برق. قدرت. کنترل. الکترونیک. مخابرات. تاسیسات.

دایره المعارف تاسیسات برق (اطلاعات عمومی برق)

نویسنده : F14 TomCat
ارسال شده در: تجهیزات موشكی ،
موشك هدایت شونده لیزری LAHAT موشك هدایت شونده لیزری LAHAT از سوی یكی از بخش های صنایع دفاعی اسرائیل موسوم به MBT طراحی شده است تا بتواند نیازهای لشكریان زرهی این رژیم را برآورده كند. موشك LAHAT با استفاده از روش هدایت لیزری نیمه فعال و الكترونیك خود می تواند با استفاده از یك تانك یا هر وسیله دیگری پرتاب شود و یك تانك دیگر، یك هلكوپتر یا دیگر وسائل نظامی تعیین شده را نابود كند. پرتاب این موشك با داشتن حداقل دید از هدف امكان پذیر است و حتی پس از پرتاب آن با استفاده از یك تانك، تانك دیگری كه لزوماً تانك پرتاب كننده موشك نیست می تواند خط سیر آن را به سوی هدف تعیین و تنظیم كند.


این موشك به هنگام پرتاب گردوخاك و روشنایی مختصری تولید می كند و لذا كشف نقطه پرتاب آن بسیار سخت است. خط سیر این موشك را به گونه ای می توان تنظیم كرد كه به یك تانك یا یك هلكوپتر اصابت كند. این موشك فاصله 4 هزار متر را تنها در عرض 14 ثانیه طی می كند، اما مشخص كردن هدف برای آن تنها در مراحل پایانی پرواز ضروری است و لذا تانك می تواند موشك را از یك نقطه مخفی و پوشیده پرتاب كند یا پرتاب آن با استفاده از ابزارهای كنترل از راه دور انجام شود و سپس در مراحل پایانی هدف برای آن مشخص شود. این موشك همچنین از یك كلاهك جنگی دو پشته استفاده می كند كه از تمامی تجهیزات زرهی مدرن و از جمله تجهیزات زرهی واكنشی افزوده عبور می كند. كلاهك جنگی این موشك از قابلیت های بالایی برای نفوذ به اهداف 800 میلی متری برخوردار است و توانایی اهداف زرهی مورد نظر را نابود می كند.

موشك LAHAT در صورتی كه از روی یك سكوی زمینی پرتاب شود تا 8 كیلومتر را طی كند و در صورتی كه از ارتفاع پرواز شود تا 13 كیلومتر را طی خواهد كرد. دقت این موشك برای نابودی اهداف 70 سانتیمتر است. این موشك می تواند به فولادهای زرهی كه تا 800 میلی متر ضخامت دارند نفوذ كند. وزن این موشك 13 كیلوگرم است و وزن سیستم پرتاب كننده آن كه توسط یك وسیله نقلیه زمینی یا هوایی حمل و نقل می شود به 75 كیلوگرم می رسد. (این وزن با احتساب 4 موشك LAHAT است) . این موشك مجهز به یك سیستم راهنماست كه دقت آن را افزایش داده و خسارات جانبی در نواحی شهری و در منازعات با شدت كم را به حداقل می رساند.


وشك LAHAT از تمامی اسلحه ای 105 تا 120 میلی متری قابل پرتاب است و با اسلحه های سبك وزن 105 میلی متری سازگاری كامل دارد. این موشك را می توان از روی وسائل نقلیه سبك هم پرتاب كرد. این موشك در آینده از روی وسائل نقلیه ای مانند Humvee ، APC و BMP-2 نیز قابل پرتاب خواهد بود. صنایع دفاعی اسرائیل در حال حاضر به دنبال انجام آزمایشی برای شلیك این موشك از روی تانك های هندی Arjun است.
http://f14-a-tomcat.mihanblog.com/post/67#.#.#.#.

صفحات جانبی

نظرسنجی

    لطفاً نظرات خود را درمورد وبلاگ با اینجانب در میان بگذارید.(iman.sariri@yahoo.com)نتایج تاکنون15000مفید و 125غیرمفید. با سپاس


  • آخرین پستها

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic