برق. قدرت. کنترل. الکترونیک. مخابرات. تاسیسات.

دایره المعارف تاسیسات برق (اطلاعات عمومی برق)

4-2ACnet   امروز

استفاده BACnet که با موشکافی و حساسیت ویژه ای طراحی گردید. به سرعت گسترش یافته و مورد استفاده قرار می گیرد و کاملاً مورد اعتماد مهندسان اتوماسیون می باشد. این استاندارد که گواهی های بین المللی زیادی مبنی بر کارایی فوق العاده و مورد انتظار مهندسان و طراحان را دارد  و در سال 2003 موفق به اخذ گواهی نامه ISO 16484-5 شده است.

BACnet به مدیران و مالکان می دهد تا بهمراه صرفه جویی در هزینه از محصولات کنترلی که در شرکتهای مختلف ساخته شده اند به صورت یکپارچه و منسجم استفاده کنند.

BACnet برای سیستم های کنترل یکپارچه و اتوماسیون ساختمان از قبیل روشنایی، HVAC/R کنترل دسترس، امنیت، انتقال عمودی و ... طراحی گردیده و بکار گرفته می شود.

با استفاده از BACnet مالکین ساختمان می توانند بهترین تکنولوژی و خدمات قابل ارائه از هر شرکتی را برای خود انتخاب کند بدون آنکه نگران باشند، سیستم انتخابی با سیستم های قبلی سازگار است یا خیر. این امکان در حقیقت قابلیت تعویض کنترل کننده های مختلف را به مالک می دهد بدون آنکه نیازی به تعویض سیستم کنترلی باشد. قبل از طراحی این استاندارد، تولیدکننده های وسایل کنترلی، هر یک برای ارتباط وسایل خود با شبکه ساختمان، از استاندارد ساخت خود استفاده می کردند. این استانداردها به هیچ وجه با یکدیگر سازوگار نبود و اگر مالک تصمیم به تعویض یک کنترل کننده می گرفت، می بایست هزینه نصب سیستم کنترلی جدید را نیز می پرداخت و این به صرفه نبود.

همچنین BACnet امکان کنترل همه جانبه وسایل کنترلی ، از یک ایستگاه کنترل میسر می سازد و در ساختمانی که از این استاندارد استفاده شده است، اپراتور نگران برقراری ارتباط بین وسایل کنترلی نصب شده در هر گوشه ای از ساختمان نیست.


بخش سوم

Delta Controls

1-3 معرفی Delta Controls1

شرکت Delta Controls واقع در کشور کانادا، با بیش از 25 سال سابقه در زمینه اتوماسیون و هوشمند سازی و سیستم جامع مدیریتی ساختمان، یکی از شناخته شده ترین شرکتهای جهان در این زمینه می باشد.

سیستم کنترلی ارائه شده توسط این شرکت، یکی از پیشروترین شرکتها در بین سایر رقبا است که بصورت یکپارچه امکان کنترل سیستم های مکانیکال ساختمان و کنترل سیستم های روشنایی و کنترل امنیت تردد را با استفاده از یک سیستم کاربردی واحد، به کاربر می دهد و نیازی به استفاده از نرم افزارهای مختلف برای کنترل این سه زیر مجموعه نمی باشد. کلیه کنترلرهای این سیستم که تحت پروتکل شبکه BACnet فعالیت می کنند. قابلیت برنامه ریزی پیشرفته را دارند و نیز امکان فعالیت بصورت مستقل تحت شرایط خاص وجود دارد.

این سیستم کنترل جامع، جهت گسترش و توسعه زیر مجموعه های تحت کنترل خود، این قابلیت را دارد که بتواند از طریق پروتکل Link Net و به کمک ماژول های سری DFM، خود را گسترش دهد و میزان ورودیها و خروجی های متصل به سیستم را تا حد قابل توجهی توسعه دهد.

سرعت انتقال اطلاعات در این سیستم کنترلی، 7680b/s است.

سیستم گرافیک و نرم افزار مورد استفاده این شرکت  بصورت پیشرفته، امکان شبیه سازی و متحرک سازی کل مجموعه تحت کنترل را به کاربر می دهد که در ادامه به شرح آن خواهیم پرداخت.

2-3 دلایل استفاده از Delta Controls

·        سادگی بهترین است ...

بهره گیری از سیستم های کنترلی پیشرفته نباید پیچیده باشد. به این دلیل سیستم های کنترلی Delta Controls بسیار ساده هستند. استفاده از نرم افزار گرافیکی کنترلی سه بعدی نیز به سادگی یک کلیک است.

با استفاده از 150 شیء مختلف در نرم افزار گرافیکی Delta Controls کنترل همه جانبه ، چیلر و دیگر تجهیزات سیستم های مکانیک ساختمان، به سادگی صورت گرفته و گزارش های کنترلی مورد نیاز به طور مرتب در دسترس قرار می گیرند.

·        حق با شماست ...

سیستم های مدیریت ساختمان باید به گونه ای کار کنند که مطلوب کارفرما یا مدیر باشند، نه به گونه ای که سازنده تعریف می نماید. در Delta Controls سیستم به گونه ای عمل می کند که دقیقاً انتظار می رود. یادگیری نرم افزار کنترلی بسیار ساده است و مدیران می توانند برنامه کنترلی مورد نظر خود را دقیقاً به همانگونه که نیاز دارند پیاده سازی نمایند.

·        انتخاب آزادانه اجبار برای استفاده ...

Delta Controls باور دارد که مالکین ساختمان و مدیران باید قادر باشند که بهترین تکنولوژی را برای ساختمان خود بکار گیرند، بدون اینکه برایشان مهم باشد که در کجا تولید شده است. لذا Delta Controls به عنوان رهبرتوسعه استاندارد باز BACnet شروع بکار نموده وبه توسعه آن بر اساس آخرین دستاوردهای فن آوری پرداخت. به دلیل ساخت تجهیزات Delta Controls بر اساس استاندارد BACnet سیستم های یکپارچه به سادگی در ساختمان پیاده سازی می شوند. حتی با وجود تجهیزات قدیمی و یا سیستم هایی که در آینده ایجاد خواهند شد، یکپارچه سازی به سادگی قابل اجراء خواهد بود.

·        زمان پول است و همچنین اعتبار ....

نصب سیستم های Delta Controls بسیار سریع و آسان است و این یعنی صرفه جویی در زمان و پول، یادگیری و بکارگیری نرم افزار کنترلی آن بسیار آسان است و بهره گیری از آن به سادگی کلیک است. فضاهای مختلف ساختمان مثل دیوارها، درها، پنجره ها و ... به سادگی در نرم افزار شبیه سازی شده و بکار گرفته می شوند.

·        ما راه درست تجارت را می پیماییم ...

اگر مشکلی در پروژه بوجود آید، تیم های Delta Controls تمام تلاش خود را بکار می گیرد تا در اتمام پروژه علاوه بر برطرف نمودن تمامی مشکلات، نتیجه کار رضایت کامل کارفرما را به همراه داشته باشد. مشاوره از راه دور، پشتیبانی فنی و مراجعت کارشناسان خبره Delta Controls باعث می شود تا به بهترین صورت انجام پذیرد و شعار همیشگی Do it right!1 تحقق یابد.


بخش چهارم

نرم افزار

4-1 معرفی نرم افزار

نرم افزار گرافیکی مورد استفاده Delta Controls ، نرم افزارهای به نام Orcaview , Orcaweb می باشد. این نرم افزار دارای قدرت گرافیکی بسیار بالا برای شبیه سازی سیستم و نیز جزو معدود نرم افزارهای یکپارچه برای کنترل سیستم مکانیک، روشنایی و تردد می باشد. در ذیل می توان به برخی از مزایا و قابلیتهای این نرم افزار اشاره کرد.

شکل(1-4) شبیه سازی سیستم

 

4-2 سازگاری با BACnet

همانگونه که می دانیم BACnet به عنوان شناخته شده ترین موثرترین پروتکل شبکه، قراردادی است بین کلیه سازندگان، کارخانجات و شرکتهای فعال در زمینه مدیریت ساختمان، که به کمک این پروتکل بتوانند با هم ارتباط و نیز تبادل اطلاعات داشته باشند.

Delta Controls نیز از این پروتکل شبکه پیروی می کند. نرم افزار گرافیکی این سیستم، قابلیت نمایش و ارتباط با دیگر سیستمهای تحت این پروتکل را دارد. لازم به ذکر است که Delta Controls بیشترین لیست تجهیزات مورد تأیید  B. T. L را در بین سایر شرکتها دارا می باشد.

شکل(2-4)لیست تجهیزات

4-3 گرافیک یکپارچه

نرم افزار Orca view، از محیط گرافیکی خود امکان دریافت و ارسال داده ها را با دیگر سیستمها دارا می باشد. یعنی بصورت همزمان می توان در عین کار سیستم، با دیگر سیستم های تحت این پروتکل ارتباط برقرار کرد و با آنها تبادل اطلاعات داشت. این نرم افزار در کلیه زیر شاخه ها و زیرسیستمهای خود توانایی Drag & Drop1 کردن را دارد، که دیگر نیازی به نوشتن و ساختن دوباره فرمانها و نیازهای مشابه نمی باشد. این قابلیت Drag کردن بین دو محیط نیز وجود دارد بدین معنا که می توان داده ای را از محیط Navigator2 به محیط گرافیک انتقال داد، تا در نتیجه یکی از موارد گرافیکی را به کمک این داده Drag شده کنترل کرد.

در این محیط گرافیکی دفترچه های یادداشت داخلی تعبیه شده است که با اپراتور اصلی در ارتباط باشد و گزارشی از وضعیت سیستم به اپراتور ارائه کرده و جواب بگیرد.

Orca view ، یک آرشیو جامع از موارد گرافیکی و صوتی، برای کلیه تجهیزات مکانیکی، روشنایی و تردد را دارد تا بتوان به کمک آنها شبیه سازی مفید و موثری داشت.

با استفاده از این نرم افزار کاربر می تواند به سرعت از محیط گرافیک به محیط برنامه ها و داده ها دسترسی پیدا کرده و کلیه هشدارها و موارد امنیتی سیستم را فعال یا غیرفعال کند، همچنین منطق های نوشته شده را تغییر دهد.

4-4 صفحه اصلی گرافیکی

این نرم افزار یک صفحه گرافیکی اصلی دارد که فضای تقسیم بندی شده و محیط هوشمند آن، کاربری راحتی را برای اپراتور ایجاد می کند. این صفحه اصلی گرافیکی می تواند داده ها را فیلتر کند، یعنی با توجه به نیاز کاربر فقط گروهی از داده ها که وضعیت مشترکی دارند و یا سری مشخصی از داده ها را نمایش دهد. همچنین به کمک این صفحه اصلی گرافیکی می توان فرمان گروهی صادر کرد. بدین معنا که برای یک سری از خروجی ها که وضعیت مشابهی دارند فرمان روشن و خاموش کردن و یا اتوماتیک کردن آن ها را صادر کرد.

دیگر قابلیت این صفحه اصلی گرافیکی، امکان تغییر نام و آدرس داده های آن می باشد تا به طور دلخواه اسامی و یا آدرس ها را تغییر دهد.

4-5 نمایشهای دلخواه

یکی دیگر از امکانات این نرم افزار برای کاربر، داشتن پوشه های شخصی برای قراردادن اطلاعات و داده های شخصی در آن و آگاهی از برنامه ریزی تابلوها، جهت مشاهده و منطق کارکرد سیستم می باشد. تغییر دادن وضعیت نقاط مشترک و مشاهده وضعیت کنترلرها از دیگر مزایای آن می باشد تا کاربر بتواند نمایشهای دلخواه خود را بر روی صفحه اصلی گرافیکی، پیاده کند.

4-6 گزارشات دلخواه

برای آگاهی اپراتور اصلی سیستم کنترلی از وضعیت کاری سیستم، خطاها و هشدارهای و حتی آخرین مقادیر هرکدام از وردیها و خروجیها، Orca view این امکان را به کاربر می دهد که گزارشات ارسالی سیستم را در قالبهای دلخواه خود تنظیم کند و آنها را از طریق Email و بافرمتهای Pdf و Xls (نرم افزارهای POWER POINT & EXCEL) دریافت کند و یا حتی از آنها پرینت بگیرد.

شکل(3-4)شمای نرم افزاری

این گزارشات می تواند کلیه هشدارها، نمودارها، جداول و مقادیر داده ها را شامل شود. همچنین می توان از آخرین فرمانهای صادر شده کاربران به سیستم نیز گزارش تهیه کرد. همچنین با در اختیار گذاشتن Account1 به کاربران برای استفاده از سیستم به آنان صورت حساب ارائه کند.

4-7 ثبت و ذخیره وقایع

با ارتباط نرم افزار Orca view با پایگاههای اطلاعاتی باز ، می توان کلیه اطلاعات سیستم را از زمان راه اندازی تا زمان حال در این پایگاه ذخیره کرد. این ذخیره اطلاعات هیچگونه محدودیت زمانی ندارد و در هرجایی که در سیستم به شبکه نیاز داشته باشیم می توان ازاین اطلاعات استفاده و حتی از آن نمودار تهیه کرد. همچنین کلیه اتفاقات، ترددها و هشدارهای امنیتی به صورت خودکار ذخیره می شوند.

4-8 گزارش داده ها و نمودارها

همانگونه که اشاره شد می توان از کلیه داده ها گزارش تهیه کرده وآنها را در قالبهای مختلف pdf و Xls مشاهده کرد. همچنین می توان این داده ها را بر روی نمودارهای دلخواه نمایش داد، که Orca view قابلیت تحلیل های استاتیکی این نمودارها را نیز دارا می باشد. در مقایسه چندین نمودار در قالب یک شکل واحد نمایش داده می شود.

شکل(4-4)نمودار داده ها

4-9 قابلیت برنامه ریزی پیشرفته

Delta Controls، برای کنترل صحیح تر و مؤثرتر امکان برنامه ریزی را برای کنترلرها و تابلوهای سیستم حتی بصورت پیچیده فراهم کرده است. می توان منطق های کنترلی بسیار پیشرفته را به عنوان مثال برای سیستم موتورخانه (چیلرها، بویلرها و پمپها و ...) و سیستم روشنایی (تعریف سناریوهای مختلف و ...) و سیستم کنترل امنیت (کنترل تردد و ...) پیاده کرد.

برنامه نویسی به کمک نرم افزار Orca view و با زبان برنامه نویسی GCL + نوشته شود. این زبان برنامه نویسی از لحاظ ساختار شبیه زبانهای C و Pascal می باشد و شامل کلیه دستورات لازم مانند حلقه های do ، for ، if و ... می باشد.

به کمک این نرم افزار می توان از روند عملکرد کنترل پنلها، تابلوهت و کنترلرها اطلاع پیدا کرده و حتی مقادیر لحظه ای داده ها را مشاهده کرد و یا حتی در شرایط بحرانی بتوان برنامه ریزی صحیحی را داشت. این نرم افزار برای برنامه نویسی خود نیز یک راهنمای هوشمند جامع در نظر گرفته است که شامل مثالها و توضیحات و ... می باشد و در هر شرایط می توان با فشردن کلید میانبر F1 از راهنمای هوشمند این نرم افزار استفاده کرد.

4-10 ابزارهای نرم افزاری اعلام وضعیت

نرم افزاری برای کلیه زیرسیستمها و داده های تحت کنترل، ابزارهای اعلام وضعیت دارد که می توان به کمک این ابزار وضعیت سیستم را اعلام کرد. این امکان وجود دارد که بتوان به صورت همزمان همه هشدارها و آلارمهای سیستم را به حالت تعلیق درآورد و یا مواردی که هنوز تأیید نشده اند را با این نرم افزار فیلتر کرد.

4-11 قابلیتهای دسترسی به WEB

به کمک نرم افزار Orca web و در صورت دسترسی به اینترنت و اینترنت در هر نقطه از داخل ساختمان و یا خارج ساختمان می توان از طریق web به سیستم کنترل دسترسی داشت.

از مزایای شاخص این سیستم می توان به موارد ذیل اشاره داشت:

گزارشگر ویژه وضعیت Orca web می تواند به فرمت یکی از سخت افزارهای سیستم وضعیت سیستم را گزارش دهد به عنوان مثال دمای فضای تحت کنترل، وضعیت تردد، دمای فضای خارج و سرعت فن و ... را نمایش دهد.

شکل(5-4)پانل نمایش وضعیت

اپراتور اصلی سیستم می تواند برای کاربرهای مختلف صفحه های شخصی و خصوصی تهیه کند که کاربر با وارد کردن کلمه عبور، وارد صفحه شخصی خود شود که در آنجا نیز نمایشها و گزارشهای مربوط به خود را مشاهده کند. برای هر کدام از این کاربران یک سطح دسترسی تعریف می شود که سوپروایزر تعیین می کند چه کسانی اجازه دسترسی به چه اطلاعاتی را دارند.

 

شکل(6-4)نمایشات گزارشات

از طریق web می توان به کل راهنمای هوشمند دسترسی پیدا کرد و از آن استفاده نمود.

از طریق web برای کنترل تردد و روشنایی و مکانیک نیز یک صفحه واحد می توان در نظر گرفت که به صورت همزمان هر سه را در یک زمان قابل کنترل است که در این صورت نیز باز نیازی به استفاده نرم افزارهای متفاوت برای کنترل مستقل روشنایی و تردد ندارد.

شکل(7-4)نمای نرم افزار

به کمک کامپیوترهای جیبی و بدون سیم نیز می توان به سیستم و حتی به صفحات شخصی، برنامه ها، پنلها، ورودیها و خروجیها دسترسی داشت.

از طریق web اپراتور اصلی می تواند تنظیمات اصلی سیستم را اعمال کند.

شکل(8-4) تنظیمات اصلی سیستم با تلفن همراه

 

بخش پنجم

سخت افزار

5-1 لایه های سخت افزار

کنترلرها و سخت افزارهای Delta Controls در چهار لایه اصلی قرار می گیرند.

·        1Area level               شکل(1-5)بلوک دیاگرام

·        System level

·        Subnet level

·        Link net level

 

منطق کارکرد این سیستم بدین شرح است که بصورت هرمی از لایه 1Area کنترلرها قرار می گیرند.

لایه اول، لایه Area است که لایه مدیریتی و ارتباط با دیگر سیستم ها می باشد. چنانچه بخواهیم در ساختمان یا دو فضای مختلف را کنترل کنیم به کمک ماژولهایی که در این لایه قرار می گیرند، DMS-RTR ، این ارتباط را برقرار می کنیم.

لایه دوم، لایه کنترل سیستم است که کنترلرهای اصلی سیستم که وظیفه کنترل جامع سیستم رابر عهده دارند نظیر DSC  در این لایه قرار می گیرند. این کنترلرها از طریق پورتهای Ethernet2 و MS/TP می توانند با همدیگر و با لایه Area ارتباط داشته باشند.

لایه سوم، لایه subnet می باشد که ماژولهای کاربردی سیستم نظیر DAC و DVC و DLC ها در این لایه قرار می گیرند. این کنترلرهای کاربردی نیز از طریق پروتکل MS/PT به لایه بالاتر ارتباط دارند. در این لایه تا 99 ماژول کنترلر کاربردی قرار می گیرد که به کمک استفاده از 3Repeater ها می توان این میزان را افزایش داد.

لایه چهارم، لایه link net است که field ماژولهای Delta Controls در این لایه قرار می گیرند و این لایه که لایه آخر نیز می باشد با کلیه ورودیها و خروجیها ارتباط برقرار می کنند. ماژولهای DNS و DNT و DFM نیز دراین لایه قرار می گیرند. لایه link net برای گسترش سیستم و توسعه ورودیها و خروجیها ساخته شده است تا بتوان ورودیها و خروجیها را افرایش داد.

سرعت انتقال از طریق پورت شبکه link net ، 76800bps می باشد. لازم به ذکر است که در هرچهار لایه اشاره شده در منطق سیستم Delta Controls ، می توان از هر نقطه به شبکه اتصال داشت، کامپیوتر به سیستم وصل می شود و سیستم را کنترل می کند. چه از طریق استفاده از پورتهای Ethernet و یا به کمک ماژولهای Converter1 از لایه subnet و یا link net و یا حتی به کمد مودم از طریق شبکه internet به سیستم وصل شد.

5-2 ورودیها و خروجیها

کنترلرها و سخت افزارهای مورد استفاده Delta Controls، قابلیتهای ویژه ای دارند. این کنترلرها از طریق پورت IP ، تحت پیروی از پروتکل BACnet با هم ارتباط دارند. تمامی کنترلرهای (DSM، DSC، DAC) که کنترلرهای مدیریتی و سیستمی و کاربردی هستند، یک ارتباط و تبادل داده های 2Peer to peer با هم دارند. به عنوان مثال هر کدام از  کنترلرهای کاربردی سیستم می توانند از دیگر کنترلرهای دیگر که بر روی شبکه MS/TP جداگانه ای هستند، داده ها را دریافت و ارسال کنند. هر کدام از این کنترلرها می توانند ورودی ها و خروجیهای متعددی اعم از آنالوگ و دیجیتال داشته باشند.

قابلیت ویژه Delta Controls این است که :

می تواند ورودیها و خروجیهای universal1 بگیرد، بدین مفهوم هم ورودیها را به صورت universal گرفت وسپس سخت افزار و نرم افزار نوع آنها را از لحاظ (4-20ma)، (0-5v)،         (0-10v)، (10kW)، تغییر داد. همچنین خروجیهای universal را که تا 50ma می باشند، به کمک نرم افزار آنالوگ و یا دیجیتال تعریف کرد.

شکل(2-5)بلوک دیاگرام نرم افزاری

 

5-3 کنترلرهای عمومی

سری کنترلرهای (DFM ,DAC, DSC, DSM) کنترلرهای عمومی هستند و می توان آنها را برای کنترل مکانیک و حتی روشنایی استفاده کرد. این کنترلرها ورودی ها و خروجی های مختلفی را بنا به نوعشان دریافت می کنند. همه این موارد به جز DFM ها، قابلیت کارکرد به صورت Stand alone1 را دارند و دارای باطری و ساعت داخلی هستند.

برنامه نویسی کلیه این کنترلرها صورت کامل به کمک GCL+ انجام می گیرد.

  شکل(3-5)یک نوع کنترلر

5-4 کنترلرهای ویژه روشنایی (DLC)

کنترلرهای سری DLC ، که ویژه کنترل روشنایی می باشد قابلیت های ویژه ای دارند. این کنترلرها که به لحاظ منطق در لایه Subnet قرار می گیرند، بصورت کامل قابل برنامه ریزی می باشند و قابلیت کارکرد به صورت مستقل را دارند. همچنین همگی دارای باطری داخلی و ساعت اصلی می باشند.

این کنترلرها امکان ورودیهای آنالوگ و دیجیتال را دارند و حتی می توان سناریوهای مختلفی را برای مسیرهای مختلف روشنایی تعریف کرد و به کمک این کنترلرها آنها را کنترل کرد. مزیت ویژه دیگری که این کنترلرها دارند، وجود رله های هوشمند در خروجی خودشان می باشد که دیگر برای فرمان دادن به مسیرهای روشنایی نیازی به استفاده از رله های اضافی درمسیرهای روشنایی نیست.

         شکل(4-5) یک نوع کنترلر                           

 

شکل(5-5)بلوک دیاگرام

  

5-5 کنترلرهای امنیتی

سری کنترلرهای، کنترل امنیت و تردد (ADM)، نیز از لحاظ فعالیت شبیه دیگر کنترلرها می باشند. این کنترلرها می توانند دو درب کامل را کنترل کنند و قابلیت ارسال فرمانهای دیجیتال را دارند. در خروجی این کنترلرها رله هایی نیز برای عملکرد، باز وبسته کردن دربها تعبیه شده است.

این کنترلرها ورودیهای دیجیتال نیز می پذیرند و در لایه Link net قرار می گیرند که برای فعالیت خود نیاز دارند که به یک DSM یا DSC متصل باشند. معمولاً از کنترلرهای مدیریتی ASM-24E استفاده می شود که قابلیت کنترل 12 ماژول ADM را دارند ومی توانند تا 25000 کاربر مختلف را با کارتهای ویژه شناسایی کند. به کمک یک ماژول ASM می توان در یک لایه که 99 ماژول قرار می گیرد 2×12×99 درب را کنترل کرد.

 


بخش ششم

یکپارچه سازی

6-1 یکپارچه سازی سیستم های کنترلی

در نهایت Delta Controls به صورت کامل و یکپارچه می توانند سیستمهای مکانیک و روشنایی و امنیت را کنترل کنند و دیگر نیازی به استفاده از Brand1 های مختلف برای کنترل این سه سیستم نمی باشد. این سه سیستم می توانند به صورت کاملاً وابسته به هم نیز فعالیت کنند به عنوان مثال سیستم کنترل مکانیک و روشنایی می توانند در مواقعی که از لحاظ امنیتی خطا یا هشداری در سیستم اتفاق می افتد از سیستم کنترل امنیت فرمان بگیرند و عکس العمل نشان دهند.

این قابلیت برای دیگر زیرشاخه ها در مدیریت ساختمان نیز وجود دارد مانند سیستم اعلام و اطفاء حریق، سیستم کنترل آسانسور و ... .

 

       شکل(1-6)بلوک دیاگرام

 

منابع و مآخذ

 

 

Switchgear manual                            :ABB

Lighting handbook                            :IES

Lighting system                       :John.h.watt

And search to internet  bms      1 –ساختمان هوشمند

2 –سالن پذیریی

1-روشنایی سقفی

1 –سالن پذیریی

1 –میریت هوشمند ساختمان

2 –نیازهای امروز ساختمان

1 –دفتر کار

1 –نیازهای امروز شاختمان

1 سنسورها و کنترل کنندهای امنیتی

1 بدون کلید تبدیل

2 اتاق ارایش

1 کارد نگهدارنده

2 فعال

3 نمایشگر لمسی

1 دستگاه تامین روشنایی

2 اتاق ارایش

3 کارت نگهدارنده

1 صفحه نمایش لمسی

1 کنترل کننده دور فن کوئل

2 کنترل دبی اب کولر

 

1 سنسور شیشه ای

1 نرم افزار کنترل فضا ها

1 ساختامانهای هوشمند

2 سیستم مدیریت ساختمان

1 کنترل چهار گانه

1 استانداردها

1 کنترل کنندهای چهار گانه

1 صحیح نبودن

1 کشیدن و رها کردن

2 راهنما

1 اتصال

1 مرحله منطقه ای

1 منطقه

2 شبکه صنعتی

3 تکرار کننده

1 تبدیل کننده

2 هم درجه کردن

1 جامع

1 تحمل کردن

1 مارک

http://www.iranbargh.blogfa.com/post-104.aspx

صفحات جانبی

نظرسنجی

    لطفاً نظرات خود را درمورد وبلاگ با اینجانب در میان بگذارید.(iman.sariri@yahoo.com)نتایج تاکنون15000مفید و 125غیرمفید. با سپاس


  • آخرین پستها

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic