برق. قدرت. کنترل. الکترونیک. مخابرات. تاسیسات.

دایره المعارف تاسیسات برق (اطلاعات عمومی برق)

سوال و جواب و تجارب رفع اشکال آسانسور3 در وبلاگ مهندس ایمان سریری
آسانسوری داریم که در حالت عادی طبقات رادرست می ایستد ولی به محض رفتن به حالت
stand bay طبقات را گم می کند مثال در طبقه همکف طبقه اول رانشان میدهدسنسور هم تعویض کردیم فرقی نکرد
با تشکر


اگر از سنسور خود مطمئن هستید پس فقط مشکلتان مربوط می شود به شالتر اول (هم از بالا و هم از پایین)
در واقع از سرویسکار خود بخواهید شالترهای CA1 و CAN را چک نماید و اگر ظاهرا مشکلی نداشت اما باز هم آنها را عوض کند!

 


آسانسور در بیشتر موارد به جای اینکه در طبقه مورد نظر بایستد در طبقات مابین طبقه درخواستی میایستد

 
لطفا از سرویسکار خود بخواهید تا شالتر بالایی و پایینی را چک کند و همچنین سنسورهای رو کابین را بررسی کند تا مشکلات حل شود.


یک اسانسور ۵ ایستگاه داریم با تابلو آریان.وقتی روی ایستگاه آخر (۵) شاسی ۴ یا ۳ و یا بقیه رو می زنم،کابین میره پایین میخوره به شالتر روی تابلو هم شماره طبقات تغییر نمیکنه (نمیشماره).از طبقه اول هم همینطور ، مستقیم میره طبقه پنجم.
وقتی تابلو خاموش میشه مشکل رفع میشه ولی بعد از چند بار استفاده مجددا این وضع پیش میاد.
ممنون از راهنماییتون

ببخشید ! یادم رفت بگم که وقتی میره طبقه همکف اعلام میکنه طبقه پنجم و البته روی تابلو هم شماره ۵ رو نشون میده.


به احتمال خیلی زیاد سنسور روی کابین از کار افتاده
لطفا به سرویسکار مربوطه مراجعه کنید و از او بخواهید تا سنسور را بررسی کند. مطمئنن مشکلتون حل خواهد شد.


من نصاب اسانسور هستم میخاستم بدونم نصب ریل چطوریه؟ایا فیلم اموزشی نصب ریل وجود داره؟ازکجامیتونم گیربیارم؟

 


نصب ریل آسانسور نیاز به مهارت و دقت بسیار زیادی داره و با فیلم نمیشه اون رو توضیح داد.
بسیاری از افرادی که نصب ریل رو انجام میدن از روش های مختلفی برای شاغول کردن استفاده می کنند و به این دلیل نیاز دارید که حتما تحت نظر یک گروه نصب ماهر تجربه کسب کنید.

 


ظاهرا” دیدگاههای هفته گذشته از روی سایت پاک شده اند. لطفا” کنترل بفرمایید.
با تشکر


حق با شماست، متاسفانه به دلیلی مشکلی که برای وبسایت پیش آمده بود مجبور شدیم یک بکاپ از ۱۰ روز پیش بگیریم.


همانطور که در چند کامنت قبلی توضیح دادم حتما مطالبی در رابطه با درایوها و تنظیماتشان درج خواهد شد اما با توجه به تنوع زیاد درایوها کمی زمان بر خواهد بود.


آسانسوری داریم که گاها شالتر می کند سوییچ ها را عوض و فاصله شان را زیاد کرده ایم اما فایده ای نداشت لطفا راهنمایی فرمایید
مشخصات
تابلو آریان
سرعت۱٫۶
موتور ساسی


عمل کردن شالتر می تواند یا به خاطر خرابی شالتر باشد و یا قطعی در سیم های شالتر و از این دو حالت هم خارج نیست، پس این دو گزینه را یکبار دیگر بررسی کنید

 

برای تعویض روغن موتور آسانسور ( موتور شیلندر ) به خاطر این که روغن بهران گیرم نیومد از روغن شرکت نفت پارس sae 85w_140 استفاده کردم . اشکالی ندارد در ضمن من ۲٫۵ لیتر روغن که ریختم گیج آن فول نشان میدهد البته در موقع تخلیه هم تقریبا همین قدر روغن داشت . و اگر ممکنه برای روان کاری و تنظیم سیم بکسل ها توضیحاتی بدهید
با تشکر فراوان


شرکت بهران و پارس هر دو از شرکت های معتبر تولیدی در زمینه محصولات پتروشیمی در ایران هستند و بنابراین مشکلی از این نظر وجود ندارد. در ضمن موتورهای شرکت مونتاناری نیز همچون موتورهای شیندلر چیزی حدود ۲٫۵ لیتر روغن را در گیربکس خود جای می دهند.
در رابطه با نگهداری سیم بکسل ها نیز مطلبی نوشته خواهد شد

سلام مهندس جان
منظورم از روانکاری سیم بکسلها بود آیا نیازی دارد یا خیر و اینکه در طول کارکرد آسانسور نیازی به ریگلاژ کردن سیم بکسل ها داره یا خیر .
و آیا امکانش هست انواع موتور و kwوآمپر و سازنده آن رو بذارید . ممنون


در مورد روانکاری سیم بکسل ها حتما مطلب کوتاهی نوشته خواهد شد و چک کردن کشش سیم بکسل ها یکی از کارهایی است که باید در طول سرویس ماهیانه انجام گیرد.
در مورد انواع موتور هم حتما مطالب مرتبط نوشته خواهد شد

 

با تشکر از راهنمایی خوب شما آهنربا ها را برگرداندم سر جای خود وکمی بازوی قفل را کشیدم عقب ومشکل حل شد…..

ممنون از راهنمایی های آگاهانه و بی منت شما هموطن گرامی

 

کابین حدود ۱۰ سانت بالاتر از کف قرار میگیرد و درب بیرون باز میشود و درب اتوبوسی داخل بسته میماتد. ودر شروع مجدد آسانسور در همان طبقه گیر میکند و در تابلو ارور ۶۸(باز بودن یکی از درب ها) میآید وظاهرا موتور در حال در جا کار کردن است و کابین بالا نمیرود .باتوجه به مطالب مطرح شده در این بخش برای تنظیم آسا نسور در طبقه همکف از دو اهنربای آخر روی ریل استفاده کردم.هردو آهنربا را باهم حدود ۶ سانت به پایین برد م ولی مشکل حل نشد با توجه به این که قبلا آهنربا ها دستکاری نشده آیا باید آهنربا ها را باز هم پایین تر ببرم یااشکال از جای دیگری است ..


با توجه به اینکه درب طبقه زود باز می شود پس مشکل از آهنربا نیست، بنابراین آهنرباها را سر جای اولش باز گردانید.
مطمئنن مشکل از قفل طبقه همکف می باشد. لطفا کابین را به یکی از طبقات بالا هدایت کنید. درب پارکینگ را با کلید باز کنید و بازوی قفلی را کمی به عقب بکشانید. حال دوباره شستی طبقه همکف را فشار دهید تا کابین به پایین بیاید و اگر همین مشکل وجو داشت باز کمی بازو را به عقب تر فشار دهید و مجددا امتحان کنید.


لطفا نسبت به روانکاری آسانسور من رو راهنمایی کنید ممنون

 

برای روانکاری آسانسور باید ریل ها کاملا روغنکاری شوند. معمولا بهترین کار این است که هم برای کادر وزنه و هم برای کابین روغندان نصب شود تا عمل روغنکاری به صورت مداوم صورت گیرد.
روغن موتور گیربکس هم باید بسته به استفاده تعویض گردد که آن را سرویسکار تشخیص می دهد ولی بهتر است هر ۶ ماه یکبار تعویض شود.

 

با عرض سلام موتر آسانسور ما فکهای ترمزش باز نمیشوند تنظیم ترمز هم انجام دادهایم لطفا راهنمایی کنید ممنون
موتور sicor


لطفا برای مطمئن شدن از وضعیت تابلو فرمان یک عدد مولتی متر بردارید و هنگامی که موتور فعال می شود ولتاژ دو سر مگنت ترمز را اندازه بگیرید. این ولتاژ به صورت DC بوده و چیزی حدود ۱۸۰ ولت می باشد. اگر مولتی متر همین عدد را نشان داد پس مشکل از تنظیم ترمز می باشد نه تابلو فرمان.
برای اینکه ترمز موتور را تنظیم کنید ابتدا با استفاده از دستک ترمز امتحان کنید ببینید ترمز باز می شود یا خیر. اگر به درستی باز نشد یعنی اینکه ترمز موتور درست تنظیم نیست. برای تنظیم ترمز سعی کنید تا جای ممکن فک ترمز را باز کنید تا جایی که دستک ترمز به راحتی فک ترمز را باز کند. در ضمن ممکن است سیم پیچی های ترمز نیز آسیب دیده باشد که در این صورت باید تعمیر و یا تعویض گردد.
معمولا تعمیر سیم پیچی چیزی حدود ۲۰۰ هزار تومان و تعویض آن چیزی حدود ۵۰۰ هزار تومان هزینه دارد.

 

باسلام خدمت شما ضمن تشکر از راهنمایی شما اسانسور ما در همه طبقات درست می ایستد ولی طبقه همکف یک مقدار بالاتر ودیگه بالانمیرود رفتم روی کابین یک سمت ریل ۴ اهنربا داره و سمت دیگه ۲ اهنربا حالا اون ۴تایی ۲ تایی وسطی بیارم پایین یا بالا ممنون


در حالت بازرسی، آسانسور هیچگاه کملا پایین نمی آید زیرا به شالترها برخورد می کند.
خب برای رفع مشکل بهتر است دقیقا ببینید که چقدر آسانسور بالاتر از کف می ایستد. بعد از این مرحله به بالای آسانسور بروید و در حالی که کابین در طبقه همکف متوقف شده است آهنرباهای دوتایی را کمی به همان اندازه پایین تر ببرید تا مشکلات حل شود.
در ضمن تا جای ممکن از سرویسکار استفاده نمایید تا از خطراط احتمالی جلوگیری شود!

 

با عرض سلام برای موتور اسانسور از چه لنتی استفاده می شود و چگونه تعویض می گردد

با سلام خدمت شما ایا روغن گیر بکس موتور اسانسور احتیاج به تعویض دارد اگر جواب مثبت است لطفا زمان ونحوه تعویض را توضیح دهید باتشکر فراوان ازشما

بله باید عوض شود، لطفا مطلب زیر را مطالعه نمایید:
برای موتور آسانسور از چه روغنی استفاده کنیم؟

 

.

صفحات جانبی

نظرسنجی

    لطفاً نظرات خود را درمورد وبلاگ با اینجانب در میان بگذارید.(iman.sariri@yahoo.com)نتایج تاکنون15000مفید و 125غیرمفید. با سپاس


  • آخرین پستها

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات