برق. قدرت. کنترل. الکترونیک. مخابرات. تاسیسات.

دایره المعارف تاسیسات برق (اطلاعات عمومی برق)

مودم ADSL رو در وضعیتPPPOE تنظیم کنید و UserName-Password رو در داخل اون تعریف کنید که با روشن شدن به اینترنت متصل بشه.
در چنین حالتی اگر از ISP درخواست Static Address کرده باشید، به محض اتصال به اینترنت اون آدرس روی WAN Interface مودم شما قرار میگیره.
LAN Interface اکثر مودمها هم به صورت پیش فرض روی 192.168.1.1 تنظیم شده. اون رو به همون صورت رها کنید.

* حالا 2 حالت رو درنظر میگیریم:

1. DVR شما از نوعیه که برای دیدن دوربینهای اون نیازی به نصب نرم افزار نیست. داخل خودش وب سایتی داره که دوربینها رو میشه از طریقش دید و با کابل شبکه به سیستم متصل میشه.
یک کابل از LAN Interface مودم به DVR متصل کنید و با اتصال به DVR آدرس 192.168.1.2 رو با Mask 255.255.255.0 روی اون تنظیم کنید. (نحوه تنظیم داخل دفترچه DVR هست - هر مدل منوی متفاوت با دیگری داره - احتمالا پورت اتصالش هم 80 نیست و فرق داره!)
حالا برگردیم روی مودم. در تنظیمات Advanced قسمتی وجود داره به نام DMZ. آدرسی که روی DVR تنظیم کردید رو (192.168.1.2) در این قسمت وارد کنید. (امیدوارم مودم شما این امکان رو داشته باشه)
با این کار اگر کسی از اینترنت، از آدرس شما درخواست http بکنه ارجاع داده میشه روی DVR (http://213.219.64.2)
(وارد جزئیات نشدم - شما میتونید از طریق بخشی به نام Virtual Server اقدام به تعریف ترافیک http بکنید که هر مدل ترافیکی روی DVR منتقل نشه)

حالت دوم:

DVR شما از نوعیه که نرم افزار داره و باید وارد نرم افزار بشی تا بتونی دوربین ها رو ببینی.
یک کابل از LAN Interface مودم به کارت شبکه سیستمتون متصل کنید و آدرس کارت شبکه سیستم رو روی 192.168.1.2 با Mask 255.255.255.0 تنظیم کنید.
Gateway رو هم بذارید 192.168.1.1 و درصورت تمایل میتونید از DNS 4.2.2.4 - 8.8.8.8 هم استفاده کنید. (من درنظر میگیرم مودم شما DHCP Enable نیست)
همون تتظیمات DMZ رو روی مودم تنظیم کنید. حالا باز میرسیم به دو راهی!!! اگر نرم افزار شما از اون نوعیه که روش میشه اتصال از طریق شبکه تعریف کرد که خب بهش میگی از طریق آدس 89.165.12.102 متصل بشه که صاف میاد روی سیتمت. اگر از این نوع نباشه یکی از راههاش که اصلا راه منطقی و صحیحی نیست و من به هیچ عنوان پیشنهاد نمیکنم اینه که از راه دور به سیستمت Remote Desktop بزنی، دوربینهاتو ببینی. چرا این راه خوب نیست؟ چون خود دوربینها به اندازه کافی ترافیک دارند، دیگه ترافیک RDP رو نندازیم روی خط!!!

راه زیاد دیگه ای از قبیل اشتراک خط و ... هم وجود داره که فقط (فقط) چون نمیدونم شما چه نوع DVRی در دست داری نمیتونم راهنماییت کنم. اصلا همونطوری که گفتم ممکنه مودم شما DMZ نداشته باشه!


* مودم رو در وضعیت Bridge تنظیم کن.
* LAN Interface مودم رو روی هر آدرسی که بود رها کن!
* برای کارت شبکه سیستمی که مودم بهش وصله اگر IP هم تعریف نکردی و رفت روی APIPA مهم نیست! (بهتره برای اینکه کار شیک باشه(!) از محدوده LAN Interface مودم تعریف کنی ولی ضروری نیست)
* روی سیستم یک Connection از نوع PPPOE برای ارتباط با اینترنت تعریف کن.
* از این پس Valid Address شما روی این Connection میشینه و میتونی از اینترنت با اون ارتباط برقرار کنی.
تنظیمات Windows Firewall و Firewallهای نرم افزارهای Antivirus و System Protection رو هم یادت نره.+ نوشته شده در  پنجشنبه هجدهم اسفند 1390ساعت 19:10  توسط هادی  |  نظر بدهید

انتقال تصویر

گاهی اوقات دوست داریم که تصاویر دوربین مداربسته خود را بر روی اینترنت نیز داشته باشیم، بدین صورت که این امکان وجود داشته باشد که در هر نقطه ای که باشم ، که در کنار دوربین مداربسته و چه در 100 کیلیومتری و چه در نقاط دور ، این امکان وجود داشته باشد که محل مورد نظر خود را کنترل و بر روی آن نظارت داشته باشیم. در این مواقع باید راهی وجود داشته باشد که بتوانیم تصاویر دوربین مداربسته را در اینترنت share کرده و از هر نقطه دلخواه تصاویر را مشاهده و نظارت بر محل داشته باشیم. برای این کار روشهای زیادی میباشد ، ولی دو روشی که بیشتر مرسوم بوده و مورد توجه همگان است در این مقاله ذکر میشود.
برای نمایش تصاویر یا از کارت DVR استفاده می شود و یا از دستگاه DVR ، در صورتی که از کارت DVR جهت مشاهده تصاویر استفاده شود، انتقال تصویر راحت بوده و در کمترین زمان ممکن صورت می پذیرد، ولی در زمانی از دستگاه DVR جهت نمایش تصاویر استفاده میشود و همچنین جهت ارسال و انتقال تصویر دوربین مداربسته ، مایل به حذف کامپیوتر می باشم، کار کمی متفاوت خواهد شد، لذا در این آموزش روش انتقال تصاویر دوربین مداربسته توسط دستگاه DVR و همچنین یک عدد مودم ADSL آموزش داده خواهد شد:
برای اجرایی کردن انتقال تصویر دوربین مداربسته، شما نیاز به یک خط اینترنت ADSL با سرعت مناسب برای انتقال هر چند تعداد تصویر می باشید. و همچنین جهت معتبر بودن این انتقال و دسترسی سریع به تصاویر، نیاز به یک شناسه معتبر که همان IP Valid می باشد، دارید.
روش تنظیم دستگاه:
همانند روش تعریف شده برای ارتباط دستگاه DVR و کامپیوتر ، همان مراحل را باید برای تنظیم دستگاه انجام دهید. یعنی باید IP دستگاه را تعیین کنید.
روش تنظیم مودم ADSL :
پس از تنظیم IP دستگاه که ما به طور پیش فرض 192.168.1.1 در نظر میگیریم، در این مرحله باید ADSL را جهت ارتباط با دستگاه و دریافت و ارسال اطلاعات آن بر روی اینترنت ، تنظیم کنیم.
مودم ADSL را با کابل شبکه یا کابل USB به کامپیوتر وصل کرده (ارتباط مودم باید از دستگاه قطع شده باشد) و سپس IP مودم ADSL را در صفحه اینترنت اکسپلور وارد نماییم تا صفحه تنظیمات مودم نمایان گردد.پس از ورود به تنظیمات مودم، به دنبال گزینه ای به نام NAT میگردیم. در زیر مجموعه این گزینه ، پس از کلیک، چند گزینه دیده می شود که یکی از آنها DMZ می باشد، بعد از کلیک بر روی این گزینه، صفحه ای ظاهر می شود که یک کادر خالی برای وارد نمودن IP را دارا می باشد. مهمترین مرحله آموزش ، این بخش می باشد. در این مرحله، شما باید IP دستگاه DVR را که به طور پیشفرض 192.168.1.1 میباشد را در این کارد وارد نموده و پس از save نومدن از تنظیمات مودم خارج شوید.
وظیفه این بخش و یا DMZ اینست که کلیه اطلاعات با IP تعریف شده در کادر DMZ که برابر 192.168.1.1 قرار داده شده است به IP Valid تعیین شده که قبلا از طریق سرویس دهنده اینترنت دریافت گردیده ارسال نماید. یعنی هر شخصی از هر نقطه ای که مایل است، فقط با وارد نمودن IP Valid ( شناسه معتبر) مستقیما به IP تعریف شده در بخش DMZ که همان اطلاعات دستگاه DVR و تصاویر دوربین مداربسته می باشد، ارجاع داده می شود. بدین صورت ، تصاویر دوربین مداربسته در اینترنت انتقال داده شده و از طریق آن شما قادر خواهید بود از هر نقطه دلخواه تصاویر خود را به صورت زنده مشاهده نمایید.دستگاه اعلام حریق:

1- انواع سیستم های دستگاه اعلام حریق را نام ببرید؟

1- دگمه ی فشاری آتش سوزی     2- اتصال لحیم ذوب شونده     3- سنسور حرارتی.

 

2- طرز کار دستگاه اعلام خطر را بنویسید؟

در این دستگاه اتصال و رشته سیم های نازکی را می توان کار گذاشت که با قطع هر یک از آنها دستگاه اعلام خطر کند.

 

3- چرا در طراحی ساختمان سیستم اعلام حریق باید در نظر گرفته شود؟

برای به حداقل رساندن خطرات ناشی از آتش سوزی و ایجاد زمینه ی اقدامات ایمنی باید سیستمی طراحی کرد که وجود حریق یا آتش سوزی را در همان لحظه ی اول اعلام کند.

 

4- سیستم اعلام حریق چگونه کار می کند؟

این سیستم در همان لحظات اولیه حریق باید محل آن را شناسایی و مراتب را به یک مرکز کنترل ارسال نموده و نیز توسط آژیر اعلام حریق را به ساکنین اعلام نماید و نیز به وسیله ی تلفن به مرکز آتش نشانی خبر دهد.

 

5- منظور از سیستم اطفاء حریق چیست؟

در مراکز و مکانهای بسیار مهم و حساس سیستمی را تعبیه می کنند که علاوه بر شناسایی آتش و اقدامات لازم دیگر حریق را به طور اتوماتیک خاموش می کند به این سیستم اطفاء حریق می گویند.

 

6- اجزای یک سیستم اعلام حریق کدامند؟

1- دتکتور( آشکار ساز)   2- مرکز کنترل   3- وسایل خبر دهنده   4- شستی های دستی   5- باتری   6- شارژر و رله ی اضافی.

 

7- دتکتور چیست و انواع آن کدامند؟

وسایلی هستند که حریق را حس می کنند و انواع آن دودی- حرارتی و شعله ای می باشد.

 

8- دتکتور دودی چیست؟

وسیله ای است که در برابر دود بسیار حساس بوده و عکس العمل نشان می دهد و در دو نوع یو نیزاسیون و نوری موجود است.

 

9- دتکتور دودی یونیزاسیون چگونه کار می کند؟

دارای یک محفظه است که با هوای بیرون در ارتباط می باشد و فضای داخلی محفظه به وسیله ی یک منبع رادیو اکتیو یو نیزه می شود ( منظور از یونیزاسیون مرحله ای است که مولکولهای هوا به صورت یون های مثبت و الکترون های منفی تبدیل می شود) حرکت الکترون ها و یون ها یک جریان الکتریسیته به وجود می آ ورد که اگر دود وارد این محوطه شود جریان الکتریسیته کاهش می یابد و دتکتور فعال می شود.

 

10- دتکتور دودی نوری چگونه کار می کند؟

این دتکتور شامل یک لامپ و فتوسل کوچک است که وجود دود باعث قطع ارتباط این دو و عمل دتکتور می شود.

 

11- دتکتور دودی در کجا مورد استفاده قرار می گیرد؟

در دفاتر کار، اتاق پذیرایی و به طور کلی مکانهایی که حریق مشهود نمی باشد.

 

12- دتکتور حرارتی چگونه کار می کند؟

این دتکتور نسبت به افزایش درجه حساس می باشد و در صورت افزایش درجه فعال می شود. تشکیل شده از یک محفظه که در داخل آن یک بی متال وجود دارد که افزایش حرارت باعث بسته شدن کنتاکت بی متال می باشد.

 

13- دتکتور شعله ای چگونه کار می کند؟

این دتکتور امواج نوری غیر قابل رویت را که به وسیله ی شعله ی آتش منتشر می شود، تشخیص می دهد و باعث فعال شدن دتکتور و ارسال سیگنال به مرکز کنترل می شود.

 

14- مهم ترین مسئله در نصب دتکتور شعله ای چیست؟

هر دتکتور شعله ای دارای زاویه ی دید مشخصی می باشد که در هنگام نصب باید به آن توجه کرد.

 

15- شستی ها در دستگاه اعلام حریق چه کار بردی دارند؟

شستی ها به دو صورت موجودند یا به صورت شستی معمولی که با فشار به آن کنتاکت ها باز یا بسته می شوند یا به صورت شستی های شیشه دار که شامل یک جعبه ی کوچک قرمز رنگ که درون آن یک میکرو سوئیچ و جلوی آن درب شیشه ای است. با وارد شدن یک ضربه ی کوچک به شیشه، شیشه شکسته و اهرم میکرو سوئیچ آزاد و کنتاکت عمل می کند.

 

16- منظور از مرکز کنترل در سیستم اعلام حریق چیست؟

سیم کشی کلیه ی دتکتور ها، شستی ها، لامپ های اعلام خبر، وسایل صوتی خبر دهنده، منابع تغذیه و غیره... به مرکز کنترل نصب می شود.

 

17- منظور از فالت یا خرابی در سیستم اعلام حریق چیست؟

مرکز کنترل کلیه ی عیب های ناشی از قطع مدار، قطع برق، ضعیف بودن باتری، سوختن فیوز، خرابی دتکتور را با روشن شدن لامپ و آلارم صوتی کوچک اعلام می کند.

 

18- وسایل خبر دهنده در سیستم اعلام حریق کدامند؟

1- آژیرها    2- زنگ ها    3- بوق ها    4- لامپ ها.

 

19- منظور از سیستم اعلام حریق انفرادی چیست؟

سیستم اعلام حریق انفرادی وقوع آتش را در محل آن حس کرده و در همان محل با لامپ چشمک زن و صدای آژیر اعلام می کند.

 

20- در مورد محل نصب دتکتور دودی چه مواردی را باید در نظر گرفت؟

در مسیر جریان هوا نباشد، بایستی توجه کرد که گرد و غبار، بخارو آلودگی در دتکتور تاثیر می گذارد و باعث اعلام آژیر غیر صحیح یا مزاحم می شود و دتکتور نیاز مکرر به تمیز کردن پیدا می کند اگر این عوامل زیاد باشد باید از دتکتور حرارتی استفاده کرد.

 

21- کاربرد دتکتور حرارتی در چه مکانهایی است؟

در مکانهایی که دتکتور دودی کاربرد ندارد مانند آشپز خانه، اتاق دیگ بخار، اتاق ژنراتور و غیره....

 

22- انواع دتکتور های حرارتی کدامند؟

دتکتور های حرارتی دو نوع هستند1- با درجه حرارت ثابت  2- با افزایش درجه حرارت.

 

23- موارد کاربرد دتکتور با درجه حرارت ثابت و دتکتور با درجه حرارت افزایشی چیست؟

دتکتور حرارتی ثابت در مکانهایی به کار می رود که تغییرات ناگهانی درجه حرارت وجود دارد و باعث آلارم می شود مانند آشپزخانه ها. دتکتور با درجه حرارت افزایشی نسبت به دتکتور با درجه حرارت ثابت عکس العمل سریع تری دارد و در همه ی مکانهای دیگر قابل استفاده است.

 

24- منظور از دتکتور های حرارتی ترکیبی چیست؟

هم دتکتور با درجه حرارت ثابت و هم دتکتور با درجه حرارت افزایشی می باشد لذا قدرت کشف بیشتری دارد.

 

25- چرا در سیستم اعلام حریق از باتری استفاده می کنیم؟

تا در هنگام قطع برق و نیز چون در هنگام آتش سوزی به دلیل ایمنی جریان برق را قطع می کنند امکان راه اندازی مدار اعلام حریق وجود داشته باشد.

 

26- مشخصات باتری های اعلام حریق چیست و چگونه نصب می شود؟

معمولا دو عدد باتری 12 ولت مستقیم، 6/2 آمپر ساعت، به صورت سری متصل می شوند و از جنس باتری خشک می باشد. برای بیشتر از دو زون باید از باتری 7 آمپر ساعت استفاده کرد.

 

27- منظور از فالت تغذیه در سیستم اعلام حریق چیست؟

در صورت خرابی باتری ها یا نیاز آنها به شارژ، نشانگر مربوط به فالت تغذیه بر روی پانل مرکزی روشن می شود.

 

28- در سیستم اعلام حریق مقاومتهای نصب شده در انتهای ترمینالها چه نقشی دارند؟

برای تفکیک آلارم خرابی از آلارم حریق حتما بایستی در موارد لازم از مقاومتهای کربنی استفاده کرد.

 

 29- منظور از سیستم اعلام حریق مرکزی چیست؟

در این نوع از سیستم اعلام حریق، قسمتهایی از ساختمان جهت نصب دتکتور ها و شستی ها در نظر گرفته می شود و سیستم اصلی در یک محل مشخص و کاملا در دسترس نصب می شود به طوری که در صورت وقوع آتش سوزی در محل یکی از دتکتورها سیستم اعلام حریق به صدا در آمده و محل آن را با استفاده با یک لامپ روشن بر روی دستگاه مرکزی اعلام می کند و همچنین یک چراغ چشمک زن بر روی سر درب محل وقوع آتش افراد را از محل آتش مطلع می سازد.

 

30- محل نصب شاسی های اعلام حریق در کجاست؟

در راه خروجی ساختمان بخصوص در راه پله ها، پا گرد ها درب خروجی با حداکثر فاصله ی سی متر از هر نقطه، در ساختمان و در محل های پر خطر کمتر از سی متر نصب می شود به طور طبیعی بایستی 4/1 بالاتر از سطح زمین و در معرض دید و در دسترس نصب شود.

 

31- انواع دتکتور های دودی کدامند؟۱-دودی یونیزاسیون ۲- دودی اپتیکال

32- دتکتور های یونیزاسیون و اپتیکال از نظر کاربرد چه فرقی دارند؟

دتکتور های یونیزه در کشف آتش هایی که بدون دود زیاد می باشد و دتکتور های اپتیکال در کشف آتش هایی با دود زیاد سریع تراند و کار برد بیشتری دارند و هیچ کدام نسبت به دیگری برتری ندارند و هر دو توصیه می شوند در مجتمع های مسکونی، اداری و بیمارستانی نوع یونیزه و در انبار مواد (پی وی سی) نوع اپتیکال استفاده می شود


کلی موضوعات جالب در سایت زیر

تعمیر لوازم خانگی و سرویس لوازم خانگی
سرویسكار لوازم خانگی

فروش ابگرمکن های خورشیدی

نصاب كولر اسپیلت و لوله کشی برای ساختمانهای

اموزش لوازم خانگی

رادیاتور

ترفند های خانه داری و لوازم خانگی

کد های مخفی گوشیهای نوکیا

سرویس كار و تعمیرات لوازم گاز سوز و برقی

قسمتهای داخلی كولر اسپلیت

کدهای مخفی گوشیهای سامسونگ

ابگرمکن خورشیدی و خورشید

ابگرمکن های خورشیدی

فرمت و مستر ریست کردن گوشی های نوکیا ( سری 40 - سر

سامانه هوشمند کنترل موتورخانه

کدهای مخفی سونی اریکسون

ابگرمكن خورشیدی در منازل

کدهای ریست و فرمت گوشیهای چینی

آموزش شارژ كارتریج پرینتر لیزری

مبدل 12 به 220 ولت

صرفه جویی در مصرف انرژی هتل ها و اماكن مسكونی

برق خورشیدی

تولید سلول های خورشیدی پلیمری ارزان با بازده بالا

سیستم های ( پكیج ) مستقل تامین برق خورشیدی

آبگرمکن های استخری خورشیدی

باطری خورشیدی

تولید آبگرم برای مصارف خانگی با استفاده از مشعل ها

سلول های خورشیدی و برق خورشیدی

سلول‌های خورشیدی و تبدیل نور به انرژی الکتریكی

سلول‌های خورشیدی چطور كار می‌كنند

ترفند های كامپیوتر

دوربینهای مدار بسته و سیستمهای کنترل تصویری

آشنایی با سیستم اعلام حریق

ماهیت درب های اتو ماتیک

ترفند های یاهو مسنجر yahoo

دانستنی ها

سرویس و تعمیر آبگرمكن گازی مخزنی

آیفون تصویری

اجزای الكتریكی كولر آبی هوایی

راهنمای خرید ماشین ظرفشویی

راهنمای خرید ماشین لباسشویی

لامپ LED پر نور

فواصل نصب مناسب کولر گازی

چگونه ازاهم متراستفاده می کنیم

آب گرمكن برقی دیواری

سرویس لوازم گاز سوز و

راهنمایی تبادل لینک

سرویسكاران مجاز لوازم

طریقه گازگیری یخچال

سرویس و تعمیر آبگرمکن نفتی

آموزش ساخت ربات دنبال کننده ی خط با 5 سنسور و با ا

الكتروموتور

سختی گیرهای الكترونیكی

ضرورت سختی گیری با روش های مغناطیسی

مشخصات آب جهت مصرف در صنعت و طریقه نرم كردن متداول

عملکرد دیگ در پکیجهای آبگرمكن

مشخصات پکیج های حرارتی

شناسایی یک کمپرسور معیوب

کمپرسور پیستونی

عیب یابی و تعمیر یخچال فریزر

کولر اتومبیل

کولر اتومبیل

آموزش جوشكاری گاز

همه چیز درباره گرمایش از کف

سیستم گرمایش کف

پكیج چیست؟

كولر گازی چیست

اموزش لوازم خانگی

سیستم های سرمایش، سیستم های گرمایش

حداقل ظرفیت و دبی آبگرمكن های مخزنی و لحظه ای

پمپ سیركولاتور سیستم گرمایش

آنالیز كامل تجهیزات یك موتورخانه

فن کویل

آشنایی با سیستمهای گرمایش از كف

سرویسكاران

اجزای تشکیل دهنده بوستر پمپ

مبدل های حرارتی

گرمایش کفی ایزوپایپ

دوربین های مدار بسته

آبگرمکن خورشیدی خانگی(مدل پمپی)

سیم كشی

سیم كشی ساختمان

طرز کار لامپ های کم مصرف

ترتیب قرارگیری قطعات دیگ چدنی

آموزش سیم کشی ساختمان

5 توصیه الکترونیکی مادر بزرگ ! ( مفید )

آشنایی با قطعات الكترونیكی

جدول علائم الكتریكی استاندارد در صنعت برق

خازن

موتور الكتریكی وژنراتور

سرویس وتعمیر کولر گازی

نقشه انفجاری پنل كولر گود من (Goodman)

اموزش کامل کار کنترل باکس مشعل مدل LFL 1.635

آبگرمکن های خورشیدی

توربین بادی

موتور هوندا

نمایش نقش سیم اتصال به زمین(ارت)

روش کار با برد بورد

مدار ولتمتر دیجیتال DC

تایمر مونواستابل

سرد سازی

قسمت

مشکل آنتن های تلویزیون خود را با جوش شیرین حل کنید

الکترو موتور و عیب یابی آن

اینورترها

بررسی ساختمان یخچال

چطور یک توربین بادی بسازیم

آشنایی با یخچال فریزر

مشخصات کمپرسور دستگاه تهویه ریتال

مدار هشدار دهنده

مدار زنگ الکترونیکی با شمارنده

مدار هشدار دهنده گاز

به نام خداوند لوح و قلم

محاظ پر قدرت برای وسایل برقی

انرژی خورشید( آبگرمكن خورشیدی)

چگونه یک منبع خورشیدی بسازیم

چگونه یک لامپ سقفی با LED درست کنیم؟

انرژی خورشیدی

لیست قیمت تجهیزات خورشیدی

سلول های فتوولتاییک

چطور یک توربین بادی بسازیم

سرویس ابگرمکن دیواری گازی

طریقه ساختن یک سلول خورشیدی (باطری خورشیدی)

بازدهی‌ سلول های خورشیدی

دوره سیستم سرمایی

شعله ی خنثی در جوشکاری اسیتیلن

فشار وواحدهای آن

سیستم سرمایی خودرو

آبگرمکن های خورشیدی

اسانسور

سیستم فعال کننده ترمز اضطراری آسانسور

طریقه نصب رادیاتور

سیستم گرمایش از طریق قرنیز دیوار

گرمایش بوسیله رادیاتور

انواع سیستمهای تاسیسات حرارتی و برودتی

سیستم خنک كننده كمپرسور

پمپ چیست؟

گرمایش برای منازل مسکونی

مشعل

راهنمای نصب آیفون تصویری

فرستنده و گیرنده های am

آبگرمکن های خورشیدی ترموسیفونی

طرز كار آبگرم كن خورشیدی

ابزارهای مورد استفاده انرژی خورشیدی

اجزای پمپ

دوربین های مدار بسته

ابگرمکن خورشیدی منازل

چگونه یک مختل کننده رادیو بسازیم؟! Radio Jammer

چگونه یک لیزر داغ (سوزاننده) بسازیم؟! ***برش لیزر*

چگونه برد فرستندگی یک بلوتوث خارجی را افزایش دهیم؟

چگونه خازن یک مادربرد کامپیوتر را عوض کنیم؟!

چگونه یک منیع ولتاژ برای برد بورد با استفاده از یک

نورهای خیابانی پایدار(امبریو) خورشیدی

شیرهای صنعتی valve

واحد فن كویل (fancoils)

مبردها

ضرورت سختی گیری با روش های مغناطیسی

معرفی مبدل های صفحه ای و کاربرد آنها

گرمایش کف

سوالات تاسیسات حرارتی

ترمیستور

آب سرد کن

فیوزهای مینیاتوری

الكتروموتور

یونیت هیتر

اجزای پمپ

نصب و راه اندازی و استفاده از یخچال فریزر

تصفیه آب به روش مغناطیسی

سیستم حرارت کفی

نحوه اجرای گرمایش از کف

فنی نیوپایپ و گرمایش از کف

همه چیز درباره گرمایش از كف

آسایش در یك خانه‌ی مدرن

اطلاعات فنی اذین لوله

سیستم گرمایش از کف

انواع جوشکاری

پمپ ها

شوفاژ

فن كویل

سیستم لوله كشی با برگشت مستقیم

خلاصه ای از سیستم تولید آب گرم

پمپ گرمایی(Heat Pump)

یخچال خورشیدی

شیرهای ترمواستاتیک رادیاتور

پلی اتیلن لوله های پلاستیکی

جوشکاری لوله های پلی اتیلن

نكات مهم در سیستم­های لوله­كشی

پکیج گرمایشی

مدار اسیلاتور مربعی

اطلاعات فنی آذین لوله

لوله کشی ساختمان

ابسردكن كاملا دیجیتال

پلی اتیلن

لوله های پلی اتیلن

ترمومترها در تاسیسات

انواع ترموستات ها

تبرید (تاریخچه، موارد استفاده، روش های تولید تبرید

عیب یابی سیستم برودتی

جوشکاری در زیر آب

شیرهای ترموستاتیك رادیاتور

یونیت هیترها

ترموستات ها در تاسیسات

مبدل های حرارتی Heat Exchanger

مبانی ترمیستور

جوشكاری

مطالب و عكس هایی پیرامون كندانسر

اموزش سرویس و تعمیر لوازم خانگی

آیا میدانستید

انواع سیستم لوله کشی

موتور با خازن دائم كار

مزایای سیستم لوله كشی كلكتوری

کمپرسورهای پیستونی

ترانسهای جریان کور بالانسCore Balance CT's

دستگاه جوش لوله سبز

کاربرد انواع لوله ها در صنعت تاسیسات

موتور های سه فازه سه سیمه

آموزش سیم پیچی موتورهای سه فاز آسنکرون

تغییر جهت گردش در موتورهای تکفاز

تذکرات مهم در خصوص لوله های آزبست فارسیت

موتورهای القایی تک فاز

لوله های پلی اتیلن رابط Pex

نقشه مدار داخلی وارمتر یک فاز و سه فاز

کمپرسورهای تبرید

تولید انرژی الکتریکی سه فاز

استارت موتور

دینام های الترناتور

شمع موتور چیست1

شمع موتور چیست2

سیستم جرقه

خانه هوشمند

تعمیر موتورسیكلت هوندا 125 یا Motor cycle-CG110

همه چیز در مورد گرمایش از کف

گاز R404A

یخجال

گرمایش کفی برای محوطه استخر

نمونه کلکتور گرمایش کفی کامل با شیر های برقی

مدل سازی اتلاف گرمای سیستم گرمایش کف

نصب سیستم گرمایش کفی

سیستم گرمایش از کف نگرشی نوین به طرحی کهن

فواید استفاده از سیستم گرمایش کفی

روشهای کنترل دما در سیستم گرمایش کفی

انواع منبع تامین کننده حرارتی ممکن

مقایسه قیمت اجرای سیستم گرمایش کفی با روش قدیمی شو

انتخاب بهترین محل برای نصب رادیاتور شوفاژ ( قسم

انتخاب بهترین محل برای نصب رادیاتور شوفاژ ( قسمت د

کویل های سرمایش در هواساز و فن کوئل

مروری بر سیستمهای فتوولتاییک مورد استفاده در معمار

ترموستات ها در تاسیسات

سوالات تاسیسات حرارتی

انواع لوله های پایپکس

تست المان های الكترونیكی با مولتی متر و روش های دی

LED چیست ؟ ال ای دی چیست ؟

ساختمان داخلی و نحوه عملكرد بی متال

ساختار دیود و نیمه هادی ها و تست دیود

ماشِنهای فرز

آموزش ساخت ربات

مانیفولد سرویس (Gauge manifold)

آشنایی با قطعات و مصرف کننده ها

آشنایی با وسایل اندازه گیری و طرز استفاده از آنها

اسیلوسکوپ

روش های گوناگون برای تست المانهای الکترونیکی

ترمزهای هیدرولیک خودرو

سیستمهای گرمایش کف نیوپایپ

یکسو سازی جریان الکتریکی

تست انواع خازن ها

انواع خازن

یکسو سازی جریان الکتریکی

ایجاد تصویر

دوربین تحت شبکه (IP Camera)

اصول ضبط دیجیتال

نقش دوربین‌های مداربسته در کاهش ارتکاب به جرم

نگاهی کلی به سیستم مداربسته

توضیحات فنی دوربین

چگونه یک DVR مناسب را برای سیستم مداربسته انتخاب ک

ضبط تصاویر سیستم مداربسته

دوربین

جوشکاری با گاز اکسی استیلن

جوشکاری فلزات رنگین با گاز استیلن یا کاربیت

اطلاعات فنی در مورد سیم پیچی موتورهای سه فاز

اطلاعات فنی در مورد سیم پیچی موتورهای سه فاز

خازن چیست ؟

آموزش تعمیر موبایل

لیست انواع سنسورها

ترانزیستور

خازن چیست و کاركرد آن چگونه است؟

دیاک

تعریف علایم برقی

آشنایی با انواع موتورهای الکتریکی

دیود

روش لحیم كاری

موتورهای آسنكرون

آشنایی با اهم متر

خازن چیست؟

مقاومت چیست

موتور آسنكرون با روتور سیم پیچی شده ( روتور رینگی

آشنایی با سیم پیچ

راهنمای نصب کولر گازی اسپلیت

خواص عرقیات گیاهان دارویی

روش صحیح گاز گیری سیستم کولر خودرو

سال 90 سال خرگوش و پیش بینی هایش بر روی ماه های مخ

موتورهای الکتریکی

مشخصات الکتروموتورها

الکترو موتور وعیب یابی آن

انواع ترمز ها

انواع شیر

انواع گاز فریون و روغن کمپرسور

ساخت ترانسفورماتور خشک

تنظیم دور موتورهای آسنكرون :

اموزش موتور های الكتریكی

نحوه محاسبه طلا

سرویس کار

صفحات جانبی

نظرسنجی

    لطفاً نظرات خود را درمورد وبلاگ با اینجانب در میان بگذارید.(iman.sariri@yahoo.com)نتایج تاکنون15000مفید و 125غیرمفید. با سپاس


  • آخرین پستها

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات