برق. قدرت. کنترل. الکترونیک. مخابرات. تاسیسات.

دایره المعارف تاسیسات برق (اطلاعات عمومی برق)

از جمله مهمترین مزایای این طرح می توان به موارد زیر اشاره كرد :
الف ) قیمت تمام شده كمتر ساختمان پست :
برای هر متر مربع فضای سرپوشیده پست زمینی ( بدون تجهیزات ) در حال حاضر هزینه گزافی در بر خواهد داشت كه با در نظر گرفتن ابعاد مورد نیاز جهت ساخت پست زمینی ( 8*6 ) متر با زیر زمین ، احداث ساختمان پست پاساژ با مساحت 96 متر مربع جهت تحویل برق به صورت ولتاژ اولیه نیازمند صرف هزینه های سنگین تری خواهد بود. در حالیكه احداث پست هوایی اندازه گیری انرژی ، هزینه ساختمانی در پی نخواهد داشت .
ب ) قیمت پایین تجهیزات مورد استفاده :
هزینه تجهیزات اندازه گیری و دیگر تجهیزات مورد استفاده در طرح واگذاری انشعاب فشار متوسط به طریق هوایی بسیار پایین تر از هزینه تجهیزات مورد استفاده در طرح پست پاساژ می باشد.
ج ) فضای كمتر مورد نیاز :
برای احداث ساختمان پست های زمینی علاوه بر مشكلات اجرایی ، مسائل و مشكلات حقوقی و نیز معضلات مربوط به تعیین محل ، ابعاد پست و نحوه واگذاری و ... در بر داشت. معمولاً انجام تشریفات تحویل زمین پست یكی از معضلات واگذاری انشعاب به متقاضیان دیماندی بود كه در حال حاضر طرح واگذاری انشعاب به طریق هوایی ، فضایی جهت احداث پست نیاز ندارد.
د ) نزدیكی به مركز ثقل بار :
به جهت كاهش تلفات انرژی دریافتی ، بسیاری از متقاضیان علاقمند هستند كه ترانسفورماتور مبدل در مركز ثقل بار نصب گردد ، از طرفی چون به لحاظ امكان دسترسی سریع به تأسیسات برق ، شركتهای توزیع علاقمند هستند پست های ساختمانی در كنار معابر عمومی قرار گیرند ، لذا جداسازی نقطه تحویل برق از مركز ثقل بار قبلاً میسر نبود ولی واگذاری انشعابات دیماندی با ولتاژ اولیه به صورت هوایی این امكان را به ما خواهد داد كه نقطه تبدیل برق را به نزدیكترین محل مركز ثقل بار انتقال دهیم.
ه ) تعمیر و نگهداری ساختمان پست زمینی :

همه ساله هزینه های نگهداری و سرویس پست های توزیع بودجه مشخصی را به خود اختصاص می دهد . این در حالی است كه هزینه سرویس و تعمیرات پست های هوایی به مراتب كمتر از هزینه سرویس و نگهداری پست های زمینی می باشد.

http://power-electronics.blogfa.com/post-20.aspx

صفحات جانبی

نظرسنجی

    لطفاً نظرات خود را درمورد وبلاگ با اینجانب در میان بگذارید.(iman.sariri@yahoo.com)نتایج تاکنون15000مفید و 125غیرمفید. با سپاس


  • آخرین پستها

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات