برق. قدرت. کنترل. الکترونیک. مخابرات. تاسیسات.

دایره المعارف تاسیسات برق (اطلاعات عمومی برق)

 

1000 كتاب رایگان كامپیوتری (دانلود كنید)


http://www.developercenter.ir/forum/showthread.php?t=15891


بارم پروژه وب:

        1)     کاربرد HTML (1 نمره)

        2)     کاربرد CSS (1 نمره)

        3)     کاربرد JQuery (1 نمره)

        4)     کاربرد Ajax (1 نمره)

        5)     برقرار کردن Security (1 نمره)

        6)     استفاده از MVC  (1 نمره)

        7)     طراحی زیبا و کاربر پسند (1 نمره)

        8)     استفاده از بانک اطلاعاتی (1 نمره)


یک PDF پنچ صفحه که شامل دستورات کامل CSS 3 می باشد را آپلود کردم.
ممکن بدرد امتحان نخوره ولی بدرد پروژه ها حتما می خوره.
امیدوارم مفید واقع بشه
.

حجم: 120KBآخرین کلاس وب

مبحث درس Model View Controlولی پروژه ها باید بر اساس MVC تولید شود.

عنوان اصلی : iOS 4 Web Application with HTML5 and CSS3

iOS مخفف کلمات iPhone Operating System بوده و به معنای سیستم عامل iPhone می باشد ، این سیستم عامل مخصوص گوشی های iPhone و دستگاه های iPod Touch ، iPad و Apple TV می باشد .
در این کورس آموزشی برنامه نویسی برنامه های کاربردی تحت وب برای این پلتفرم را به خوبی خواهید آموخت ، بنابراین می توانید صفحات وب سازگار با دستگاه های ذکر شده در بالا تولید نمایید .
این مجموعه آموزش ویدیویی محصول موسسه آموزشی Lynda است که بر روی 1 حلقه DVD و به مدت زمان 3 ساعت و 24 دقیقه در اختیار علاقه مندان قرار می گیرد .

iOS-4-Web-Application-with-HTML5-and-CSS3

در ادامه با برخی از سرفصل های درسی این مجموعه آموزش طراحی برنامه های کاربردی وب آشنا می شویم :
مقدمه شامل 3 درس
آموزش تنظیم و آماده سازی محیط توسعه ( کدنویسی ) شامل 5 درس
آشنایی مقدماتی با HTML 5 و CSS3 و امکانات این دو شامل 3 درس
آموزش کار کردن با جلوه های ویژه CSS شامل 10 درس
آموزش قالب بندی زیبای متون بوسیله CSS3 شامل 5 درس
آموزش ساخت یک اینترفیس تحت وب شامل 4 درس
آموزش ساخت یک برنامه گالری عکس تحت وب شامل 5 درس
آموزش افزودن صوت به برنامه کاربردی تحت وب ساخته شده در درس پیش شامل 3 درس
آموزش افزودن ویدیو به برنامه کاربردی تحت وب ساخته شده در درس پیش شامل 2 درس
آموزش ارتقا دادن یک برنامه کاربردی تحت وب بوسیله امکانات Dynamic Content  و Offline Storage شامل 4 درس
آموزش استفاده از موقعیت های جغرافیایی و نقشه ها در برنامه های کاربردی شامل 3 درس
آموزش نهایی سازی ساخت برنامه کاربردی شامل 2 درس
ASP.NET MVC فریم ورک قدرتمندی برای ایجاد اپلیکیشن های تحت وب است که از الگوی MVC استفاده می کند و توسط مایکروسافت به صورت اوپن سورس توسعه داده می شود. MVC یک الگوی طراحی و مخفف کلمات Model-View-Controller است. فریم ورک ASP.NET MVC الگوی طراحی MVC را در پلت فرم وب اپلیکیشن مایکروسافت یعنی ASP.NET پیاده سازی می کند.


نیاز روز افزون به کامپیوتر و مکانیزه کردن و سپردن تقریبی تمامی امور به دست ماشین امری است که انکار ناشدنی است . در این بین تولید کنندگان نرم افزار نیز تلاش میکنند تا نرم افزاری تولید کنند تا بتواند اکثر نیاز های متقاضیان را به بهترین نحو ممکن تامین کند ودر همین راستا در تلاش هستند که روند تولید نرم افزار را به سمتی بکشانند که ساختار استاندارد و تائید شده ای داشته باشد.
شاید اینطور بشه گفت که دوران کد نویسی به پایان رسیده و همه چیز به سمت زیر ساخت ها و بنیان نهادن چارچوب های استاندارد وپیروی از آن ها در امر تولید بهتر نرم افزار در حرکت است.
اجازه دهید ببینیم خصوصیات یک نرم افزار خوب چیست ؟
نامبردن تمامی خصوصیات یک نرم افزار خوب در این مقال نمی گنجد اما تعداد محدود و مهمی از آنها عبارتند از:
 1. قابل حمل بودن
 2. قابل استفاده مجدد بودن
 3. قابل تغییر بودن
 4. بهینه بودن از لحاط حافظه و زمان (زمان مهمتر از حافظه)
 5. و......
مسئله ؟

بهتر است وجود مسئله را با یک مثال نشان دهم
فرض کنید نرم افزاری برای شرکتی نوشتید که یه بخش آن مقدار سود وزیان شرکت را در سال های مختلف بر اساس ارقام بیان میکند . حال صاحب برنامه پس از مدتی ازشما می خواهد برنامه را طوری تغییر دهید که همین اطلاعات را به گونه های مختلف دیگه ای مثلا نمودار های مختلف ( میله ای ، دایره ای و ...) در اختیار داشته باشد و یا حتی بخواهد انها را به فرمت خاصی و در فایل های خاصی ذخیره کند . در این مواقع چطور مشکل را حل میکنید؟

راه حل :
همانطور که گفته شد یکی از خصوصیات نرم افزار خوب قابل تغییر بودن آن میباشد. فرض کنید که برنامه را به این شکل طراحی کردید:همانطور که در شکل نیز نشان داده شده است تمامی اعمال اععم از دریافت داده ها که مهمترین بخش است و همچنین پردازش آن ها همگی در یک فرم طراحی و پیاده سازی شده اند . و دقیقا مشکل همین جا نمایان میشود . ارتباط مستقیم با منبع داده بر قرار کردن جدا از اینکه مشکلات امنیتی دارد که بحث در مورد ان خارج از این مقال است ، باعث میشود که دست برنامه نویس را برای تغییرات آتی دربرنامه ببندد. چون داده ها درون خود فرم از منبع داده و به صورت مستقیم خوانده میشود پس دسترسی به داده های خواتده شده وجود ندارد . یا حداقل متحمل سربار زیادی می باشد.
راه کار های نوین:
یکی از راه کار هایی که امروزه بیشتر شاهد استفاده ان هستیم ، تولید نرم افزار بر اساس ساختار های لایه ای می باشد ، بدین صورت که کل نر افزار به تعداد لایه هایی تقسیم میشوند ، هر لایه وظیفه خاص خود را دارد و لایه ها از نتایج لایه های دیگر استفاده میکنند.
تعداد این لایه ها بسته به نرم افزار و طراحی میتواند 2 ، 3 ، 4 یا 5 لایه یا حتی بیشتر باشد . اما استاندارد ان که بیشتر از بقیه هم استفاده میشود 3 لایه هست و به روشی که بر اساس این تئوری پیاده سازی میشود اصطلاحا 3 Tire Programming گفته میشود.
در تئوری 3 لایه ، لایه ها عبارتند از
 1. Data Access layer
 2. Business Logic Layer
 3. Presentation Layer
توضیحات بیشتر و نحوه پیاده سازی روش فوق را به عهده خود خواننده میگذارم .


پس از مقدمه ای مختصر وارد بحث اصلی یعنی MVC (Model View Controller ) می شویم .
ASP.NET MVC فریم ورک قدرتمندی برای ایجاد اپلیکیشن های تحت وب است که از الگوی MVC استفاده می کند و توسط مایکروسافت به صورت اوپن سورس توسعه داده می شود. MVC یک الگوی طراحی و مخفف کلمات Model-View-Controller است. فریم ورک ASP.NET MVC الگوی طراحی MVC را در پلت فرم وب اپلیکیشن مایکروسافت یعنی ASP.NET پیاده سازی می کند. این فریم ورک اولین بار در دسامبر 2007 و با یک نسخه CTP توسط مایکروسافت معرفی شد. در مارس 2009 نسخه 1 پایدار آن عرضه شد و یک ماه بعد یعنی در آپریل 2009 شرکت مایکروسافت سورس کد فریم ورک ASP.NET MVC را تحت مجوز MS-PL منتشر نمود.

MVC چیست!؟


مفهوم کلیدی این فریم ورک همان سه حرف آخر آن یعنی MVC است. پس کمی در مورد آن توضیح می دهم. همانطور که گفتم، MVC یک الگوی طراحی است که همانطور که از نامش پیداست، یک پروژه نرم افزاری را به سه قسمت منطقی Model, View و Controller تقسیم می کند. شاید شما در حال حاضر با معماری 3 لایه نرم افزاری آشنا باشید. اگر اینطور است، شما مشکلی در درک الگوی طراحی MVC نخواهید داشت. MVC مفهوم جدیدی نیست، خیلی وقت است که در جاوا، رابی، PHP و بسیاری پلت فرم های دیگر از این الگو برای طراحی نرم افزار استفاده می شده است. اما خب برای توسعه دهندگان ASP.NET تازه است. سه قسمت اصلی الگوی MVC :
 • Model : مدل قسمتی از یک اپلیکیشن است که وظایف سنگین دسترسی به داده ها، پیاده سازی منطق و موجودیت ها را بر عهده دارد. به طور معمول یک مدل وظیفه Map کردن جداول اطلاعاتی یک دیتابیس را به کلاس های شیء گرا و برعکس را بر عهده می گیرد. احتمالاً شما همین الان هم در پروژه های خود، مدل را پیاده سازی می کنید و به آن لایه دسترسی به داده می گویید! Model باید طوری پیاده سازی شود که به هیچ وجه به رابط کاربری وابستگی نداشته باشد.
 • View : احتمالاً کاربرد View را حدس زده اید! رابط کاربری همان View است. در واقع بخشی که یک کاربر نهایی با آن تعامل خواهد داشت و اطلاعات را نمایش می دهد، View نام دارد. همانطور که رابط کاربری برای Model هیچ اهمیتی ندارد، اینکه چطور داده ها اعتبارسنجی یا ذخیره می شوند یا منطق اپلیکیشن شما چطور پیاده سازی شده است، برای View مهم نیست.
 • Controller : فضای خالی میان Model و View را Controller پر می کند. از آنجا که Model و View هیچ ارتباطی با هم ندارند و برای یکدیگر هیچ اهمیتی قائل نیستند، Controller داده ها را از Model به View برای نمایش به کاربر انتقال می دهد. کنترلرها تصمیم می گیرند که اطلاعاتی که شما وارد کرده اید را به کجا برسانند و همینطور چه چیزی را باید در خروجی مشاهده کنید. در واقع کنترل کننده و هماهنگ کننده میان Model و View است.
فقط به این نکته توجه داشته باشید که در یک اپلیکیشن MVC کامپوننت View فقط جهت نمایش خروجی به کاربر مورد استفاده قرار می گیرد و این Controller است که ورودی ها را از کاربر می گیرد و به آن ها پاسخ می دهد.


حال ببینیم توضیحاتی که در مورد روند کلی یک برنامه که بر اسا س معماری MVC نوشته میشود در قالب یک نمودار به چه شکلی خواهد بود. نمودار را قدم به قدم رسم میکنم و ابندا از ساده ترین نمودار شرو ع خواه کرد. گفتیم که معماری MVC بر اساس سه بحش یا سه لایه Modelو View و Controller بنا میشود . و همه چیز تحت نظر این سه لایه باید انجام شود.


حال اقدام به برقراری ارتباط بین این سه بخش (لایه) بر اساس توضیحاتی که دادم میکنم.
خیلی از مقاله ها شروع معماری را از بخش کنترلر میدانند در واقع دست هم میگویند چون در نهایت بخش کنترلر است وظیفه handle کردن ابزار های مختلف مثل موس و .. را دارد. پس میتوان نمودار فوق را به شکل زیر کامل کرد:


اما من در نموادر فوق و بر اسا توضیحاتی که دادم فرض میکنم که کاربر درخواست هایش را از طریق فرم ها وارد کرده و منتظر نتیجه اطلاعات میباشد.
مراحل را به ترتیب عملیت و با شماره روی شکل نشان دادم .


توضیحات شکل بر اساس روند جریان برنامه:
مرحله 1) در این مرحله درخواست ها از سمت کاربر نهایی به ویو فرستاده میشود . پس جهت جریان اطالاعات در این مرحله از سمت End user به سمت View می باشد.
مرحله 2 ) در این مرحله کاربر درخواست خود را از طریق بخش View اعمال میکند .همانطور که گفته شد ویو مسئولیتی در قبال داده های وارد شده معمولا ندارد ،پس در خواست کاربر را به بخش کنترلر می فرستد. همچنین در همین مرحله ویو خودش را register می نماید تا بتداند اطلاعات جدید را دریافت نماید .جهت حرکت در قسمت 1 از سمت View به سمت Controller میباشد.
مرحله 3) پس از اینکه در خواست کاربر از View به Controller رسید و Controller بخش View را رجیستر کرد ، درخواست را به مدل داده و از مدل میخواهد که بر اساس درخواست کاربر به حالت جدید رفته و خود را به روز نماید. جهت جریان اطلاعات در این مرحله از سمت Controller به سمت Model میباشد.
مرحله 4) پس از اینکه مدل به درخواست ها رسیدگی کرد ، و به حالت جدید رفت این رفتار را به کنترلر پیغام میدهد . (همچنین اگر خطایی در این بین اتفاق بیفتد نیز کنترلر مطلع و به طبع آن در مرحله بعدی ویو نیز مطلع میگردد) .جهت جریان اطلاعات در این مرحله از سمت Model به سمت Controller میباشد.
مرحله 5) در این مرحله ، کنترلر موظف است که پیغامی به ویو بفرستد مبنی براینکه مدل تغییر کرده و به حالت جدید رفته است . این تغییر حالت الزاما دریافت داده های جدید از دیتا بیس و ... نیست بلکه هر نوع تغییری میتواند باشد ، مثلا یک Exception رخ داده است و ... جهت جریان اطلاعات در این مرحله از سمت Controller به سمت View می باشد.
مرحله 6) در این مرحله ویو موظف است اطلاعات جدید و حالت جدید مدل را از مدل تقا ضا کند . جهت جریان اطلاعات در این مرحله از سمت View به سمت Model می باشد.
مرحله 7) در این مرحله اطلاعات تغییر یافته و به طور کلی حالت جدید مدل (Model State) به ویو اطلاعا داده میشود. جهت جریان اطلاعات در این مرحله از سمت Model به سمت View میباشد.
مرحله 8) اطلاعات و تغییرات جدید سیستم که بر اساس در خواست مدل ایحاد گردیده به کاربر نهایی نشان داده میشود . باز هم الزامی نیست که حتما داده های جدید به کاربر نشان داده شوند ، این اطلاعات حتی میتواند یک پیغام مبنی بر اینکه یک Exception رخ داده است باشد. جهت جریان اطلاعات در این مرحله از سمت View به سمت End User است.

چرا از ASP.NET MVC استفاده کنیم؟

حالا که با الگوی طراحی MVC آشنا شدین، حتماً درک می کنید که چرا فریم ورک ASP.NET MVC علاوه بر ASP.NET WebForms توسط مایکروسافت ایجاد شده است. وب فرم ها که تا قبل از این تنها روش مورد استفاده در توسعه یک اپلیکیشن تحت ASP.NET بودند، حالا صاحب یک برادرخوانده قدرتمند شده اند. نمی گویم رقیب، چون ASP.NET MVC به هیچ وجه قصد از بین بردن وب فرم ها و جایگزین شدن به جای آن ها را ندارد. ASP.NET WebForms هم توسط مایکروسافت در نسخه های بعدی پشتیبانی خواهد شد و حتمآً بهبود خواهند یافت.

یکی از مزایای مهم استفاده از متدولوژِی ASP.NET MVC این است که شما را مجبور می کند تا یک جداسازی شفاف میان اجزای برنامه خود ایجاد کنید. این کار باعث می شود که توسعه پروژه در دراز مدت و آزمایش آن به آسانی انجام گیرد. الگوی MVC به شما کمک می کند تا بتوانید از Test Driven Development یا TDD در پروژه خود استفاده کنید. شما را قادر می سازد تا از تست واحد یا Unit Test استفاده کنید. به طور مثال شما می توانید عملکرد یک Controller را بدون اینکه روی ASP.NET اجرا شود، بررسی کنید که این کار عملیات تست واحد را سرعت می بخشد. برای انجام تست، می توانید از هر فریم ورک تست واحدی مثل NUnit استفاده کنید.

URLهای ایجاد شده در یک پروژه مبتنی بر فریم ورک ASP.NET MVC بسیار بسیار واضح هستند و البته برای موتورهای جستجوگر دوستانه (SEO Friendly) هستند. این کار را کامپوننت URL Mapping فریم ورک ASP.NET MVC برای شما انجام می دهد. URLهایی که نیازی به داشتن پسوند aspx یا هر پسوند دیگری ندارند و به آسانی از قوانین SEO و الگوهای نام گذاری REST پشتیبانی می کنند.

نکته ای که شما را خوشحال خواهد کرد این است که فریم ورک ASP.NET MVC از بسیاری از امکاناتی که در حال حاضر در ASP.NET هستند مثل MasterPage, Data Binding, Form/Windows Authorization, Membership/Roles, Data Caching, Session/Profile state management, Health Monitoring پشتیبانی کامل می کند.
نکته ای هم که ممکن است شما را اذیت کند این است که در فریم ورک ASP.NET MVC از برنامه نویسی مبتنی بر رویداد خبری نیست و همچنین نمی توانید از Post Back برای تعامل دوباره با سرور استفاده کنید. ASP.NET MVC برخلاف وب فرم ها که به صورت خودکار و با استفاده از ViewState حالت یک صفحه وب را به صورت مصنوعی حفظ می کنند، از مدل طبیعی بی حالت (=Stateless) وب پیروی می کند. البته این موضوع آنقدرها هم بد نیست چون باعث حذف ViewState می شود و حذف ViewState هم به معنی صفحات سبک تر و در نتیجه لود شدن سریعتر صفحات وب است.

برای شروع ASP.NET MVC به چه چیزهایی احتیاج دارید!؟

ASP.net MVC 2.0

مهمترین بهبودی که در این نسخه شاهد هستیم مربوط به اعتبار سنجی طرف کلاینت یا Client Validation است. به طور مثال اسکریپت های اعتبارسنجی برای جلوگیری از تداخل با دیگر کتابخانه های آیجکسی در فایل های جداگانه ی جاوا اسکریپت قرار می گیرند. این اسکریپت های اعتبارسنجی از Globalization نیز پشتیبانی می کنند. متد Html.ValidationSummary نیز مدل دیگری از نمایش خطاهای اعتبارسنجی را ارائه خواهد کرد.
از زمانی که فریم ورک ASP.NET MVC از طرف مایکروسافت ارائه شده، توسعه دهندگانی که از ASP.NET WebForms استفاده می کردند بر سر دوراهی قرار گرفتند. هر چند از ابتدا هم ASP.NET MVC برای از بین بردن وب فرم ها بوجود نیامده بود اما اکنون با پیشرفت ASP.NET MVC برخی ها بر این باورند که در آینده ای نه چندان دور وب فرم ها نیز مانند ASP کلاسیک از بین خواهد رفت و ASP.NET MVC جایگزین آن خواهد شد.


ASP.NET تکنولوژی اسکریپت نویسی سمت سرور شرکت میکروسافت برای طراحی صفحات وب پویا است.
شاید مفید باشد که ابتدا به توضیحات کلمات مهم در این جمله بپردازیم:
- اسکریپت:
مجموعه کدهایی که در داخل یک فایل متنی قرار گیرند و قایلیت اجرا داشته باشند.

- اسكریپت نویسی سمت سرور(Server Side):
اسکریپتی که روی دستگاه سرور اجرا می شود که از آن جمله می توان به ASP, PHP,JSP اشاره کرد.


- اسکریپت نویسی سمت مشتری(Client Side):
اسکریپتی که روی دستگاه مشتری اجرا شود. که از آن جمله می توان به VBScript, Jscript و Java Script اشاره کرد.
JAVASCRIPT زبانی برای اسکریپت نویسی سمت مشتری است که ابتدا با نام LIVE SCRIPT به بازار آمد توسط نرم افزار Netscape v 2 ارائه شد و سپس به دلایب بازاری با توجه به زبان Java که آن روزها روی دور بود تغییر نام پیدا کرد به JavaScript ولی کاملا با Java متفاوت است.
در آن زمان Microsoft برای اینکه از دور رقابت مرورگرها عقب نیافتد با Internet Explorer خود و دو زبان اسکریپت نویسی با نام های VBScript و Jscript را به بازار معرفی کرد. VBScript زبان ساده شده ویژوال بیسیک است.

بچه ها بیش از 80 درصد از ویروس های اینترنتی توسط همینVBScript تولید می شودكه مشتق شده از
ویژوال بیسیک است.
- صفحات ایستا(Static):
صفحاتی که در هر بار مراجعه کاربر برای او سفارشی نمی شوند و به صورت ثابت هستند.

- صفحات پویا(Dynamic):
منظور از محتویات پویا آیکن های متحرک نیست که در اغلب صفحات وب دیده می شود، بلکه محتویا پویا برای هر بیننده در هر بار دیدن صفحه سفارشی می شوند و یا با کاربر ازتباط برقرار می کنند.
مانند: صفحاتی نمایش اخبار(که با دیتا بیس ارتباط برقرار می کنند)، یا صفحاتی که دارای فرم های نظر خواهی از کاربر می باشند و ...


ساختار داده ای درخت در سی شارپ دات نت

این برنامه شامل چند تابع است كه برای جستجو ی داده ای در درخت استفاده می شود كه به دو صورت بازگشتی و غیر بازگشتی موجود می باشد .

using System;
using System.Collections.Generic;
using System.Text;

namespace Algorithms
{
class Tree
{
private TreeNode root;
public Tree()
{
root = null;
}

public TreeNode FindRecursive(TreeNode root, int dataValue)
{
if (root == null)
{ return null; }
else if (root.DataValue == dataValue)
{ return root; }
else if (root.DataValue < dataValue)
{ return FindRecursive(root.RightNode, dataValue);}
else
{ return FindRecursive(root.LeftNode, dataValue);
}
}

resource:csharptricks.com

گرفتن رنگ پیكسل در VB.net

ممكنه در بعضی برنامه ها واستون پیش اومده باشه كه بخواین مثلا تمام نقاط قرمز در فرم رو پیدا كنید یا تعدادشو بشمارین كه من این كد رو واستون گذاشتم كه البته واسه برنامه های دیگه هم استفاده میشه
مثلا : بدست آوردن یك مسیر (MAP) با استفاده از بدست آوردن رنگ پیكسل ها
Dim x As Long, y As Long
Dim h As Long, count As Long

h = Me.hdc
For y = 0 To ScaleHeight - 1
For x = 0 To ScaleWidth - 1
If GetPixel(h, x, y) = vbRed Then
count = count + 1
End If
Next
Next

نمودار ER مثال های زیر را رسم کنید:

مثال 1)

طبق قوانین دانشگاه

- کارمندان شامل اساتید و مدیران دانشکده هستند.

- هر استاد حداقل 3 و حداکثر 5درس تدریس می کند.

-مدیریت هر دانشکده تنها به یک مدیر سپرده شده و هر مدیر تنها مدیرت یک دانشکده را دارد

----------------------------------------------------------------

مثال 2)

یک فروشگاه الکترونیکی را در نظر بگیریدکه محصولات نرم افزاری می فروشد.این سایت تعدادی عضو دارد که با وارد کردن نام کاربری و رمز عبور وارد سایت می شوند و محصولات مورد نظر خود را انتخاب و خریداری می کنند.

در این سیستم قوانین زیر حاکم است:

1) هر عضو می تواند به کرات از سایت خرید و یا هیچ خریدی انجام ندهدولی هر خرید تنها مربوط به یک عضو است.

2) در هر خرید ممکن است نرم افزار های متعددی خرید شود و مسلما هر نرم افزار نیز ممکن است به کرات خریداری شود.تمرین پایگاه داده

طراحی ER  و مدل رابطه ای

فرض کنید می خواهید یک سایت اطلاع رسانی در مورد سینما طراحی کنید.

با در نظر گرفتن قوانین ذیل نمودار ER سیستم را رسم کنید:

1)     کلیه افرادی که مشخصات آن ها در پایگاه داده این سایت نگه داری می شوند: کارگردان-بازیگر-تهیه کننده-نویسنده

2)     هر فیلم یک یا چند کارگردان دارد و هر کارگردان ممکن است فیلم های زیادی را کارگردانی کند.

3)     هر فیلم یک یا چند تهیه کننده دارد و هر تهیه کننده ممکن است فیلم های زیادی را تهیه کرده باشد.

4)     هر فیلم ممکن است چند نویسنده و یا هیچ نویسنده ای نداشته باشد و هر نویسنده ممکن است فیلم های متعددی نوشته باشد.

5)     هر فیلم ممکن است چند بازیگر و یا هیچ بازیگری نداشته باشد و هر بازیگر ممکن است فیلم های متعددی بازی کرده باشد.

6)     هر فیلم ممکن است در جشنواره های مختلف شرکت کند و یا در هیچ جشنواره ای شرکت نکند.(در هر جشنواره 40 فیلم شرکت داده می شوند)

7)     در هر جشنواره ممکن است به هر یک از اشخاص برای نقشی که در فیلم داشته باشند نوعی جایزه تعلق بگیرد.

توجه داشته باشید که این تمرین بسیار مهم است. ابتدا 2 مثال قبلی را حل کرده بعد به سراغ این مثال بیایید.

صفحات جانبی

نظرسنجی

  لطفاً نظرات خود را درمورد وبلاگ با اینجانب در میان بگذارید.(iman.sariri@yahoo.com)نتایج تاکنون15000مفید و 125غیرمفید. با سپاس


 • آخرین پستها

آمار وبلاگ

 • کل بازدید :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic