برق. قدرت. کنترل. الکترونیک. مخابرات. تاسیسات.

دایره المعارف تاسیسات برق (اطلاعات عمومی برق)

تسلیحات آمریكایی پر از قطعات چینی است!


بر اساس گزارش كمیته سنای آمریكا، هواپیماها، كشتی‌ها و موشك‌های آمریكایی دارای هزاران قطعه الكترونیكی تقلبی چینی هستند.

به گزارش ایسنا كمیته نیروهای مسلح مجلس سنای آمریكا اعلام كرد، محققان این كمیته به 1800 مورد برخوردند كه در آن پنتاگون قطعات الكترونیكی تقلبی خریده است.

این كمیته اعلام كرد: تخمین زده می‌شود در مجموع بیش از یك میلیون قطعه تقلبی در تجهیزات نظامی آمریكا از جمله هواپیماهای بوئینگ C-17 و C -130 وجود داشته باشد.

تحقیقات این كمیته همچنین نشان می‌دهد: این قطعات تقلبی در هلیكوپترها و سیستم دفاع موشكی آمریكا نیز به كار رفته‌ است.

كارل لوین، یكی از سناتورهای عضو این كمیته اظهار داشت: یك میلیون قطعه مطمئنا رقم بالایی است، اما من این مساله را تكرار می‌كنم كه ما تنها بخشی از تجهیزات نظامی آمریكا را مورد تحقیق و بررسی قرار داده‌ایم و 1800 مورد شناخته شده حكم مشت نمونه خروار را دارد.

از هر 10 مورد 7 مورد آنها قطعات تقلبی چینی هستند و 20 درصد از قطعات تقلبی متعلق به كانادا و انگلیس هستند. در استان گوآنگ دونگ چین میكروچیپ‌های تقلبی از درون كارخانه‌ها خارج می‌شوند و وارد شبكه قاچاق می‌شوند. در بازارهای چین میكروچیپ‌های دارای درجه نظامی به طور علنی تبلیغ می‌شوند. چیپ‌های با درجه نظامی به گونه‌ای طراحی شده‌اند كه مقاومت بیشتری در مقابل رطوبت و دما دارند اما همیشه این نگرانی درخصوص آنها وجود دارد كه به طور عادی كار نكنند.

جان مك كین، یكی از اعضای جمهوری خواه كمیته اظهار داشت: ما نمی‌توانیم تحمل كنیم كه به خاطر قطعات تقلبی، یك موشك رهگیر بالستیك پس از شلیك به هدف خود اصابت نكند و یا اینكه یك هلیكوپتر قادر به شلیك موشك‌های خود نباشد و یا اینكه یك ماموریت نظامی به خاطر قطعات تقلبی با شكست مواجه شود.

در سال 2008 نیز در گزارش وزارت دارایی آمریكا آمده بود كه در 7400 مورد در تجهیزات نظامی آمریكا قطعات تقلبی به كار رفته است.

در گزارش پنتاگون در سال 2005 نیز آمده بود: عدم كاركرد صحیح تجهیزات نظامی به خاطر وجود قطعات تقلبی است.

صفحات جانبی

نظرسنجی

    لطفاً نظرات خود را درمورد وبلاگ با اینجانب در میان بگذارید.(iman.sariri@yahoo.com)نتایج تاکنون15000مفید و 125غیرمفید. با سپاس


  • آخرین پستها

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic