برق. قدرت. کنترل. الکترونیک. مخابرات. تاسیسات.

دایره المعارف تاسیسات برق (اطلاعات عمومی برق)

مایکروسافت بدن شما را به صفحه لمسی تبدیل می کند

مایکروسافت اخیرا دستگاهی تولید کرده که شکل ظاهری مشابه کینکت دارد. این دستگاه که OmniaTouch نام دارد و روی شونه کاربر نصب می شود، هر سطحی از میز گرفته تا پوست دست را به صفحه لمسی تبدیل می کند. در واقع این دستگاه با استفاده از نور، شکل گرافیکی صفحه لمسی را روی سطح مورد نظر شما نمایش می دهد و شما می توانید این نور را لمس کنید تا دستور خود را به دستگاه OmniaTouch ارسال کنید. در ادامه نحوه عملکرد OmniaTouch را بررسی می کنیم.

محصولات جدید مایکروسافت، همواره هیجان انگیز خلاقانه و مبتکرانه بوده و هستند. این بار نیز این کمپانی بر روی محصول جدیدی که ظاهری مشابه Kinect دارد، تمرکز کرده است. این محصول که OmniaTouch نام دارد قادر است حرکت دست و لمس قسمت های مختلف را درک کند.

زمانی که OmniaTouch قسمتی از سطح را با استفاده از نور پروژکتور، روشن می کند شما می توانید آن را لمس کنید و دستورات لازم را به این وسیله به دستگاه مورد نظر ارسال کنید. Omniatouch روی شانه کاربر نصب می شود و با استفاده از پروژکتو نور لازمه را بر روی هر سطحی منتقل می کند. این دستگاه قادر است تماس دست با سطح مورد نظر را تشخیص دهد.

منبع : زومیت


به گزارش گروه خواندنی های مشرق، صنعت آی تی روز به روز در حال نوآوری و ابداع سخت افزارها و نرم افزارهای جدید و شگفت آوری است که فکر کردن به آنها تا چند سال پیش در حد خواب و خیال بود.

یکی از شگفت ها مربوط به صنعت ساخت صفحه های لمسی است. تا چند وقت دیگر شما نه تنها قادر خواهید بود همه فرامین و چیزهایی که می خواهید از گوشی موبایل یا تبلت تان استفاده کنید تنها با انگشتانتان بر روی صفحه لمسی ایجاد کنید بلکه قادر خواهید بود با توجه به چیزی که آن را لمس می کنید، حس واقعی در دست گرفتنش را نیز حس کنید.

برای مثال زمانی که روی صفحه نمایش شما شعله ای آتش در حال نمایش است شما قادر خواهید بود گرما و حتی حس سوختگی و بوی آتش را حس کنید و یا صفحه نمایشگر شما با نمایش یک تکه یخ از شما دعوت خواهد کرد تا سرما و خنکی آن را با لمس یخ درون تبلت یا موبایل شما حس کنید.

صنعت گران صفحه های لمسی به این تکنولوژی Feel screen نام نهاده اند که نسل بعدی صفحه های لمسی موسوم به Touch screen خواهد بود که می توان آن را "صفحات حسی" در مقابل "صفحات لمسی" ترجمه کرد. در نسل بعدی صفحات لمسی همچنین می توان اشکال را به صورت چند بعدی و با دیدن برجستگی ها و فرو رفتگی های تصویر دید. برای نمونه وقتی در حال تماشای یک کوه بزرگ از زاویه بالای قله هستید می توان عمق دره ها و بلندی های دیگر کوه را ببینید و لمس کنید.

 
 موسسه تحقیقاتی تکنولوژی های نوین "افپل" سوئیس که پیشگام طراحی و ابداع نسل بعدی صفحه های لمسی است بیان کرده است که تکنولوژی مجازی روز به روز در حال کم کردن فاصله خود با فضای واقعی زندگی انسان هاست و برای نمونه سینماها و نمایشگرهای خانگی چهار بعدی مثال دیگری برای کمتر شدن فاصله این دو نوع زندگی است.

صفحات جانبی

نظرسنجی

    لطفاً نظرات خود را درمورد وبلاگ با اینجانب در میان بگذارید.(iman.sariri@yahoo.com)نتایج تاکنون15000مفید و 125غیرمفید. با سپاس


  • آخرین پستها

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات