برق. قدرت. کنترل. الکترونیک. مخابرات. تاسیسات.

دایره المعارف تاسیسات برق (اطلاعات عمومی برق)

به گزارش خبرگزاری فارس، در گرماگرم مناظره‌ها چشم نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری بر صفحه نمایش سامانه هوشمند محاسبه زمان گفت‌وگو دوخته شده بود تا بر اساس آن زمانشان را تنظیم کنند.

سامانه‌ای که از مناظره اول زمان‌های هر نامزد را با دقت هزارم ثانیه محاسبه می‌کرد تا مبادا حقی از نامزدی تضییع شود.

زمان سنجی که با گرمتر شدن تنور مناظره‌های دوم و سوم اهمیتش بیشتر و بیشتر مشخص شد. این سامانه در اداره کل توسعه سیستم‌های تولید و پخش معاونت توسعه و فن آوری رسانه طراحی شده و در طول مناظره‌ها روی صفحه نمایش بزرگی روبروی نامزدها به صورت برخط (آنلاین) زمان محاسبه شده برای هر نامزد را نمایش می‌داد تا ضمن اطلاع رسانی برای زمان صرف شده و باقیمانده، صحت عملکرد و اطمینان خاطر از محاسبه عادلانه زمان بدون تاثیر هر گونه خطای انسانی احتمالی را به اثبات برساند.

برنا فیروزی مدیر کل توسعه سیستم‌های تولید و پخش درباره این سیستم گفت: این سامانه می‌تواند زمان گفت‌وگوی مناظره تا 32 نفر را محاسبه کند و نمایش دهد. سامانه هوشمند محاسبه زمان گفت‌وگو با دریافت صدای میکروفون‌ها از طریق مبادی ورودی صدای آنالوگ و دیجیتال بصورت آن لاین و تشخیص سطح بلندی صدا بصورت لحظه‌ای (Peak to Peak) قادر به شناسایی زمان سکوت و گفت‌وگو است که میزان آن بر اساس dBFs (واحد سطح صدای دیجیتال) بین 72dbfs -و  24dbfs -قابل تنظیم است (Silent Detection).

وی اظهارداشت: در عین حال لختی هوشمند (Intelligent Latency) آن برای تشخیص آستانه زمانی سکوت طبیعی بین کلام و یا پایان گفت‌وگو (سخنرانی) نیز قابل تنظیم بین 300 هزارم ثانیه تا 5 ثانیه میسر است. یعنی اگر سخنران بین کلام خود بسته به تنظیم صورت گرفته بین 300 هزارم ثانیه تا 5 ثانیه سکوت کند، سامانه آن را پایان سخنرانی قلمداد نکرده و زمان‌سنج این زمان را نیز بدرستی محاسبه می‌کند.

وی تصریح کرد:  البته روال فنی بدین صورت است که سیگنال‌های ارسالی از میکروفون‌ها به سخت افزار خاصی که تولید و طراحی کاملا بومی و ایرانی است هدایت شده و ضمن تحلیل و تجزیه سیگنال دریافتی، بصورت بسته‌های داده و به شکل استریم در یک شبکه اینترنت اختصاصی (Dedicated GbE) برای پردازش نرم افزاری در اختیار دو دستگاه دیگر با طراحی بومی قرار میگیرد.

وی گفت: دستگاه اول (پیکره بندی Configuration)، بصورت مجزا برای هر سیگنال تحلیل سکوت را انجام می‌دهد و آن را برای محاسبه و نمایش در اختیار دستگاه دوم (Monitoring) قرار می‌دهد که بصورت 8 کادر مستقل بهمراه نام و عکس هر یک از مناظره کنندگان نمایش می‌دهد. در واقع این دستگاه قادر است سکوت یا سخنرانی را در صدای ارسالی 8 مناظره گر بصورت آنلاین و لحظه ای تشخیص دهد و بطور همزمان با حفظ استقلال هر صدا از صدای دیگر، محاسبه زمان گفت‌وگو را بر اساس میزان بلندی صدا و سکوت بین کلام بطور هوشمند انجام و نمایش دهد.

وی گفت: طراحی و تهیه چنین سامانه‌ای که شاید به نحوی زمینه آرامش مناظره کنندگان برای برقرارشدن عدالت را فراهم می‌کرد امکانی بود که رسانه ملی برای برقرار شدن عدالت رسانه‌ای فراهم کرد تا بر اساس قانون تمام نامزدها از حقوق یکسانی در مناظره برخوردار شوند.

صفحات جانبی

نظرسنجی

    لطفاً نظرات خود را درمورد وبلاگ با اینجانب در میان بگذارید.(iman.sariri@yahoo.com)نتایج تاکنون15000مفید و 125غیرمفید. با سپاس


  • آخرین پستها

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات