برق. قدرت. کنترل. الکترونیک. مخابرات. تاسیسات.

دایره المعارف تاسیسات برق (اطلاعات عمومی برق)

شبکه های محلی، در محاصره کدهای مخرب اینترنتی؛ راهکار مؤثر چیست؟
ایتنا- هرچند نرم افزارهای امنیتی عملکرد مطلوب و قابل قبولی را در انسداد، کشف و یا پاکسازی تهدیدهای اینترنتی دارند، اما کارشناسان فناوری اطلاعات بر این باورند که سخت افزارهای موثرترین راهکار در مبارزه با بدافزارهای متنوع اینترنتی و انسداد کامل آنها قبل از نفوذ به درون شبکه، محسوب می شوند.
بررسی های جدید نشان می دهند که نزدیک به 99 درصد از کل کدهای مخرب، ویروس ها و تهدیدهای رایانه ای، از طریق اینترنت به درون شبکه های محلی یا گسترده نفوذ می کنند. بنا بر گزارش شرکت امنیتی پاندا، تنها اندکی بیش از یک درصد ویروس ها و آلودگی های رایانه ای، از محیط داخلی سازمان، شبکه های محلی یا گسترده را تهدید می کنند.
علاوه بر این، طیف وسیع تهدیدهای اینترنتی مانند دسترسی های غیرمجاز، ویروس ها، تروژان ها، جاسوس افزارها، هرزنامه ها، محتویات نامطلوب، حملات هک و ... ، نیاز به یک سیستم دفاعی کاملا یکپارچه و مستقل را اجتناب ناپذیر می کنند. هرچند نرم افزارهای امنیتی عملکرد قابل قبولی در انسداد، کشف و یا پاکسازی تهدیدهای اینترنتی دارند، اما کارشناسان فناوری اطلاعات بر این باورند که راهکار مؤثرتر برای مبارزه با بدافزارهای متنوع اینترنتی و انسداد کامل آنها قبل از نفوذ به درون شبکه، استفاده از سخت افزارهای امنیتی یا دستگاه های حفاظت محیطی از شبکه می باشد.
نرم افزارهای امنیتی معمولا به میزبان خود که یک رایانه متصل به شبکه و یا سرور متصل به اینترنت است، وابسته اند و برای اجرا از منابع و ظرفیت های شبکه سازمانی استفاده می کنند. سخت افزارهای امنیتی، اما با در اختیار داشتن حافظه موقت، دیسک سخت و منابع عملیاتی دیگر کل بار منفی ناشی از فرآیند های حفاظتی خود را از بین می برند و به هیچ عنوان پهنای باند شبکه را تحت تاثیر قرار نمی دهند.
چندی پیش، شرکت panda security اعلام کرد که دستگاه ها و سخت افزارهای امنیتی را از انحصار کاربردی سازمان بزرگ خارج کرده است. به گزارش این سازمان امنیتی، با طراحی و تولید یک دستگاه حفاظت محیطی شبکه با عنوان panda gatedefender integra sb، شرکت های کوچک (حداکثر تا 50 ایستگاه کاری) نیز از این پس می توانند از سخت افزارهای حفاظتی و از تامین محیطی و یکپارچه امنیت توسط آنها بهره برند.
این ابزار که در نقطه اصلی اتصال شبکه به اینترنت قرار می گیرد کدهای مخرب، محتویات نامطلوب، اطلاعات غیر مجاز، هرزنامه و وب سایت های محلی ممنوع را از همان ابتدا مسدود می کند. به این ترتیب تنها اطلاعات و داده های امن و مجاز به درون محیط عملیاتی شبکه راه پیدا می کنند که روانی فعالیت های شبکه در نتیجه افزایش بهره وری پهنای باند مهمترین نتیجه این مزیت محسوب می شود.

کارشناسان امنیتی مهمترین ویژگی سخت افزارهای امنیتی را استقلال عملیاتی، عدم ایجاد بار منفی، فعالیت مستمر و به روزرسانی خودکار بدون توقف، اعمال فرآیندهای حفاظتی به صورت خودکار بر روی کل شبکه و از همه مهمتر انسداد و پاکسازی تهدیدها در جایی خارج از محیط عملیاتی شبکه عنوان می کنند.اخبار تروژان ها
روزانه 22000 ویروس جدید شبکه جهانی وب را بمباران می کنند

... pandalabs ، لابراتوارهای تشخیص و کشف کدهای مخرب رایانه ای، طی گزارشی مفصل از وضعیت امنیت اطلاعات در سال 2008 عنوان کرد که تروژان ها هنوز هم محبوب ترین ابزار تخریب نزد خرابکاران اینترنتی محسوب می شوند و به تنهایی 70 درصد از کل کشفیات پاندا را به خود اختصاص داده اند ... هم چنین آگهی افزارها با تشکیل 20 درصد و کرم ها با اختصاص 4 درصد از کل بد افزارهای تولید شده درسال گذشته، کاربران اینترنت را در معرض بیشترین آلودگی های رایانه ای قرار دادند ... آن ها می توانند با جدی نگرفتن امنیت در جبهه خرابکاران و هکرها قرار بگیرند و یا برعکس با حفاظت از سیستم های خود، به قدرت شرکت های امنیتی بیافزایند ... " انتشار ضد ویروس های جعلی در اینترنت و موج عظیم آلودگی های ناشی از آن ها نیز به عنوان یک اتفاق امنیتی در سال گذشته اعلام شده است ... این آگهی افزارها با نمایش پی در پی پیغام های غیر واقعی ، به کاربران اعلام می کنند که رایانه آن ها آلوده به کدهای مخرب خطرناکی ست که باید سریعا پاکسازی شوند و به آن ها پیشنهاد می کند که با پرداخت 50 تا 70 دلار یک ابزار ضد ویروس موثر و قدرتمند برای این مسئله دریافت نمایند ... پاندا اعلام کرد که میزان درآمد خرابکاران و منتشرکنندگان ضد ویروس های جعلی تا کنون به بیش از 65/13 میلیون دلار در ماه بالغ شده که در افزایش توجه آن ها به استفاده از این نوع کلاهبرداری بی تأثیر نبوده است ...


http://تروژان-ها.iranictnews.ir/T_103698_____شبکه-های-محلی--در-محاصره--کدهای-مخرب-اینترنتی--راهکار-مؤثر-چیست-.htm

صفحات جانبی

نظرسنجی

    لطفاً نظرات خود را درمورد وبلاگ با اینجانب در میان بگذارید.(iman.sariri@yahoo.com)نتایج تاکنون15000مفید و 125غیرمفید. با سپاس


  • آخرین پستها

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات