برق. قدرت. کنترل. الکترونیک. مخابرات. تاسیسات.

دایره المعارف تاسیسات برق (اطلاعات عمومی برق)

انواع لوله فلکسیبل روکشدار و بدون روکش

 Flexible فلکسیبل فلکسیبل

  نمونه کاربردها (Typical Application):

برای کلیه تأسیسات الکتریکی دارای محیطهای مرطوب وگردوغبار، سیستمهای روشنایی، تابلوهای برق،محافظت فیبرنوری،سیستم های تهویه مطبوع،خطوط انتقال داده،کف وسقف کاذب،سیستمهای نظارت تصویری ودوربین های مداربسته،اتصال بین ماشین آلات وتجهیزات کارخانه، ایستگاههای سوخت  گیری بنزین وگاز،کاربردهای زیرزمینی درشرایط آب وهوایی مرطوب وپرگردوغبار.

  ویژگیها :(Features ) :  

انعطاف پذیری بالا،مقاومت مکانیکی بالا،طول عمرزیاد،مقاومت درمقابل نفوذمایعات وگاز، روکش مقاوم درمقابل اشعه ماوراء بنفش(نورآفتاب)،  موادشیمیایی آب دریا،خودخاموش شونده.

 مواداولیه( Material):  

هسته داخلی لوله:ورق گالوانیزه/آلومینیوم روکش آب بندی:pvcنرم دررنگ های مشکی،طوسی وسفید

  بازده دمایی :

Dynamic:5C To+90C –  STSTIC:15C TO+105C

ضریب حفاظت محیطی :

IP 54-IP 67

 • لوله فلکسیبل روکش دار

 

 

نوعی مجرای عبور کابل که بیشتر در مکان های پره پیچ و خم و یا محیط هایی که مدار سیم و کابل عبوری دارای تحرک و جابجایی می باشد مورد استفاده قرار می گیرد.

 • دامنه تامین:

  pg 11-pg48

M16-M100

" 4 -" ½

 • متریال روکش:  PVC   --شیلد بافته شده
 • متریال کاندوئیت: ورق فولادی
 • نوع روکش کاندوئیت: گالوانیزه گرم—قلع اندود
 • نوع بسته بندی: رول 25 متری

جهت افزایش دوام  و نگهداری بهتراز اجرای سیم کشی و کابل کشی در داخل کارخانجات صنعتی ، پروژه های ساختمانی و صنعتی استفاده ازلوله فولادی برق مورد توجه قرار می گیرد که می تواند به دو صورت داخل و یا روی کار انجام پذیرد .
 
شکل دهی آسان با استفاده از دستگاه لوله خم کن و مقاومت بالا و ماندگاری این تجهیزات  در سالیان دراز محبوبیت لوله فولادی برق را بیشتر نموده است .
شرکت مهندسی توان گستر با توجه به لزوم به کارگیری استانداردهای جدید در ساخت تاسیسات الکتریکی ، نسبت به تولید لوله فولادی برق با کیفیت بالا اقدام می نماید .
لوله فولادی برق از ورق روغنی یا گالوانیزه گرم تولید می گردد که از ضخامتهای 0.9الی 1.5میلی متر  و با طول استاندارد از سایز   PG -11 الی  PG-48 بصورت  لوله های مشکی و یا با رنگهای مطلوب مشتری و یا بصورت لوله گالوانیزه سرد و لوله گالوانیزه گرم تولید می گردند .


کد محصول

قطر بیرونی

ضخامت ورق

وزن هر متر

متراژ در بسته

PG 11لوله فولادی

18.6

1

0.423

60

PG 13.5 لوله فولادی

20.4

1

0.473

60

PG 16لوله فولادی

22.5

1

0.523

60

PG 21لوله فولادی

28.3

1

0.672

30

PG 29لوله فولادی 

37

1

0.897

30

PG 36لوله فولادی

47

1.25 - 1.5

1.178

15

PG 42لوله فولادی

54

1.25 - 1.5

1.32

15

PG 48لوله فولادی

59.3

1.25 - 1.5

1.47

12


متعلقات لوله فولادی برق :

متعلقات لوله فولادی برق شامل زانوی ساده ، سه راهی ساده ، سه راهی درب دار ، درپوش ، سرپوش ، براس بوش ، بست های انتهایی ، انواع سرلوله ای پلاستیکی و ... قابل ارائه می باشد . کاربرد لوله فولادی برق:1) لوله فولادی مشکی برق :

این نوع لوله فولادی برق ، که عمدتا به وسیله رنگ در برابر زنگ زدگی مقاوم می شود ، را می توان در فضای داخلی بناها ، در بتن ، مورد استفاده  قرار داد . کاربرد این قبیل لوله فولادی برق در ارتباط مستقیم با زمین ، و یا در جاهایی که در برابر نفوذ عوامل زنگ زدگی  و خوردگی شدید است مجاز نخواهد بود .

 

2) لوله های فولادی  گالوانیزه ( لوله های فولادی گالوانیزه درز جوش ):

این گونه لوله فولادی برق و متعلقات آن ، که در برابر زنگ زدگی و خوردگی با مواد مقاومی مانند روی یا کادمیم ، از داخل و بیرون پوشیده می شود ، می توان زیر اندود گچی مورد استفاده قرارداد .

 

3) لوله فولادی گالوانیزه عمقی داغ:

این نوع لوله فولادی برق و متعلقات آن در لوله کشی های روکار ، که در فضای بیرونی انجام می گیرد ، ویا در مواردی که لوله های برق در معرض عوامل زنگ زدگی و خوردگی قرار می گیرد مانند محل های با رطوبت بالا و همچنین در مواردی که مقاومت مکانیکی بالا مورد نیاز است می بایست مورد استفاده قرار گیرد .

 

4) لوله های فولادی گالوانیزه بدون درز ضد انفجار:

این گونه لوله فولادی برق و متعلقات آن ، در لوله کشی های مناطقی که امکان انفجار و آسیب فیزیکی وجود دارد باید به کار برده شود .

 

5) لوله فولادی قابل انعطاف (فلکسیبل):

در مواردی که لوله فولادی برق از درز انبساط ساختمان می گذرد و یا برای متصل نمودن برق به موتورها یا دستگاههایی که فعالیت آنها با ایجاد لرزش همراه است می توان از لوله فولادی قابل انعطاف متناسب با نوع لوله کشی استفاده کرد . درون این نوع لوله برق باید دارای پوششی از لاستیک ، یا مواد مشابه جهت انعطاف باشد


http://shopsanat.com

صفحات جانبی

نظرسنجی

  لطفاً نظرات خود را درمورد وبلاگ با اینجانب در میان بگذارید.(iman.sariri@yahoo.com)نتایج تاکنون15000مفید و 125غیرمفید. با سپاس


 • آخرین پستها

آمار وبلاگ

 • کل بازدید :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic