برق. قدرت. کنترل. الکترونیک. مخابرات. تاسیسات.

دایره المعارف تاسیسات برق (اطلاعات عمومی برق)

جت پران - لمینار جت - LAMINAR JET

جت پران    -لمینار جت 

 

سیماب از جمله نوین ترین وسایل طراحی و ساخته شده برای تزئینات و زیباسازی اماکن است که با توجه به زیبایی های همراه خود موقعیتی بسیار مناسب برای کسانی فراهم میکند که در جست جوی طرح و ایده ای بکر برای نشان دادن فعالیتهایشان هستند.به کمک این وسیله میتوان بازیها و حرکات مختلفی آبی را با جریان زیبایی از آب شفاف که قابلیت نور پردازی نیز دارد،اجرا نمود  .

این وسیله مناسب برای ساختن طاقهای آبی با ارتفاعهای متغیر و فراهم آوری فضایی هیجان انگیز برای عبور از زیر آن است.عنصر مکمل فضا هایی زیبا و خاطره انگیز که از زیبایی طبیعت و درخت بهره میجوید ولی از آب امکان استفاده مستمر ندارد.همچنین از سیماب میتوان برای زیباتر کردن هرچه بیشتر حوضچه ها،استخرها و فضاهای باز و تالارها و سالن های بهره جست  .

 

    

آبنمای رنگی باجلوه های باشکوه

این آبنما به صورت یک مجموعه کامل و همراه یک پمپ، بیرون و داخل محیط خانه آماده نصب می‌باشد. جلوه های ویژه آب و رنگ‌ها طبق برنامه اجرا و تکرار می‌شوند. شدت نور ثابت است و برنامه‌ها از طریق دستگاه کنترل از راه دور تا فاصله ۸۰ متری قابل کنترل است. می‌توان طول فواره تا ۴ متر و ارتفاع آن تا ۲ متر را هر کدام به صورت جداگانه تنظیم کرد. جعبه کنترل ۱۲ ولت امکان ارتباط مجموعه اضافی دیگر و دستگاه کنترل از راه دور پس از اتصال مجموعه دوم امکان کنترل همزمان دو مجموعه را فراهم می‌کنند. مجموعه کامل شامل جامپینگ جت، جعبه کنترل و همچنین گیره های فولادی ضد زنگ برای ثابت نگه داشتن لوله های پلاستیکی در محل خود و همچنین متعلقات و مجموعه اضافی شامل جامپینگ جت استار، یک لوله پلاستیکی، کابل کنترل، کابل برق و تقسیم برق سه شاخه می‌باشند.


نکته:

در صورت امکان برای بهره برداری کامل از جلوه های ویژه آب و نور بهتر است آب تمیز نگه داشته شود. تمیز نبودن آب نگهداری آبنما را مشکل می‌سازد. در صورت نصب آبنما در محوطه بیرونی بایستی از وزش باد در امان باشد و در ماه‌های سرد سال مجموعه را بایستی از یخ‌زدگی حفظ کرد. توصیه می‌شود برای نصب این آبنما از پمپ Aquarious Universal 6000 استفاده کنید. در ضمن برای Jumping Jet دوم به پمپ دیگر نیازی نیست. برای روشن و خاموش کردن آسان پمپ به یک خروجی FM-Master InScenio نیاز دارید که در بسته تحویلی وجود ندارد. پهنا و ارتفاع فواره را نیز می‌توان با خود پمپ تنظیم کرد. در بسته تحویلی جامپینگ جت با پایه فولادی ضد زنگ، لوله پلاستیکی فابریک ۵ متری، گیره های فولادی ضد زنگ، کابل کنترل، کابل برق ۱۲ متری و یک تقسیم برق سه شاخه وجود دارد.

جزییات محصول.

پایه فولادی ضد زنگ.

علاوه بر بدنه محکم با طراحی عالی، پایه فولادی ضد زنگ ثبات مجموعه را تضمین و همچنین زاویه فواره را تنظیم می‌نماید.

جعبه کنترل (12V master).

نصب و عملکرد این دستگاه آسان و با کمک دستگاه کنترل از راه دور برنامه ای که بایستی اجرا شود به راحتی قابل انتخاب است.

برنامه ترکیبی.

این برنامه، ترکیبی از رنگ‌های آبی، قرمز، سفید، سبز، آبی روشن، کهربایی (بنفش)، زرد و عملکرد فواره به صورت جریان قطع و وصل آب، نور پیوسته و اجرای برنامه به صورت انتخاب تصادفی و برنگهای رنگین کمان می‌باشد.


مراحل طراحی و ساخت آبنما

امکان سنجی

بازسازیی

بهسازی

طراحی

ساخت

نصب

انواع مدل های آبنماهای ساده و هوشمند

آبنماهای کوچک برای منازل

آبنماهای بزرگ برای انواع مراکز تفریحی، خدماتی، تجاری، صنعتی و میادین

انواع آبنماهای حبابی

دیواری

رومیزی

ستونی

آکواریومی

و ...

مشاوره و امکان سنجی انواع طرح های پیشنهادی

ساخت آبنمای موزیکال در سایزهای مختلف

انواع آبنماهای اینتراکتیو و تعاملی


پرده آب و آب نگار

آب نگار بیش از آنکه محصول تکنولوژی باشد، ابزار فرهنگ و تجلی هنر است. در حقیقت آب نگار، آب را به صورت یک رسانه در می آورد.رسانه ای که مردم دوست دارند تصاویر و کلماتش را ببینند و در عین هیجان و لذتی که می برند، درباره اش فکر کنند.

آب نگار از جمله ابزارهای تزئینی و زیبایی بخش جهت استفاده در اماکن عمومی است. در واقع میتوان آنرا تلفیقی از هنر و تکنولوژی نامید و آن را به عنوان عنصری پویا در بر قراری ارتباط های اجتماعی و فرهنگی معرفی نمود.

استفاده از آب نما باعث جذب مخاطب به محیط های فرهنگی ، جذب مشتری به مراکز تجاری و ایجاد فضایی شاد و فرح بخش در اماکن عمومی می شود. بهره گیری از نور پردازیهای سه رنگ بر زیبایی این وسیله افزوده و همگان را مسحور هنر نمایی خویش خواهد نمود.

انواع نازل های آبنما Abnama.ir
اصلی ترین المان در آبنماها نازلها هستند . کیفیت کار نهایی مستقیما به آنها بستگی دارد . این شرکت با تهیه بهترین نازلها با کمترین قیمت ها از بازارهای جهانی شما را در رسیدن به یک آبنمای خوب یاری خواهد کرد.
انواع نازل ها Abnama.ir :
نازل تک زن بدون شیر تنظیم (single nozzle without valve) ، نازل تک زن با شیر تنظیم (single nozzle with valve) ، نازل خوشه ای (cluster nozzle) ، نازل گل (flower nozzle)، نازل چرخشی افقی (رقص شیطان ) ( pirouette nozzle) ، نازل چرخشی عمودی (rotating nozzle) ، نازل فواره فوم (cascade nozzle) ، نازل فواره فوم قابل تنظیم (adjustable cascade nozzle) ، نازل فوم (foam nozzle)، نازل جت میکس هوا (big air trumpet jet nozzle)، نازل ترومپت(trumpet nozzle) ، نازل چتری (mushroom nozzle) ، نازل قل زن (springhead nozzle)، نازل قاصدک (dandelion nozzle) و ....
برای مشاهده کامل مشخصات و عکس نازل ها به سایت Abnama.ir مراجعه کنید و در قسمت تجهیزات روی نازل کلیک کنید .

این خانواده را میتوان به انواع مختلف با کارایی های گوناگونی تقسیم نمود.به طور کلی برای گروه های این خانواده میتوان نامهایی مانند آب نمای ساده، آب نمای آبشاری، آب نمای حبابی، آب نمای ریسمانی و آب نمای موزیکال بر گزید.

          آب نمای ساده:

               همانگونه که از نامش بر می آید با استفاده از فن آوری های جدید فنی - مهندسی میتوان آبشاری با اندازه دلخواه حتی در داخل منزل داشت. میتوان از این گروه آب نما جهت زیبا سازی هتلها، رستورانها، تالارهای پذیرایی، مراکز خرید، منازل و حتی محیط های طبیعی بهره برد.

 

          آب نمای حبابی:

              آبنماهای حبابی در اشکال و انواع مختلفی ساخته می شوند. از فضاهای آبی ساده که حبابهای کوچک و بزرگ رنگی در آنها به حرکت در می آیند گرفته، تا آبنگارهای حبابی که می توانند حروف و نشانه و اعداد را نمایش دهند.

انواع نازل های آبنما


كلمات كلیدی آگهی: نازل ، nozzle ، شیر برقی ، فواره ، کسکد ، کسکید ، فوم ، فواره فوم ، جامپینگ ، نازل جت ، نازل فینگر ، نازل خوشه ای ، لمینار ، رقص شیطان ، نازل جت هوا ، نازل تکزن ، نازل چتری ، فواره حرکتی ، قاصدک ، گلپکینگ های آب بندی : آزبست گرافیت نخی تفلون و....

 

طراحی وساخت مکانیکال سیل

 

توضیح مختصر در باره مکانیکال سیل:

سیل مکانیکی یا آب بند های مکانیکی از جمله ایمن ترین قطعات صنعتی هستند که برای جلوگیری از نشت مایعات  ، جامدات و گازها به بیرون از سیستم در بر گیرنده آنها مورد استفاده قرار می گیرند که شامل دو سطح صاف ، یکی ثابت که بروی کاسه پمپ  و دیگری متحرک که بروی محور گردش پمپ قرار گرفته می شود.فشار محصول پمپ شونده و نیروی مو ئینگی ، لایه نازکی از مایع را بروی سطوح سیل قرار می دهد که منجر به روان کاری سطوح می شود.کارکرد سیل تحت شرایط خشک منجر به صدمه دیدن سطوح آن می شود.

شرایط انتخاب آب بند مکانیکی مناسب

برای انتخاب درست یک سیل مکانیکی بایستی ابتدا به قسمت چرخشی آن توجه کرده و سپس نوع سطوح ثابت آن را مورد ارزیابی قرار دارد.عوامل فشار محیط سیل ، درجه حرارت و سرعت محور دوار ماشین (RPM)  نوع سیال پمپ شونده و اندازه قطر محور دوار را در نظر گرفت که با توجه به این مهم ، سیل مکانیکی  مناسب برای پمپ انتخاب می شود . زیرا زمانی که یک سیل از کار می افتد مقدار قابل توجهی  از هزینه  صرف جایگزینی آن شده و در بیشتر حالات تجهیزات فرایند از کار خارج شده تا سیل مکانیکی جدید نصب شوند. لذا انتخاب درست آب بند مکانیکی با توجه به محیط کارکرد آن میتواند موجب بهره وری در فرایند تولید بشود.   

 مزایای آب بند مکانیکی

 از جمله مزایای آب بند مکانیکی جلوگیری از نشت مواد گران قیمت ، خورنده و خطرناک ، مایعات سمی و گازها ، آلاینده و سرطان زا ،سیال رادیو اکتیو ، منفجره و غیره می باشد. 

 

با انتخاب مکانیکال سیل بدون نباز به پکینگ های آب بندی نخی و گرافیتی و تفلون که امکان خرابی و نشتی آنها زیاد می باشد ، از آب بند قوی و مطمئن با تظمین جندین ساله از دستگاه خود با خیال آسوده استفاده نمائید.


صفحات جانبی

نظرسنجی

    لطفاً نظرات خود را درمورد وبلاگ با اینجانب در میان بگذارید.(iman.sariri@yahoo.com)نتایج تاکنون15000مفید و 125غیرمفید. با سپاس


  • آخرین پستها

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات