برق. قدرت. کنترل. الکترونیک. مخابرات. تاسیسات.

دایره المعارف تاسیسات برق (اطلاعات عمومی برق)

به گزارش  ایسنا، دانشمندان به مرز رمزگشایی میلیاردها محرک مغزی رسیدند تا آن‌ها را به داده‌های خوانا تبدیل کنند.

 شاید ترسناک‌ترین وسیله قابل هک وسایل پیوند پزشکی مانند دستگاه‌های تنظیم ضربان قلب باشند که از سیگنال‌های بی‌سیم استفاده می‌کنند. پمپ‌های انسولین نیز آسیب‌پذیرتر از این وسایل هستند.

علاوه بر این افرادی که از گیرنده مناسبی استفاده کنند، می‌توانند دستگاه‌های پایش کودکان(Baby monitors) در منزل را زیر نظر بگیرند.

امروزه قفل خودرو‌ها را نیز باز می‌کنند و حتی آن‌ها را با استفاده از یک پیام متنی به کار میاندازند.

هکرها همچنین می‌توانند نرم‌افزار فعال بازکننده بعضی از درهای قدیمی را تغییر دهند و وارد منازل شوند.

البته یکی از افق‌های دانشمندان، هک کردن مغز انسان است که تقریباً به آن دست یافته‌اند. آن‌ها مهندسی معکوس مغز انسان را در دست کار دارند.


به گزارش گرداب، واحدهای مقابله با جرائم اینترنتی سال‌هاست که در کشورهای مختلف تشکیل شده است و بسیاری از هکرها از سوی این گروه‌ها شناسایی و دستگیر شده‌اند. در این متن قصد داریم تا شما را با تعدادی از برزگترین حملات سایبری در جهان آشنا کنیم.
حمله به ناسا (اکتبر 1989)
به احتمال فراوان اولین حمله اینترنتی ثبت شده مورد حمله کرم "WANK" به سیستم کامپیوتری سازمان فضایی آمریکا "ناسا" بود. این کرم اینترنتی باعث شد تا تصویری بر روی صفحه کامپیوترها ظاهر شود که به استفاده از راکت هایی با سوخت "پلوتونیمی" در طرح اکتشاف سیاره مشتری به وسیله ناسا اعتراض داشتند. مقابله و پاکسازی این کرم اینترنتی در آن زمان چیزی نزدیک به نیم میلیون دلار هزینه در برداشت. با این که تا به امروز هیچ شخص یا گروهی مسئولیت این حمله را به عهده نگرفته است اما بسیاری انگشت اتهام را به سوی گروهی از هکرها در ملبورن استرالیا نشانه رفتند.

هک ماهواره وزارت دفاع انگلستان (فوریه 1999)
یک گروه کوچک از هکرها که در جنوب انگلستان حضور داشتند، در فوریه سال 1999 میلادی موفق شدند تا کنترل ماهواره "اسکای نت" وزارت دفاع انگلستان را به دست گرفته و سیگنال‌های اشتباهی مبنی بر شروع یک "جنگ اطلاعاتی" که در آن دشمن سعی در اخلال در سیستم های مخابراتی را دارد، ارسال کردند. علی‌رغم تلاش های صورت گرفته از سوی پلیس انگلستان و نیروی هوایی آمریکا شخصی بازداشت نشد.

افشای اطلاعات کارت های اعتباری (ژانویه 2000)
در ژانویه 2000 میلادی اطلاعات مربوط به کارت‌های اعتباری 300 هزار نفر از مشترکان سایت اینترنتی "CDUniverse.com " در فضای مجازی به وسیله شخصی که خود را "ماکسیم" معرفی می کرد، منتشر شد. او این اقدام را پس از رد شدن درخواستش برای 10 هزار دلار در ازای نابودی اطلاعات انجام داد. کارشناسان احتمال می دهند که ماکسیم از اهالی اروپای شرقی بوده است.

سرقت کدهای نظامی (دسامبر 2000)
یکی از مهمترین اطلاعاتی که دولت‌ها نمی خواهند در دست اشخاص نامطمئن بیفتد، اسرار نظامی است. در دسامبر سال 2000 میلادی گروهی از هکرها به شرکت های تولیدکننده نرم افزارهای مخصوص کنترل ماهواره ها و موشک های ارتش آمریکا در واشنگتن حمله کرده و نزدیک به دو سوم اطلاعات موجود را سرقت کردند. آمریکایی ها تعقیب را آغاز کردند و پس از ردیابی سرنخ ها به دانشگاه "کایزسلاترن" در آلمان رسیدند که به نظر بن بست تحقیقات بود. تا به امروز شخص یا گروهی برای این حمله مقصر شناخته نشده است.

هک سیستم مدیریت حقوق دیجیتال (اکتبر 2001)
در اکتبر سال 2001 میلادی گروهی از هکرها با نام "Beale Screame" موفق به هک و در اختیار گذاشتن برنامه ای برای گذر از قفل های اعمال شده بر روی فایل های صوتی و تصویری شدند. در حالی که شرکت مایکروسافت همچنان در تعقیب این گروه هکری است همچنان این مورد لاینحل باقی مانده است.

"دنیس کاکینیچ" در سی بی اس نیوز (اکتبر 2003)
در اکتبر 2003 و در جریان مبارزات انتخاباتی یک هکر توانست صفحه اول سایت خبرگزاری سی بی اس را هک کرده و یک لوگوی انتخاباتی در حمایت از کاکینیچ بر روی صفحه قرار دهد. پس از کلیک بروی این صفحه یک کلیپ 30 دقیقه ای در مورد او و نظراتش پخش می شد. ستاد انتخاباتی وی هرگونه دخالت در این ماجرا را تکذیب کرد و شخصی هم که این اقدام را انجام داد، هیچ گاه شناسایی نشد.

هک سیستم پذیرش مدارس تجاری ( مارس 2006)
در ماه مارس 2006 رمزهای مربوط به ورود به سیستم های پذیریش بسیاری از دانشکده های معتبر اقتصادی دنیا مثل هاروارد و استندفورد بر روی اینترنت قرار گرفت. به این صورت بسیاری از افراد توانستند با نحوه پذیرش و همچنین وضعیت درخواست های خود برای پذیرش در این دانشگاه ها آشنا شوند. این رمزها به سرعت از روی سایت‌های اینترنتی پاک شد و و به کاربرانی که از طریق این رمزها به به درخواست‌ها دسترسی پیدا کرده بودند اعلام شد که پذیرش نخواهند شد. جالب است بدانید هکری که این حرکت را انجام داده بود هیچ گاه شناسایی نشد.

حمله هکرها به 26 هزار سایت (زمستان 2008)
در زمستان سال 2008 گروهی از هکرها حمله وسیعی را به چیزی نزدیک به 26 هزار سایت آغاز کردند. آنها در این حمله به سرور سایت‌ها حمله برده و آن بخش را از کار انداخته و سایت را از دسترس خارج می کردند. سایت خبری "MSNBC" نیز از جمله قریانیان این حمله سایبری بود.

صفحات جانبی

نظرسنجی

    لطفاً نظرات خود را درمورد وبلاگ با اینجانب در میان بگذارید.(iman.sariri@yahoo.com)نتایج تاکنون15000مفید و 125غیرمفید. با سپاس


  • آخرین پستها

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic