالا و پایین )

Zoom : حرکت لنز به سمت سوژه ( بزرگنمایی تصویر )


Dome Camera ها چه هستند ؟

این دوربین ها شکل گنبدی دارند و قابلیت نصب بر روی سقف اطاقها و یا هر مکان دیگری را دارند . این دوربین ها می توانند درست زیر خود را نیز نشان دهند و نقطه کوری نداشته باشند . لنز این دوربین ها نیز قابلیت Zoom  و چرخش را دارا هستند .

dom

دوربین های Speed Dome  چه هستند ؟

این دوربین ها دقیقا مانند دوربین های دام ( Dome ) می باشند با این تفاوت که سرعت Zoom و Pan و Tilt آنها با سرعت بسیار بیشتری است . این دوربین ها می توانند در کمتر از 3 ثانیه270 درجه چرخش داشته باشند .


تفاوت دوربین های CCTV و IP Camera ها در ارسال تصاویر توسط اینترنت چیست ؟

دوربین های IP Camera به صورت مستقیم به اینترنت وصل شده و از طریق اینترنت قابلیت کنترل دارند . ولی دوربین های CCTV  غالبا به واسطه DVR است که به اینترنت متصل شده و انتقال تصاویر صورت می گیرد .

برای آگاهی از انواع کارایی های سیستم های مدار بسته به بخش پکیج های دوربین مدار بسته بروید  و یا بر روی اینجا کلیک کنید .


منبع مطالب: میک کو ، اس جی آلفا

دوربین های تحت شبکه : دوربین های تحت شبکه را می توان به عنوان یک دوربین و یک کامپیوتر تعریف کرد که در یک سیستم هوشمند جمع شده اند. این دوربین ها تصاویر را بر روی شبکه های کامپیوتری منتقل می کنند تا کاربر بتواند از راه دور تصاویر را مدیریت ، ضبط و پخش [...]

دوربین های تحت شبکه : دوربین های تحت شبکه را می توان به عنوان یک دوربین و یک کامپیوتر تعریف کرد که در یک سیستم هوشمند جمع شده اند. این دوربین ها تصاویر را بر روی شبکه های کامپیوتری منتقل می کنند تا کاربر بتواند از راه دور تصاویر را مدیریت ، ضبط و پخش نماید. به محض اینکه تصاویر روی شبکه ارسال شد ، کاربر از هر کامپیوتر متصل به LAN و یا اینترنت می تواند به آنها دسترسی داشته باشد

دوربین های تحت شبکه بهترین و آسانترین راه برای مشاهده ، ثبت و ضبط با بهترین و مطلوبترین کیفیت تصویری بر روی هر نوع از شبکه های کامپیوتری می باشند.تصاویر با استفاده از هر نوع مرورگر (تحت وب) بدون وابستگی به نوع سیستم عامل ، قابل دیدن و بر روی حافظه های کامپیوتر قابل ثبت و ضبط می باشند.دوربین های تحت شبکه ، کاملاً مستقل از کامپیوتر عمل کرده و در هر جایی قابل نصب هستند.این دوربین ها امکان مشاهده و ضبط تصاویر از هر جایی در دنیا برای کاربر بوجود می آورند.

دوربین های آنالوگ : از دوربین های آنالوگ می توان به عنوان نسل اول CCTV ها نام برد که کابل خروجی تمامی دوربین ها در دستگاه کنترل مرکزی (DVR) جمع می شوند و در آن دستگاه عملیات کنترل ، نظارت ، ضبط و سایر پردازش ها صورت می گیرد.

مشاهده تصاویر زنده و ضبط شده منزل،کارگاه،کارخانه و … از طریق اینترنت،در هر زمان و مکان

کاربردهای سیستم های حفاظتی- نظارتی و اماکن قابل بهره برداری :

ادارات و ارگانها : سیستم های حفاظتی قابل نصب در ادارات و ارگان های دولتی برای حفظ و حراست پیرامونی و فیزیکی ، کنترل ورود و خروج و سایر موارد امنیتی به کار می روند . بدینوسیله با ایجاد محیطی امن از اموال دولتی و ارباب رجوع محافظت می شود.

اماکن صنعتی : در محیط های صنعتی ، مانند کارخانه ها و امکان دسترسی به خطوط تولید و انبارها را در اختیار مدیران قرار می دهد.

امور بانکی : به منظور حفاظت از باجه های خودپرداز (ATM) و دیگر نقاط حساس بانکها از خطر دزدی ، موسسات مالی شروع به نصب سیستم حفاظتی در این نقاط نموده اند و برای هر حرکتی تصویر جداگانه ای قابل ذخیره در یک پایگاه داده مرکزی است.

فروشگاه ها : صندوق فروشگاه همواره در معرض خطر دزدی قرار دارد.سیستم های حفاظتی به طوری که با انتقال تصاویر زنده روی شبکه و ذخیره آنها روی سرور صاحبان فروشگاه و مدیران می توانند روند کار را از راه دور کنترل کنند.

پایانه مسافربری : میتوان سیستم حفاظتی موجود را در جهت ایجاد امنیت بیشتر برای مسافران راه آهن، فرودگاه و مترو مورد استفاده قرار داد.بدینوسیله مراکز نظارتی نیز به تصاویر این نقاط دسترسی خواهند داشت.

اماکن آموزشی : سیستم های حفاظتی قابل استفاده در مدارس ، پارک ها ، کلاس های درس ، سالن های مطالعه سالنهای امتحان و سایر محیط های فرهنگی نیز میباشد و این مکان ها را به محیط های امن و قابل کنترل تبدیل میکند .

انواع دوربین

دوربین ثابــــت : با وضوح تصویر بالا ، ضد نویز و سایه ، قابلیت کارکرد در نور بسیار کم، مجهز به منوی روی تصویر، قابلیت علامتگذاری روی تصویر Motion Detection

دوربین متحرک : با قابلیت زوم بالا ، ضد نویز و سایه ، قابلیت دید در نورکم ، وضوح تصویر بالا ، قابلیت دید در شب ، چرخش ۳۶۰ درجه افقی و ۲۴۰ درجه عمودی ، مجهز به منو روی تصویر ، قابلیت علامتگذاری بر روی تصاویر یا همان Motion Detection ، قابلیت اتصال به انواع شبکه، طراحی زیبا.

کارتهای DVR : ضبط تصاویر به صورت زنده ، قابلیت فشرده سازی تصاویر برای کمتر شدن حجم تصاویر ، کیفیت بالای تصویر ، دارای هارد دیسک داخلی با ظرفیت بالا ، مجهز به خشاب های داخلی اضافی هارددیسک ، قابلیت Back Up گیری از تصاویر ضبط شده به وسیله پورت USB و DVD-RW ، قابلیت اتصال به انواع شبکه، مجهز به Mouse ، قابلیت کنترل دوربین های متحرک (Speed Dome) مجهز به منو ، قابلیت اتصال به کامپیوتر از طریق پورت های RS232- RS485-RS422

مانیتور صنعتی : مانیتورهای صنعتی LCD و CRT در اندازه های ۲۱ ، ۱۹، ۱۷ و ۱۴ اینچ ، با کیفیت تصاویر بالا، ورودی و خروجی ویدئو و صوت ، قابلیت کارکرد به مدت طولانی.

برای دریافت مجوز نمایندگی فروش و خدمات و کسب اطلاعات بیشتر درباره سایر محصولات و خدمات با ما تماس حاصل فرمایید .

صفحات جانبی

نظرسنجی

  لطفاً نظرات خود را درمورد وبلاگ با اینجانب در میان بگذارید.(iman.sariri@yahoo.com)نتایج تاکنون15000مفید و 125غیرمفید. با سپاس


 • آخرین پستها

آمار وبلاگ

 • کل بازدید :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic