برق. قدرت. کنترل. الکترونیک. مخابرات. تاسیسات.

دایره المعارف تاسیسات برق (اطلاعات عمومی برق)

سیستم چراغ اعلام خطر هواپیما (Aircraft Warning Light – ACWL)

اصولا درکشورهای مختلف استانداردهای متفاوتی برای صنایع هوایی تعریف شده است که هدف کلی تمامی این آنها حفظ جان انسانها در درجه اول و کاهش خطرات احتمالی می باشد. جامعترین و در عین حال معتبرترین استاندارد موجود در صنایع هوایی جهان استاندارد ICAO (International Civil Aviation Organization) بوده، که در کشور ایران نیز اغلب این استاندارد مرجع تصمیم گیریها می باشد.
مطابق این استاندارد (ICAO – Annex 14) و برای جلوگیری از هرگونه برخورد احتمالی، کلیه ساختمان های بلند، برج ها، دکل های برق فشارقوی، دکل های مخابراتی و ... میبایست مجهز به سیستم چراغ اعلام خطر هواپیما(Aircraft Warning Light) باشند.
بر اساس استاندارد ICAO چراغ اعلام خطر هواپیما از نظر شدت نور به سه دسته کلی تقسیم میشوند که با توجه به شرایط خاص پروژه موارد مصرف آنها متفاوت است:
- شدت کم (Low Intensity)
- شدت متوسط (Medium Intensity)
- شدت زیاد (High Intensity)

امروزه با پیدایش انواع لامپ های LED با طول عمر بسیار بالا (100،000 ساعت)، جایگزین مناسبی برای انواع لامپ های مشابه پیدا شده است و اغلب سازندگان و مصرف کنندگان تمایل به استفاده از این نوع لامپ در سیستم ACWL دارند.
در پروه های نفت، گاز و پتروشیمی نیز بدلیل وجود تجهیزات مکانیکی با ارتفاع زیاد، استفاده از این سیستم الزامی می باشد. از طرف دیگر بدلیل وجود محیطهای خطر(Hazard Area) کلیه تجهیزات برقی میبایست از نوع ضد انفجار (Explosion Proof) انتخاب شوند.
شرکت تجهیز و تدبیر یکتا ارائه کننده خدمات فنی و مهندسی در زمینه طراحی، تامین و نصب سیستم های ACWL میباشد. به طور خلاصه سیستم های قابل تامین توسط این شرکت دارای مشخصات و قابلیت های زیر می باشد:
- Explosion Area / Safe Area
- IP 65
- Operating Temperature : 55°C to +60°C
- Power Supply : Solar / Electric
- Double / Single lamp
- Lamp Type : LED / Incandescent / Fluorescent / Xenon
- Operating Voltage : 24VDC / 48VDC / 110VAC / 220VAC
- Back Up System
- Failure Warning System
- Complete Control Panel

برای دریافت اطلاعات تکمیلی و همچنین استانداردهای مربوطه (ICAO – Annex 14) می توانید  به وب سایت شرکت (www.use-co.com) مراجعه نمایید.


صفحات جانبی

نظرسنجی

    لطفاً نظرات خود را درمورد وبلاگ با اینجانب در میان بگذارید.(iman.sariri@yahoo.com)نتایج تاکنون15000مفید و 125غیرمفید. با سپاس


  • آخرین پستها

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic