برق. قدرت. کنترل. الکترونیک. مخابرات. تاسیسات.

دایره المعارف تاسیسات برق (اطلاعات عمومی برق)

splitter به معنای جدا کننده، تقسیم کننده، منشعب کننده  می باشد و در آنتن مرکزی برای انشعاب کابل اصلی بین طبقات و واحدهای مختلف به کار می رود. در سیستم اینترنت ADSLهم کاربرد دارد. یک مفهوم اسپلیتر هم در کولر گازی کاربرد دارد. 

دوستانی که از اینترنت DSL استفاده می کنند حتما با واژه و دستگاه اسپلیتر آشنا هستند. این وسیله برای جداسازی Voice از Data در خطوط تلفن استفاده می شود که همانطور که میبنید یک فیلتر ساده است و ساخت اون شاید ۵ دقیقه بیشتر زمان نبره .مدار زیر شماتیک همان دستگاه اسپلیتر است که باید با هر گوشی تلفن سری بشه یا در ورودی تلفن منزل نصب بشه. شاد باشید .

نمای مدار سادۀ آن در آدرس زیر موجود است

http://e85.ir/new/wp-content/uploads/dsl-line-filter.jpg

بک سایت عالی با مقالات عالی از برق که مطلب فوق از آن گرفته شده در زیر لینک آن آورده شده

http://e85.ir/new/archives/774

راهنمای نصب اسپلیتر میکرون

همانطور که در شکل مشاهده می کنید اسپلیتر میکرون دارای سه سوکت به نام های LINE ، PHONE ، MODEM می باشد. سوکت LINE جهت اتصال به خط اصلی تلفن ( قبل از اتصال به دستگاه تلفن و مودم ) بوده ، از سوکت PHONE برای اتصال به دستگاه تلفن استفاده شده و سوکت MODEM نیز برای اتصال به دستگاه مودم ADSL تعبیه شده است.

در حالت کلی می توان سوکت LINE را به عنوان سوکت ورودی در نظر گرفت که با اتصال به خط اصلی تلفن دو خروجی مجزا را برای دستگاه تلفن (PHONE) و مودم (MODEM) فراهم نموده تا از ایجاد تداخل در هر یک تا اندازه ممکن جلوگیری شود.
دقت نمایید سیم هایی که برای این ارتباط استفاده می کنید سالم بوده و فاقد هر گونه فرسودگی یا قطعی باشند.

هشدار : هرگز اسپلیتر را به برق متصل نكنید .

http://micron.ir/static-2.html

شکلها را در آدرس فوق ببینید

صفحات جانبی

نظرسنجی

    لطفاً نظرات خود را درمورد وبلاگ با اینجانب در میان بگذارید.(iman.sariri@yahoo.com)نتایج تاکنون15000مفید و 125غیرمفید. با سپاس


  • آخرین پستها

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic