برق. قدرت. کنترل. الکترونیک. مخابرات. تاسیسات.

دایره المعارف تاسیسات برق (اطلاعات عمومی برق)

اگر به دنبال روبات آشپز هستید، اگر یک همبازی برای کودکتان جستجو می کنید، اگر در نظر دارید یک خانم منشی روباتیک را استخدام کنید، اگر قصد دارید سالن رستورانتان را گارسون های روباتیک مدیریت کنند و یا برای جستجوی قربانیان حوادث و بلایای طبیعی به یک امدادگر با تجربه و همه فن حریف نیاز دارید و یا حتی می خواهید بدانید افرادی که بر اثر آسیب های مغزی دچار ضعف‌های حرکتی و همینطور نقص عضو هستند چگونه می‌توانند با کمک این فناوری حرکت کنند، همه وهمه را می توانید با نیم نگاهی به تصاویر این ایمیل که ویژه نمایشگاه بین المللی روبات ها در ژاپن است ببینید.
موزه ملی علمی ژاپن واقع در توکیو در راستای شناساندن بیشتر نقش روبات‌ها در زندگی آینده بشر هر ساله اقدام به برگزاری نمایشگاهی گسترده در این زمینه می کند که امسال هم در نیمه اول ماه نوامبر ۲۰۱۱ نمایشگاه بین المللی ربات ها برگزار شد تا جدیدترین دستاوردهای علم و هنر و فناوری هوش مصنوعی را در معرض دید علاقمندان قرار دهند.
ژاپن دومین قدرت اقتصادی و صنعتی جهان، یکی از پیشرفته‌ترین کشورها در زمینه ساخت و بهره‌گیری از روبات در بخش‌های صنعتی است و طبق آخرین آمارهای اتحادیه بین‌المللی روبات نشان می‌دهد، ژاپن در رده نخست کشورهای دارنده روبات‌های صنعتی در جهان است.
ویژگی دیگر صنعت روبات در ژاپن در این است که روبات‌ها در این کشور تنها به بخش صنعت محدود نشده و به خانه‌ها نیز راه یافته‌اند.
نمایشگاه CEATEC 2011 ژاپن، عرصه‌ای است برای به نمایش گذاردن دستاوردهای فناوری در قالب علم روباتیک است بطوریکه بسیاری از ابداعات به نمایش درآمده در این نمایشگاه علاوه بر اینکه شگفت انگیز و چشم‌نوازند، بسیار کاربردی و مفید نیز هستند. یکی از سخنگویان این نمایشگاه اظهار داشت‌، لازم است که در پیشرفت‌های فناوری، دیگران را نیز مدنظر داشته ‌باشیم؛ ما باید فناوری‌هایی ایجاد کنیم که در خدمت مردم و شادی آنها باشند.
اوج هنر و تکنولوژی در ژاپن

اوج هنر و تکنولوژی در ژاپناوج هنر و تکنولوژی در ژاپناوج هنر و تکنولوژی در ژاپناوج هنر و تکنولوژی در ژاپناوج هنر و تکنولوژی در ژاپناوج هنر و تکنولوژی در ژاپناوج هنر و تکنولوژی در ژاپناوج هنر و تکنولوژی در ژاپناوج هنر و تکنولوژی در ژاپناوج هنر و تکنولوژی در ژاپناوج هنر و تکنولوژی در ژاپناوج هنر و تکنولوژی در ژاپناوج هنر و تکنولوژی در ژاپناوج هنر و تکنولوژی در ژاپناوج هنر و تکتولوژی در ژاپناوج هنر و تکتولوژی در ژاپناوج هنر و تکتولوژی در ژاپناوج هنر و تکتولوژی در ژاپناوج هنر و تکتولوژی در ژاپناوج هنر و تکتولوژی در ژاپناوج هنر و تکتولوژی در ژاپناوج هنر و تکتولوژی در ژاپن


busssstop_narenji_ir.jpg

مدتی است شهروندان سانفرانسیسکو که با اتوبوس های شهری تردد می کنند این امکان را پیدا کرده اند که در بازی های آنلاین گروهی نیز شرکت کنند.

 

یاهو در یک طرح تبلیغاتی اقدام به نصب نمایشگرهای لمسی بزرگ در 20 ایستگاه اتوبوس شهری در سانفرانسیسکو کرده است. نصب این صفحات امکان شرکت مسافران را تا زمان آمدن اتوبوس در بازی ها و پازل های آنلاین فراهم کرده است. هر مسافر می تواند با مسافران منتظر در ایستگاه های دیگر در بازی های آنلاین رقابت کند.

 

هر کس که بتواند در این بازی ها بیشترین امتیاز را در 2 ماه بازی کسب کند، یک بلیط شرکت در ارکستر هدیه می گیرد.

 

نصب این تابلو سرگرمی جالبی برای شهروندان محسوب می شود. هر مسافر می تواند به جای انتظار کشیدن در یک مسابقه گروهی شرکت کند. البته امیدوارم باخت هر فرد منجر به خرد شدن این صفحه لمسی یاهو نشود!ihouse-narenji_ir.jpg

مخلوط کردن آب سرد و گرم تا رسیدن به دمایی متعادل برای شستن ظرف و یا دوش گرفتن همیشه باعث اتلاف بیهوده آب می شود. اما در یک ابتکار جالب از شرکت Ihouse شیر آب هوشمندی طراحی شده که به تکنولوژی تشخیص چهره افراد مجهز است.

 

این شیر آب هوشمند به اسمارت فاست معروف است. کافی است که تنها یک مرتبه دما و فشار آب مد نظرتان را به عنوان تنظیمات اولیه به سیستم عامل این شیر وارد کنید. پس از آن هر زمان که چهره شما در مقابل این شیر آب قرار گرفت آبی با درجه حرارت و فشار مد نظر شما از آن جاری خواهد شد.

 

تنظیم دما و فشار آبی که از طریق هر شخص برایش تعریف می شود با یک مشخصه رنگی مربوط به یک چراغ LED نیز بیان می شود. از طریق صفحه نمایشگر تمام لمسی 2.8 اینچی نیز می توانید به اطلاعاتی نظیر زمان, تاریخ و درجه حرارت محیط نیز دست یابید.

 

با وجود تمامی جذابیت و ظرافتی که در طراحی این محصول به چشم می خورد هنوز خبری از قیمت و زمان ورود این محصول به بازار به چشم نمی خورد . اما به گفته طراحان کیفیت این طرح می تواند تا اختصاص دادن یک رایحه خاص به هر درجه حرارت و فشاری از آب نیز ارتقا یابد.

 

تنظیم پیش فرض شما برای این شیر آب چه خواهد بود؟ من که رنگ نارنجی با رایحه پرتقال و درجه حرارت 37 درجه را ترجیح می دهم.
CB2
کودک روباتیکی که با توانایی یادگیری متولد شد


متخصصان روباتیک ژاپنی کودک روباتیکی را ابداع کرده و به نمایش گذاشته اند که حرکات بدن وی مشابه حرکات بدن کودکان بوده و قدرت یادگیری و برقراری ارتباط با انسانها را دارد. متخصصان دانشگاه اوزاکا اعلام کردند این روبات که به اختصار CB2 نامیده می شود به تدریج می تواند توانایی های اجتماعی خود را افزایش داده، با انسانها از طریق مشاهده و درک حرکات صورت ارتباط برقرار کرده و ارتباط مادر و فرزندی را شبیه سازی کند.

سر بدون مو، صورتی کودکانه، حرکات متوالی تنفس مانند و چشمان سیاه از خصوصیات CB2 است. این کودک به منظور نمایش حرکات طبیعی خود در هنگام نمایش عمومی پاهای خود را از صندلی آویزان کرده و به شکلی کودکانه حرکت می داده است. در پس پوسته لطیف و سیلیکونی این روبات که یکی از پیچیده ترین روباتهای ژاپنی محسوب می شود، پردازشگرهای متعددی در حال ثبت و ارزیابی اطلاعات هستند. این روبات 130 سانتیمتری به گونه ای طراحی شده است که مانند کودک انسان توانایی آموختن داشته باشد.

دانشمندان سعی دارند به این انسان مکانیکی بیاموزند تا مانند یک کودک احساسات مادر خود را از طریق حرکات و اشارات صورت وی ارزیابی کرده و آنها را در گروه های اصلی مانند شادی یا غمگینی دسته بندی کند. همچنین این روبات با استفاده از 197 سنسور فشار در زیر پوسته سیلیکونی خود می تواند لمس بدن خود را نیز حس کرده و نسبت به ضربه هایی که به بدن وی وارد می شود عکس العمل نشان دهد.

ثبت نشانه های احساسی افراد به واسطه دوربینهایی که در چشمهای CB2 تعبیه شده صورت گرفته است و پس از محاسبه و تلفیق آنها با احساس های فیزیکی، این احساسها را در گروه هایی خاص دسته بندی می کند. در عین حال به منظور حرکت نرم و طبیعی 51 ماهیچه در بدن روبات نصب شده است و روبو کودک به تدریج و طی دو سال آموخته است که چگونه بدون نیاز به حمایت انسان به نرمی حرکت کند.

گروهی از مهندسان روباتیک، متخصصان مغز، روانشناسی و دیگر متخصصان به همراه مهندسان دانشگاه اوزاکا انجام این پروژه که هزینه آن توسط دولت ژاپن تامین شده است را به عهده داشته اند. بر اساس گزارش فرانس پرس، مینورو اوسادا پروفسور دانشگاه اوزاکا که هدایت این پروژه را به عهده داشته است اعلام کرد تا دو سال آینده توانایی های کلامی نیز به CB2 افزوده خواهد شد. همچنین وی قصد دارد تا سال 2050 تیمی از فوتبالیست های روباتیک را برای حضور در رقابتهای انسانی جهانی فوتبال ارائه کند.


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

گروه اینترنتی

 پرشین استار | www.Persian-Star.org

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

گروه اینترنتی پرشین استار |
 www.Persian-Star.org

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.orgگروه اینترنتی پرشیـن
 استار | www.Persian-Star.orgتانیا ماری زن جوانی است که در سال ۲۰۰۵ طی یک سانحه رانندگی یک چشم اش را از دست داده است. حالا او تصمیم دارد به جای چشم اش یک دوربین عکاسی و فیلم برداری دیجیتال جایگزین کند. ‏

برای عملی کردن این ایده او کارهای فنی اولیه را انجام داده اما نیاز به کمک مالی دارد به همین دلیل در سایت "کیک استارتر" پروژه ای را راه اندازی کرده و یک بودجه ۱۵ هزار دلاری را در خواست کرده تا چشم جدید اش را بسازد. ‏در صورتی که بودجه نهایی تامین بشود چشم جدید قرار است دوربینی باشد که می تواند تصاویر را به صورت بی سیم به یک تلفن همراه منتقل کند و یک سنسور هم دارد که با پلک زدن عکس بگیرد! ‏

مهندس های طراح می خواهند این دوربین را تا حد امکان شبیه چشم واقعی طراحی کنند تا به راحتی از چشم واقعی قابل افتراق نباشد و در صورت امکان امکانات دیگری مانند زوم دیجیتال، بلوتوث و... را هم به آن اضافه کنند. ‏اگر بودجه مورد نیاز پروژه تامین و در نهایت به صورت عملی هم اجرا بشود می توانیم یک گام دیگر خودمان را به ایده انسان ماشینی نزدیک تر ببینیم
امروزه نه تنها دوربین‌ها و تلفن‌های همراه در ابعاد کوچک ساخته می‌شوند بلکه ایده‌هایی برای ساخت سایر وسایل در ابعاد کوچک‌تر از آنچه امروزه هستند نیز مطرح می‌شود. کریستین سالوسترو (Christian Sallustro) از دانشگاه فلورانس ایتالیا، ایده ساخت یک جاروبرقی کوچک را مطرح کرده است.

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


طرح مفهومی این طراح، ساخت یک نوع جاروبرقی کوچک و قابل حمل است به طوریکه بتوان آن را مانند یک دستکش به دست کرد. اگر چه با کمک این جاروبرقی شاید بتوان فضاهای کوچک را به راحتی جارو و تمییز کرد اما برای جارو کردن کف اتاق چندان رضایت بخش نخواهد بود.

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

همانطور که گفته شد این محصول فقط در حد یک ایده و به صورت مفهومی ارایه شده و در صورتیکه بعد از بررسی تمام جوانب مورد تایید قرار گیرد شاید بتوان درآینده شاهد جارو برقی‌های دستکشی رنگارنگ بود

مغز خنک خواب راحت

گروه اینترنتی پرشین
 استار | www.Persian-Star.netتقلا برای خوابیدن بعد از یک روز خسته کننده ... ممکن است سرشماری گوسفندان یا حتی خوردن قرصهای خواب هم چندان موثر نباشند. اما پژوهشگران دانشکده پزشکی پیتز بورگ در آخرین کنفرانس "خواب" سال 2011 روش جالبی را برای درمان بیخوابی پیشنهاد کردند: خنک کردن مغز!

آنها یک کلاه پلاستیکی خنک کننده ابداع کرده اند که قسمتهای پیشانی را می پوشاند و با پایین آوردن دمای مغز می تواند به خواب سریعتر فرد کمک می کند. در تحقیقی که آنها بر روی افراد عادی و بیمارانی که از بیخوابی رنج می بردند انجام دادند، افراد بیخواب بعد از پوشیدن این کلاه خاص، بطور میانگین در زمان 13 دقیقه به خواب رفتند، یعنی زمانی برابر با افراد سالم.

دانشمندان فکر می کنند این کلاه با پایین آوردن دمای مغز باعث کاهش سوخت و ساز آن (بخصوص در ناحیه پیشانی مغز) می شود و به خواب سریعتر و راحت تر فرد کمک می کند. هنوز این کلاه ها به صورت تجاری وارد بازار نشده اند، همچنین عوارض احتمالی استفاده از آنها نیز هنوز مشخص نشده است؛ مثلا معلوم نیست که آیا استفاده از این کلاهها باعث تشدید علائم افراد مبتلا به سینوزیت خواهد شد یا نه


صفحات جانبی

نظرسنجی

    لطفاً نظرات خود را درمورد وبلاگ با اینجانب در میان بگذارید.(iman.sariri@yahoo.com)نتایج تاکنون15000مفید و 125غیرمفید. با سپاس


  • آخرین پستها

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات