برق. قدرت. کنترل. الکترونیک. مخابرات. تاسیسات.

دایره المعارف تاسیسات برق (اطلاعات عمومی برق)

الکترو اسموگ چیست؟electrosmog 
آیا الکترو اسموگ خطرناک است؟
اثر میدان های الکترو مغناطیسی بر روی بدن چیست؟
آزمایش اسپیدل ( Spiddle – برای تعیین آثار تشعشع بعد از استفاده در ارگانیسم های بدن) چیست؟
آیا تشعشع تلفن همراه بر روی حافظه اثر می گذارد؟
آیا بچه ها بیشتر در معرض خطر قرار دارند؟
آیا افراد بسیار لاغر بیشتر در برابر تشعشعات حساس هستند؟
شما چطور می توانید خودتان را در برابر تشعشع محافظت کنید؟
Ewall چیست؟
آیا ewall استفاده از تلفن همراه را برایم دشوار می سازد؟


الکترواسموگ چیست؟الکنرو اسموگ از لحاظ فیزیکی یک لغت ساختگی غیر دقیق است. در واقع از لغات اسموگ (دود: Smoke ) و فاگ (مه:Fog ) درست شده است. لغت الکترواسموگ برای تشریح فاکتور آسیب زیست محیطی میدان های الکترونیکی (فرستنده های تلفن های همراه، خطوط پر فشار و غیره) ساخته شده است.
آیا الکترو اسموگ خطرناک است؟دانشمندان نمی توانند منکر این موضوع شوند که تشعشع ساتر شده توسط تلفن های همراه اثر منفی بر روی سلامت دارد. بر اساس گفته های آقای رودیگر ماتز (Rudiger Matthes ) از دفتر ایالتی مربوط به امور حفاظت از تشعشع در آلمان، مفهوم (عدم ریسک) وجود ندارد. سازمان بهداشت جهانی (WHO ) اذعان می کند که فضاهای خالی مبهمی در مورد دانش میدان های الکترو مغناطیسی وجود دارد که بی شک احتیاج به پرکردن آنها داریم.
آثار میدان های الکترو مغناطیسی بر روی بدن چیست؟آزمایش های انجام شده در آزمایشگاه ثابت می کنند که میدان های الکترو مغناطیسی تلفن های همراه عملکردهای تغذیه ای گوناگونی مانند جذب آب و مواد معدنی را تغییر می دهند.به علاوه آنها رشد سلول های تومری را احتمالاً به این خاطر که هجوم مواد سرطان را به بدنه سلول آسان تر می شود، افزایش می دهند. از یک سو مدرک علمی مشخصی برای ضرر تشعشع فرکانس بالا موجود نیست. از سوی دیگر تکنولوژی رادیویی موبایل برای مدت زمان طولانی در حال کارکرد نبوده است. یک تحقیق قاطع تر در طول دوره ای زمانی طولانی تر امکان پذیر خواهد بود. پیشگیری یقیناً توصیه می شود.
آزمایشآزمایش spiddle (اسپیدل) توسط پروفسور برند کروپلین (59) از موسسه ی مطالعات استاتیک و دینامیک در دانشگاه اشتوتگارت آلمان ارائه شده است. (بدن بایستی نرخ بالایی از امواج ساتر شده الکترومغناطیسی توسط موبایل را جذب کند.) ارگانیسم بدن ما سعی در مقاومت با این امواج را دارد. نتیجه اینکه: ترکیب متفاوتی از کریستال ها و مواد معدنی تشکیل می شود. می توان در زیر میکروسکوپ مشاهده کرد که بزاع در این حالت تغییر می کند و اینکه بعد از استفاده از تلفن همراه برای 2 دقیقه ، بزاع ساختاری کاملاً متفاوت با قبل از آن دارد. جدیدترین نتیجه گیری پروفسور کروپلین: شما می توانید بی نظمی (ناهنجاری) ایجاد شده در سیالات بدنی را تامین کنید.
آیا تشعشع تلفن همراه بر روی حافظه اثر می گذارد؟پروفسور گرالد خونر (Gerald Huther ) (55 ساله)، محقق مغز از دانشگاه گوتینگن آلمان: (این آشکار نیست، اگر تشعشع به مغز آسیب برساند آنگاه باید بدانیم که حافظه ، ناحیه ی حساس جلویی مغز است.)
آیا کودکان بیشتر در معرض خطر قرار دارند؟دکتر ادر: (پوسته جمجمه ی کودکان نازکتر است ، آنها چربی و ماهیچه کمتری دارند که تشعشع را کاهش دهد. والدین بایستی تنها در موارد ضروری به کودکان خود اجازه ی استفاده از تلفن موبایل را بدهند. بنابراین استفاده از تلفن های همراه کاهش می یابد.) نوربرت هونیش از شرکت مهندسی تحلیل استرس های محیطی در ایالت johann تاکید می کند که بسیاری از کدکان دچار کم خوابی (بی خوابی) و عدم قدرت تمرکز هستند تقریباً اگر که از میدان تشعشع خارج شوند بهبود می یابند. حتی عملکرد آنها در مدرسه نیز بهبود می یابد.
آیا افراد لاغر واکنش شدیدتر در برابر تشعشعات نشان هستند؟ئکتر ادر: افراد لاغر به این دلیل که انها بافت های چربی زیادی ندارند. با شدت بیشتری واکنش نشان می دهند. تشعشع وارد بر سر می تواند عمیق تر بر مغز این افراد نفوذ کند.
شما چطور باید خود را در برابر تشعشع حفظ کنید؟حتی اگر شما از تلفن همراه اشتفاده نکنید، تشعشع الکترومغناطیسی وجود دارد. منابع تشعشع بایستی تا آنجا که امکان دارد کاهش یابد. تا حد امکان از شبکه های سیمی تلفن در جاهایی که امکان دارد استفاده کنید، موبایل های روشن را تا انجا که امکان دارد از بدن دور نگه دارید. بنابراین سر شما کمتر در معرض تشعشع قرار دارد. استفاده از پارچه ی محافظ بسیار موثر است. با ewall می توانید در حداقل تشعشع قرار بگیرید.
Ewall چیست؟Ewall یک بافتنی جدید است با ویژگی های محافظتی عالی ارائه شده با استفاده از یک ewall و هدست شما می توانید تا حدی زیاد از آثار حرارتی موبایل (SAR ) جلوگیری کنید. منخصصین پیشرو همانند دانشمندان دانشگاه نیروهای نظامی آلمان تایید کردند که این پارچه ویژگی های بسیار محافظتی را برخوردار است.
آیا ewall استفاده از تلفن همراه را دشوار می کند؟اگر که یک تلفن همراه به کلی توسط ewall محصور شده باشد اصلاً هیچ سیگنالی را دریافت نمی کند، این برای مثال در کنفرانس ها مورد نیاز است. با این حال، محافظت یک طرفه بین تلفن همراه و بدن هیچ اثری بر روی عملکرد صحیح تلفن همراه ندارد. بدن شما کمتر در معرض تشعشع قرار می گیرد.

به گزارش رویترز محققان دانشگاه یوتا با استفاده از یك وسیله شبیه‌ساز رانندگی میزان دقت چهل نفر داوطلب را هنگام رانندگی با حواس جمع،رانندگی ضمن صحبت با تلفن همراه با یا بدون ابزارهای "هندز- فری" و راننذگی هنگام مستی با میزان 0.08 درصد الكل در خون – كه حد میانگین قانونی آن در آمریكاست- مقایسه كردند.بررسی حالات مختلف مثل ترمزكردن یا سرعت راندن ماشین نشان داد كه رانندگی ضمن صحبت با تلفن همراه – چه هنگام در دست داشتن آن و چه هنگام استفاده از گوشی - به همان اندازه رانندگی در حالت مستی باعث اختلال دقت و توجه راننده می‌شود. فرانك دروز استادیار روانشناسی دانشگاه یوتا و یكی از این پژوهشگران می‌گوید:" استفاده‌كنندگان از تلفن‌های همراه مانند كسانی كه مشروبات الكلی می‌نوشند باور ندارند كه این كار باعث پرت شدن حواسشان می‌شود"


آزمایش بر روی خرگوش

در سوئد روی یک خرگوش آزمایش جالبی انجام دادند. یک خرگوش را کنار یک موبایل گذاشتند که آن موبایل همواره روشن بود. در این مدت هم تغذیه کاملی به آن می‌دادند. پس از 2 ماه خون و سلول‌های خرگوش را برای آزمایش به آزمایشگاه بردند و نتیجه جالب توجهی را اعلام کردند؛ آن خرگوش با ادامه این وضعیت بیشتر از یک سال زنده نمی‌ماند. حال باید ببینیم اگر روی یک انسان چنین آزمایشی انجام دهند نتیجه چه می‌شود! اگرچه فکر نکنم کسی داوطلب این آزمایش پیدا شود. نمونه نسبی آزمایش شده این کار برای انسان را می‌توانید در افرادی ببینید که شغلشان مرتبط با رادارهای نظامی است. آن‌ها طول عمر بسیار کمی دارند و یا بسیاری از آن‌ها در زمان سالخوردگی به بیماری هایی مبتلا می‌شوند که در افراد عادی کمتردیده می شود.


http://www.tarfandestan.com/forum/thread16904.html

صفحات جانبی

نظرسنجی

    لطفاً نظرات خود را درمورد وبلاگ با اینجانب در میان بگذارید.(iman.sariri@yahoo.com)نتایج تاکنون15000مفید و 125غیرمفید. با سپاس


  • آخرین پستها

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic