برق. قدرت. کنترل. الکترونیک. مخابرات. تاسیسات.

دایره المعارف تاسیسات برق (اطلاعات عمومی برق)

@@@@@@@@@@@@

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

نرم‌افزار LCG X‌plore در واقع به‌عنوان یکی از قوی‌ترین برنامه‌های مدیریت فایل و حافظه در گوشی‌های تلفن‌همراه شناخته می‌شود.

این نرم‌افزار برای کلیه گوشی‌های با سیستم‌عامل سیمبین سری 60 ویرایش سوم و پنجم قابل استفاده است.

از ویژگی‌های مهم این نرم‌افزار می‌توان به توانایی ارسال انواع فایل‌ها از طریق بلوتوث و اینفرارد و دسترسی و انتقال فایل‌های داخل Inbox اشاره کرد.

برای رسیدن به این هدف کافی است برنامه را نصب کنید و پس از اجرا از مسیر Menu>Tools گزینه Messaging را انتخاب کنید.

مشاهده خواهید کرد که در این قسمت، کلیه فایل‌های موجود در بخش Inbox برای شما نمایش داده می‌شود که قابل دسترسی و انتقال خواهند بود.

این برنامه به‌صورت ساین نشده است و فقط روی گوشی‌هایی که از قبل هک شده‌ باشند قابل نصب خواهد بود.

پس از نصب برنامه، در پوشه My own (در بعضی گوشی‌ها، برنامه در فولدر دیگری نصب می‌شود) دو آیکون ظاهر می‌شود، یکی به‌نام X‌plorm و دیگری X‌plore که برای اجرای برنامه باید روی آیکون X‌plore کلیک کرده و اگر برنامه اجرا نشد روی آیکون X‌plorm کلیک کنید.

@@@@@@@

@@@@@@@@@@@@@@

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

.:: اعلام وضعیت فوق العاده در تمام محدوده ها ::.

فرض کنید در شرایطی قرار گرفته‌اید که جان کسی در خطر است، حادثه‌ای ناگوار رخ داده، می‌خواهید به آتش‌نشانی اطلاع بدهید و یا به کمک فوری پلیس نیاز دارید. قطعأ در اولین اقدام از تلفن ‌همراه خود برای تماس با مراکز مربوطه نظیر پلیس، آتش‌نشانی و اورژانس استفاده میکنید. اما به هر دلیلی ممکن است این اقدام به طور طبیعی میسر نشود. هم‌اکنون قصد داریم ترفندی کاربری را به شما معرفی کنیم که با بهره‌گیری از آن می‌توانید در شرایطی مانند شرایط ذیل نیز با مراکز فوریت‌های اضطراری تماس بگیرید؛ در زمان‌هایی که تلفن‌همراه شما از شبکه خارج شده باشد و هیچ نوع ارتباطی بین گوشی شما و شبکه تلفن‌همراه برقرار نباشد. در زمان‌هایی که گوشی شما قفل شده و پسورد آن را به یاد نمی‌آورید و حتی هنگامی که سیم‌کارت شما سوخته باشد و یا اصلأ سیم‌کارتی در اختیار نداشته باشید و گوشی شما بدون سیم‌کارت روشن باشد. در این موارد و کلیه موارد نظیر آن با استفاده از این ترفند می‌توانید با مراکز فوریت‌های اضطراری تماس بگیرید.

بدین منظور:

کافی است در هر یک از شرایط فوق‌الذکر، با شماره 112 (بدون پیش‌شماره) تماس بگیرید. این شماره در تمام دنیا جهت اعلام وضعیت فوق العاده در نظر گرفته شده است و بطور کلی این شماره که مدتی است در کشور ما نیز فعال شده، یک شماره بین‌المللی جهت استفاده از تلفن همراه در مواقع اضطراری است. پس از تماس با این شماره به اپراتور مربوطه وصل شده و می‌توانید وضعیت اضطراری خود را تشریح کرده و تقاضای کمک کنید.

همان‌طور که گفته شد برای تماس با این شماره، نیازی به سیم‌کارت و حتی شبکه همراه نیز ندارید. حتی اگر گوشی شما در حالت Lock هم باشد باز هم می‌توانید این شماره را بگیرید ولی دقت کنید در مواقع غیراضطراری که تماس به طور مستقیم با مراکزی نظیر 110، 125 و 115 امکان پذیر است، از 112 استفاده نکنید. تماس با 112 از طریق تلفن ثابت نیز در موارد اورژانسی قابل انجام است.

 @@@@@@@

@@@@@@@@@@@@@@

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

.:: چگونه یک موبایل دزدیده شده را غیرفعال کنیم؟ ::.

برای چک کردن شماره سریال موبایل خود، کد #۰۶#* (به ترتیب: ستاره مربع صفر شش مربع) را وارد کنید.

با انجام عملیات فوق یک کد دیجیتالی روی صفحه نمایش ظاهر می شود. این شماره مختص دستگاه شما است. این شماره را یادداشت کنید و در جایی امن نگه دارید. هنگامیکه موبایل شما دزدیده می شود، شما می توانید به پشتیبان شبکه خود تماس بگیرید و این کد را به آنها بدهید. سپس آنها قادر خواهند بود دستگاه شما را مسدود کنند، حتی اگر دزدها SIM کارت را عوض کرده باشند. تلفن شما کاملاً غیرقابل استفاده خواهد شد. البته شما ممکن است نتوانید موبایل خود را بازپس گیرید، اما حداقل می دانید کسیکه آنرا دزدیده است دیگر نمی تواند از آن استفاده کند یا آنرا بفروشد. اگر هر کسی این کار را انجام دهد، دیگر دزدان متوجه خواهند شد که دزدیدن موبایل هیچ فایده ای برای آنها نخواهد داشت.

 @@@@@@@

توصیه‌هایی برای خرید گوشی تلفن‌همراه

بایت - مورخ چهارشنبه 1389/03/26 شماره انتشار 17576

در این شماره قصد داریم بعضی از نکات را به شما یادآوری کنیم که در هنگام خرید گوشی‌های تلفن‌همراه نو و دسته دوم به‌خاطر داشته باشید.

رعایت این نکات در هنگام خرید به شما کمک می‌کند که حتی‌الامکان، دستگاهی مطمئن و با کمترین ایراد و خطا را خریداری کنید.

1. از خریدن گوشی‌های بدون جعبه جدا خودداری کنید.

2. شماره سریال گوشی که در پشت باتری آن نوشته شده است باید با شماره سریال روی جعبه هم‌خوانی داشته باشد.

3. حتما گوشی‌های نو را از نمایندگی‌های اصلی که در سراسر کشور فروشگاه دارند تهیه کنید.

4. در زمان خرید گوشی‌های نو حتما به نوع گارانتی و تاریخ شروع آن دقت کنید.

5. از تاریخ شروع گارانتی ترجیحا بیش از دو هفته نگذشته باشد.

6. شماره سریال حک شده روی گوشی و روی کارت گارانتی باید با هم هم‌خوانی داشته باشند.

7. شماره سریال بیست‌رقمی باطری را حتما پس از خرید از طریق اینترنت بررسی کنید.

8. در صورتی‌که گوشی مورد نظر شما دسته دوم است و یا از گارانتی آن مطمئن نیستید و می‌خواهید بدانید این گوشی واقعا در چه تاریخی تولید شده است، از روش زیر استفاده کنید:

کد 92702689* را بعد از روشن کردن گوشی وارد کنید. در اکثر مدل‌های تلفن‌همراه، این کد، سریال و تاریخ ساخت گوشی و عمر آن‌را به شما نشان می‌دهد.

9. راه دیگر برای تشخیص گوشی نو این است که به اطراف باطری و محل قرار گرفتن آن بادقت نگاه کنید.

در گوشی‌های نو هیچ خط و اثری از مالش باطری به بدنه گوشی نباید وجود داشته باشد و محل قرار گرفتن سیم‌کارت در گوشی‌های نو کاملا تمیز و بدون خط است.

10. در گوشی‌هایی که دارای حافظه خارجی است، در این حافظه نباید هیچ پارتیشنی علاوه بر پارتیشن‌های اصلی که معمولا مخفی بوده و قابل دیدن نیست وجود داشته باشد.

11. در گوشی‌های نو در قسمت زنگ‌ها نیز نباید هیچ زنگی اضافه بر زنگ‌های اصلی وجود داشته باشد.

12. در زمان خرید گوشی‌های دست دوم حتما از فروشنده 24 ساعت مهلت تست بگیرید تا باطری و سایر قسمت‌های آن‌را به‌طور کامل تست کنید.

13. به هر صورت دقت کنید که خرید گوشی‌های خیلی قدیمی ممکن است مشکلاتی از قبیل کمبود لوازم جانبی مانند باطری را به شما تحمیل کند.

@@@@@@@

@@@@@@@@@@@@@@

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

مفاهیم کلیدی تلفن‌همراه (قسمت دوم)

بایت - مورخ چهارشنبه 1389/03/19 شماره انتشار 17570

PDA (Personal digital assistant): دستگاه‌های کوچک و قابل حمل که می‌تواند مانند یک دستیار شخصی الکترونیکی وظیفه سازمان‌دهی، کنترل و مدیریت آدرس‌ها، قرار ملاقات‌ها، نت‌برداری‌ها و... را به‌عهده بگیرد.

امروزه بعضی از گوشی‌های تلفن‌همراه هم نقش PDA را بازی می‌کنند.

GPS سیستم موقعیت‌یاب جهانی: سیستمی متشکل از 24 ماهواره که با در اختیار داشتن آن، شما قادرید موقعیت دقیق خود را در سطح زمین یافته و از طریق آن اقدام به جهت‌یابی کنید.

Any Key Answer پاسخ با هر دکمه: با این قابلیت قادر خواهید بود به تماس دریافتی با فشردن هرکدام از کلیدهای تلفن پاسخ دهید.

Call Forwarding/Divert انتقال مکالمه: سیستم انتقال تماس‌ها به شماره تلفن‌همراه و یا ثابت دیگر.

این سیستم، هزینه اضافی برای خط شما ایجاد می‌کند.

Speed Dialing شماره‌گیری سریع: به شما این امکان را می‌دهد تا با یک شماره‌تلفن از پیش تعیین شده، تنها با فشردن یک، دو و یا سه شماره ابتدایی آن تماس بگیرید.

Emergency Dialing شماره‌گیری اضطراری: این سیستم وظیفه ذخیره یک شماره‌تلفن مهم در حافظه تلفن را دارد و شما را قادر می‌سازد تا حتی در صورت قفل بودن تلفن با این شماره تماس بگیرید.

Automatic Answer پاسخ‌گویی خودکار: این قابلیت به کاربر اجازه می‌دهد تا به تماس دریافتی بدون نیاز به فشردن هرگونه کلیدی پاسخ گوید.

این حالت همراه با هندزفری فعال می‌شود.

Call Waiting انتظار مکالمه: این سرویس به کاربر اجازه می‌دهد که حین مکالمه از تماس دوم خود مطلع شود (با شنیدن صدای بیپ) و بدون نیاز به قطع تماس پیشین به آن پاسخ دهد.

Voice Mail پست صوتی: سرویسی که تماس‌های دریافتی را پاسخ داده و پیغام‌های صوتی دریافتی را ثبت و ضبط می‌کند.

Answering Machine منشی تلفن: ضبط صدای کاربر و پاسخ‌گویی خودکار هنگام دریافت تماس توسط آن.

Car Kit کیت خودرو: وسایلی جانبی است که امکان استفاده از هندزفری در داخل اتومبیل را برای شما فراهم می‌کند.

کیت معمولا شامل شارژر، نگهدارنده و هندزفری است. مدل‌های پیشرفته‌تر آنتن و بلندگوهای اضافی را نیز شامل می‌شود.

@@@@@@@

@@@@@@@@@@@@@@

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

نجات گوشی از دست سارقان

بایت - مورخ چهارشنبه 1389/03/19 شماره انتشار 17570

اگر شما هم جزو مال‌باختگان پدیده سرقت گوشی‌های تلفن‌همراه باشید، احتمالا قدر نرم‌افزار MASPware GuardMobile و مانند آن‌را خواهید دانست.

این برنامه که برای گوشی‌های پاکت‌پی‌سی با سیستم‌عامل ویندوزموبایل نسخه 1/6 به بالا مورد استفاده قرار می‌گیرد، یک نرم‌افزار امنیتی است که به‌صورت کاملا مخفی و بی‌سروصدا روی گوشی شما نصب می‌شود و این امکان را فراهم می‌کند که دستوراتی را از راه دور برای گوشی خود ارسال کنید. به این ترتیب قادر خواهید بود از دستگاه تلفن‌همراه خود و اطلاعات آن که مورد سرقت قرار گرفته است محافظت کنید، حتی اگر سارق تصمیم به تعویض سیم‌کارت بگیرد.

به‌عنوان مثال فرض کنید که گوشی ویندوزموبایل شما به سرقت رفته است، حالا با داشتن این نرم‌افزار، از راه دور چه کارهایی از شما برمی‌آید؟

- می‌توانید آلارم گوشی را فعال کرده و گوشی را قفل کنید.

- می‌توانید از طریق فعال‌کردن GPS مکان گوشی سرقت‌شده را پیدا کنید.

- اگر گوشی سرقت شده دارای اطلاعات مهم و شخصی است می‌توانید از راه دور، حافظه دستگاه را پاک کنید.

- می‌توانید یک تماس مخفی با گوشی برقرار کرده تا بتوانید سارق را استراق سمع کنید.

نحوه کار با نرم‌افزار GuardMobile

پس از دریافت و نصب نرم‌افزار روی گوشی، کاربر باید مجموعه‌ای از تنظیمات را انجام دهد که برنامه به‌طور خودکار از او درخواست می‌کند.

یکی از این تنظیمات این است که باید مجموعه‌ای از شماره‌تلفن‌ها را برای گوشی تعریف کند که می‌تواند به‌عنوان ریموت کنترل برای گوشی سرقت‌شده عمل کنند.

بعد از طی این مراحل، نرم‌افزار به‌صورت کاملا مخفی در پس‌زمینه گوشی شما فعال خواهد بود تا زمانی که درخواستی از گوشی ریموت‌کنترل به‌صورت یک پیام کوتاه به آن ارسال شود.

توجه داشته باشید که فعال بودن این برنامه، مقدار بسیار کمی از حافظه گوشی را درگیر می‌کند.

پیام کوتاه وسیله کنترل گوشی شما با این نرم‌افزار خواهد بود بنابراین برای ارسال دستورات به گوشی هدف، به اینترنت نیازی نیست،

برخی از ویژگی‌های این نرم‌افزار

1. بسیار سبک و مخفی در پس‌زمینه گوشی عمل می‌کند.

2. حذف آن از روی گوشی، تنها به‌وسیله صاحب گوشی امکان‌پذیر است.

3. تمامی دستورات به‌صورت یک فایل PDF همراه نرم‌افزار موجود است.

4. دارای امکان موقعیت‌یابی روی نقشه.

5. قابلیت قفل صفحه‌کلید و گوشی به‌طور هم‌زمان.

6. قابلیت فعال کردن آلارم با صدای بلند به‌همراه ویبره.

7. قابلیت ارسال فهرست تماس‌های گرفته شده.

8. امکان استراق سمع سارقین.

9. ارسال پیام برای گوشی ‌کنترل در صورت تعویض سیم‌کارت.

10. محافظت از برنامه توسط رمز عبور برای ممانعت از Uninstallشدن توسط دیگران.

لینک دانلود این برنامه به شرح زیر است:

http://rapidshare.com/files/39...obile.v.2.0.zip

علی نیک‌فرجام

@@@@@@@

@@@@@@@@@@@@@@

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

نجات تلفن‌همراه آب‌خورده

بایت - مورخ چهارشنبه 1389/04/30 شماره انتشار 17604

یکی از بدترین اتفاقاتی که می‌تواند برای گوشی تلفن‌همراه شما بیفتد، آب‌خوردگی شدید است که معمولا باعث خرابی‌های جبران‌ناپذیری می‌شود.

با این‌حال روش‌هایی برای کاهش این لطمات و نجات گوشی از خرابی صددرصد وجود دارد که ما در مطلب این هفته به راه‌های جلوگیری از ایجاد صدمات جدی به گوشی‌های آب‌خورده می‌پردازیم و چگونگی مراحل این‌کار را برای شما توضیح می‌دهیم.

اگر تلفن‌همراهتان روشن بود، بدون تلاش در خاموش کردن، بلافاصله باتری آن‌را جدا ساخته، خشک کنید و کنار بگذارید.

اگر تلفن‌همراه از آن نوع تلفن‌هایی بود که خارج کردن باتری آن‌ها بسیار دشوار است و زمان می‌برد، بی‌معطلی آن‌را خاموش کنید.

بدون اتلاف وقت، سیم‌کارت را خارج کرده، خشک کنید و کنار بگذارید.

پس از این مراحل، بهترین کار باز کردن بدنه موبایل است اما اگر تجربه و لوازم مناسب این‌کار را ندارید، خودتان این‌کار را نکرده و آن‌را به افراد متخصص بسپارید.

شست‌وشو و سرویس قطعات داخل تلفن کاری است که در این مرحله ضروری است مخصوصا اگر گوشی در آب کثیف یا حاوی مواد شیمیایی افتاده باشد.

بهترین مایع جهت شست‌وشو، الکل سفید است.

پس از آن‌که تلفن را با سشوار سرد خشک کردید توجه داشته‌باشید که استفاده از سشوار داغ می‌تواند صدمه جدی به دستگاه وارد کند در نتیجه آن‌را برای چند ساعت در یک محل خشک و گرم در معرض جریان هوا قرار دهید.

توجه داشته باشید که قرار دادن دستگاه آب‌خورده در معرض نور مستقیم خورشید و گرما و حرارت زیاد، موجب صدمه دیدن و خرابی آن می‌شود.

در مرحله بعدی، تلفن ‌را در یک دستمال خشک پیچیده و برای چند روز آن‌را همان‌جا به‌حال خود رها کنید.

در قدم بعدی تلفن‌همراه را از داخل پارچه خارج کرده، تمام اجزاء و قطعات داخلی آن‌را در معرض باد سشوار سرد قرار دهید و سپس قطعات را در جای خود بسته و پیچ‌های آن‌را محکم کنید و سیم‌کارت را داخل آن گذاشته و باتری را نصب کرده و دستگاه را روشن کنید.

اگر پس از انجام همه این مراحل، تلفن‌همراه روشن نشده و کار نکرد ممکن است این آب‌خوردگی آسیب جدی به قطعات آن وارد کرده باشد و دیگر راهی برای نجات آن نیست.

بهترین کار در این مرحله این است که آن‌را به یک نمایندگی تعمیرات مجاز نشان دهید.

@@@@@@@

@@@@@@@@@@@@@@

صفحات جانبی

نظرسنجی

    لطفاً نظرات خود را درمورد وبلاگ با اینجانب در میان بگذارید.(iman.sariri@yahoo.com)نتایج تاکنون15000مفید و 125غیرمفید. با سپاس


  • آخرین پستها

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic