برق. قدرت. کنترل. الکترونیک. مخابرات. تاسیسات.

دایره المعارف تاسیسات برق (اطلاعات عمومی برق)

بسمه تعالی

دانشگاه جامع علمی کاربردی آزاد خوارزمی خراسان

 

موضوع تحقیق:

90 سوال پرسش و پاسخ مربوط به درس کاربینی

 

استاد مربوطه:

جناب آقای مهندس سریری

 

تهیه و تنظیم:

ریحانه سادات داودی مقدم

ریحانه فکور

 

 

 

 

 

 

 

 

بهار 92

میزبانی وب ( Web Hosting ) چیست؟
پاسخ : به زبان ساده Web Hosting به سرویس دهنده ای گفته می شود که میزبانی سایت ها و صفحات وب را به عهده دارد. بجای کلمه Web Hosting از کلمات "Host" ، "Hosting" و در میان فارسی زبانان از کلماتی همچون "میزبانی وب"،"هاستینگ" و یا "هاست" نیز استفاده می شود. 

سیستم عامل سرویس دهنده های Hosting آذر هاست چیست ؟
پاسخ : در سرویس دهنده های آذر هاست از سیستم عامل Windows 2003 server با وب سرور IIS6 استفاده میشود.

تفاوت ویندوز با لینوکس چیست؟
پاسخ : بین ویندوز و لینوکس از نظر فنی تفاوتهای زیادی وجود دارد ، اما جدا از مباحث فنی آنها از مهمترین تفاوت میان این دو سیستم عامل در سرویس های Web Hosting این است که در سرویس های Hosting ویندوز از Script ها ، بانک های اطلاعاتی ، نرم افزار ها و بطور کلی امکانات بیشتری پشتیبانی می شود.

برای انتخاب نوع سرویس Web Hosting برای Domain خود چه معیارهایی را باید در نظر بگیرم؟
پاسخ : میزان فضا را متناسب با حجم سایت ( فایلها ، بانک اطلاعاتی و ... ) انتخاب نمائید، در صورتی که سایت شما بازدید کننده های زیادی دارد یا در آینده ترافیک بالایی خواهد داشت به پهنای باند ( Bandwidth ) اختصاص یافته توجه نمائید، به Resource های اختصاص یافته به Hosting Plan مورد نظرتان برحسب نوع طراحی و برنامه نویسی سایت خود توجه نمائید و زبان های برنامه نویسی که در سایت خود استفاده نموده اید در Hosting Plan مورد نظرتان پشتیبانی شود، سازگاری سایت با سیستم عامل سرویس Hosting مورد نظرتان و ...

آیا می توانم امکاناتی که در سرویس های Hosting بالاتر وجود دارد را به طور جداگانه تهیه نمایم؟
پاسخ : بله ، هر یک از امکانات Hosting را می توانید به صورت جداگانه تهیه و به سرویس مورد نظر خود اضافه نمائید.

نرم افزار مدیریت Web Hosting مورد استفاده در سرورهای آذر هاست چیست؟
پاسخ : در حال حاضر در سرورهای ویندوز از Plesk استفاده می شود

دسترسی به کنترل پنل Web Hosting سایتم از چه طریقی است؟
پاسخ : اگر Host شما ویندوز است به آدرس :https://yourdomain:8443/ 

دسترسی به آمار بازدید کنندگان سایتم ( Statistics ) از چه طریقی است؟
پاسخ : پس از فضا سازى این سرویس به انتهای آدرس سایت خود " plesk-stat/webstat/ " را اضافه نمائید ، به عنوان مثال : http://www.azarhost.com/plesk-stat/webstat/

پاسخ : چه بانکهای اطلاعاتی توسط آذر هاست ارائه می شود؟
MS-SQL , My Sql , MS Access

پاسخ : از چه Scriptهایی در سرور های آذر هاست پشتیبانی می شود؟
ASP/PHP/ ASP.NET/ Perl/ Python

آذر هاست برای برقراری امنیت سایت ها و سرور ها چه اقداماتی را انجام داده است؟
پاسخ : برای برقراری امنیت سایت ها و سرورها اقدامات مختلفی انجام می گیرد که برخی از آنها عبارتند از: استفاده از انواع فایروال های نرم افزاری ، مونیتورینگ سرورها ، بروز رسانی سرور ها و نرم افزار ها ، کنترل پورت ها و پروتکول ها ، کنترل سطح دسترسی ها و ... .

آیا سرویس های Web Hosting آذر هاست از Front Page Extensions پشتیبانی می کنند ؟
پاسخ : بله ، تمامی سرویس های Web Hosting آذر هاست همراه با نصب Front Page Extensions خواهند بود .

منظور از URL-Forwarding چیست؟
پاسخ : ارجاع سایت به یک سایت دیگر است ، با استفاده از امکان URL Forwarding شما می توانید تعیین نمائید که هر گاه نام سایت شما وارد شد به چه آدرسی ارجاع شود، به عنوان مثال اگر در قسمت آدرس ، سایت شما تایپ شود : http://www.azarhost.com می توانید آدرس دیگری مانند : http://www.azarhost.com را تعیین نمائید تا بصورت اتو ماتیک به آن ارجاع( Forward ) شود .

منظور از ODBC چیست ؟
پاسخ : ارتباط بین سایت و بانک اطلاعاتی را ایجاد می کند ، در صورتی که از بانک های اطلاعاتی استفاده می نمائید می توانید این ارتباط را از طریق کنترل پنل Web Hosting خود برقرار نمائید .

برای مدیریت بانک اطلاعاتی MS-SQL چه ابزاری وجود دارد؟
پاسخ : برای مدیریت بانک MS-SQL می بایست از web based SQL Manager در كنترل پنل خود استفاده نمائید. 

منظور از Raw Log Access چیست؟
پاسخ Log:  فایل هایی هستند که اصطلاحاً به آنها Logهای خام گفته می شود که در اصل همان Text فایل هایی هستند که در شاخه log سایت شما ذخیره می شوند و توسط نرم افزارهای آمار سایت قابل استفاده خواهند بود. 

آیا امکان نصب و عزل Front Page Extensions توسط خودم وجود دارد؟
پاسخ : بله ، از داخل کنترل پنل Web Hosting سایت خود می توانید این عمل را انجام دهید.

Sub Domain چیست؟
پاسخ : نامی است که قبل از نام اصلی Domain قرار می گیرد و با نقطه از آن جدا می شود. به عنوان مثال samanhost.com یک Domain است و samanhost.com یک Sub Domain است.

من می دانم که در بعضی مواقع به دلیل اشتباهاتی از قبیل لینک اشتباه دادن به صفحه ای که وجود ندارد با یک Error پیش فرض مواجه میشوم، چطور می توانم این Error ها را به شکل دلخواه خودم نمایش دهم؟
پاسخ : از داخل کنترل پنل Web Hosting سایت خود می توانید این عمل را انجام دهید

آیا بعد از ارتقاء سرویس Hosting زمان پایان آن نیز افزایش خواهد یافت ؟
پاسخ : خیر ، تاریخ پایان تغییر نخواهد كرد ولی برای این عمل می بایست سرویس خود را تمدید نمایید .

آیا برای چک کردن Email ها از طریق وب باید به سایت samanhost.com مراجعه کنم ؟
پاسخ : خیر ، امکان چک کردن Email ها از طریق همان سایت وجود دارد .

برای چک کردن Email ها از طریق سایتم به چه آدرسی باید رجوع کنم؟
پاسخ: قبل از نام Domain خود پیشوند webmail را قرار دهید ، به عنوان مثال : http://webmail.azarhost.com

منظور از Email Alias چیست؟
پاسخ Email: هایی که به صورت مجازی تعریف می شوند و امکان ارسال Email با آنها وجود ندارد، به عنوان مثال اگر قصد دارید Emailی با نام pouya ایجاد کنید از آنجایی که ممکن است ارسال کننده ها املای آن را اشتباه کنند ( یعنی به جای ارسال به pouya به poya و یا puya ارسال نمایند ) می توانید هر Emailی که احتمال ارسال اشتباهی به آن را می دهید را به صورت Alias تعریف نمائید.

منظور از Email Redirecting چیست؟
پاسخ :ارجاع نامه های دریافتی به یک یا چند Email دیگر است ( به عنوان مثال می توانید نامه های دریافتی را به Email های دیگر خود در Yahoo , Gmail , Hotmail و ... ارجاع نمائید) ، برای انجام این کار می توانید در قسمت Email Redirecting یک یا چند Email را با وارد نموده و با علامت کاما (,) از هم جدا کنید.

آیا می توانم هنگام ایجاد هر Email میزان فضای آن را نیز تعیین کنم؟
پاسخ : بله ، هنگامی که Administrative Email یک Email را ایجاد می کند می تواند حداکثر فضا و تعداد نامه های دریافتی آن را تعیین نماید.

برای تهیه Hosting از کجا باید شروع کنم ؟
پاسخ : ابتدا می بایست عضو شوید ، در صورتی که Domain خود را ثبت کرده باشید می توانید برای آن Hosting تهیه نمائید و اگر Domain خود را قبلا ثبت نکرده باشید می توانید ثبت Domainو Hosting را در یک زمان انجام دهید .

تفاوت انتقال Domain با انتقال Host چیست؟
پاسخ : انتقال Domain به معنی تغییر محل نگهداری Domain شما می باشد اما انتقال Host به معنی تغییر سرویس دهنده Domain شماست

نحوه انتقال Host چگونه است؟
پاسخ : فقط کافیست NS های Domain خود را به NS های سرویس دهنده (Host) جدید تغییر دهید.

آیا برای انتقال Host به آذر هاست ، امکان انتقال فایل های سایتم توسط آذر هاست وجود دارد؟
پاسخ : بله ، آذر هاست این عمل را به صورت رایگان برای شما انجام می هد ، برای انجام این کار با واحد پشتیبانی تماس حاصل فرمائید.

از میان صفحاتی که داخل سایتم Upload نموده ام ، کدام صفحه به عنوان صفحه اصلی نمایش داده مى شود؟
پاسخ : سرور بطور پیش فرض صفحه ای که نام آن : default.htm , default.html , index.htm , index.html , default.asp , default.aspx باشد را در صفحه اصلی سایت نمایش می دهد.

در صورت فراموشی کلمه های عبور مختلف ، آذر هاست کلمه های عبور جدید را از چه طریقی و به چه کسانی اطلاع می دهد؟
پاسخ : اعلام کلمه های عبور فقط از طریق ارسال به Email پروفایل مشترکین انجام می شود ، منظور از پروفایل مشخصاتی است که هر کاربر در هنگام عضویت و یا ویرایش مشخصات خود در سایت آذر هاست تعیین می کند. هر کاربر می تواند حداقل یک و حداکثر دو Email متفاوت را در پروفایل خود ذخیره نماید.

سرویس Web Hosting سایت من طبق تعرفه از PHP و ASP.NET پشتیبانی می کند ، اما وقتی فایلهای aspx. و php. را در سایتم قرارمی دهم نمایش داده نمی شود، چرا؟
پاسخ : برای فعال سازی آنها می بایست از داخل کنترل پنل Web Hosting سایت خود آنها را Enable نمائید. یا با پشتیبانى تماس بگیرید

وقتی از طریق FTP وارد فایل های سایتم می شوم ، تعدادی دایرکتوری از قبل تعریف شده وجود دارد ، موارد استفاده آنها چیست؟
پاسخ : این فولدر ها جهت برخى كارهاى سیستمى ایجاد شده اند و نبایستى حذف شود و یا تغییر كند

من تمامی فایل های سایتم را Upload کردم و اکنون سایتم نمایش داده می شود اما تصاویری که در صفحات قرار داده بودم نمایش داده نمی شود ، چرا؟
پاسخ : عدم نمایش تصاویر سایت به این علت است که در هنگام طراحی سایت خود مسیر فراخوانی تصاویر را داخل کامپیتر خود تعیین نموده اید و اکنون سرور این مسیر را نمی شناسد. برای رفع این مشکل باید صفحاتی را که تصاویر آنها نمایش داده نمی شود را مجدداً Download نموده و مسیر تصاویر را بر مبنای مسیر ریشه ( به عنوان مثال : images/logo.gif/ ) و یا آدرس کامل تصویر ( مثال: http://www.azarhost.com/images/logo.gif ) تعیین نمائید.

من از طریق سایت سرویس Web Hosting تهیه نموده ام اما هنوز Emailی به دست من نرسیده است، چرا؟
پاسخ : مشخصات Web Hosting به Email پروفیل شما که در هنگام عضویت در آذر هاست ایجاد نموده اید بطور خودکار ارسال می شود ، لطفاً پروفایل خود را چک کنید و از صحیح بودن املای Email پروفایل خود اطمینان حاصل نمائید ، پس از اصلاح  آن برای ارسال مجدد با بخش پشتیبانی تماس حاصل فرمائید.

آیا آذر هاست برای از دست نرفتن اطلاعات سایت من از قبیل فایلها و یا بانک اطلاعاتی سایتم تضمین می دهد؟
پاسخ : خیر ، در واقع هیچ شرکتی نمی تواند از دست نرفتن اطلاعات را تضمین نماید، اما آذر هاست برای پیش گیری از دست نرفتن اطلاعات سایت ها ، بانک های اطلاعاتی ، Email ها و ... از چندین روش برای تهیه انواع نسخه های پشتیبان استفاده می نماید که احتمال از دست رفتن اطلاعات را به معنای واقعی به حداقل رسانده است. برخی از این روشها به تفصیل در نحوه پشتیبان گیری ذکر شده اند که از وظایف مهم واحد پشتیبانی به شمار می آیند.

 لطفا توضیح دهید که از میان پردازنده core 2 duo e7200 و q8400 نسبت به نسل جدید pentium g630 و g860 کدام از نظر سرعت و کار آیی بهتره؟

پاسخ : سری Pentium با Core 2 Due از نظر معماری طراحی باهم متفاوت هستند و باید بدانید که خانواده Pentium دراره از رده خارج میشه ! خوب سری های g630 از خانواده Dual core و 64 نانومتری است و با فرکانس 2.7 کار می کند ولی g860 معماری 32 نانومتری از خانواده  Dual core و با فرکانس 3.0 کار می کند. این ها از سری های ارزان قیمت و با توان کاری پایین می باشند و برای کار معمولی کافیست !

اما Core 2 due ها فرکانس کاری بالاتر و معماری جدید تر و دارای کش بیشتر می باشند و کارایی و بیشتری دارند و توان مصرفی پایین تر!

من چیکار کنم که وقتی تایپ میکنم فارسی نیاد.هر جا میرم فارسی مینیویسه میخوام برای همیشه انگلیسی بنویسم کجای کنترل پنل برم ؟

پاسخ : Control panel>Regional and language >Tab Language> Tab Setting

مقدار گزینه Default input language را روی English بگذارید.

 چرا در بعضی وقت ها htpps اول بعضی سایت ها به رنگ قرمز با یه خط قرمز روش در میاد و سایت باز نمیشه مگه ویندوز عوض کنم؟

پاسخ : این برای چک کردن سایت های جعلی از اصلی بودن هرموقع که قرمز بود با احتیاط کار کنید و آدرس ها را دقیق چک کنید البته اگر ساعت و تاریخ سیستم شما به صورت میلادی درست نباشد این مشکل پیدا میشه و نیازی به تعویض ویندوز هم نیست.

من روی سیستمم ویندوز7 دارم و میخوام از قسمت کنترل پنلش برم و ای اس پی رو نصب کنم اما نمیدونم چرا این گزینه رو اصلا نداره در حالی که سیستم دوستام این گزینه رو داره؟؟؟؟

پاسخ : شما باید از ویندوز 7 Ultimate یا  business  استفاده کنید و از منوی Programs and features و گزینه Turn windows features استفاده کنید. البته فکر می کنم منظور شما IIS باشه چون ASP برنامه نیست !

 آیا در استفاده از کابل لن در کامپیوتر و1لپ تاپ باید به اینترنت وصل شد؟

پاسخ : خیر ! باید تنظیمات گرفتن IP و share شدن اینترنت انجام بشود !

 اگر ویندوز رایانه را پاک کرده ودوباره آن را ایجاد کنیم تنظیمات مودم ای دی اس ال خراب می شود؟

پاسخ : خیر! البته اگر تنظیمات اتصال به اینترنت مثل رمز و ... از نوع Connection باشد باید بعد از نصب دوباره آن را تعریف کنید ولی کلا کاری به هم ندارند.

آیا علامت قرمز ضربدر پایین ویندوز ایكس پی باید توجه كرد؟

پاسخ : بله آن علامت به شما می گوید که آنتی ویروس شما به روز است یا نه فایروال شما کار می کند یا نه و ویندوز شما به روز می شود یا نه !

زیرنویس فیلمی که تو فلشم دارم وصلش میکنم به lcd پخش نمیشه چرا؟ راه حلش چیه؟

پاسخ : برخی از تلویزیون ها قابلیت پخش زیر نویس را ندارند و باید با برنامه های زیرنویس ساز متن زیر نویس را روی خود فیلم به صورت عکس بگذارید که فکر میکنم برای تبدیل آن زیاد زمان ببرد.

چرا د

صفحات جانبی

نظرسنجی

    لطفاً نظرات خود را درمورد وبلاگ با اینجانب در میان بگذارید.(iman.sariri@yahoo.com)نتایج تاکنون15000مفید و 125غیرمفید. با سپاس


  • آخرین پستها

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic