برق. قدرت. کنترل. الکترونیک. مخابرات. تاسیسات.

دایره المعارف تاسیسات برق (اطلاعات عمومی برق)

تمرین درس کاربینی با استاد ایمان سریریا
ین روشی که الان مشاهده می کنید از روشهایی هست که خودم روی چندین سیستم امتحان کردم و جزء روشهای خوب برای الوده نشدن به ویروس اتوران هستش . و یکی از روشهایی که می شه به راحتی و به صورت دستی این ویروس را از روی سیستم حذف کرد .
من خودم هنوز هم برای از بین بردن ویروس اتوران از انتی ویروس استفاده نمی کنم و به نظرم روش دستی بهترین روش باری حذف این ویروس هستش .با این روش می تونید تا حدود بسیار زیادی از ورود ویروس اتوران به درایوهاتون جلوگیری کنید .
بنابراین پیشنهاد می کنم حتما این روش را انجام دهید . 
همون طور که می دونید یکی از دلایل و مشکلات اصلی که همه کاربران اینترنت با اون دست و پنجه نرم می کنند ویروس Autorun.inf می باشد .ویروسی که بسیار حرفه ای طراحی شده.اما برای اینکه درایوهای شما از الوده شدن به ویروس Autorun.inf در امان باشند . بهترین راه غلبه بر این ویروس و اجازه ندادن به نشستن این ویروس روی درایوهای شما می باشد . 
همون طور که می دونید فایلهای سیستمی ویندوز به راحتی قابل پاک شدن نیستند . و همه دوستان نیز می دونند که 2 فایل هم نام به هیچ وجه نمی تونند کنار هم قرار بگیرند .پس مسئله تا حدودی ساده شد . 
یعنی ما باید یک فایل سیستمی ایجاد کنیم که به راحتی قابل پاک شدن نباشه . و در ضمن باید این فایل را همنام ویروس Autorun.inf درست کنیم .  
حالا اگه شما یک کولدیسک الوده به سیستم وصل کنید ویروس اتوران اقدام به نشستن در root درایوهای شما خواهد کرد اما وقتی این فایل به یک فایل همنام خود برخورد کند باید خود را جایگزین ان کند . اما چون فایلی که ما درست کردیم به صورت سیستمی هست و قابل پاک شدن نیست بنابراین ویروس اتوران در نشستین روی درایوهای ما ناتوان خواهد بود .و جالبه بدونید ما این فایل سیستمی را به صورت Folder درست میکنیم تا با فایل Notepad ویروس اتوران اشتباه گرفته نشه . و شما را دچار سردرگمی نکنه .
 و وقتی شما به root درایوهاتون مراجعه کردید شکی نداشته باشید که ایا این فایل autorun.inf ویروس هست یا فایلی که شما ساخته اید هست .
حتی خیلی از دوستان گله می کنند که فایلی به اسم Desktop.ini در root درایوهاشون وجود داره و ترس از این که نکنه این مورد هم ویروس باشه . که در موردش توی انجمن بارها گفته ایم که مربوط به شکاف امنیتی فولدر ها می باشد .
ما برای این مورد هم یک فولدر با نام Desktop.ini به صورت سیستمی ایجاد می کنیم تا خیال شما را از این که دچار این مشکل نیز نشوید راحت کند .ابتدا به منوی استارت رفته و روی گزینه RUN کلیک کنید و سپس عبارت cmd را تایپ کنید و کلید اینتر را بزنید .
همان طور که می دونید ویروس autorun.inf توی ریشه همه درایوهای شما قرار میگیره . پس ما باید فایلهای خودمون را توی ریشه همه درایوها ایجاد کنیم . برای وارد شدن به ریشه درایو C کافیه عبارت CD\ را تایپ کنید و کلید اینتر را بزنید .
همان طور که می دونید ویروس autorun.inf توی ریشه همه درایوهای شما قرار میگیره . پس ما باید فایلهای خودمون را توی ریشه همه درایوها ایجاد کنیم . برای وارد شدن به ریشه درایو C کافیه عبارت CD\ را تایپ کنید و کلید اینتر را بزنید . 
حالا به داخل درایوهای خودتون برید و سپس منوی tools و بعد هم Folder options را بزنید و به تب View برید و تیک گزینه Show Hidden Files and Folders را بزنید و سپس تیک گزینه hide protected operating system files را برداید و روی دکمه ok کلیک کنید .
 همون طور که مشاده می کنید داخل هر درایو شما 2 فولدر به نام های autorun.inf و desktop.ini ایجاد شده است که این فولدر ها مانع از ورود ویروس اتوران به داخل درایوهای شما خواهند شد .
 
 
 نویسنده : حمیدرضا محمودزاده سیستانی
 
 
/////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
بالا بردن سرعت بوت ( روش اول )

این ترفند کارش این است که یك دسته فایل را از پوشه temp پاک می کند و history هر زمان که شما کامپیوترتان را خاموش می کنید. با این کار کامپیوتر شما وقت بیهوده ای را برای چک کردن این پوشه ها تلف نمی کند. با این کار سرعت بالا آمدن ویندوز افزایش می آید.
برای انجام این کار مراحل زیر را طی کنید :
1-
Notepad را باز کنید و سه جمله زیر را در آن بنویسید :
RD /S /q "C:/Documents and Settings/"UserName without quotes"/Local Settings/History"
"RD /S /q "C:/Documents and Settings/Default User/Local Settings/History
"RD /S /q "D:/Temp/" <--"Deletes temp folder, type in the location of your temp folder
2- حالا این فایل را با هر نامی که می خواهید ذخیره کنید ، البته با پسوند " .bat " برای مثال " fastboot.bat " یا " deltemp.bat "
3- از منوی
Start گزینه Run را انتخاب کنید .
4- در
Run بنویسید : " gpedit.msc " و روی ok کلیک کنید .
5- از پنجره باز شده در سمت چپ روی گزینه "
Computer Configuration " کلیک کنید و سپس " Windows Settings " را انتخاب کنید .
6- بر روی گزینه "
Scripts " دو بار کلیک کنید سپس " Shutdown " را انتخاب کنید تا پنجره ای جدید باز شود.
7- روی "
Add " کلیک کنید و در پنجره باز شده آدرس فایلی که درست کرده اید را بدهید و سپس روی " ok " کلیک کنید.

بالا بردن سرعت بوت ( روش دوم )

وقتی کامپیوترتان را روشن می کنید معمولا قبل از اینکه سیستم بخواهد بالا بیاید درایور های فلاپی و سی دی رام و ... را چک می کند ! به نظر من این یه کار بیهوده است که هر بار سیستم این موارد را چک کند . حالا برای از بین بردن این قسمت باید تغییراتی را در بایوس سیستمتان انجام دهید . مراحل زیر را به دقت انجام دهید:
1- معمولا برای ورود به
bios باید کلید F2 یا Delete را فشار داد ، زمانی که کامپیوتر در حال بالا آمدن است.
2- به منوی "
Boot " بروید .
3- "
Boot Sequence " را انتخاب کنید .
4- سپس هر دو گزینه ای که از روی هارد بوت می شوند را به گزینه "
First Device " تغییر دهید .
5- دکمه "
Escape " را فشار دهید و از بایوس خارج شوید . فراموش نکنید که این تغییرات را قبل از خارج شدن ذخیره کنید .
توجه : وقتی که شما این تغییرات را انجام می دهید ، نمی توانید سیستمتان را از طریق فلاپی یا سی دی رام بوت کنید . اگر روزی لازم شد که این کار را انجام دهید ، کافیست برگردید به عقب ، یعنی به بایوس خود بروید ، مرحله بالا را تکرار کنید و گزینه "
First Device " را برای فلاپی و سی دی رام بردارید .

بالا بردن سرعت بوت ( روش سوم )
زمانی که کامپیوتر شما در حال بالا آمدن هست معمولا شبکه را چک می کند تا ببیند آدرس IP آزاد هست یا نه . با استفاده از پیکربندی یک ip آدرس دستی برای سیستم تعریف می کنیم . این کار سرعت بوت شما را افزایش می دهد . پس طبق مراحل زیر عمل کنید :
1- روی منوی
Start کلیک کنید و " Connect To/Show All Connections " را انتخاب کنید .
2- روی
Connection شبکه خود راست کلیک کنید و " Properties " را انتخاب کنید .
3- در تب "
General " ، در لیست سرویس ها " TCP/IP " را انتخاب کنید و روی دکمه " Properties " کلیک کنید .
4- در پنجره باز شده روی "
Use the following address " کلیک کنید و آدرس ip کامپیوترتان را بنویسید . اگر شما از یک روتر استفاده می کنید معمولا آدرس ip شما 192.168.0.xx یا 192.168.1.xx است . اگر آدرس IP خود را بخاطر نمی آورید و یا در آن شک دارید به منوی Start بروید و Run را انتخاب کنید و در آن cmd را تایپ کنید و روی ok کلیک کنید . در پنجره باز شده " ipconfig/all " را تایپ کنید . با اینکار ip شما نمایش داده می شود و شما می توانید آدرس مورد نظر را در بخش مورد نظر بنویسید .
5- همچنین در پنجره "
TCP/IP properties " شما باید آدرس های " Subnet mask " ، " Default gateway " و " DNS Server " را هم پر کنید . اگر عدد های این گزینه ها را هم نمی دانید می توانید با استفاده از دستور " ipconfig/all " در مرحله 4 این اعداد را پیدا کنید . 
نویسنده : حمیدرضا محمودزاده سیستانی
 

صفحات جانبی

نظرسنجی

    لطفاً نظرات خود را درمورد وبلاگ با اینجانب در میان بگذارید.(iman.sariri@yahoo.com)نتایج تاکنون15000مفید و 125غیرمفید. با سپاس


  • آخرین پستها

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات