برق. قدرت. کنترل. الکترونیک. مخابرات. تاسیسات.

دایره المعارف تاسیسات برق (اطلاعات عمومی برق)

از اصل بودن گوشی با چک کردن شماره سریال اطلاع حاصل کنید ::.

اگر شما علاقه مندید که بفهمید گوشی موبایل شما ساخت چه کشوری است و بدانید فروشنده سر شما را کلاه گذاشته یا نه و بدانید کارائی گوشی تلفن همراهتان خوب است یا نه حتما این مطلب را مطالعه کنید.

بدین منظور:

ابتدا کد #۰۶#* (به ترتیب: ستاره مربع صفر شش مربع) را وارد کنید.

بعد از نوشتن کد، شما عددی ۱۵ رقمی (مانند زیر) خواهید دید.

358436001487426

- اگر شماره های هفتم و هشتم ۰۰ باشد، گوشی شما ساخت کارخانه اصلی و دارنده نشان (مارک) خود گوشی است و دارای بهترین کیفیت است.

- اگر شماره های هفتم و هشتم ۰۱ یا ۱۰ باشد، گوشی شما تولید فنلاند است و کارکرد آن خوب است.

- اگر شماره های هفتم و هشتم ۰۲ یا ۲۰ باشد، گوشی شما مونتاژ امارات متحده عربی است.

- اگر شماره های هفتم و هشتم ۰3 یا 3۰ باشد، گوشی شما مونتاژ کشور چهارم (مثلا چین) است ولی بدون اجازه از سازنده اصلی !

- اگر شماره های هفتم و هشتم ۰۸ یا ۸۰ باشد، گوشی شما در آلمان تولید شده است و کارکرد آن بد نیست.

- اگر شماره های هفتم و هشتم ۱۳ باشد، گوشی شما مونتاژ کشور آذربایجان و کیفیت نسبتا پایینی را دارا میباشد.

 

.:: تنها با یک کد، در دسترس بودن را در اختیار بگیرید

ممکن است شما نیز گاهی حوصله و وقت کافی برای پاسخ گویی به تلفن هایی که به موبایلتان زده میشود را نداشته باشید؛ شاید گوشی را خاموش کنید و یا حتی بدان پاسخ نگویید که این دو کار تا حدودی خلاف ادب است. اما قصد داریم تا روشی ساده اما کاربردی را به شما معرفی کنیم که با استفاده از آن میتوانید کاری کنید که هر زمان کسی با شما تماس گرفت با پیغام "شماره مشترک مورد نظر در شبکه موجود نمیباشد" یا "شماره مورد نظر مسدود است" و یا ... روبرو شود.

بدین منظور گوشی خود را ابتدا روشن کنید. سپس میبایست کد #094*21*را در گوشی وارد کنید و سپس دکمه Call (دکمه سبز رنگ) را فشار دهید. پس از چند ثانیه علامتی بر روی صفحه گوشی ظاهر میشود که به معنای فعال شدن این موضوع است. اکنون هر کس با شما تماس بگیرید با پیغام های ذکر شده بر خورد میکند. اما برای غیرفعال کردن این قابلیت کافی است که کد #21# را در گوشی وارد کنید و سپس دکمه Call (دکمه سبز رنگ) را فشار دهید. اکنون میتوانید تماسهای رسیده را دریافت کنید.

چند نکته: با فعال سازی این قابلیت هم میتوانید SMS بفرستید هم SMS دریافت کنید. این ترفند روی گوشیهای نوکیا و سونی اریکسون تست شده است. این ترفند با استفاده از سیستم Diverting گوشی ها صورت میپذیرد و تنها بر روی سیستم مخابرات ایران تست شده است.

 

.:: تنها با یک روش، شماره دایورت شده را غافلگیر کنید (عبور از دایورت)::.

همانطور که می‏دانید در گوشی‏های تلفن همراه قابلیتی به نام Divert یا انتقال مکالمه وجود دارد. بدین صورت که هنگامی که خط خود را بر روی شماره‏ای دایورت می‏کنید، از این پس هر تماسی با شما گرفته شود به طور اتوماتیک به شماره مورد نظر تعیین شده منتقل می‏گردد.

در نتیجه هیچ شخصی نمیتواند به طور مستقیم با شماره شما تماس بگیرد و گوشی شما هیچگاه زنگ نخواهد خورد. بسیاری افراد از اینکار جهت اینکه به هیچ تلفنی پاسخ ندهند استفاده می‏کنند. اما از آنجا که دست بالای دست بسیار است قصد داریم ترفندی جالب را به شما معرفی کنیم که با استفاده از آن می‏توانید به طور مستقیم با خطی که دایورت شده است تماس بگیرید! قطعاً فردی که خط خود را دایورت کرده است شگفت‏زده می‏شود که چطور شما توانسته‏اید با او تماس بگیرید، بدون اینکه تماس‏تان دایورت شود!

این ترفند بر روی کلیه گوشی ‏هایی که قابلیت دایورت را دارا هستند قابل انجام است. نحوه کار بسیار ساده است:

بدین منظور شما بایستی شماره خودتان را بر روی شماره ‏ای که قصد دارید با آن تماس بگیرید دایورت کنید، سپس از خط خودتان با خط خودتان تماس بگیرید! به همین سادگی و همین پیچیدگی که گفته شد!

جهت فهم بیشتر مثالی می‏زنیم: فرض کنید شماره شما ۰۹۱۲۰۰۰۰۰۰۰ است. شماره فردی هم که قصد دارید با او تماس بگیرید (که خطش را دایورت کرده است) ۰۹۳۵۰۰۰۰۰۰۰ است. در گوشی به بخش مربوط به تنظیمات Divert (در بعضی گوشی‏ها Call Forwarding) بروید.

خط خود را بر روی شماره ۰۹۳۵۰۰۰۰۰۰۰ که شماره فرد مورد نظر است دایورت کنید. اکنون توسط همین گوشی و همین خط خودتان که اکنون دایورتش کرده‏اید با شماره ۰۹۱۲۰۰۰۰۰۰۰ که شماره خودتان است تماس بگیرید.

با این کار خط طرف مقابل زنگ می‏خورد و شما بوق آزاد می‏شنوید که به منزله برقراری تماس مستقیم با فرد مورد نظر است؛ به این ترتیب از دایورتی که صورت گرفته عبور کرده اید. این ترفند بر روی کلیه خطوط تلفن همراه اعم از همراه اول، ایرانسل و تالیا تست شده و قابل انجام است. در پایان دقت کنید پس از برقراری تماس، خط خود را از حالت دایورت خارج کنید.


.:: نکاتی برای خریداری گوشی اصل نوکیا ::.

در اینجا قصد داریم به شما چندین نکته بسیار مهم را آموزش بدهیم که هنگام خرید گوشی های نوکیا باید به آنها توجه کنید تا از اصل بودن گوشی مطمئن شوید. نکاتی که ممکن است در صورت رعایت نکردن آنها بعدها پشیمان شوید!

مواردی که در هنگام خرید گوشی های نوکیای اصل باید توجه کرد:

1- بر روی جعبه هر گوشی نام کشور سازنده نوشته شده است. دقت کنید ساخت کشور فنلاند باشد.

2- با زدن کد #06#* شماره سریال گوشی را نگاه کنید تا رقم هفتم و هشتم آن صفر باشد.

3- کد #0000#* را بزنید و مطمئن شوید ورژن گوشی بالای 4 است.

.:: حل مشکل ریست شدن گاه بیگاه گوشی های سونی اریکسون ::.

در صورتی که شما نیز از یکی از مدل های گوشی های سونی اریکسون استفاده میکنید، شاید به مشکل آزار دهنده ای که هر از چند گاهی پیش می آید برخورد کرده باشید. به این شکل که به هنگام باز کردن یک عکس یا فایل صوتی و استفاده از گزینه های مرتبط، گوشی شما خاموش و روشن (ریست) میشود. ممکن است فکر کنید گوشی ویروسی شده یا حتی دچار مشکلات جدی تری شده. اما این مشکل از یک دلیل خیلی ساده نشأت میگیرد! در این ترفند قصد داریم این موضوع را برای شما بازگو کنیم.

راه حل رفع این مشکل بسیار ساده است!

در 99% این موارد، مشکل فوق به دلیل استفاده از یک تم Theme غیر استاندارد برای گوشی است که امروزه به سادگی میتوان این تم ها را ساخت. کافیست تمی که در حالت انتخاب دارید را تغییر داده و از یک تم استاندارد یا در حالت بهتر تم پیش فرض گوشی را استفاده کنید.


.:: روش انتقال اعتبار سیم کارت ایرانسل، به یک سیم کارت دیگر ایرانسل ::.

با توجه به طرحهای مختلف و مخفی ایرانسل و کدهای متنوع آن، حتماً تا به حال به این موضوع فکر می کردید که آیا راهی برای انتقال اعتبار از یک سیم کارت ایرانسل به سیم کارت دیگر ایرانسل وجود دارد ؟

با روشی که امروز قصد معرفی آن را داریم قادرید تا تنها با ارسال یک پیام کوتاه، مقدار اعتبار دلخواه خود را به سیم کارت ایرانسل دیگری انتقال دهید !

تصور کنید اعتبار سیم کارت اعتباریتان رو به پایان است و نیاز به شارژ سیم کارت دارید، در حالی که دسترسی به کارت شارژ نیز ندارید. در چنین مواقعی بهترین گزینه انتقال اعتبار دلخواه از سیم کارت دوستتان به سیم کارت شما است. کافی است با وی تماس بگیرید تا اعتبار دلخواه خود را برایتان ارسال کند

برای این منظور کافی است ابتدا با سیم کارتی که قصد دارید تا از آن اعتبار بگیرید یک پیام کوتاه به صورت زیر و به شماره 1112 ارسال کنید

شماره سیم کارت مقصد : مبلغ مورد نظر به ریال

به عنوان مثال فرض کنید قصد داریم تا از سیم کارتی به شماره فرضی 09351111111 به شماره 09352222222 ، مبلغ 1000 تومان اعتبار انتقال دهیم.

بدین منظور کافی است از سیم کارت اول یک پیام کوتاه به شماره 1112 ارسال کنید که در متن آن ابتدا شماره سیم کارت مقصد را نوشته و سپس علامت دو نقطه گذاشته و سپس مبلغ مورد نظر را به ریال وارد کنید.

پس از انجام عمل فوق و ارسال متن پیام به شماره 1112 ، به صورت اتوماتیک برای هر دو سیم کارت یک پیام کوتاه با مضمون انتقال موفقیت آمیز اعتبار ارسال خواهد شد.

لازم به ذکر است حداقل مبلغ برای انتقال اعتبار 100 تومان می باشد و بابت انتقال مبلغ 50 تومان کارمزد از سیم کارت مبداء کسر خواهد شد.

با توجه به ترفند فوق از این پس بیشتر مراقبت سیم کارت های اعتباری ایرانسل خود باشید و از در اختیار گذاشتن تلفن همراه خود به افراد ناشناس خودداری کنید چرا که تنها چند ثانیه کافی است تا وی اعتبار سیم کارت شما را به سیم کارت دیگری منتقل نماید


: قدرت باطری مخفی شده برای مواقع اورژانسی ::.

در نظر بگیرید باطری موبایل شما خیلی کم است. برای فعال کردن کلیدهای #3370* را فشار دهید. موبایل شما با این اندوخته راه اندازی مجدد خواهد شد و موبایل افزایش 50 % در باطری را نشان می دهد. این فضای اندوخته هنگامیکه موبایل خود را شارژ می کنید، خود به خود شارژ خواهد شد.

@@@@@@@

@@@@@@@@@@@@@@

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

.:: آیا تا بحال کلیدهای خود را در ماشین جا گذاشته اید؟ ::.

آیا ماشین شما یک دستگاه ورود از راه دور بدون کلید دارد؟ این وسیله می‌تواند روزی مفید باشد. بدینصورت که اگر شما کلیدهای خود را در ماشین جا گذاشته باشید، به موبایل یک نفر در منزل از طریق موبایل خودتان تماس بگیرید. تلفن خود را در حدود فاصله 1 متر از ماشین قرار دهید و از فرد مقابل در منزل بخواهید که کلید قفل بازکن را فشار دهد و آنرا نزدیک موبایل خود قرار دهد. خواهید دید که قفل ماشین شما باز خواهد شد. با این کار نیاز نیست کسی کلیدها را شخصاً نزد شما بیاورد یا اینکه ماشین را رها کرده و به محل سوئیچ یدک بروید. فاصله هیچ تاثیری ندارد. شما می‌توانید کیلومترها فاصله داشته باشید، اگر شما بتوانید با کسی که کنترل ماشین شما را در دست دارد ارتباط برقرار کنید، براحتی می‌توانید قفل ماشین خود را باز کنید.

یادداشت: این مورد را من شخصا امتحان نکرده ام ولی آنچه مهم است با دزدگیرهای معمول کار نمی کند و خودرو شما باید حتما مجهز به یک دستگاه ورود از راه دور بدون کلید باشد.

 @@@@@@@

@@@@@@@@@@@@@@

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

.:: مشاهده صورت حساب قبض موبایلتان از طریق اینترنت ::.

یکی از کاربردی ترین قابلیتهایی که شرکت ارتباطات سیار برای مشترکین خود در نظر گرفته است امکان مشاهده صورت حساب آخرین دوره قبض موبایل به شکل آنلاین و از طریق اینترنت میباشد. این ویژگی که بسیار عالی است و شما رو از شوکه شدن در سر برج فارغ میکند (!)، به سادگی و تنها با وارد نمودن شماره تلفن همراه به همراه کدپستی مربوط به آدرس دارنده قبض موبایل قابل مشاهده میباشد. یعنی علاوه بر مشاهده صورتحساب تلفن خود میتوانید با دانستن کدپستی دوستان و اطرافیانتان صورتحساب موبایل آنها را نیز مشاهده کنید!

بدین منظور کافی است به آدرس زیر بروید:

http://www.mci.ir/web/guest/247

در این صفحه در قسمت "تلفن همراه" شماره تلفن همراه خود را بدون 0 اول یعنی به عنوان مثال به شکل 9121111111 وارد نمایید.

در قسمت "کدپستی" ، کد پستی 10 رقمی خود را که بر روی قبض موبایل پیشین خود نیز درج شده است را وارد کنید.

در قسمت آخر هم کاراکترهای تصویری که مشاهده میکنید را وارد کنید و روی دکمه "تایید" کلیک کنید تا صورتحساب آخرین دوره تلفن همراه خود را مشاهده کنید.

 @@@@@@@

@@@@@@@@@@@@@@

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

.:: دریافت اطلاعات قبض تلفن همراه‌تان از طریق SMS ::.

یك راه ساده برای مطلع شدن از قبض تلفن همراه، استفاده از SMS است. با ارسال یك SMS به شماره  30009 می‌‌توانید از قبض دوره و كاركرد میان‌دوره تلفن همراه خود به تفكیك موارد كاركرد تلفن شهری، بین‌شهری، پیام كوتاه و سایر هزینه‌ها مطلع شوید.

برای دریافت قبض پایان‌دوره باید یك رقم شماره دوره صورت‌حسابگیری را وارد و سپس ستاره ( درج كنید، حالا دو رقم سال به طور مثال (16) برای دریافت مبلغ كاركرد میان‌دوره نیز باید تاریخ پایان (6 رقمی) بعد و تاریخ شروع (6 رقمی) مانند (85121051213) را به شماره 30009 ارسال كنید. برای دریافت راهنمای سیستم باید H یا h و یا help را به شماره 30009 SMS كنید. دریافت صورتحساب و دریافت خلاصه قبض آخرین دوره نیز به ترتیب با وارد كردن S یا D امكان‌پذیر است. اطلاعات قبض میان‌دوره به كاركرد یك بازه زمانی بین دو دوره صورت حسابگیری گفته می‌‌شود.

 @@@@@@@

@@@@@@@@@@@@@@

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

.:: دریافت اطلاعات خلافی اتومبیل‌تان از طریق SMS ::.

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

حتما شما هم تا بحال برای دریافت خلافی اتومبیلتان اقدام کرده اید و از دردسرها و اتلاف وقت اینکار آگاه هستید. در این بخش برای شما اعضای پرشین استار روشی رو معرفی میکنیم که از طریق آن قادرید تا خلافی ماشین خودتون رو از طریق سرویس SMS، بر روی تلفن همراه خود دریافت کنید.

بدین منظور:

ابتدا پشت کارت ماشین خود را ملاحظه کنید. در پشت کارت اتومبیل، یک کد ۱۷ رقمی به شکل عمودی حک شده است. این کد با IR شروع میشود.

اکنون شما میبایست این کد را به شماره ۳۰۰۰۵۱۵۱ از طریق SMS ارسال کنید.

پس از چند دقیقه مقدار جریمه ماشین و تعداد دفعات آن برای شما ارسال میشود.

 @@@@@@@

@@@@@@@@@@@@@@

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

.:: قبل از زنگ خوردن یا دریافت SMS متوجه شوید ! ::.

ترفندی جالب که می توانید قبل از رسیدن پیام یا زنگ به گوشی خود متوجه شوید. در موبایل بازهای حرفه ای، دو اصطلاح "تک زدن" و "تک گرفتن" وجود دارد. تک زدن رونق زیادی دارد اما تک گرفتن یک هنر است که هر کسی از داشتن آن عاجز است! به زبان ساده تر، شما نیز احتمالأ تاکنون با مزاحم هایی برخورد داشته اید که گاه و بی گاه با زدن تک زنگ آسایش را از شما سلب میکنند. یا شاید دوست داشته باشید هنگامی که شخصی با شما تماس میگیرد، زودتر از آنکه گوشی شما زنگ بخورد و شماره فرد روی گوشی تان ظاهر شود، به تماس وی پی ببرید. با ترفندی ساده میتوانید 1 الی 2 ثانیه قبل از زنگ خوردن گوشی تان متوجه شوید که هم اکنون گوشی تان زنگ میخورد و یا SMS دریافت خواهید کرد!

ابتدا لازم به ذکر است این ترفند بر روی سیم کارتهای دارای سرویس GPRS قابل اجراست همچنین برای انجام این ترفند شما نیازمند گوشی با سیستم عامل سیمبین هستید.

برای اینکار از منوی اصلی گوشی خود (دارای سیستم عامل سیمبین) به مسیر زیر بروید:

Settings > Connection > GPRS

سپس مطمئن شوید گزینه GPRS Connection بر روی When Available تنظیم شده باشد.

در این صورت شما در زیر قسمت نمایشگر میزان آنتن، لوگوی کوچکی به شکل حرف G خواهید داشت (در بعضی گوشی ها حرف E و یک مثلث برعکس)

با فعال بودن این گزینه، شما از اینترنت استفاده نخواهید کرد، تنها سرویس GPRS شما فعال است و طبعأ هزینه ای هم نخواهد داشت.

اما اکنون در صورتی که فردی با شما تماس بگیرد، چند ثانیه قبل از زنگ خوردن گوشی و همچنین دریافت SMS، روی علامت G یک خط کشیده میشود. (در اصل در فاصله بین فشردن دکمه سبز توسط فرستنده و زنگ خوردن در گوشی گیرنده) به همین سادگی شما زودتر از زنگ خوردن گوشی میتوانید دریابید که به زودی تماس یا پیامکی خواهید داشت.

 @@@@@@@

@@@@@@@@@@@@@@

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

.:: روشن نمودن گوشی های سونی اریکسون با باتری خالی ::.

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

گوشی های سونی اریکسون قابلیت بسیار جالبی را دارا هستند که ما را بیشتر به یاد بنزین ذخیره شده در باک ماشین های پیشرفته می اندازد! حتمأ برای شما نیز پیش آمده است که قصد گرفتن تماس یا کار ضروری دیگری با گوشی خود دارید، اما گوشی شما شارژ ندارد. این موارد راه چاری ای که به ذهن افراد میرسد استفاده از تلفن ثابت یا همگانی و حتی قرض گرفتن گوشی افراد دیگر است. اما اگر گوشی شما سونی اریکسون است دست نگه دارید، چرا که گوشی شما یک شارژ مخفی نیز در خود ذخیره دارد که در لحظات اورژانسی فریادرس شما خواهد شد. در این ترفند نحوه روشن کردن گوشی با شارژ خالی را به شما معرفی خواهیم کرد.

بدین منظور پس از خاموش شدن گوشی و پس از آن که اطمینان پیدا کردید گوشی خالی از شارژ باتری دیگر به روش معمول روشن نخواهد شد، کافی است:

کلید Power گوشی را به مدت 15 ثانیه نگه دارید.

پس از 15 ثانیه خواهید دید که گوشی شما روشن خواهد شد!

حالا میتوانید دکمه را رها کنید.

اکنون گوشی شما روشن شده است و میتوانید یک تا دو تماس کوچک اورژانسی با گوشی خود بگیرید. این موضوع از ابتکارات شرکت سونی اریکسون است که در مواقع ضروری به کمک استفاده کنندگان این گوشی ها میاید.

 @@@@@@@

@@@@@@@@@@@@@@


بازیابی Lock Code گوشی‌های نوکیا

بایت - مورخ چهارشنبه 1389/04/23 شماره انتشار 17598

آیا تاکنون پیش آمده که کد امنیتی گوشی تلفن‌همراه خود را فراموش کرده باشید؟

ترفندی که در ادامه به معرفی آن خواهیم پرداخت به شما کمک می‌کند تا کد از دست رفته را بازیابی کنید.

معمولا در این موارد راهی که همه پیشنهاد می‌کنند، فلش ‌کردن گوشی تلفن‌همراه است که اگر چه موثر است ولی کلیه اطلاعات ارزشمند گوشی شما را پاک می‌کند.

با استفاده از برنامه NSS دیگر نیازی به فلش کردن ندارید و می‌توانید بدون پرداخت هیچ هزینه‌ای، کد امنیتی فراموش شده گوشی خود را بازیابی کنید.

برای استفاده از این روش لازم است که یک سری مقدمات را فراهم کنید که عبارت از موارد زیر است:

1. نرم‌افزار NSS (Nemesis Service Suite) که می‌توانید آن‌را از لینک انتهای نوشته دریافت کنید.

2. نرم‌افزار Nokia PC Suite.

3. کابل USB.

ابتدا نرم‌افزار Nokia Pc Suite را روی رایانه نصب کنید تا بتوانید بین رایانه و گوشی خود ارتباط برقرار کنید و سپس گوشی را از طریق کابل به رایانه متصل کرده و Mode ارتباط را روی PC suite قرار دهید.

در مرحله بعدی، برنامه NSS را اجرا کرده و در صفحه اصلی روی آیکون ذره‌بین در قسمت بالا و سمت راست صفحه که scan for new devices button نام دارد کلیک کنید.

در قسمت بالا و سمت چپ صفحه روی آیکون موبایل Phone Info کلیک کرده و در وسط همین صفحه روی دکمه Scan کلیک کنید.

در بخش پایینی صفحه، سربرگ Permanent Memory را انتخاب‌کرده و در همین سربرگ روی دکمه Read کلیک کنید.

در این مرحله، نرم‌افزار NSS اقدام به خواندن حافظه گوشی شما می‌کند و وقتی کار خواندن تمام شد اطلاعات آن‌را در یک فایل ذخیره می‌کند که اگر پنجره نرم‌افزار را تا انتها پایین ببریم، آدرس این فایل در آخرین خط نوشته شده است.

پس از یافتن این فایل، آن‌را توسط Notepad باز کرده و در آن عبارت 308 را جست‌وجو کنید.

در قسمت زیرین این عبارت، سطری وجود دارد که در آن سطر زیر نوشته شده است:

35343332310000000000=5

اگر در این عبارت دقت کنید متوجه خواهید شد که کد امنیتی گوشی تلفن‌همراه شما به‌صورت یکی در میان در بین اعداد 3 نوشته شده است که در این مثال می‌شود: 54321

لینک دانلود این نرم‌افزار به شرح زیر است:

http://www.4shared.com/file/yrT-X7I3/NSS.html

@@@@@@@

@@@@@@@@@@@@@@

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

گوشی گمشده را پیدا کنیم

بایت - مورخ چهارشنبه 1389/04/09 شماره انتشار 17587

در شماره‌های پیشین یکی از نرم‌افزارهای ضدسرقت مخصوص گوشی‌های پاکت‌پی‌سی را معرفی کردیم و پس از آن تعدادی از مخاطبین از طریق پیام کوتاه از ما درخواست کردند که یک چنین نرم‌افزاری را برای گوشی‌های با سیستم‌عامل سیمبین نیز معرفی کنیم.

بخش نرم‌افزار این شماره را به معرفی نرم‌افزار F‌Secure Anti‌theft اختصاص می‌دهیم که به‌تازگی ویرایش جدیدی از آن برای سیستم‌عامل سیمبین سری 60 ویرایش سوم و پنجم منتشر شده است.

تلفن‌همراه ضدسرقت

معمولا به هیچ طریقی نمی‌توان تضمین کرد که یک گوشی گم نشده یا سرقت نشود ولی حداقل می‌توان کاری کرد که سارق یا یابنده دستگاه نتواند از گوشی و محتویات شخصی که روی آن است سوء‌استفاده کند.

ویژگی‌های امنیتی برنامه

به‌وسیله این نرم‌افزار کاربر قادر خواهد بود تا از راه دور گوشی تلفن‌همراه خود را قفل کند و مانع دسترسی دیگران به محتویات آن شود و تمام این‌ها تنها با فرستادن یک پیام کوتاه رمزی امکان‌پذیر شده است.

با استفاده از ویژگی مکان‌یاب که به‌تازگی به آن افزوده شده است، موقعیت مکانی گوشی گمشده یا سرقت‌شده را در هر زمان می‌توان پیدا کرد حتی اگر سارق تصمیم به تعویض سیم‌کارت بگیرد، این نرم‌افزار به‌طور خودکار اقدام به قفل‌کردن گوشی می‌کند و شماره سیم‌کارت جدید را به شماره تلفنی که به آن معرفی کرده‌اید ارسال می‌کند و به‌عنوان اقدام نهایی می‌توان با فرستادن پیام کوتاه دیگری، کلیه اطلاعات شخصی را از روی گوشی پاک کرد.

دستورات کنترلی

کلیه عملیاتی که می‌توان از راه دور روی گوشی اعمال‌کرد به‌وسیله یک‌سری دستورات از پیش تعیین شده انجام می‌شود.

این فرامین بایستی از یک شماره تلفن‌همراه دیگر و از طریق پیام کوتاه که حاوی دستور‌العمل مربوطه و یک رمز عبور یا کد مخصوص است به گوشی ارسال شود.

1. دستور Lock که هرگاه به دستگاه تلفن‌همراه گمشده ارسال شود باعث قفل شدن آن خواهد شد و تا زمانی که رمز عبور درست وارد نشود، دستگاه قفل خواهد ماند.

این دستور باید به شکل زیر ارسال شود: کد مخصوصMessage:LOCK

2. دستور Locate که با فرستادن آن، موقعیت جغرافیایی گوشی گمشده به‌صورت یک پیام کوتاه برای شما ارسال می‌شود و با کلیک روی آن می‌توان مکان گوشی را روی نقشه دید.

کد مخصوصMessage: Locate 3. دستور Wipe زمانی استفاده می‌شود که شما تقریبا امیدی به دست‌یابی دوباره به گوشی تلفن‌همراهتان ندارید، پس با ارسال این دستور، کلیه اطلاعات بااهمیت تلفن‌همراه مانند عکس‌ها، پیام‌های کوتاه، ویدئوها و فایل‌های صوتی را حذف می‌کنید. کد مخصوصMessage: Wipe 4. برای غافلگیر کردن سارق می‌توانید از ترفندی که به‌صورت خودکار در این نرم‌افزار عمل می‌کند استفاده کنید و آن زمانی است که او سیم‌کارت گوشی را عوض کند که در این‌صورت شما به‌وسیله پیام کوتاه از این شماره جدید مطلع می‌شوید و می‌توانید با او تماس بگیرید و یا سایر دستورات کنترلی بالا را ارسال کنید.

علی نیک‌فرجام

@@@@@@@

@@@@@@@@@@@@@@

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

انتقال فایل‌های دریافتی در Inbox گوشی‌های سیمبین

بایت - مورخ چهارشنبه 1389/04/09 شماره انتشار 17587

اگر جزو کاربران گوشی‌هایی باشید که از سیستم‌عامل سیمبین استفاده می‌کنند، به این موضوع برخورد کرده‌اید که در صورت دریافت یک فایل از طریق بلوتوث، فایل مربوطه در بخش Inbox گوشی و در قسمت پیام‌ها ذخیره می‌شود.

تا به این‌جای کار مشکل خاصی دیده نمی‌شود و اگر فایل دریافتی از نوع عکس، موسیقی یا ویدئو باشد به‌سادگی می‌توان پس از اجرا، آن‌را در گالری تلفن‌همراه ذخیره کرد تا بعدا آن‌را به مکانی دیگر در حافظه انتقال داد یا از طریق بلوتوث به دستگاه دیگری فرستاد.

کار انتقال وقتی مشکل می‌شود که فایل مربوطه از نوع فایل‌های اجرایی باشد؛ در این‌صورت فقط می‌توان آن‌را در همان محیط Inbox اجرا و روی سیستم نصب کرد ولی امکان ذخیره‌سازی و انتقال آن وجود ندارد.

راه‌حل این مشکل یک راه‌حل ترکیبی است و نیاز به یک برنامه کاربردی جانبی به‌نام LCG X‌plore v1.45 دارد که در هفته‌نامه بایت آن‌را به شما معرفی کردیم و می‌توانید آن‌را از آدرس زیر دانلود کنید:

http://rapidshare.com/files/401098027/LCG_X‌plore_v1.45.rar

@@@@@@@

@@

صفحات جانبی

نظرسنجی

    لطفاً نظرات خود را درمورد وبلاگ با اینجانب در میان بگذارید.(iman.sariri@yahoo.com)نتایج تاکنون15000مفید و 125غیرمفید. با سپاس


  • آخرین پستها

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات