برق. قدرت. کنترل. الکترونیک. مخابرات. تاسیسات.

دایره المعارف تاسیسات برق (اطلاعات عمومی برق)

چند نکته برای پارک دامنه در سی پنل :

·                     DNS های دامنه جدید را طبق DNS های هاست (که قبلا در مشخصات سرویس برای شما ارسال شده اند) تنظیم کنید ()

·                     اگر دامنه ای که می خواهید پارک کنید ir است باید چند ساعت پس از تغییر dns صبر کنید

·                     دامنه ir حتماً باید توسط ایرنیک تائید شود. پس از تائید و تنظیم dns قابل پارک خواهد بود

·                     پس از تنظیم dns معمولا چند ساعت طول می کشد تا dnsهای جدید برای دامنه شناخته شوند

·                     پس از پارک ممکن است برای دامنه جدید صفحه default سی پنل نمایش داده شود که این مورد عادی است و پس از چند ساعت برطرف خواهد شد.

پارک کردن دامنه در هاست ویندوز طلاهاست (websitepanel)

برای پارک کردن دامنه در websitepanel (پنل هاست ویندوز) بصورت زیر عمل کنید:

·                     DNS های دامنه جدید را طبق DNS های هاست (که قبلا در مشخصات سرویس برای شما ارسال شده اند) تنظیم کنید (آموزش تنظیم dns)

·                     به بخش Domains --> Add Domain --> Domain Alias بروید

·                     نام دامنه را در کادر مربوطه تایپ کنید

·                     گزینه ی Point to existing Web Site را فعال کنید و وبسایت مورد نظر را انتخاب کنید

روی گزینه ی Add Domain کلیک کنید

 

21-چگونه از روی فلش ویندوز را نصب کرد؟

برای اینکه بتوانیبد توسط یک فلش مموری ویندوز نصب کنید باید ابتدا فلش رو بصورت اکتیو در بیاورید و سپس به صورت fat32 فرمت کنید، برای اینکار از نرم افزار diskpart که داخل خود ویندوز موجود هست استفاده کنید و دستورات زیر رو به ترتیب انجام دهید:
ابتدا کلید
start کنار تسکبار رو کلیک کرده و در قسمت Run عبارت cmd رو تایپ کرده و اینتر کنید و سپس به تریتب دستورات زیر رو وارد کنید:
۱-داخل
cmd عبارت diskpart رو تایپ و اینتر کنید.
۲- عبارت
select partition 1 را وارد کرده و اینتر کنید. “”توجه داشته باشید که بجای ۱ باید شماره مربوط به فلش مموری خود رو وارد کنید که برای یافتن این شماره روی my Computer کلیک راست کرده و زیر منوی manage را انتخاب کنید و در قسمت disk management شماره مربوط به usb خود رو پیدا کنید، در غیر اینصورت ممکن است هارد دیسک سیستم خود را به اشتباه فرمت کنید”"
۳-عبارت
active را تایپ کرده و اینتر کنید.
۴-عبارت
format fs=fat32 را تایپ کرده و اینتر کنید تا فلش شما بصورت fat32 فرمت شود، توجه داشته باشید که با توجه به حجم فلش مموری ممکن است زمان زیادی برای فرمت کردن فلش نیاز باشد.
۵-عبارت
assign را تایپ و اینتر کنید.
۶-عبارت
exit را تایپ و اینتر کنید.
پس از سپری کردن مراحل فوق فلش شما آماده کپی کردن فایلهای نصبی ویندوز است و برای کپی کردن
CD یا DVD ویندوز خود را داخل دی وی دی درایو قرار داده و دستور زیر را تایپ کرده و اینتر کتید:
[
CODE]xcopy d:\*.* /s/e/f e:\[/CODE]
* عبارتهای [
CODE] و [/CODE] دستور بالا را حذف و فقط دستور بین آنها را تایپ و اینتر کنید.
**در دستور فوق درایور
D درایو دی وی دی رام است و E درایو فلش مموری که شما باید بجای D درایو دی وی دی سیستم و بجای E درایو فلش مموری خود را قرار دهید.
پس از اتمام کپی فلش مموری برای نصب ویندوز آماده است.

 

22-گکونه نصب ویندوز از روی فلش مموری با UNetbootin انجام می شود؟


شاید برای شماهم پیش‌ آمده باشد که نتوانید ویندوز را از روی درایوش نصب کنید.مثلآ کامپیوتر مورد نظرتون فاقد DVD درایو هست و شما مثلآ می‌خواهید ویندوز را روی آن نصب کنید. برای این کار بهترین کار نصب از روی فلش مموری است. به عبارت دیگر شما نیاز دارید که کاری کنید کامپیوترتان از روی فلش‌تان بوت شود. در اولین نگاه به نظر می‌رسد که با کپی کرن اطلاعات از روی دی وی دی ویندوز به روی فلش و دستکاری در setup ویندوز می‌توان ویندوز را بوت کرد، ولی زهی خیال باطل!

توجه کنید که اشتباه شما در این نکته است که فرض می‌کنید که فلش‌تان بوت ایبل است( در حالی که این‌طور نیست). به همین خاطر شما نیاز دارید که ابتدا فلش‌تان را بوت‌ایبل کنید . به طور کلی شما برای نصب ویندزو از روی فلش‌مموری‌تان به ۲ نکته باید توجه کنید:

1.     Bootable کردن فلش‌مموری‌تان

2.     باز کردن فایل ISO حاوی محتویات ویندوز روی فلش مموری‌تان

برای این کار نیاز به فسفر سوزاندن زیادی ندارید! تمام این کارها را نرم‌افزار UNetbootin برای‌تان انجام می دهد. این نرم‌افزار ابتدا فلش‌مموری‌تان را فرمت می‌کند و بعد باید شما به دنبال فایل ISO حاوی محتویات ویندوز با کمک این نرم‌افزار بگریدید(اگر ندارید باید فایل ها را با استفاده نرم‌افزاری روی سی دی و یا دی وی دی به فرمت ایزو رایت کنید و بعد از این نرم‌افزار استفاده کنید) و به نرم‌افزار بگویید که فایل را در فلش‌تان extract کند(کل این اتفاقات ۱۰ الی ۱۵ دقیقه طول نمی کشد).

 

 

23- چگونه می توانم ایمیلی که ساختم را از بین ببرم؟

 مثلا یاهو را توضیح میدم ، می بایست با ID وارد بشین سپس به لینک زیر برید https://edit.yahoo.com/config/delete_userدوباره رمز را ازتون می پرسه و مراحل را تا پاک شدن ادامه بدید.

 

24- اگر در ویندوز 7 امکان تایپ فارسی  و زبان فارسی را ندارم جگونه این کا رار انجام دهیم ؟

 باید زبان فارسی را به سیستم اضافه کنید برای ویندوز XP وارد Control Panel > Regional and language بشید ، در تب Languages اولین تیك به نام Install file for complex ... را بزنید و در تب Advanced فارسی را انتخاب و در تب اول هم فارسی و ایران را انتخاب كنید ، بعد از ok احتمالا نیاز به CD ویندوز داشته باشید.و برای ویندوز 7 Control Panel > Regional and language سپس وارد تب Key board and languages بشید و زبان persian را انتخاب كنید.

 

25- تو ویندوز سون چطوری اندازه کارت گرافیک نگاه کنیم.یعنی ببینم نصب شده یا نه؟

روی Computer کلیک راست کنید وارد Manage بشید و از لیست درختی Device manager را انتخاب کنید و در قسمت Display Adapters باید اسم کارت گرافیک را نوشته باشد، اگر کلمه Microsoft را در اسم آن دیدید بدانید که با درایور خود ویندوز نصب شده است.

 

26- اگر یک یوزر ساخته و از داخل یوزر خود از طریق advanced attrbutes (پروپرتیس فایل) اقدام به قفل کردن فایل ها کردید. حال با عوض کردن ویندوز (پاک شدن یوزر) هنوز هم فایل ها قفله و اجرا نمیشه جگونه مشکل را رفع کنیم؟

 با كاربری كه Admin باشه وارد بشید و روی پوشه كلیك راست سپس وارد تب Security بشوید و كلید Advanced را كلیك كنید سپس در تب Permissions نام كاربری جاری را انتخاب كنید و تیك پایینی به اسم Replace Permissions ... را بزنید و ok كنید.

 

27- هرگاه به صفحه مانیتوردرایکس پی نگاه میکنم صفحه حرکت دارد لذا چشمم درد می گیردچه کنم؟

روی صفحه دسکتاپ راست کلیک کنید/ انتخاب پروپرتیز/ از تب ستینگ گزینه ادونسد را انتخاب نموده از تب مانیتوردر بخش مانیتور ستینگ / سرعت را بالای 75 قراردهید.حالا صفحه را مثل آینه ببینید.

 

28-چگونه پسورد بایس رااز بین ببریم?


یکی از راههای رایج برای این کار در آوردن باطری ساعت از روی مادربرد می باشد. اما این کار را همیشه نمی توان انجام داد بدلیل عدم دسترسی به درونCASE افراد یا ممکن است با یک لپ تاپ روبرو باشیم.اما با استفاده از این روش براحتی و با چند COMMAND ساده می توانید پسورد BIOS را از بین ببرید.

ابتدا شما احتیاج به یک CD Bootableدارید. شما می توانید از همان CD نصب ویندوز استفاده کنید.

پس از وارد شدن به خط فرمان دستورات زیر را وارد کنید:

DEBUG
-O 70 71
-O 71 72
-O 72 73
Q-

توجه کنید پس از وارد شدن به هر خط Enter کنید و بعد وارد شدن به خط بعدی این کار را ادامه داده تا پایان.

پس از وارد کردن آخرین خط شما می توانید مطمئن باشید پسورد شما reset شده اکنون سیستم را restart کنید مشاهده می کنید که دیگر سیستم پسوردی از شما نمی خواهد.

 

29-پگونه می توان باعث افزایش سرعت بالا آمدن ویندوز ویستا و ۷ شد؟

 بسیاری از کاربران برای حل این مشکل از طریق تنظیمات msconfig به خالی کردن برنامه‏ های اجرا شده در Startup میپردازند. این راه مفید است اما همواره نمی‏تواند کافی باشد. در صورتی که از ویندوز ویستا یا ۷ استفاده می‏کنید و با این مشکل روبرو هستید، بایستی بدانید در این دو ویندوز قابلیتی به نام Windows Boot Performance Diagnostics نهفته است که بسیاری از کاربران از آن بی‏خبرند. با فعال نمودن این ابزار، ویندوز به طور اتوماتیک موانعی که باعث کاهش سرعت بالا آمدن ویندوز می‏شود را به طور اتوماتیک تشخیص داده و آنها را رفع می‏کند…. ...

 

30-پیام   NTLDR is missing  وقتی ظاهر میشود علت چیست و چکار کنیم؟

وقتی می خواهم سیستم خود را روشن کنم، پیام NTLDR is missing و یا Boot: Couldn’t find NTLDR ظاهر می شود. برای حل این مشکل، CD ویندوز را در درایور سی دی قرار داده و سیستم را از آن بوت کنید. وارد Recovery Console شوید با فشار دادن پی در پی R ، تا وقتی که Recovery Console ظاهر شود. اگر پسورد مدیریت را خواست وارد کنید. حال فرامین زیر را وارد کرده و اجرا کنید.copy x:\i386\ntldr c:\ copy x:\i386\ntdetect.com c:\

توجه داشته باشد به جای X، آدرس سی دی درایورتان را وارد کنید و به جای C هم مسیر ویندوز را که غالبا C هست.

 

31- چگونه دو كامپیوتر را با كابل USB به یكدیگر متصل كنیم؟
اولین مرحله برای اتصال دو كامپیوتر از طریق USB پیدا كردن كابل USBــ USB است در این مرحله باید بسیار دقت كنید. شما به نوعی كابل احتیاج دارید كه اصطلاحاً به آن Bridge یا كابل شبكه USB می گویند. این بدان معناست كه در این كابل قابلیت اتصال دو كامپیوتر وجود دارد.
2
ــ نصب
بعد از اینكه كابل را بدست آوردید می توانید آن را متصل كنید. اولین كاری كه باید بكنید نصب نرم افزار یا درایور كابل است.
3
ــ شروع به استفاده از اتصال خود كنید.
اگر از كابل خود در حالت لینك (link mode) استفاده كنید. به سادگی به برنامه ای كه همراه نرم افزار كابل است دست پیدا می كنید و می توانید فایل های خود را انتقال دهید.
اگر از كابل خود در حالت شبكه (network mode) استفاده می كنید. باید كارهای زیر را انجام دهید.
ــ وارد قسمت network connection شوید.آدپترهای شبكه كه متصل هستند را می بینید.
ــ اكنون بر روی آدپتری كه كامپیوتر شما را به اینترنت متصل می كند راست كلیك كنید.
گزینه properties را انتخاب كنید. در برگه Advanced برای گزینه Allow other network users to connect through this computers Internet connection. یك علامت تیك قرار دهید.
ــ بعد از اینكه این كارها را انجام دادید كامپیوتر خود را restart كنید. اكنون كامپیوتر دیگر هم می تواند به اینترنت متصل شود.

32-چکونه باعثغیر فعال کردن User Account در ویندوز ۷ شویم؟

۱-وارد منوی Start شوید و در روی عکس واقع در بالای منو کلیک کنید .

۲- سپس در روی پنجره بازشده روی گزینه Change User Account Control Settings کلیک کرده و اهرم موجود را به پایین ترین نقطه بکشید .

۳-و در آخر نیز Ok را زده و کامپیوتر را ری استارت کنید تا تغییرات اعمال شوند .

 

33- چگونه سایتی را که توسط آنتی ویروس نود مسدود شده است باز کنیم؟

آنتی ویروس نود در دو حالت زیر هنگامی که سایت را توسط مرورگر باز می کنیم مسدود یا همان بلاک می کند و پیغام Access Denied را بجای آن سایت در مروگر شما نمایش می دهد:

1- زمانی که سایتی را به عنوان یک سایت مخرب شناسایی کند.
2- اگر آن سایت کلیدهای بروز رسانی آنتی ویروس یا سرور آپدیت را ارئه دهد.
مورد دوم مورد نظر ماست ابتدا پنجره اصلی آنتی ویروس را باز کنید و سپس کلید
F5 را از صفحه کلید فشار دهید. دو روش برای غیر فعال کردن حساسیت نود به این سایت ها وجود دارد:
1- در پنجره باز شده طبق تصویر گزینه
Enable HTTP checking را غیر فعال کنید. در این روش کلا حساسیت نود به همگی سایتها غیر فعال می شود.2
- در این روش طبق تصویر عمل کرده و نام سایت را با فرمت *softgozar.com* وارد نمایید. همانند تصویر زیر.

 


 

34-چگونه از شر windows genuine خلاص شویم؟

1 - taskmanager را اجرا کنید (ctrl+alt+delete)
2 – برنامه ای بنام
wgatray.exe در حافظه فعال است فعالیت آن را پایان دهید.
3 – ویندوز را خاموش روشن و در حالت
safe mode روشن کنید.
4 – از درون
windows\system32 پرونده wgatray.exe را پاک کنید.
5 – از درون
windows\system32\dllcache پرونده wgatray.exe دیگری را که موجود است پاک کنید.
6 – با استفاده از
run برنامه regedit را اجرا کنید.
7 – وارد قسمت
HKEY_local_machine\software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon\Notify شوید
8 - پوشه
WgaLogon با کلیه محتویات آن را پاک کنید.
9 – ویندوز را خاموش روشن کنید.

 

35-برای عدم چاپ سند که در صف چاپ قرار دارد بعد از انتخاب آن در پنجره Printers که با دوبار کلیک بر روی آیکن پرینتر در Taskbar ظاهر شده است چگونه می توان عمل کرد؟

 از منوی Printer گزینۀ Cancel all Documents را کلیک می کنیم.

36-برای اینکه برنامه های تازه نصب شده به صورت Highlight در لیست Start | All Program قرار گیرند از کدام کادر محاوره ای باید این عمل را انجام داد؟

 از کادر محاوره ای Customize Start Manu گزینه Highlight Newly Install Program را انتخاب می کنیم.

 

37-. چرا داخل BIOS و windows، ظرفیت هارد كمتر از میزان اسمی آن نمایش داده می شود؟
سازنده های هارد ظرفیت را بر اساس هر كیلو بایت = 1000 بایت محاسبه می كنند ولی نرم افزارها هر كیلوبایت =1024 بایت . به این ترتیب ظرفیت اسمی هاردها در مقیاس گیگابایت ، معمولا 7 درصد بیشتر از میزانی است كه توسط نرم افزار نمایش داده می شود.

 

38- Heatsink روی كارت گرافیك بسیار داغ می شود و روی آن نیز فن وجود ندارد
كامپیوترهای جدید به سمت كم كردن فن های مورد استفاده در سیستم هستند . به همین دلیل روی مادربرد ها و كارت های گرافیك جدید از فن استفاده نمی شود. دمای كار كارت های گرافیك تا 60 درجه سانتی گراد در حالت عادی مجاز می باشد . برای خنك نگه داشتن قطعات داخل case ، حتما باید از case استاندارد با گردش هوای مناسب (یك فن در جلو برای مكش هوای سرد و یك فن در عقب برای خروج هوای گرم ) استفاده شود

 

39- فونت های سایت را به شكل نادرستی نمایش داده می شوند، چطور مشكل را حل كنیم ؟
در اكثر موارد با راست كلیك موس و انتخاب Encoding ، سپس انتخاب Unicode فونت بصورت صحیح نمایش داده می شود.اگر به این صورت مشكل حل نشد سعی كنید فونت مورد نظر را از سایت مربوطه دانلود و نصب كنید

 

40- هنگام Connect شدن مرتب خطای  ( 691   ) را پبغام می دهد مشكل چیست؟
خطا در چك كردن User/Pass می باشد.
الف ) ممكن است اعتبار كارت تمام شده باشد ( باید با پشتیبانی فنی تماس بگیرید و اعتبار كارت خود را چك كنید.
بممكن است كلید capslock روشن باشد. (حروف بزرگ تایپ شده باشد) كه باید Capslock را خاموش كرده و مجددا User/Passرا وارد كنید.
پ )   دقت كنید كه فاصله ای بین حروف و اعداد در User/Pass وجود نداشته باشد.
ج )   ممكن است User/Pass اشتباه وارد شده باشد

صفحات جانبی

نظرسنجی

    لطفاً نظرات خود را درمورد وبلاگ با اینجانب در میان بگذارید.(iman.sariri@yahoo.com)نتایج تاکنون15000مفید و 125غیرمفید. با سپاس


  • آخرین پستها

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic