برق. قدرت. کنترل. الکترونیک. مخابرات. تاسیسات.

دایره المعارف تاسیسات برق (اطلاعات عمومی برق)

در این مراسم امیر طاهری مدیر عامل شرکت صبا نیرو گفت: این شرکت برای اولین بار در ایران اقدام به ارتقاء توان تولید توربین‌های بادی 660 کیلووات به 710 کیلووات کرده است.

توربین‌های بادی 710 کیلوواتی به ژنراتور DFIG شرکت INGETEAM اسپانیا مجهز شده که قادر است 50 کیلووات توان تلف شده در مقاومت موجود در ژنراتور توربین‌های 660 کیلووات را از طریق کانورتور به شبکه بدهد.

به گفته وی، مزایای استفاده از توربینهای بادی 710 کیلووات، تلفات کمتر، بازدهی بالاتر و امکان جبران لغزشهای ژنراتور تا 20% را داراست.

دکتراحمد کاویانی رئیس هیئت مدیره شركت صبانیرو نیز ، توسعه انرژیهای تجدیدپذیر و تولید برق بواسطه آن را منوط به اصلاح قیمت خرید برق دانست و گفت: سرمایه گذاری بخش خصوصی و توسعه انرژیهای نو در كشور نیازمند اصلاح قیمت برق است. وی افزود: اتمام انرژیهای فسیلی، لزوم رعایت مسائل زیست محیطی و اقتصاد انرژی از جمله عللی بوده كه باعث حركت دنیا به سمت استفاده از انرژیهای نو مثل انرژی بادی شده و كشور ما هم از این امر مستثنی نیست.

وی ادامه داد: برنامه ریزان و سیاستگذاران كشور از ۱۵ سال قبل با جدیت وارد این عرصه شده اند و به عبارتی با وجودی كه این انرژی مورد نیاز است، اما هنوز اراده ای قوی برای تحقق این خواسته مشاهده نمی شود. این كارشناس صنعت برق با اشاره به برنامه وزیر نیروی دولت یازدهم برای تولید ۵۰۰ مگاوات نیروگاه بادی در سال جدید اظهار كرد: با سابقه ۱۳ ساله در این صنعت در حال حاضر كمی بیش از ۹۵ مگاوات ظرفیت نصب شده انرژی برق بادی در كشور وجود دارد و در سایر انرژیهای نو هم به تولیدات بزرگی نرسیده ایم.

وی ادامه داد: گروه صنعتی سدید با هدف ادای وظیفه ملی برای توسعه انرژی های نو در كشور به درخواست وزیر نیرو در دولت هشتم وارد این عرصه شد. كاویانی افزود: بدون نگاه اقتصادی ، كارخانه راه اندازی و تكنولوژی تولید توربین های بادی وارد كشور شد و امروز هم گروه سدید هزینه های اقتصادی نشدن این صنعت را می پردازد. كاویانی خاطرنشان كرد: اصلاح وضعیت اقتصاد انرژی نیازمند اصلاح قیمت خرید برق است و در صورتی كه قیمت خرید برق اصلاح شود ، بخش خصوصی در این صنعت سرمایه گذاری خواهد كرد.

رئیس هیئت مدیره شركت صبا نیرو همچنین گفت: درحال حاضر از هیچ نوع انرژی و سوخت ارزان و با نرخ دولتی استفاده نمی كنیم اما قیمت تمام شده برق ما مثل سایر نقاط دنیاست. وی ادامه داد: سرمایه اولیه مورد نیاز نیروگاههای برق بادی دو برابر نیروگاه سیكل تركیبی است و اگر چالشهای پیش روی توسعه انرژی بادی برطرف نشود نمی توان به توسعه این صنعت امیدوار بود. وی با تاكید بر اینكه از نظر فنی مشكلی برای تولید توربینهای بادی وجود ندارد، مسیر دستیابی به اجازه احداث نیروگاه های بادی را هم فرایندی زمانبر عنوان كرد و افزود: دستگاههای مسئول در این زمینه هماهنگی لازم را ندارند و باید مسیر صدور مجوز برای احداث نیروگاه کوتاهتر شود.

رئیس هیئت مدیره شركت صبانیرو، حركت دنیا به سمت استفاده از انرژی های نو، درك ملی در زمینه لزوم واقعی شدن قیمت سوخت و اهتمام وزیر نیرو به توسعه انرژی های نو را فرصتهای پیش روی این صنعت ذكر كرد و یادآور شد: با تمام توان حاضریم كمك كنیم تا وعده وزیر نیرو برای تولید ۵۰۰ مگاوات نیروگاه بادی در كشور محقق شود.

شما میتوانید اطلاعات کاملتری از توربین بادی ۷۱۰ کیلووات را از لینک زیر دریافت نمایید.

Download file


صفحات جانبی

نظرسنجی

    لطفاً نظرات خود را درمورد وبلاگ با اینجانب در میان بگذارید.(iman.sariri@yahoo.com)نتایج تاکنون15000مفید و 125غیرمفید. با سپاس


  • آخرین پستها

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات