برق. قدرت. کنترل. الکترونیک. مخابرات. تاسیسات.

دایره المعارف تاسیسات برق (اطلاعات عمومی برق)

برگرداندن ویندوز به تاریخ چند روز قبل
برای این کار بایدSystem Restore از قبل فعال باشد. برای اجرای آن در منوی شروع بهPrograms سپس Accessories و در نهایتSystem Tools رفته و رویSystem Restore کلیک کنید تا اجرا شود.

در پنجره مربوطه گزینه Restore my computer to an earlier time را انتخاب کنید و روی Nextکلیک کنید. در مرحله بعد زمانی را که می خواهید به آن بازگردید را انتخاب کنید و Nextرا فشار دهید. با ادامه دادن مراحل، تنظیمات ویندوز و فایل های مختلف در درایوها به زمان مورد نظر شما بازگردانده می شوند. توجه داشته باشید که انجام چنین کاری، فایل های تمامی درایوها را تحت تأثیر قرار می دهد. البته می توانید تنظیمات System Restore را طوری تغییر دهید که فقط روی درایو ویندوز عمل کند. برای این کار روی my computer کلیک راست و Propertiesرا انتخاب کنید. در پنجره ای که باز می شود به بخش System Restore بروید. روی هر درایوی که نمی خواهید System Restore روی آن فعال باشد کلیک و سپس روی settingsکلیک کنید. در پنجره ای که باز می شود گزینهTurn off system restore on this drive را علامت بزنید و کلید okرا فشار دهید.

برخی ترفند های رایانه‌ای به درد بخور

استفاده از هارددیسک به عنوان رم
در صورتی که رم دستگاه شما پایین است، شما می توانید مقداری از هارددیسک را به عنوان رم رایانه خود معرفی کنید. این عمل باعث افزایش سرعت سیستم شما و جلوگیری از هنگ شدن آن می شود.

برای این کار مراحل ذکر شده را دنبال کنید. روی My Computerکلیک راست کنید سپس از منوی باز شده روی Propertiesرا کلیک کنید. حال وارد پنجره Properties Systemبشوید که از تب های گوناگون تشکیل شده است سپس در این قسمت وارد تب Advancedبشوید. در قسمت Performance بر روی گزینه Settingsکلیک کنید و وارد قسمت Options Performanceبشوید. در این قسمت نیز تب Advancedرا انتخاب کنید. در قسمت Virtual Memoryگزینه Changeرا انتخاب کنید. در این قسمت مقدار رمی را که به طور پیش فرض انتخاب شده است را مشاهده می کنید.معمولاً در رم های 256 این مقدار بین 768-384 متغیر بوده که 384 حداقل و 768 حداکثر است. درایوی را که می خواهید در آن مقدار فضایی را اختصاص به رم دهید انتخاب کنید سپس گزینه Custom sizeرا فعال کنید. اندازه های خود را در این قسمت وارد کنید و در پایان کلید Setرا فشار دهید و تمامی پنجره های باز شده را OKکنید. در صورت امکان رایانه خود را Restart کنید.

برخی ترفند های رایانه‌ای به درد بخور

یک راه بهتر از Restart  کردن

خیلی وقتها برای شما پیش می آید که در حال کار کردن با کامپیوتر هستید که ناگهان پیغامDont sent ظاهر میشود و بعد از کلیک کردن روی این پیغام صفحه دسکتاپ تان محو میشود ؛ یعنی بغیر از عکس پس زمینه دیگه چیزی باقی نمونده و هرکاری هم که میکنید اتفاقی نمی افتد و فقط در این حالت سه کلیدCtrl+Alt+Del کار می کند.

اگر می خواهید بجایrestart کامپیوتر خود کار راحتری را انجام بدهید مراحل زیر رو انجام بدید

شما وقتی این مشکل براتون پیش آمد ابتدا سه دکمه Alt+Ctrl+Delete رابزنید تا پنجرهTask Manager باز بشود.

سپس روی دکمهNew Task کلیک کنید وقتی پنجره بازی شد کلمهrestore را درونشتایپ کنید.

بعد خواهید دید که صفحه دستکتاپتان ظاهر میشود و یک پیغام خطا بعد از این ظاهر می شود که شما به این پیغام توجه نکنید وOk را کلیک کنید.بدین منظور پس از روشن کردن کامپیوتر به طوری پیاپی دکمهDelete را فشاردهید تا وارد محیطSetup و تنظیماتBIOS شوید.

حال برای روشن کردن اتوماتیک کامپیوتر در زمان دلخواه ، به قسمتPower Management Setup شوید.

سپس گزینهPWron/Resume by alarm را از حال غیرفعال به فعال تغییر دهید.

بعد از این کار خواهید دید که گزینهdate alarm در زیر فعال شده و می توانید  تاریخ خود را ثبت كنید.

زمان را می توانید با گزینهTime alarm ثبت نمایید. با فشردن كلیدF10 و ذخیره اطلاعات و تغییرات كامپیوتر خود را خاموش كنید و فقط سیم برق كامپیوتر به پریز باشد. حال در تاریخ و تایم مورد نظر شما كامپیوتر بصورت اتوماتیك روشن می شود

نصب برنامه «NET Framework 3.5.» در ویندوز هشت

 برنامه NET Framework 3.5. در ویندوز هفت به صورت پیش فرض نصب بود اما در ویندوز هشت این برنامه غیر فعال شده و ورژن بالا تر یعنی 4.5 روی سیستم فعال شده است. این در حالی است که بعضی از برنامه‌هایی که در ویندوز هفت به راحتی نصب و اجرا می‌شد، در ویندوز 8 نصب نمی‌شوند و پیغامی مبنی بر عدم فعال بودن برنامه NET Framework 3.5. را می‌دهد و از شما می‌خواهد که برنامه را دانلود و فعال کنید.

اگر شما از اینترنت کم سرعت استفاده می‌کنید و یا اصلاً به اینترنت دسترسی ندارید، می‌توانید از طریق DVD ویندوز خود آن را به روش زیر نصب نمایید:

1.      در ابتدا DVD ویندوز را داخل دستگاه خود قرار دهید.

2.      سپس موس را به گوشه بالا در سمت راست هدایت کنید و از گزینه‌های ظاهر شده، گزینه «Search» را برگزینید. یا اینکه کلید میانبرwin + Q را بفشارید.

3.      اکنون عبارت «CMD» را در کادر آن تایپ کرده و روی آیکون برنامه نمایان در سمت چپ پنجره کلیک راست کنید.

4.      حال در نوار پایین پنجره روی گزینه Run as administrator کلیک کنید تا پنجره خط فرمان ظاهر شود.

نکته: روش دوم این است که موس را به گوشه سمت چپ و پایین محیط دسکتاپ هدایت کنید و روی تصویر کوچک بندانگشتی ظاهر شده راست کلیک کنید، سپس Command prompt(Admin) را انتخاب نمایید.

5.      اکنون در مقابل عبارت System 32> متن زیر را تایپ و یا آن کپی و Paste کنید:

نکته : حرف X در متن زیر نشان دهنده اسم درایوی DVD رام شما است.

dism.exe /online /enable-feature /featurename:NetFX3 /All /Source:X:\sources\sxs

6.      پس از تایپ عبارت فوق، کلید Enter را بزنید و منتظر شوید تا برنامه 100% نصب شود.

7.      در پایان سیستم را Restart کنید.


فعال سازی Hibernate در ویندوز 8

همان طور که می دانید، اگر سیستم را توسط Hibernate خاموش کنید، تمام اطلاعات برنامه های باز در حافظه سیستم باقی می ماند و شما پس از روشن کردن سیستم خود می توانید فعالیت های قبلی را ادامه دهید.

در ویندوز هشت این قابلیت به طور پیش فرض غیر فعال شده است که شما برای فعال سازی آن باید مراحل زیر را دنبال کنید:

در ابتدا وارد کنترل پانل (Control panel) شده و از مسیر« Control Panel\Hardware and Sound\Power Options » گزینه Power Options را انتخاب کنید

نون در کادر سمت چپ پنجره، روی گزینه «Choose what the power button does» کلیک نمایید.

  در پنجره جدید، روی عبارت «change settings that are currently unavailable» که با رنگ آبی تقریبا در ابتدای صفحه قرار گرفته است، کلیک کنید تا اجازه فعال یا غیر فعال کردن گزینه های موجود در پایین پنجره را داشته باشید.

 در مرحله آخر، به قسمت Shutdown settings رفته و تیک گزینه Hibernate را فعال نماییدپاك كردن URL هایی كه در قسمت آدرس بار مرورگر IE تایپ كرده اید

حتما تا حالا براتون پیش اومده كه قبلا در قسمت آدرس بار مرورگرتون آدرسی رو تایپ كرده اید و زمانی كه می خواهید نام سایت جدیدی رو بنویسید با تایپ حرف اول اون سایت تمامی سایتهایی كه قبلا مشاهده كرده اید و حرف اولشون مثله این سایته براتون نمایش داده میشه.شاید شما نخواهید كه كسی از كارهای شما و سایتهایی كه بازدید كرده ایید اطلاع پیدا كنه.(حتما این را هم میدونید كه با روش های عادی اصلا نمیشه نام سایتی رو كه در قسمت آدرس بار تایپ شده رو از بین برد) برای پاك كردن اون آدرس از قسمت Address Bar مرورگرتون با ما همراه باشید:
طبق معمول از قسمت استارت گزینه
RUN را انتخاب كرده و تایپ كنید regedit و اینتر بزنید.زمانی كه وارد رجیستری شدین این مسیر را طی كنید:
HKEY-CURRENT-USER/Software/Microsoft/Internet Explorer/TyPed URLs
وقتی كه به این جا رسیدید می تونید از منوی سمت راستتون لیست
URL ها(آدرس های تایپ شده توسط شما) را ببینید.سپس هر كدومشون رو كه خواستید پاك كنید.بستن پورت USB برای Coll Disk یا Flash Memory

همه شما تاکنون USB Storage را دیده اید :
این وسیله را Flash Memory یا Cool Disk هم می نامند.این وسیله برای ذخیره کردن اطلاعات از طریق پورت USB روی کیس شما بکار می رود.با توجه به ظرفیتهای متفاوت آن از قبیل 32MB-64MB-128MB-...-1GiG و بالاتر باعث شده خیلی از کاربران به این وسیله کوچک روی بیاورند.
از ویژگیهای این وسیله کوچک انتقال اطلاعات از یک کامپیوتر به کامپیوتر دیگر بدون داشتن وسیله ای اضافی است.در حقیقت فلاپی دیسکها با توجه به ظرفیت محدودشان و احتمال خرابی آ‌نها در جابجایی و همچنین نداشتن CD-writer و امکانات دیگر اغلب کاربران سعی می کنند از این وسیله استفاده کنند.
حالا مشکلی که برای خیلی از شرکتها پیش می آید این است که هر کسی می تواند اطلاعات محرمانه شرکت را از این طریق بدزدد.پس باید جلوی این کاربران را گرفت.
با این روش هر کسی فقط می تواند اطلاعات مورد نظر را فقط بخواند ولی نمی تواند روی Cool Disk چیزی بنویسد.
مراحل کار بدین صورت است:
۱-برای اینکار وارد ریجستری شوید:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Contor l\StorageDevicePolicies
(
در صورتیکه کلید StorageDevicePolicies را در مسیر بالا نمی بینید باید آن را بسازید)
۲- متغیر WriteProtect از نوع متغیر Dword بسازید
۳-مقدار این کلید را ۱ قرار دهید.
۴- کامپیوتر را reset نمایید.
حالا اگر کسی بخواهد روی Cool Disk چیزی بنویسد با پیغام خطاروبرو می شود.
نکته:
اگر بخواهید به حالت اول برگردانید و بتوانید روی Coo Disk بنویسید مقدار این متغیر را صفر قرار دهید یا متغیر WriteProtect را حذف نمایید

صفحات جانبی

نظرسنجی

    لطفاً نظرات خود را درمورد وبلاگ با اینجانب در میان بگذارید.(iman.sariri@yahoo.com)نتایج تاکنون15000مفید و 125غیرمفید. با سپاس


  • آخرین پستها

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات