برق. قدرت. کنترل. الکترونیک. مخابرات. تاسیسات.

دایره المعارف تاسیسات برق (اطلاعات عمومی برق)

نصب، راه‌اندازی و نگهداری تابلوهای متغیر خبری


 تابلوهای متغیر خبری به عنوان یكی از ابزارهای اطلاع‌رسانی و هدایت ترافیك با اهداف زیر مورد استفاده قرار می‌گیرد: Traffic Management System:TMS
اطلاع‌رسانی بموقع به خودروهای در حال حركت و راهنمایی رانندگان جهت تصمیم‌گیری درست
نمایش اطلاعات خروجی دوربین‌های كنترل ترافیك و سایر تجهیزات نظارتی در قالب پیام‌های خبری و مسیرنما

بر این اساس شركت كنترل ترافیك تهران در سال 1375 اولین نمونه از این تابلوها را در بزرگراه همت نصب نمود و از آن تاریخ تاكنون 22دستگاه تابلو در سطح شهر نصب و راه‌اندازی نموده است.در حال حاضر شركت با توجه به مزیت‌های تابلوهای LED، عمده فعالیت خود را بر روی گسترش تعداد تابلوهای این نسل در سطح شهر تهران متمركز نموده است. این نوع از تابلوها كه برای اولین‌بار در سال 1383 در بزرگراه مدرس نصب و مورد بهره‌برداری قرار گرفت امكان تغییر سطح نوری تابلوها را متناسب با نور محیط فراهم كرده و همچنین امكان نمایش پیام به صورت حلقه‌های پیوسته با زمان‌های قابل تنظیم و همچنین پیام‌های بلادرنگ را فراهم می‌كند.

در حال حاضر تعداد 14 تابلو مغناطیسی و 8 دستگاه تابلوی LED در سطح شهر تهران نصب و راه‌اندازی شده و مطابق برنامه‌ریزی‌های انجام شده نصب و راه‌اندازی 20 دستگاه تابلوی LED در سال 1386 در دستور كار شركت كنترل ترافیك تهران قرار دارد.
استفاده از تابلوهای چند منظوره

رویکردی جدید در اطلاع رسانی عمومی در معابر شهری

اطلاع رسانی به موقع و صحیح به رانندگان و مسافران سهم بسزایی در کاهش سوانح و تصادفات داشته و در عین حال آنها را در اخذ تصمیمات بهتر و صحیح تر در مورد انتخاب مسیر و نیز میزان سرعت و گذر از معابر مختلف شهری یاری می کند.

اما در این بین تصمیم گیری راجع نحوة اطلاع رسانی، زمان اطلاع رسانی و کمیت وکیفیت اطلاعاتی که در اختیار مخاطبان قرار می گیرد، نیز از اهمیت بالایی برخوردار می باشد، ضمن آنکه در تدابیر مدیریتی مباحثی چون استفادة بهینه از فضاهای شهری و ارائة حداکثر محتوای اطلاعاتی مفید درکوتاه ترین زمان ممکن به شکلی منطقی و مقرون به صرفه نیز از دغدغه های اصلی بوده است.

در شهر تهران نیز که دارای شبکة پیچیده ای از معابر بسیار پرتردد می باشد، اطلاع رسانی بلادرنگ به کاربران معابر به هدف اعلان هشدار، اعلام وضعیت ترافیک معابر، ارائة پیشنهاد مسیر، اعلام وضعیت آلودگی هوا و آلودگی صوتی، اطلاع رسانی عمومی راجع به رویدادهای مختلف و حتی ارائة پیامهای آموزش در اشکال مختلف و از طریق سیستمها و تأسیسات گوناگون صورت می پذیرد،

رویکرد جدیدی که مدیریت شهری به هدف افزایش غنای اطلاعات ارائه شده، بهره گیری بهینه از فضاهای شهری، و هدفمند سازی طرح های اطلاع رسانی در فضاهای شهری در دستور کار قرار داده است، استفاده از نمایشگرهای چند منظوره در معابر و شریانهای کلیدی شهر تهران است.

در این رویکرد جدید تلاش می شود تا با نصب نمایشگرهای بزرگ شهری تمام رنگی با قابلیت کامل نمایش تصاویری گرافیکی مشابه تلویزیون های شهری برای اطلاع رسانی به شهروندان پیرامون مسائل مختلف من جمله اطلاع رسانی ترافیک معابر، ارائة پیشنهاد مسیر جایگزین، اطلاع رسانی پیرامون وضعیت لحظه ای آلودگی هوا و آلودگی صوتی، ارائة پیامهای آموزشی ترافیکی و حتی با توجه به بزرگی صفحة نمایش و امکان کنترل محتوای اطلاعاتی آنها از طریق مرکز نظارت و کنترل ترافیک نمایش تصویر زندة دوربین های نظارت تصویری از سطح معابر به عنوان مکمل گزارشات متنی وضع ترافیک استفاده نمود، ضمن آنکه این نمایشگرها می توانند به عنوان یک رسانة ارتباطی مستقیم بین مدیریت شهری و شهروندان شهر تهران ایفای نقش نموده و شهرداری تهران می تواند از آنها برای اطلاع رسانی عمومی پیرامون مهمترین پروژه ها و خدمات شهری بهره جوید.

http://trafficcontrol.tehran.ir/Default.aspx?tabid=7394&language=fa-IR

صفحات جانبی

نظرسنجی

    لطفاً نظرات خود را درمورد وبلاگ با اینجانب در میان بگذارید.(iman.sariri@yahoo.com)نتایج تاکنون15000مفید و 125غیرمفید. با سپاس


  • آخرین پستها

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات