برق. قدرت. کنترل. الکترونیک. مخابرات. تاسیسات.

دایره المعارف تاسیسات برق (اطلاعات عمومی برق)

76- چه طوری میشه ISP رو قفل کنیم؟

یك راه وجود دارد ولی در بعضی شبکه ها کار نمی کند!

برای این کار باید فایل win.ini را از درایو :c پیدا کنید.می توانید از Find برای پیدا کردن آن استفاده کنید.بعد [386enh] رو پیدا کرده بعدش این ها را زیرش کپی کنید:

Com0@00 Irq0000@0 buffer=1024

@ number = ( 3,1,4,1,5,9)
@ letters = ( " this", " is ", "a" , "test" )
$word , $ anther - word - ) = ( " one " , "two" )
woafont=dosapp.FON

مسولیت شرعی بعهده استفاده كننده هست

 

77- من هروقت كامپیوتر را روشن میكنم با خطای زیر روبرو میشم Remove disk or other mediaچه كنم؟

خیلی راحت / دیسكت را از درون فلاپی دربیارید و سیستم را ریستارت كنید.

 

78- چگونه در XP نوار تسكبار را از قفل در بیارم تا بزرگتر شود؟

روی آن را راست كلیك كنید/ برروی lock the taskbar  كلیك كنید و علامت تیك را بر دارید. حال میتونید عرض تسكبار را بزرگ كنید.

 

79- من در هنگامی كه  درایوم را Difragment میكنم تنها تا 6 در صد یا كمی بیشتر می رود دلیلش چیست؟

هنگام دیفراگ نمودن رایو باید حد اقل 15 مگابایت فضای خالی برای جابجائی داشته باشد. لذا اول فضای آن را ببینید تا پر نباشد

دلیل دیگر  درایو خود را برای خرابی احتمالی چك كنید با راست كلیك روی درایو و انتخاب properties و سپس انتخاب tools و بر روی check now كلیك كنید تا درایوتان چك شود. دلیل دیگر باز بودن فایل ها هست . لذا بهتر است در حالت Save mode این كار را انجام دهید.

 

80- من متنی را در ویندوز XP تایپ میكنم اما حرف ی را در سایر ویندوزها بصورت حرف بزرگ نشان میدهد چه كنم؟

ابتدا متون تایپی را در ویندوز ME یا 98 تایپ كنید و در ایكس پی براحتب با حرف كوچك می بینید.

 

81- چه كنم كه هنگام تایپ نامه علامت قرمز یا سبز زیكزاكی در زیر خطوط حذف شود؟

از تب tools  گزینه Spelling and grammer را تیك كرده و انتخابIgnor  بعد انتخاب Otion حالا درقسمت spelling  و grammer روی گزینه Hide راتیك كنیدو Close

 

82-  در هنگام روشن كردن سیستم چگونه انتخاب برنامه نمایم؟

در ابتدای روشن كردن سیستم اگر چند بار متوالی كلید F8 را بزنیم، چند گزینه ظاهر میشود. كه به توضیح موارد مهم آن میپردازیم.
1- حالت نرمال است كه همیشه به طور پیش فرض سیستم به این حالت راه اندازی میشود.
2- Logged - Bootlog.txt همانند حالت 1 میباشد با این تفاوت كه كلیه مراحل راه اندازی سیستم در فایلی به نام Bootlog.txt ذخیره میشود.
و حالت Privies in MS- DOS Mode7 در صورت وجود سیستم عامل DOS در سیستم این حالت نیز ظاهر میشود كه با انتخاب آن سیستم را به مود اصلی DOS می برد.


83- چگونه از فضای تخمینی هارد كامپیوتر با خبر شوم؟
پس از رفتن به فضای My Computer ، با كلیك راست بر روی هر درایو و انتخاب گزینه Properties پنجره ای ظاهر میشود كه هر دیسك را به صورت دایره نمایش میدهد. كه رنگ آبی نمایانگر فضای پر و صورتی نمایانگر فضای خالی میباشد. و نیز مقدار هر دو مورد نیز در این كادر نوشته شده است. همچنین در پنجره Label میتوان نامی را برای هر دیسك تایپ كرد و به آن برچسب داد.

 

84- اگر ویندوزم بالا نمی آید چه كنم؟

هنگام روشن نمودن سیستم كلید اف8 را چند بار فشار دهید و از طریق Save mode دارد ویندو زشوید و رفع عیب نمائید.

 

85-  هنگام روشن نمودن سیستم  مانیتور سالم است ولی اطلاعات ROM اصلا نمی خواند و در صفحه مانیتور پیدا نیست؟

باطری مادربرد را در بیاورید و سیستم را مجددا راه اندازی كنید سپس خاموش كرده باطری را  سر جایش گذاشته وسیستم را راه اندازی كنید و تنظیمات ستاپ را مجددا انجام دهید.

 

86- من گاهی متونی را از اینترنت روی هاردم كپی می كنم ولی كلمات آن جابجا می شوند چه كنم؟

با كلید Cntrol + shift  راست همه كلمات منظم می شوند.

 

87- آیا می شود من در هیزتوری اینترنت تمام سایتهای رفته را حذف بكنم ولی آدرس سك سایت خاص را داشته باشم؟

بله قبل از حذف در هیزتوری روی سایت مورد علاقه راست كلیك كرده وآن را در مثلا دسكتاپ كپی كنید.

 

88- میخواهم از فیلم در حال پخش عكس بگیرم چه كنم؟

برنامه Vcd cutter را نصب كنید و براحتی هركجای فیلم را خواستید عكس بگیرید

 

89- هر كار میكنم ویندوز من shutdown نمی شود دلیل چیست؟

× باز بودن یكی از برنامه ها در حافظه

× وجود درایو و یا سخت افزاری نامناسب

× وجود فایل موقتی (مانند temp )

× پر بودن هارد یا احتیاج آن به defragmenting

این كارهای 4 گانه را انجام دهید تا عیبش برطرف شوددر غیر این صورت ویندوز را از نونصب كنید.

 

90- میخواهم سایتی را كه قبلا در IE باز نمودم دوباره با اشاره حرف اول آن در نوار آدرس بطور كامل باز شود چه كنم؟

 این ترفند درباره نرم افزار اینترنت اكسپلورر است . هنگامی كه در بخش نشانی IE شروع به تایپ می كنید. نرم افزار IE تلاش می كند نشانی ای را كه شما در حال تایپ آن هستید با نشانی هایی كه بتازگی به آنها سر زده اید انطباق دهد و در صورت انطباق این نشانی با یكی از نشانی ها، IE به طور خودكار بقیه نشانی را كامل می كند. این ویژگی زمانی كه نشانی كامل سایتی را به خاطر ندارید ، بسیار كاربرد دارد. اگر این ویژگی در IE شما فعال نیست موارد زیر را دنبال كنید: برای فعال كردن این گزینه از منوی Tools گزینه Internet Options را انتخاب كنید . به بخش Advanced از این پنجره بروید و گزینه Use inline AutoComplete را فعال كرده و در انتها ، پنجره مورد نظر را تایید كنید. با این كار این ویژگی در IE شما فعال خواهد شد.

91- چگونه با مودم دركامپیوترفكس داشته باشم؟

این ترفند درباره ارسال و دریافت فكس از طریق رایانه است. كه البته این كار از طریق مودم شما قابل انجام است. به این معنا كه شما می توانید با داشتن مودم هایی كه اصطلاحا Fax modem خوانده می شوند. به ارسال و دریافت فكس بپردازید و دیگر نیازی به خریدن دستگاه گرانقیمت و حجیم فكس ندارید. برای فعال كردن این ویژگی در ویندوزتان (البته در ویندوز xp) كافی است از پنجره Control Panel گزینه Add or remove Program و سپس Add/remove windows Components را انتخاب كنید و از پنجره ظاهر شده گزینه Fax services را برگزینید . دكمه next را انتخاب كنید. پس از این از شما برای نصب برنامه ، سی دی ویندوزتان را می خواهد كه با گذاشتن آن ، این برنامه نصب می شود.

92- جهت فرستادن فكس از كامپیوتر چه كنم؟

برای فرستادن فكس ابتدا document مورد نظر را كه می خواهید Fax كنید، باز كرده و از منوی File گزینه Print را انتخاب و در پنجره printerBox بر روی گزینه Fax كلیك كنید تا ویزارد SendFax باز شود.(توجه داشته باشید در برنامه های Office برای این باید از منوی File گزینه sendto و سپس Fax recipient را انتخاب كنید. ویزاردی با همان صورت ظاهر می شود.) در مرحله بعد نوبت به اضافه كردن نام فردی می شود كه می خواهید به وی Fax بزنید. پس از طی این مرحله ، آماده اید كه Document خود را از طریق Fax بفرستید.

 

93- بعضی از كلمات یا عكسها در اینترنت با راست كلیك  كپی نمی شوند چه كنم تا كپی كنم؟

×- اگر در اینترنت اكسپلورر هستید آن قسمت را درج كرده و از تب Editو كپی  و در مقصد Paste كنید

×- روش آسانتر اینكه آن بخش را درج كرده و با ماوس آن بخش را به داكیومنت یا Word درگ كنید به همین راحتی

 

94- چگونه سی دی فیلم خش دار راببینم؟

 به وسیله نرم افزار Power DVD به راحتی آنها را پخش کنید همچنین این نرم افزار از بسیاری از فرمتهای صوتی وتصویری پشتیبانی میکند وکیفیت تصویر وصدای آن بسیار عالی است و علاوه بر تمام این مزایا دارای ظاهری بسیار زیبا و جذاب نیز هست.

 

95- چگونه دیسکت راه انداز بسازیم؟

ساخت دیسكت Bootable ویندوز XP : ابتدا روی درایو A کلیک راست می کنیم و گزینه Format... را انتخاب می کنیم سپس گزینه create an ms dos start up disk را تیک می زنیم و در آخر روی دکمه Start کلیک می کنیم. نکته: دیسکتی که از طریق ویندوز xp می سازیم دارای دستورات خارجی کمتری می باشد. ویندوز 98 : ابتدا وارد control panel شده و add/remove program را انتخاب می کنیم ، سپس سربرگ start up را فعال کرده و دیسکت را درون کامپیوتر می گذاریم و کلید Create را می زنیم. نکته: دیسکت را ابتدا Full format کنید و سپس روی درایو A در my computer راست کلیک کنید و گزینه Properties را انتخاب کنید و دقت کنید اگر بعد از فرمت کردن باز هم حجمی از دیسکت اشغال شده دیسکت شما دارای بدسکتور می باشد و بهتر است آن را چندین بار پشت سر هم فرمت کنید تا شاید بد سکتور رفع شود. نکته : ممکن است ویندوز سی دی ویندوز را بخواهد ، پس سی دی ویندوز 98 را تهیه کنید. نکته: برای اینکه بعضی از دستورات خارجی داس را که به صورت فایل می باشند را در دیسکت راه انداز قرار دهید لازم است به شاخه ویندوز رفته و سپس وارد شاخه Command شوید و هر دستوری را که می خواهید اجرا کنید را درون دیسکت Bootable کپی کنید. این دستورات {دستورات خارجی} شامل format , xcopy و ... می شود .

 

96- مشخصات كامپیوتر راازكجا میتونم ببینم؟

 كافی است گزینه Run از منوی start را اجرا كرده و در قسمت Open عبارت Msinfo32 را وارد كنید . پنجره ای در برابرتان ظاهر می شود كه شامل بخشهای مختلفی است و اطلاعات كاملی از خلاصه سیستم شما از قبیل نوع پردازنده و میزان حافظه و ... تا اطلاعات كاملی درباره هر كدام از پورتهای سریال موازی و دهها مطلب دیگر

 

97- فایل NTFS  چیست وبا فایل FAT  چه فرقی دارد؟

سیستم‌فایل FAT احتمالاً قدیمی‌ترین و اصلی‌ترین سیستم‌فایلی است که توسط سیستم‌عامل‌های شرکت مایکروسافت مورد استفاده قرار گرفته ولی با این وجود معایب اساسی در آن وجود دارد که از این معایب می‌توان به سرعت دسترسی پایین در درایوهای با ظرفیت بالا و عدم امنیت بالای اطلاعاتی اشاره نمود. برای رفع این مشکلات شرکت مایکروسافت بر روی سیستم‌عامل‌های سری NT خود سیستم‌فایل جدیدی به نام  New NTFS Technology File System  یا سیستم فایل NT ) را ارائه کرد. سیستم NTFS  ترکیبی از کارایی، انعطاف‌پذیری و توانایی که در سیستم FAT وجود ندارد، را داراست.
از مزایای اصلی این سیستم‌فایل، سرعت بسیار زیاد دسترسی به اطلاعات حتی در ظرفیت های بالای دیسک می‌باشد. همچنین در NTFS به علت امکان تعریف سطوح مختلف دسترسی برای کاربران، امنیت اطلاعاتی بسیار بیشتر بوده و علاوه بر این، به خاطر ثابت نبودن مکان ذخیره سازی اطلاعات سیستمی، امکان از بین رفتن کل اطلاعات درون یک درایو NTFS  از میان برداشته شده است. مجموعه این مزایا موجب شده که NTFS  سیستم‌فایل بسیار مناسبی خصوصاً برای کامپیوترهای سرویس‌دهنده (server) باشد.
عیب اصلی در سیستم NTFS عدم پشتیبانی از آن در ویندوزهای سری 9X می باشد زیرا این سیستم‌فایل برای سیستم‌عامل‌های سری NT ( مثلاً ویندوزهای NT4، 2000، XP  و .NET ) که همگی سیستم‌های شبکه‌ای هستند، طراحی گردیده است. نسخه جدید از این سیستم, موسوم به NTFS5  از Windows2000 به بعد عرضه شده است.
 اساس NTFS
این سیستم‌فایل مكانیسم ساده و بسیار كارآمدی دارد. به بیان ساده, هرگونه اطلاعات روی درایوی با سیستم NTFS  به صورت فایل ذخیره می‌گردد و تمامی اطلاعات درون یك فایل, صفات فایل (attribute) هستند. از صفت نام فایل گرفته تا صفت داده‌ها (data attribute) , صفات امنیتی (security attribute) و غیره. در NTFS  هر سكتور حتماً متعلق به یك فایل می‌باشد, حتی سكتورهای اطلاعات خود سیستم‌فایل (system metadata)  نیز درون فایل‌هایی ذخیره می‌شوند كه این مسئله از تفاوت‌های اصلی NTFS  با سیستم FAT  است و موجب شده كه اطلاعات سیستمی سیستم‌فایل در مكان ثابت و از پیش تعیین‌شده‌ای روی دیسك ذخیره نگردند

 

از مهمترین عوامل برتری NTFS نسبت به سایر سیستم‌های فایل، سرعت و امنیت بیشتر داده‌ها می‌باشد.
همان طور كه مشاهده كردید, صفات یك فایل در NTFS  بسیار گسترده‌تر از صفات فایل در سیستم FAT می‌باشند و به طور دقیق, تمامی ماهیت یك فایل اعم از  نام, زمان, سطح‌دسترسی و حتی داده‌های درون فایل در NTFS  به عنوان صفات آن فایل محسوب می‌شوند.
وقتی كه درایوی را با سیستم‌فایل NTFS فرمت می‌كنید, یك‌سری فایل‌های سیستمی (system file) و یك جدول فایل اصلی MFT  یا Master File Table  در آن ایجاد می‌گردد. MFT اولین فایل روی درایو بوده و شامل اطلاعات تمامی شاخه‌ها و فایل‌های درایو می‌باشد. ساختاركلی یك درایو NTFS به صورت‌زیر است:

 

98- چگونه فایل Ntfs را به Fat32 تبدیل کنم؟

با نصب برنامه پارتیشن مجیک

 

99 -USB چیست؟و یو اس بی - USB ها (Universal Serial Bus) چگونه کار می کنند ؟
 هر کامپیوتری که شما امروزه برای خانه یا محل کار خود می خرید ، دارای یک یا چند رابط USB می باشد که در پشت آن است. این رابطهای USB این اجازه را به شما می دهند که هر گونه وسیله ای اعم از Mouse یا Printer را به راحتی و آسانی به کامپیوتر خود وصل کنید.
سیستم عامل (OS) نیز USB را پشتیبانی می کند ، بنابراین نصب راه انداز سخت افزار (Driver) نیز سریع و راحت می باشد. در مقایسه با سایر روشهای اتصال سخت افزارها به کامپیوتر مثل Parallel Port و Serial Port و یا کارتهای مخحصوصی که در Case کامپیوتر خود نصب می کنید ، سخت افزارهای دارای USB به طور باورنکردنی ساده هستند.
USB چیست ؟
هر فردی که حداقل دو تا سه سال با کامپیوتر آشنایی داشته باشد مشکلی را که USB سعی در حل آن دارد را می داند. در گذشته اتصال وسایل به کامپیوترها یک دردسر واقعی بود.
• Printer ها به وسیله Parallel Port مخصوص پرینتر به کامپیوتر وصل می شوند که در بیشتر کامپیوتر ها بیشتر از یک درگاه نبود. وسایل دیگری مثل ZIP Drive که در اتصال با کامپیوتر احتیاج به سرعت بالا دارند نیز از درگاه موازی استفاده می کردند که اغلب با موفقیت نسبی و سرعت کم همراه بودند.
• ولی مودم ها از درگاه سری استفاده می کردند و همچنین برخی از چاپگرها و چیزهای مثل Palm Pilots و دوربینهای دیجیتالی. اغلب کامپیوتر ها حداکثر دو درگاه سری دارند و در اغلب موارد بسیار کند می باشند.
• سخت افزارهای دیگری که نیاز به اتصال با سرعت بیشتری داشتند ، با کارتهای خودشان ارائه می شدند که این کارتها می بایست در شیار کارت در داخل Case کامپیوتر قرار می گرفتند. متاسفانه تعداد این شیار های کارت محدود می باشد و شما احتیاج به یک متخصص برای نصب نرم افزار برخی از این کارتها خواهید داشت.
هدف USB پایان دادن به این دردسرها می باشد.
USB یک راه استاندارد شده و راحت را برای اتصال تا 127 سخت افزار مختلف به یک کامپیوتر ، در اختیار شما قرار می دهد. هر سخت افزار می تواند حداکثر تا 6 مگابیت در ثانیه از پهنای باند استفاده کند ، که برای تعداد بسیاری از سخت افزارهای جانبی که اغلب مردم می خواهند به کامپیوتر خود متصل کنند به اندازه کافی سریع است. امروزه تقریبا تمام سخت افزارهایی که ساخته می شوند ، USB را دارا می باشند.
نمونه لیستی از واحدهای USB که شما می توانید بخرید به شرح زیر است :
• Printers
• Scanners
• Mice
• Joysticks
• Flight yokes
• Digital cameras
• Webcams
• Scientific data acquisition devices
• Modems
• Speakers
• Telephones
• Video phones
• Storage devices such as Zip drives
• Network connections

100-  سی دی رام من درستاب ظاهر می شود ولی در ویندوز پاك شده چه كنم ؟

روی مای كامپیوتر راست كلیك كرده و پرو پرتیزسپس در تب دیوایس منیچر سی دی رام قبلی را رموو كرده دوباره با رفرش سی دی رام را نصب كنید اگر باز هم نشناخت ویندوز را عوض كنید .

 

101- سر وصدای كامپیوتر از چیست؟

یشتر صداها ناشی از دو قطعه اصلی مانند هاردیسك و فن منبع تغذیه یا فن سی پی یو می باشد توصیه می شود موارد زیر را مورد توجه قرار دهید:

زمانی كه هارد شما در حال خواندن ونوشتن است و سروصدا می كند نمایانگر این است كه رم سیستم شما پایین می باشد  -1

در این صورت ویندوز اقدام به نوشتن اطلاعات اضافی روی هارد دیسك میكند.بنابراین بهتر است رم را ارتقا دهید.

2- هرچند وقت یك بار هارد را دیفرگ كنید.

3- فن سیستم را دقیقا چك كنید.درصورت ضعیف بودن سرعت فن آنرا عوض كنیدزیراباعث سوختن منبع تغذیه یا پس پی یو میشود.

 

102- بدست آوردن مشخصات جزئی تر و کاملتر از سیستم چگونه هست؟

دستور dxdiagرا از طریق RUN اجراء نمایید در آنجا گزینه ای برای تشخیص مشکلات مربوط به directx و در گزینه های sound, system,display نیز اطلاعات مفصل و مفیدی در مورد SPU و حافظه و هم چنین کارت صوتی و کارت گرافیک وجود دارد در حالت کلی این دستور یک حالت تشخیصی diagnostic)) داشته و در موارد بروز مشکلات مربوط به موارد مذکور میتواند بسیار مفید واقع شود.

 

103- غیر قابل دسترس ساختن اطلاعات شخصی فقط با زدن یک تیک؟

 اگر از کامپیوتری بطور مشترک استفاده می کنید که دارای  چند یوزر میباشد شما با زدن فقط یک تیک ناقابل میتوانید آن را از دسترس سایر کاربران خارج سازید که در این صورت زمانیکه کاربران دیگرروی فولدر مذکورکلیک میکنند با پیغام خطا مواجه شده و دسترسی به اطلاعات موجود برای دیگر کاربران ناممکن خواهد شد البته فراموش نکنید که جهت انجام اینکار یوزر شما حتماً  باید رمز عبور داشته باشد و اما نحوه انجام اینکاربه این صورت است که ابتدا  با حساب کاریری مدیر (admin) وارد سیستم شوید روی پوشه مورد نظر کلیک راست کرده و properties را انتخاب نمایید و سپس برگه sharing راحالا مربع کنار گزینه make this folder private را تیک دار نموده و ok  کنید کار تمام است حالا فقط شما مجوز ورود به پوشه مذکور را خواهید داشت و سایر گروههای کاریری چه user و چه power user  صلاحیت دسترسی به محتویات پوشه مذکور را نخواهند داشت.

 

104- پسورد دادن به فایل بدون هیچ برنامه خاصی در windows xpچگونه می باشد؟

با یک شگرد خاص میتوان در ویندوزهای سری 9x یعنی 95 ’ 98 و ME محتویات یک پوشه را مخفی نمود.جهت انجام اینکار در پوشه ای که می خواهید محتویات آن مخفی شود کلیک راست کنید و منوی customize this folder را انتخاب کنید در کادر محاوره ای که با همین عنوان ظاهر خواهد شد اولین گزینه یعنی crate or edit an html folder را انتخاب و  next را را بزنید در کادر محاوره ای بعدی نیز next کنید فایلی بنام folder.httدر ناتپد باز خواهد شد محتویات فایل را کلاً های لایت نموده و دکمه delete را از کیبورد بفشارید در واقع شما باید محتویات فایل مذکور را کلاً پاک کنید و آن را ذخیره نمائید در پنجره بعدی که ضمن تبریک در حقیقت خواستار تائید مجدد عملیات مذکور است  finishرا را بزنبد کار تمام است محتویات پوشه علی الاصول نباید رویت شوند منتها یک نکته ظریفی وجود دارد و آن اینکه این روش فقط در شیوه نمایشی (as web page ) کاربرد دارد واگر شیوه نمایشی فولدر مذکور روی شیوه های نمایشی دیگر تنظیم شده باشد فایلها رویت خواهند شد و البته این شیوه روش کاملاً مطمئنی برای مخفی نمودن اطلاعات نخواهد بود اگر هنوز از ویندوز 98 یا ملنیوم استفاده می کنید و به دنبال یک روش کاملاً مطمئن و بی نقصی هستید به مطلب (قابل توجه آنهایی که از ویندوزهای سری 9xو ME استفاده می کنند) در همین وبلاگ مرجعه کنید.

 

105-  در ویندوز ایكس پی هنگام خاموش نمودن سیستم دكمه ریستارت فعال نیست علت چیست؟

 كارت گرافیك نصب نیست آن را نصب كن درست می شود.

 

106- فایلهای PDF را چگونه باز كنم؟

برنامه اكروبات ریدر را نصب كنید و سپس این فایل را باز كنید.

 

107- آیا درایكس  پی میتونم بدون نرم افزار درایوها را تغییر نام ومخفی كنم؟ بله

ابتدا به کنترل پنل رفته بعد Adminstrarive Tools را باز کنید بعد در پنجره ی باز شده Computer Management را باز کنید پنجره ی دیگری باز میشوداز آن Storage را انتخاب کنید وبر روی علامت + کیلک کنید از زیر منو های ظاهر شده Disk Management(local) را انتخاب کنید یا بعد از انتخاب کردن Stronge در پانل سمت راستDisk Management(local) را انتخاب کنید ) بعد از انجام این کار در پانل سمت راست بر روی درایی که میخواهید آن را مخفی کنید کلیک راست کنید بعد گزینه ی Change Drive Letter and paths را انتخاب کنید در پنجره ی ظاهر شده سه گزینه ی ADD ،CHANGE، REMOVE را میبینید بازدن دکمه ی ADD می توانید درایو را به محلی دیگر منتقل کنید با زدن دکمه ی Change میتوانید نام درایو را تغییر دهید و با زدن دکمه ی Remove آن درایو را مخفی کنید (بعد از زدن دکمه ی Remove کادری ظاهر میشود که باید دکمه ی yes را بزنید.   برای آشكارنمودن آن

بر روی درایوی که مخفی است کلیک راست کنید و گزینه ی Change Drive Letter and paths را انتخاب کنید در پنجره ی باز شده گزینه ی Add را انتخاب کنید / اوكی

تذکر : اگر سی دی رم یا رایتر را مخفی کردیداحتمال دارد که دوباره از قسمت Computer Management باید به کنترل پنل رفته از آنجا آیکون System را باز کنید در پنجره باز شده Hardware را انتخاب کنید در آن قسمت بر روی کلید Device Manager کلیک کرده و در پنجره  باز شده آیکون سی دی رم یا رایتر را پیدا کرده بر روی علامت + کلیک کنید و از آیکون های ظاهر شده سی دی رم یا رایتر را انتخاب کنید و بر روی آن کلیک راست کرده وبه properties ان بروید و از کلید های بالای پنجره Driver را انتخاب کنید در آن قسمت بر روی کلید Update Driver کلیک کنید و در پنجره  باز شده گزینه  Yes this time only را انتخاب کرده و دکمه  Next را بزنید در پنجره ی باز شده گزینه install the software automaticaly را انتخاب کرده و دکمه ی Next را بزنید و بعد بر روی گزینه  Finish کلیک کنید.

 

108- متن تایپ شده دارم حالا یكی از حرف های اشتباه را می خواهم اصلاح كنم حروف بعدی حذف می شود چه كنم ؟

در قسمت پایین پنجره سمت چپ برروی print layout(طرح بندی ) كلیك كنید.

 

109- آیا نمایش متن و پیغامی برای كاربران، هنگام شروع ویندوزممكن است؟ بله

زمانی پیش خواهد آمد كه افراد دیگری نیز از كامپیوتر شما استفاده میكنند و یا به عنوان مسئول سایت می خواهید بر روی تك تك كامپیوترهای سایت پیغامی را نمایش دهید، مبنی بر اینكه، ابتدا دیسكتهای خود را ویروسیابی كنید و یا بر روی درایو C برنامه ای نصب نكنید و یا می خواهید قوانین سایت را به كاربران متذكر شوید .
میتوانید به كمك این دو دستور، هر متن دلخواه و مورد نظرتان را(فارسی یا لاتین) در ابتدای شروع ویندوز به نمایش درآورید .
سیستم عامل : ۹۸ - 2000 - XP
مسیر اول : HKEY_Local_MachineSoftwareMicrosoftWindowsCurrentVersionWinLogOn
مسیر دوم : HKEY_Local_MachineSoftwareMicrosoftWindows NTCurrentVersionWinLogOn
نوع : String Value
دستور : LegalNoticeCaption , LegalNoticeText
توجه :
1- كاربر به هیچ عنوان نمیتواند این متن را حذف و یا تغییر دهد .
2- هر بار كه سیستم روشن میشود، كاربر ناچار است این پیغام را مطالعه كند و دكمه تایید را فشار دهد تا ویندوز به طور كامل بوت شود .
3- در دستور زیر، مقدار LegalNoticeCaption متن عنوان پنجره و مقدار LegalNoticeText متن اصلی پیغام می باشد .
4- مسیر اول برای ویندوز 98 و ME ، و مسیر دوم برای ویندوز 2000 و XP می باشد .
5- جهت برگشت به حالت اولیه، دستورات زیر را از مسیر گفته شده حذف كنید .

 

 110- آیامیتونم برنامه های اضافی را بدون فرستادن به سطل باز یافت مستقیما حذف كنم؟ بله

1- هنگام حذف كلید شیفت در كیبورد را پائین نگه دارید.

2- یا - بر روی Recycle Bin کلیک راست نمایید و Properties را انتخاب کنید 
 و گزینه Do Not Move Files to Recycle Bin را فعال کنید. همچنین این امکان وجود دارد حجم مورد استفاده Recycle Bin را تغییر دهید.

111-  اخیرا چند تااز كلیدها در صفحه كلید من غیر فعال شد چه كنم؟

 ویندوزت مشكل دارد دوباره نصب كن همه كلیدها فعال می شوند.

 

112- چگونه میتونم تمام فایلهای موزیك را با برنامه خاصی مثل جت آدیو باز كنم؟

روی یكی از آنها راست كلیك كرده /در open with گزینه change programs را انتخاب كنید/ روی

Always use in this programs را تیك كنید و در آخر برنامه مورد نظر مثلا جت آدیو را ار لیست انتخاب كنید و ok  كنید.

 

113 – چگونه فرمت موزیك File  را به mp3  یا wav تبدیل كنم؟

این علامت نشان میدهد هنگام جداكردن صدا از فیلم نوع فرمت آن را تغییر ندادید

 

114- چگونه میتوان هنگامی كه به اینترنت متصل هستیم و تلفن زنگ می خورد متوجه شده و بتوان جواب داد ؟

اگر مودم شما HCF باشد ( یعنی جزو دسته سخت افزار هایی كه توسط ویندوز شناخته می شوند) در control panel وارد قسمت phone and modem شده و سپس وارد بخش modems شوید در لیست مودمها روی مودم خود كلیك كنید و سپس properties را فشار دهید سپس در قسمت advansed در قسمت inestialization commands Extra عبارت +PCW=1 را تایپ كنید و دو بار كلید ok را فشار دهید به این ترتیب هنگامی كه به اینترنت متصل هستید

وپشت خطی دارید از اینترنت قطع شده و تلفن زنگ می خورد

 

115- هنگامی كه تلفن زنگ می زند رایانه من روشن میشود برای حل این مشكل چه بایدكرد؟

هنگامی كه رایانه را روشن می كنید با فشردن كلید delete واردBIOS رایانه خود شوید سپس در قسمت power management گزینه ای به نام modem ring on را بیابید با disable كردن این گزینه دیگر رایانه هنگام زنگ زدن تلفن قطع نمی شود  .

 

-116  بخشی از هارد من در یكی از درایوها بدسكتور دارد چگونه بر طرف كنم؟

اگر نرم افزاری باشد. هاردتان را مجدد پارتیشن بندی كن. واگر سخت افزاری بود هیچ زحمتی جز تعویض آن نكش كه انا لله وانا الیه راجعون

 

117- كامپیوترمراكه روشن می كنم كیس آن برق دارد عیبش كجاست؟

یا اتصال بدنه دارد یا الكتریسیته ساكن / دوباره مادربرد را روی كیس نصب كن برطرف می شود.

 

118- كامپیوتر من چند دقیقه بعد از روشن شدن بكلی قفل میكنه حتی ماوس آن" چه كنم؟

ابتدا سی پی یو و فن آن را تست كن / اگر هردو سالم بود ماوس را در دربیار  سیستك را روشن كن درست میشه

 

119- آیا می شوددر Paint نیز مثل فتوشاپ قسمتی از عكس را قیچی كرد؟

بله از نوار ابزار گزینه اولی كه Select است را تیك كنید سپس با ماوس روی قسمت مورد نظر از عكس بكشید/

بعد راست كلیك كرده و كپی را انتخاب / بعد در مان كورد نظر مثل Word پیست كنید.

 

120- سی دی من در هنگام رایت شدن سوخته آیا امكان استفاده از قسمت خالی آن هست؟

اما به هر دلیل اگر در زمان رایت CD به صورت DATA سی دی شما سوخت اصلا ناراحت نباشید چون اگر مایل باشید می توانید در ادامه CD رو مجددا رایت کنید حتی فایلهایی رو که سالم رایت شدن رو نیز حفظ کنید برای این کار کافی هست که از NERO شش به بالا استفاده کنید . سی دی سوخته خود را در رایتر قرار بدهید حال نحوه رایت را دو باره DATA انتخاب کنید و فایلهایی را که قرار هست رایت کنید را مجددا ADD کنید . در این حالت رایتر از شما سی دی سوخته را قبول می کنه و لازم نیست سی دی خام درون رایتر قرار بدهید. نکته : حتما قبل از ADD کردن فایلها باید بدونید که چه مقدار فضای خالی در سی دی سوخته دارید . اینو باید از میزان پر بودن حلقه پشت CD حدس بزنین و بیشتر از حجم باقیمانده نخواهید رایت کنین یعنی اینکه این CD دیگه فقط به درد رایت فایلهای کوچیکتر میخوره ( اینم خودش غنیمته نه ؟ ) و نکته دیگه این که سی دی رو باید خود NERO سوزانده باشه نه کس دیگه حتی شما ! نکته سوم هم اینکه واسه CD های Video و Audio سوخته راامتحان کنید

 

121- افزایش سرعت اینترنت در ویندوز XP چگونه هست؟

در ویندوز XP درحالت پیش فرض Packet Scheduler سیستم را به 20 درصد از پهنای باند یك اتصال به اینترنت محدود می كند. یعنی اگر شما این تنظیمات را تغییر ندهید قادرید از 20 درصد پهنای باند اتصال تان به اینترنت بهره ببرید. برای این كه بتوانید از 100 درصد پهنای باندتان استفاده كنید مراحل زیر را انجام دهید: 1.Run را از منوی Start اجرا كنید. 2.در Run عبارت gpedit.msc را تایپ كرده و OK را كلیك كنید. 3.منتظر بمانید تا Group Policy اجرا شود. 4.در بخش Local Comuter Policy و در زیر Computer Configuration گزینه Administrative Templates را گسترش دهید. (این كار با كلیك بر روی علامت+ كار آن انجام دهید) 5.در لیست باز شده گزینه Network را نیز گسترش دهید. 6.حال در این لیست Qos Packet Scheduler را انتخاب كنید. 7.به گزینه هایی كه در سمت راست ظاهر می شوند دقت كنید. 8.بر روی Limit reseivable bandwidth كلیك راست كرده و Properties را كلیك كنید. 9.پس از اینكه پنجره ی Limit reservable bandwidth Properties باز شد در برگه Setting و در زیر Limit reservable bandwidth گزینه Enabled را انتخاب كنید. 10.مشاهده می كنید كه با انتخاب آن در روبروی Bandwidth Limit مقدار پیش فرض آن یعنی 20 درصد به نمایش در می آید. 11.به جای عدد 20 مقدار 0 را تایپ كرده و OK را كلیك كنید. 12.حال به Connection ی كه به وسیله ی آن به اینترنت وصل می شوید رفته و بر روی دكمه ی Properties كلیك كنید. 13.به برگه Networking بروید و دقت كنید كه Packet Scheduler فعال باشد (تیك كنار آن مشاهده شود). 14.این پنجره را OK كنید. 15.كامپیوتر خود را Restartكنید.

 

122- چگونه می شود محتویات سایتی راكه باز كردم  پس از حذف هیزتوری و نصب مجدد ویندوز آنرا داشته باشم؟

از منوی فایل ایمپورت و اكسپورت را كلیك كنید/ در پنجره بعدی Export to favorites راتیك كرده و انتخاب مسیر كنید.

Backup گرفتن از آدرس ها و اطلاعات موجود در بخش Favorites: نیز به همین روش است كه در زیر ذكرشد.

اگر شما هم از كاربران پر و پا قرص اینترنت هستید، به طور یقین لیست ارزشمندی از اسامی و آدرس سایت های مورد علاقه خود را در ستون Favorites نگه داری می كنید. بسیاری از كاربران از این مساله گلایه مند هستند كه با عوض كردن ویندوز و نصب یك ویندوز جدید، لیست سایت های مورد علاقه آنها در ستون Favorites از بین می رود. در این قسمت چگونگی BackUp گرفتن از آدرس ها و اطلاعات موجود در این ستون را آموزش دهیم. در ابتدا برنامه Internet Explorer خود را باز كنید و از منوی File ، گزینه Import and Export … را انتخاب كنید سپس بر روی Next كلیك كنید و از لیست موجود Export Favorites را انتخاب كرده و بر روی Next كلیك كنید. پس از مشاهده لیست آدرس سایت ها و تعیین محلی برای ذخیره شدن فایل BackUp ، بر روی Finish كلیك كنید. خب كار تمام است! هم اكنون شما از منوی Favorites خود یك نسخه پشتیبان در اختیار دارید. برای استفاده از این نسخه پشتیبان در یك ویندوز جدید، در برنامه Internet Explorer از منوی File ، گزینه Import and Export … را انتخاب و سپس از لیست موجود Import Favorites را انتخاب كرده و بر روی Next كلیك كنید. سپس محل ذخیره فایل BackUp در سیستم خود را نیز وارد كنید و كار را به پایان برسانید. شما همچین می توانید این نسخه بك آپ را كه یك فایل HTML است به كامپیوتر دیگری برده و در آنجا Import كنید

 

123-سی دی رام من در داس و ستاپ شناسائی شده ولی در ویندوز ناشناخته هست چه كنم؟

ابتدا باتری سیموس را داآورده روشن و خاموش كنید دوباره باطری را گذاشته و روشن كنید . اگرباز هم نشناخته  ویندوزتان را دوباره نصب كنید

حتما  این بار می شناسد.

 

124-آیا میشود مسیر پیش فرض نصب برنامه ها را عوض كرد؟ بله

ویندوزمسیر C:\Program files را برای نصب برنامه بصورت پیش فرض در نظر می گیرد(با فرض اینكه ویندوزروی C: نصب شده باشد)

شما می توانید با تغییر در ریجستری این مسیر را عوض كنید.برای اینكار وارد مسیر زیر در ریجستری شوید:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion

در پنجره سمت راست دنبال كلیدی با نام ProgramFilesDir بگردید مقدار فعلی آن C:\Program files  می باشد.براحتی مقدار آن را به مسیر دلخواه خود تغییر دهید. با راست كلیك و modify

 

125-چرا بعضی برنامه از Add/Remove  حذف نمی شوند؟ برای این كار چه بایدكرد؟

اگر شما یك برنامه را به طور دستى پاك كنید (پوشه برنامه یا فایل اجرایى آن) دیگر نمى‏توانید آن برنامه را از منوى Add/Remove پاك كنید و برنامه همیشه در این منو وجود دارد. از طریق ویرایشگر رجیسترى ویندوز مى‏توانید اینكار را انجام دهید. به آدرس زیر بروید. HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall

حالا هر برنامه‏اى را كه مى‏خواهید در منوى Add/Remove نمایش داده نشود را پاك كنید.

 

126- چگونه دیسك استارت آپ درست كتم؟

ویندوزهای ۹۵/۹۸/me
-۱ یك فلاپی جدید در جای فلاپی خوان بگذارید.
-۲  بروی منوی Start > Setting > Control Panel كلیك كنید.
-۳  در كنترول پنل بروی Add/Remove Programs دوبار كلیك كنید.
-۴  در بالای بروی گزینه Startup Disk كلیك كرده و سپس دكمه Create Disk فشار دهید.
-۵ بعد از اینكه كار ساخت دیسكت Startup تمام شد دكمه Ok را كلیك كنید.

ویندوز ایكس پی (XP)
-۱ یك فلاپی جدید در جای فلاپی خوان بگذارید.
-۲ بروی My Computer كلیك كرده آنرا باز كنید.
-۳ بروی گزینه فلاپی (floppy Drive) كلیك راست كرده و گزینه Format را انتخاب كنید.
-۴ در پنجره مخصوص به فرمت گزینه Create an MS-DOS startup disk را انتخاب كرده دكمه استارت را فشار دهید.

× توجه داشته باشید در هنگام ساخت دیسكت Startup سی دی ویندوز باید داخل CD-Rom باشه.

 

126- آیا عكس گرفتن با مدیا پلیردرحین پخش فیلم امكان پذیر می باشد؟بله
برای این كار كافیست در حین پخش فیلم با مدیا پلیركلیدهای Ctrl +I را بزنید. پنجره ذخیره تصویر باز می شود.حالا می توانید تصویر گرفته شده را ذخیره كنید.

 

127- آیا می شود برای روشن شدن كامپیوتر بصورت خودكار زمان معینی را مشخص نمود؟ بله

وارد محیط setup  شوید.
بعد بدنبال گزینه Power Management Setup بگردید. حالا گزینه PWron/Resume by alarm را پیدا كنید گزینه فوق را از حالت غیر فعال به فعال تغییر دهید. حالا گزینه  date alarm در زیر فعال شده و می توانید تاریخ خود را ثبت كنید. زمان را می توانید با گزینه Time alarm ثبت نمایید.
با فشردن كلید F10 و ذخیره اطلاعات و تغییرات كامپیوتر خود را خاموش كنید و فقط سیم برق كامپیوتر به پریز باشد حال در تاریخ و تایم مورد نظر شما كامپیوتر بصورت اتوماتیك روشن می شود.

128- چگونه بد سكتور داشتن هارد را بفهمم؟

همچنان كه از عمر هارد می گذرد احتمال اشكال پیدا كردن آن بیشتر می شود پس همیشه به فكر تهیه یك نسخه پشتیبان ( Back up  ) از اطلاعات مهم خود باشید تا در صورت بروز مشكل آن را بازیابی كنید. و با خیال راخت به فكر تعمیر هارد دیسك خود باشید. سیستم عامل ویندوز نرم افزارهای كمكی برای هارد دیسك همراه دارد كه هارد كامپیوتر شما را اسكن می كند و در صورت بروز اشكال نسبت به رفع آن اقدام می كند.

مراحل كار در ویندوز

    روی My Computer دابل كلیك كنید

   درایوی را كه می خواهید عیب یابی منید انتخاب كنید

   Properties را از منوی File انتخاب كنید. اكنون باید یكسری اطلاعات و مشخصات از این درایو در منوی Properties ببینید.

   تب Tools را انتخاب كنید.

   تكمه Check Now را از قسمت Error Checking كلیك كنید.

   بسته به ورژن ویندوز خود گزینه "thorough" یا " Scan for and Attempt of Recovery Bad Sector"  را انتخاب كنید.

   روی ری استارت كلیك كنید.

 

129- آیا ممكن است بعضی از گزینه های منوی Start را حذف كنم؟چگونه؟ بله

حذف منوی Favorites :

   اگر از این منو خوشتان نمی آید میتوانید آن را حذف كنید.برای این كار به زیر كلید:

 [HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer]

رفته و یك مقدار  به نام NoFavoritesMenu بسازید و به آن مقدار 1 دهید.

برداشتن RUN از منوی START :

   به زیر كلید زیر بروید:

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer]

   و یك مقدار باینری  به نام NoRun بسازید و به آن مقدار01  بدهید.بدین ترتیب حتی كلیدهای  نیز كار نخواهند كرد.

بدون جستجو:

   اگر دوست ندارید كسی فایلی را در كامپیوتر شما جستجو كند , میتوانید Search را از منوی Start حذف كنید.

برای این كار به زیر كلید زیر بروید:

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVresion\Polisies\Explorer]

و یك مقدارDWORD  به نام NoFind بسازید و به آن مقدار1  بدهید.بدین ترتیب حتی كلید های F3 وWindows+F  نیز كار نخواهند كرد.

حذف My Documents:

   وقتی فایلی را باز میكنید , ویندوز یك میانبر برای آن فایل درMy Documents  در منوی Start قرار میدهد.این موضوع میتواند به عنوان یك جاسوس بر ضد شما عمل كند.

برای حذف آن به زیر كلید زیر بروید:

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVresion\Polisies\Explorer]

   و یك مقدار باینری به نام NoRecentDocsHistory بسازید و به آن مقدار01  بدهید.همچنین برای حذف آن از منوی  میتوانید یك مقدار باینری به نام NoRecentDocsMenu بسازید و به آن مقدار 01 را بدهید.

حذف Log Off :

   برای حذف آن از منوی Start باید به زیر كلید زیر بروید:

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVresion\Polisies\Explorer]

و یك مقدارDWORD  به نام NoLogOff بسازید و به آن مقدار1  بدهید.

 

130-  چگونه میتونم دستورات Dos را كه فراموش كردم ببینم؟

در سطر فرمان  نام فرمان را با اسلش و علامت سوال تایپ كنیدو انترمانندDIR/?                                        

توجه: برای اینکه توضیخات را صفحه به صفحه ببینید بعد از دستور بالا « | » و سپس « more » را تایپ کنید. یعنی: dir/?|more

131- چگونه میتونم سی دی اتوران بسازم؟

برای راه اندازی خودكار یك فایل به صورت اتوران از روی سی دی یك فایل با نام Autorun.inf  شاخه اصلی سی دی قرار داده می شود این فایل را به كمك یك برنامه ویرایشگر متن مانند notepad بسازید ساختار معمول این فایل به صورت زیر  است:

[autorun]

open = setup.exe

icon = setup.exe

قرار دادن این فایل  در ریشه سی دی سبب میشود كه برنامه  setup.exe در هنگام قرار دادن سی دی  در داخل سی دی دررایو به صوررت خودكار اجرا شود در صورتی كه فایل setup.exe در ریشه اصلی نباشد و در شاخه دیگری قرار داشته باشد باید مسیر را به طور كامل ذكر كرد مانند:

open = \installfolder\setup.exe

 

132-آیا میتونم ویروس درست كنم؟ بله

این ویروس چیز سختی نیست ولی خیلی خطرناكه.
اول از همه روی دسكتاپ رایت كلیك كنید بعدش New ShortCut بسازید. یه صفحه باز میشه در اون بنویسید: Format C:/Autotest
سپس Next را زده و در صفحه جدید كه باز میشه یه اسم واسه ویروستون انتخاب كنید. سپس Next را زده ویه آیكون با سلیقه خودتون برای اون انتخاب كرده و Finish كنید. خب دیگه كارمون تمومه حالا اگه اجراش كنین بیچاره میشین.
 اگه خواستین بفهمین چی میشه به جای Format C:/autotest بنویسید Format a:/autotest و یه فلاپی كه حاوی اطلاعات هستش در Flopy Drive خود قرار دهید بعد اجراش كنید بعد برین سراغ فلاپیتون ببینید چی شده.میبینید فلاپی پاك شده ودیگه نه میشه اطلاعات روش ریخت ونه میشه فرمتش كرد.

 

133- چگونه تصویر نقاشی را در Word كپی كنم؟

ابتدا دربرنامه Paint آن را اپن كنید / بعد از گزینه Select  آن را درج كنید/ سپس در مقصد مورد نظر كپی كنید.

 

134- چگونه میتونم بدون مای كامپیوتر یه درایو مورد نظر بروم یا به سایت مورد نظر بدون اینترنت اكسپلورر بروم؟

در نوار استارت در بخش Run نام درایو مورد نظر مثلا c:\ را تایپ كنید  و نیز تایپ آدرس سایت مورد نظر را تایپ كنید.

 

135-   در ویندوز Xp هروقت به اینترنت وصل می شوم بعد از یك دقیقه كادر كوچكی میاد كه كامپیوتر پس از چند ثانیه خاموش میشود چه كنم؟

كامپیوترتان ویروسی شده برای رفع آن دوراه وجود دارد 1- یك ویروس كش نصب كنید. 2- در بخش ساعت كامپیوتر ساعت را عقب بكشید.

 

136- وقتی قطعات کامپیوتر را اسمبل می کنم بجای باز شدن ستاب این خطا می آید < Boot disk failor> چه باید کرد؟

جمپر هارد دیسک و سی دی رامتان یکسان شد جای جمپر هارد را تغییر داده و راستارت کنید .

 

137- وقتی کامپیوتر را روشن کردم سی پی یو فعال است ولی در مانیتور هیچ صفحه ای مشاهده نمی شود چه کنم؟

اگر قطعات سخت افزاری تان سالم باشد  ایراد از رم است آن را دوباره در اسلات مخصوصش بطور صحیح قراردهید درصورتی که رم سالم باشد اینبار مشکلی ندارید.

138- چگونه  كلیه درایوها را در میز كاز همیشه ببینم؟

با ماوس آیكن مای كامپیوتر را به منتها الیه بالای میز كار بكشید ورها كنید.

139- چگونه درایوهای ظاهر در میز كار را محو كنم؟

سمت چپ نوار را بسمت پایین بكشید و دكمه × را تیك كنید.

140-

تعدادی از بوقهای اخطاری دربایوس كامپیوتر؟

تعداد بوقها در عملیات Post مفهوم بوق
نا محدود (تکرار شوند) خطای حافظه سیستم
یک بوق بلند پس از دو بوق کوتاه خطای کارت گرافیک
یک بوق باند پس از سه بوق کوتاه خطای گرافیک یا حفظه گرافیک
بوقهای با ارتفاع بالای نا محدود (تکرار شونده) خطای داغ شدن پردازنده
بوقهای با ارتفاع بالا ،با ارتفاع پایین ( تکرار شونده) خطای پرازنده


منبع

http://www.amirhosseinict.blogfa.com/post-4.aspx

صفحات جانبی

نظرسنجی

    لطفاً نظرات خود را درمورد وبلاگ با اینجانب در میان بگذارید.(iman.sariri@yahoo.com)نتایج تاکنون15000مفید و 125غیرمفید. با سپاس


  • آخرین پستها

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic