برق. قدرت. کنترل. الکترونیک. مخابرات. تاسیسات.

دایره المعارف تاسیسات برق (اطلاعات عمومی برق)

الگوریتم پنگوئن گوگل چیست؟

اول از همه،لازم است که ما بفهمیم گوگل پنگوئن چیست؟و به چه صورت خودش را معرفی می کند؟
پنگوئن اولین بار در 24 آپریل ایجاد شد. گوگل پنگوئن یک نقص به نظر می رسید و ما منتظر بودیم تا اتفاق بیافتد تا اینکه Matt Catts  در ماه مارچ درsxsw  در مورد آن صحبت کرد .
به گوگل پنگوئن به عنوان لینکی شبیه گوگل پاندا نگاه کنید.گوگل پاندا برای متن با کیفیت پایین روی سایت برنامه ریزی شده است.به نظر می آید پاندا برای متن پشتیبان مهاجم به خصوص از طرف منابع با کیفیت پایین ساخته شده است(هم داخلی هم خارجی)،. 


تا اینجا ما فهمیدیم گوگل پنگوئن مثل پاندا عمل می کند،که از تناوب های مناسب ایجاد شده است. که این تناوب ها توسط بعضی سایت ها مثل reporting recovery و new sites being hit  بوده است.این یک الگوریتم متناوب است به این معنی که حتی اگر در سایتتان سریعاً بعد از آسیب دیدن تغییرات ایجاد کنید،مجبورید تا تناوب بعدی منتظر بمانید تا ببینید تفییراتی که ایجاد کرده اید درست بوده یا نه.؟
از آنجایی که پنگوئن یک الگوریتم است به ارائه ی یک درخواست reclusion  کمک نمی کند(بنابراین شما می توانید  سایتتان را با استفاده از این فرم ارائه کنید(اگر معتقدید که نباید صدمه ببینید).

چگونه گوگل پنگوئن را تشخیص دهیم؟
همانطور که در بالا گفته شد،گوگل پنگوئن خودش را توسط متن پشتیبان مهاجم هم داخلی و هم خارجی معرفی میکند،به خصوص پشتیبان های بهینه شده روی سایتهای با کیفیت پایین.(این موضوع باعث صدمه دیدن WPMU می باشد).ما در زمان تشخیص صدمه یک پنگوئن باید مراقب باشیم،بخاطرایندکس شدن در دایرکتوری های رایگان گوگل.زمانی که در حال تشخیص یک فرایند کاهش ترافیک هستید باید به موارد زیر توجه کنید.
•    آیا کاهش ترافیک نزدیک یکی از تاریخ های گزارش شده است؟(24 آپریل تا 25 می)
•    آیا این کاهش در عرض متن سایت است یا به نظر کلمه کلیدی خاص است؟
•    آیا شما یک اخطار در ابزار وب مستر در زمانی متفاوت دریافت کردید که می تواندتشخیص بدهد که یک جریمه وجود دارد.( که با یک الگوریتم مخالفت میکند).
بهترین راه برای چک کردن این موضوع این است که اول دقیقاً بررسی کنید(و سپس آن را در ابزار وب مستر بر اساس کلمات کلیدی و سوالات شفاهی سایت بررسی کنید.)
من می خواهم به شما آموزش دهم که چگونه هردوی این کارها را انجام دهید، اما فقط با استفاده از جداول محوری راحت و یکسری فرمول ساده که من به شما خواهم گفت.
اجازه بدهیدبه یک سایت penguin-ized  نگاهی بیاندازیم:
تشخیص چگونگی انجام کار:
به خاطر بیاورید، این ها لینک هایی هستندکه پنگوئن دوست دارد هضم کند:
•    سایت های با کیفیت پایین
•    پشتیبان های خاص
•    پشتیبان های مشخص آپدیت شده
•    چندین پشتیبان مشخص  بر روی آیتم های مارک دار شده
ما می خواهیم به تجزیه و تحلیل ها بپردازیم تا مشخص کنیم در چه زمانی عملیات انجام شده و اینکه چه کلمات کلیدی کم شده، بعد به استفاده از OSE /majestic  و Excel رسیدگی می کنیم.


مرحله 1- تجزیه و تحلیل ها:
اولین قدم به طور حتم ، استفاده از تجزیه و تحلیل هاست تا اطلاعات را بر طبق تاریخ هایی که پنگوئن در آورده تا مشخص کند که کاهش نزدیک به زمان آپدیت اتفاق افتاده است ، تقسیم بندی کنیم .ما می خواهیم این بازه ها را استفاده کنیم:
•    از 1 مارچ تا 9 ژوئن
•    از 29 آپریل تا 12 می مقایسه اش با 8 آپریل تا 21 آپریل
•    27 می تا 9 ژوئن در مقایسه با 6 می تا 19 می
نگاهی به 1مارچ تا 9 ژوئن:
می خواهیم نگاهی به 1 مارچ تا 9 ژوئن بیاندازیم تا یک دید بلند مدت بدست بیاوریم تا بفهمیم : آیا یک کاهش قابل توجه اتفاق افتاده یا نه.اینجا می توانید ببینیدکه اگر یک کاهش در اطراف پنگوئن اتفاق بیافتد چه چیزی ممکنه ببینید.
 
اینجا یک کاهش خیلی واضح هست ، اگر ترافیک سایت کم باشد به راحتی می توانید اختلاف در سطوح ترافیک را قبل و بعد از 24 آپریل ببینید.
سطوح ترافیک را از  2 هفته قبل تا 2 هفته بعد مقایسه کنید.
الان شما باید 2هفته جلوتر از پنگوئن را با 2 هفته بعد از آن مقایسه کنید، اجازه ی چند روز حفاظت از روی هر دو قسمت تا اینکه زمان الگوریتم داشته باشیم برای از بین بردن نقص هاست.اینجا چیزی که شما ممکن است ببینید نمایش داده شده است: 
کاهش در تعداد بینندگان را چک کنید،در این مورد کاهش حدود 52% قبل و بعد از آپدیت است،یک کاهش تقریباً زیاد.
2 هفته قبل و بعد از پنگوئن 101 را مقایسه کنید.
از وقتی پنکوئن 101 در 25 می به وجود آمدمی توانیم ببینیم آیا سایت صدمه دیده یا نه ( یا ممکن است یکسری ترافیک را دوباره بخاطر بعضی تلاش ها گرفته باشد) اینجا یک تصویر از یک سایت که دوباره سازی نشده و ممکن است کمی آسیب ببیند هست :


 
خوب، شما ممکن است بپرسید خیلی سایت ها هستند که صدمه  می بینند.من این موضوع  را درک میکنم.حالا ما راجع به این موضوع چه کاری می توانیم بکنیم؟
ارزیابی اینکه چه چیز هایی کاهش یافته:
حالا چیزی که ما از آن با خبریم این است که اینجا یک کاهش اتفاق افتاده و می خواهیم ببینیم چه چیزی کاهش یافته.ما می خواهیم یک ترکیب از تجزیه و تحلیل و پیوند داده ها استفاده کنیم ، گرفته شده از Open site explorer و Majestic SEO (در صورت امکان هر دو)
مرحله دوم- چه کلمات کلیدی در سایت کاهش پیدا کرده:
در تجزیه و تحلیل ها استفاده از منابع ترافیک ،منابع جست و جوو جست و جوی معمولی  می توانید اختلاف در ترافیکی که  از هر کلمه کلیدی بین زمان های مختلف به وجود میاید را ببینید.
زمانی که شما دارید با ارزش ترین و پر بیننده ترین کلمات کلیدی تان را بهینه سازی می کنید،کلمه کلیدی که بیش ترین کاهش را  داشته باید نزدیک به بالاترین نقطه باشد.به نظر می آید پنگوئن یک الگوریتم خاص کلمه کلیدی باشد، نه یک الگوریتم سایت .اینجا یک مثال از چیزی که ممکن است شما ببینید آمده :( من اینجا کلمات کلیدی  خاصی را به خاطر جنبه های سری مشکی کرده ام)
 

این کلمات کلیدی جایی هستند که شما شروع کردید .پس آنها را در CSV دانلود کنید.
زمانی که شما متوجه شدید که کدام آیتم نزول کرده، من پیشنهاد می کنم آن آیتم را در ابزار وب مستر  در سطح کلمه کلیدی چک کنید، برای انجام این کار به قسمت جست و جوی پرسش ها بروید. 
با تغییر دادن گستره زمانی  به عقب اونقدری که امکان دارد( در حال حاضر 90 روز)می توانید ببینیدآیا یک کاهش بر طبق گوگل هم بوده یا نه:
 

کلمه کلیدی که به نظر می رسدروی این صفحه کاهش پیدا کرده و روی آن کلیک شده را پیدا کنید.اگر چیزی مثل این دیدیدپس بدانید شما قدرت نمایش  آیتم ها را از دست داده اید:


 
مرحله سوم- داده متن پشتیبان را از Open Site Explorer  و. یا MajesticSEO دانلود کنید:
سپس شما احتیاج دارید که داده های گسترش متن پشتیبان را که درمتن Open Site Explorer  ویا Majestic SEO هست را دانلود کنید.من اینجا می خواهم از Open Site Explorer  استفاده کنم.
چیزی که شما احتیاج داریددانلود کنید پراکندگی متن پشتیبان از  Open Site Explorer    که در http://www.opensiteexplorer.org/anchors?site=www.YOURDOMAIN.TLD   قرار دارد است.شما دنبال چیزی مثل این خواهید گشت:
 

توجه کنید: این متن های پشتیبان سطح بالا پشتیبان هایی هستند که باید بهشون توجه بشه.اینها متن پشتیبان هایی هستند که احتمال کاهششان خیلی زیاد است، مثل کلمات کلیدی مرتبط.اگر منظور شما ، برای مثال (کالج های آنلاین) با متن پشتیبان مهاجم  است، احتمال اینکه شما در کلمات کلیدی کاهش را ببینید زیاد است (بهترین کالج های آنلاین) و (کالج های آنلای آرزان قیمت).
بنابراین تا حالا اینها را داریم:
•    تشخیص اینکه یک افت بازدید کننده از سایت اتفاق افتاده
•    دیدن اینکه چه کلمات کلیدی با ترافیک بالا کاهش یافته اند.
•    داده های آنالیزی دانلود شده و پراکندگی متن OSE  پشتیبان.

مرحله چهارم:
کاری که الان من دارم انجام می دهم ترکیب داده ها در Excel  است . همانطور که از صفحه اکسل زیر می توانید ببینید ، من هر دوی داده های آنالیزی  و متن پشتیبان را روی یک صفحه گذاشتم:
 


کار دیگری که من انجام دادم برگردادندن کاهش درصد ها به داده هایم است، که متاسفانه این ازتجزیه و تحلیل ها دانلود نشده .
کاری که من انجام دادم استفاده از فرمول اکسل زیر بوده ،در نظر گرفتن بازدید ها به کلمات کلیدی ، براساس بازه ی تاریخ هادر ستون C:
=-(C9-C8)/C9
این فرمول به شما داده ی کاملاً مرتب نمی دهد، اما به طور حتم این فرمول تغییر را در هر ستون به صورت یکی در میان نشان می دهد.اینجا طریقه نمایشش را را نشان داده ( با فرمت شرطی اعمال شده):
 حال ما می خواهیم شروع به ترکیب این داده ها با استفاده از pivot table بکنیم تا ببینیم که این کاهش ها با متن پشتیبان منطبق است یا نه .ما می خواهیم اینها را به طور واقعی ببینیم:
•    کاهش
•    # ازLRDS
•    لینک هایی برای آیتم مورد نظر
( جست و جو برای سایت های با پتانسیل برای تعامل اولیه)
من اینطور در نظر می گیرم که همه شما طرز استفاده از  Pivot table را میدانید.اگر نمی دانید و مقداری کمک نیاز داریدتا آن را یاد بگیرید، من به شما تماشای this video on Youtube  یا کار کردن با Lesson 5 on the Excel Guide for SEOs را توصیه می کنم.
هدف از استفاده از این Pivot table (جدول محوری)، ترکیب کلمات کلیدی که توسط # از پیوند دادن ریشه دامنه ها و تعدادی از لینک ها کاهش یافته می باشد
حالا می توانید به دنبال یک لینک غیر عادی بزرگ یا نسبت ریشه دامنه ها بگردید، یا می توانید با حدوداً دانستن تعداد پیوند ها به ریشه دامنه های سایتتان ببینید که کجا با لینک های خارجی بهینه سازی شده.و لازم است متن پشتیبان عوض شود یا لینک ها یی از آن حذف شوند.من اینجا ترکیب بندی روی جدول محوری استفاده کرده ام که بتوانم داده هایی که لازم دارم رابگیرم.
  

چک کردن لینک بهینه سازی شده:

ما در مورد اینکه چطور پنگوئن کاهش می یابد صحبت کردیم و اینکه چطور آن را به کلمات کلیدی خاص برگردانیم ، اما حالا ما باید لینک ها را اولویت بندی کنیم تا بررسی را آغاز کنیم.پیشنهاد من این است که نکات راهنما را دنبال کنید:
•    با بزرگترین کاهش ترافیک شروع کنید(با اعداد نه درصد ها)
•    برای سایت ها
•    ایندکس گذاری را چک کنید که ببینید گوگل از لینک ها برای شما مراقبت کرده یا نه

پراکندگی PA/DA   را چک کنید.
البته، با گزینه های درآمد زا شروع کنید.شما می خواهید پراکندگی TBPR/PA را در این بین چک کنیدکه ببینید چقدر می تواند خوب  باشد
•    Tom Anthony،a tool that he gave away را روی SEOmoz  ساخته که می تواند این کار را برای شما انجام دهد
•    Dr Pete، the initial spreadsheet  را روی SEOmoz  بیرون داده تا قدرت اختیار صفحه را چک کند.
•    من یک چک کننده  اختیارات دامنه را بر اساس کار Dr Pete ایجاد کردم و شما می توانید آن را از HERE مستقیماً دانلود کنید.
یاد بگیرید که چطور می توانید استفاده اش کنید.شما می توانید یک گراف مثل این بدست بیاورید:
 آیا لینک های متن ایندکس دارند؟

همانطور که در بالا گفتم ، گوگل همچنین فهرست ها را ایندکس دار کرده .اگر شما در حال ساخت تعداد زیادی از لینک فهرست ها بودید، خصوصاً فهرست هایی با PR  پایین ، خیلی از اینها ممکن است ایندکس دار شده باشند.من متن سایت هایی را دیده ام که بالای 80% پروفایل هایشان ایندکس دار شده ، که برای کاهش ترافیکشان شکایت می کردند.( که ربطی به زمان پنگوئن نداشته).
برای اینکه ایندکس گذاری را چک کنید، من استفاده از Neils Bosma’s SEO Tools for Excel. را پیشنهاد می کنم.اینجا یک فرمول جذاب که “Google page rank”  نامیده  نامیده می شود وجود دارد  که می گوید TBPR  یو آر ال(URL) شما کجا قرار دارد..استفاده از آن ساده است ، اما شما می توانید آنرا روی این صفحه که برای جدول محوری استفاده کرده ام ببینید. این صفحه"لینک هایی برای چک کردن ایندکس گذاری" نامیده می شود.)
 

به طور واضح ، برای لینک هایی که این برنامه به شما می گوید ایندکس دار شده اند نباید نگران باشید.پس می توانید تعداد آنها را از کل کم کنید و یک تعداد کلی از لینک را بگذارید تا حذف بشن تا به هموستاز پروفایل لینک های متعادل برگردید.(تعادل در مقابل رقیب ها).
بررسی کردن ایندکس ها براساس تاریخ همچنین می تواند کمک کند تا شما بفهمید که آیا  توسط فهرست های ایندکس دار شده صدمه دیده اید  یا نه.این حدوداً در تاریخ 15 ماه می خواهد بود.
چطور ادامه بدهیم؟
به طور حتم با دنبال کردن همه ی این بررسی ها، بعضی اوقات سوال می شود که چطور ادامه بدهیم و متاسفانه جواب این است که:
"جواب درست بستگی به وضعیتی دارد که شما درآن  قرار دارید"
اگر شما تعداد زیادی فهرست که که به صفحات داخلی اشاره می کنند دارید، اما لینک های خوبی هم دارید که به صفحه اصلی تان اشاره می کنند، ممکن است قادر به حفظ سایتتان باشید.
اگر موقعیتی مثل WPMU  دارید ،جایی که این WPMU ها تعداد زیادی لینک از دامنه هایی با کیفیت پایین دارند که کنترل می شوند، شما می توانید خیلی سریع آن ها را قطع کنید.   

اگر موردی هست که صفحه اصلی شما تعداد زیادی پشتیبان مشخص دارد و تعداد کمی پشتیبان مارک شده ،شما باید تصمیم بگیرید که آیا ارزش دارد که عملیات بازاریابی انجام بدهید  تا لینک های مارک دار بگیرید یا نه؟آیا شما باید از پنگوئن به عنوان دلیلی برای دوباره مارک دار کردن سایت ها استفاده کنید؟ ویا ترکیبی از این دو موضوع.

صفحات جانبی

نظرسنجی

    لطفاً نظرات خود را درمورد وبلاگ با اینجانب در میان بگذارید.(iman.sariri@yahoo.com)نتایج تاکنون15000مفید و 125غیرمفید. با سپاس


  • آخرین پستها

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات