برق. قدرت. کنترل. الکترونیک. مخابرات. تاسیسات.

دایره المعارف تاسیسات برق (اطلاعات عمومی برق)

مادربوردها دوباره سبز می‌شوند(Biostar Tpower I55)
مادربوردها دوباره سبز می‌شوند(Biostar Tpower I55)

بایواستار در حلقه دوم مادربوردسازها قرار گرفته با این حال بعد از این‌که سری TPower را ارایه کرد، چندان هم در این بازار بی‌ادعا نیست. این شرکت با تاکید روی قابلیت‌های حرفه‌ای مثل اورکلاکینگ و کارآیی مادربورد حداقل در این دوره اخیر که آغاز آن همراه با انتشار محصولات مبتنی بر تراشه P45 بود توانست برای این برند اعتبار مناسبی کسب کند. هرچند بایواستار هنوز در بحث سهم بازار و رقابت با غول‌های این حوزه مشکل دارد اما به نظر می‌رسد بایواستار دنبال همان سیاستی است که eVGA زمانی آن را اجرا می‌کرد و DFI هم از این الگو پیروی می‌کند. در این روش محصولات حرفه‌ای جایگاه خاص خود را دارند و تمرکز روی این مدل‌ها بیشتر است به طوری‌که توانایی‌های بالای مادربورد در تحمل تنش آن را از موارد مشابه جدا می‌کند. البته بایواستار دو برگ برنده دارد که می‌تواند روی آن‌ها سرمایه‌گذاری بیشتری کند، اول این‌که هنوز در بخش مادربوردهای ارزان قیمت و متوسط حضور قابل قبولی دارد و دوم این‌که در رده پیشرفته توانسته قیمت را برای مصرف‌کننده در سطح مناسبی پایین نگه دارد. گروه حرفه‌ای محصولات بایواستار با نام TPower شناخته می‌شود.

        

این مادربورد همان‌طور که در نام آن مشخص شده از تراشه‌های نسل جدید P55 استفاده می‌کند که در آن پل شمالی حذف شده و کاربردهای آن به پردازنده انتقال پیدا کرده است. بنابراین کنترل رابط PCIe برای کارت گرافیکی و کنترل ماژول‌های رم بر عهده پردازنده‌ است. در این تراشه از سوکت LGA1156 پشتیبانی می‌شود. در حال حاضر پردازنده‌هایی که برای این سوکت منتشر شده‌اند تنوع قابل قبولی دارند و می‌توان از میان انواع Core i7 و  Core i5 یک مدل انتخاب کرد. تراشه پل جنوبی دیگر به این نام خوانده نمی‌شود و اسم آن به PCH تغییر پیدا کرده با این حال اغلب وظایف آن همان است که در تراشه‌های پل جنوبی قبلی مثل ICH10 وجود داشت و تفاوت زیادی در این موضوع دیده نمی‌شود ضمن این‌که پشتیبانی از Raid نیز در این تراشه وجود دارد.

پردازنده‌هایی که برای سوکت LGA1156 تولید شده‌اند با رم‌های DDR3 با ارتباط دوکانال سازگار هستند. بنابراین می‌توان دو یا چهار ماژول روی این مادربورد نصب کرد. اما نکته مهم بحث فرکانس آن‌ها است. رم در اغلب مادربوردهای مجهز به تراشه P55 در محدوده فرکانس بین 1333 تا دو هزار و در نهایت 2200 مگاهرتز اجرا می‌شود. اما آنچه در مشخصات این مدل عنوان شده توانایی پشتیبانی از فرکانس‌های بالاتر تا 2600 مگاهرتز در شرایط اورکلاک است که این موضوع آزادی عمل بیشتری در انتخاب رم ایجاد می‌کند. مخصوصا این‌که اخیرا رم‌هایی با توان اورکلاک در این فرکانس هم عرضه شده‌اند و از این به بعد این فرکانس را بیشتر در میان رم‌ها خواهیم دید. با این حال طیف غالب این محصولات در بازار با فرکانس 1333 مگاهرتز عرضه می‌شود. حداکثر ظرفیت رم‌ها با توجه به این‌که چهار شکاف روی مادربورد قرار گرفته 16 گیگابایت است.


                  

برای مادربوردهایی که ادعای توان حرفه‌ای با طول عمر بالا دارند مدیریت مصرف انرژی مخصوصا برای قسمت‌هایی مثل پردازنده اهمیت بیشتری دارد. در این مدل 12 فاز برای تنظیم ولتاژ و توان پردازنده قرار داده شده که از این تعداد 8 فاز به‌طور مستقیم در اختیار هسته پردازشی سی‌پی‌یو قرار دارند. 4 فاز دیگر نیز برای بخش غیرهسته‌ای هستند که در حقیقت همان وظایف پل شمالی است که به پردازنده منتقل شده است. این چهار فاز توان مورد نیاز برای کنترلر رم و کنترلر بخش گرافیکی را تامین می‌کنند که مهم‌ترین بخش‌های قسمت غیرهسته‌ای یا uncore هستند. دو فاز دیگر نیز روی این مادربورد دیده می‌شود که در اختیار رم‌ها قرار دارد و در صورت افزایش فرکانس می‌توانند در مدیریت توان به رم کمک کنند. دو فاز دیگر نیز روی این مادربورد دیده می‌شود که در اختیار رم‌ها قرار دارد و در صورت افزایش فرکانس می‌توانند در مدیریت توان به رم کمک کنند.

در مورد مصرف توان، بایواستار نیز مانند اغلب شرکت‌‌های مطرح تولیدکننده مادربورد از فناوری‌ اختصاصی خود استفاده می‌کند که GPU‌ نام دارد. البته روش کار اغلب این فناوری‌ها نسبتا مشابه است با این حال کارآیی آن‌ها نسبت به هم تفاوت‌هایی دارد. GPU زمانی‌که پردازنده در لود کامل نیست و به تمام توان خود احتیاج ندارد قسمتی از فاز‌های توان را غیرفعال می‌کند و با این کار جلوی مصرف اضافی انرژی را می‌گیرد. این روش‌ها علاوه بر این که اثرات زیست محیطی دارند، می‌توانند در افزایش طول عمر مادربورد و همچنین کاهش دمای دستگاه موثر باشند. یک چراغ LED روی مادربورد وضعیت مصرف توان را نشان می‌دهد.

بخش سیستم خنک‌کننده در این مدل دارای طراحی مناسبی است که باعث می‌شود جریان هوا از میان این سینک‌ها عبور کند و با افزایش سطح تماس با هوا مقدار حرارت بیشتری منتقل شود. این سیستم در بخش اصلی خود از 4 تکه مجزا تشکیل شده که توسط لوله‌های مسی با یکدیگر مرتبط هستند و دما در نقطه‌هایی که تجمع حرارت بیشتر است متمرکز باقی نمی‌ماند. در مادربورد گیگابایت مدل P55a-UD6 که به عنوان مادربورد مرجع آزمایشگاه از آن استفاده می‌کنیم.

در بخش میانی دستگاه در جایی‌که قبلا پل شمالی قرار داشت یک سینک قرار داده شده که در زیر آن قسمتی از رگولاتورهای ولتاژ قرار گرفته‌اند و عده‌ای آن را با پل شمالی قبلی اشتباه می‌گیرند. مشابه این روش نیز در این مادربورد دیده می‌شود با این تفاوت که زیر آن کاملا خالی است و این بخش تنها برای کمک به کاهش دما در میانه بورد اضافه شده است. تمام این چهار بخش توسط پایپ به یکدیگر متصل شده‌اند و 3 قسمت از آن در اطراف پردازنده قرار دارد. بخش انتهایی که برای تراشه PCH‌ در نظر گرفته شده شامل یک پنل نسبتا بزرگ است که در سطح آن نوارهای برجسته دیده می‌شود.

بخش توان گرافیکی یکی دیگر از بخش‌هایی که است که I55 قدرت بالایی در آن دارد. در اغلب مادربوردهای جدید با افزایش توان پردازش، یکی از عواملی که اجرا بازی‌ها و برنامه‌های سه‌بعدی را محدود می‌کند، بخش پردازش گرافیکی دستگاه است. برای رفع این مشکل راه حل استفاده از چندین کارت گرافیکی وجود دارد و پردازش به شیوه MultiGPU می‌تواند تا حدود زیادی این کمبود را برطرف کند. با این حال نحوه سازگاری مادربوردها با کارت‌های گرافیکی مختلف همچنان یک عامل موثر در انتخاب کارت گرافیکی و حتی مادربورد برای کاربران این گروه است. در این مدل از هر دو روش پیکربندی کارت گرافیکی برای کارت‌های انویدیا و ATI‌ پشتیبانی می‌شود و در نتیجه هر دو روش SLI و کراس‌فایر روی آن قابل اجرا هستند.

 

نرم افزار

به همراه I55 چندین نرم‌افزار مختلف ارایه می‌شود که هر کدام از آن‌ها کاربردهای خاصی دارند با این حال به نظر می‌رسد تمام تاکید بایواستار از ارایه این نرم‌افزارها سهولت انجام اورکلاکینگ و تغییر تنظیمات دستگاه از طریق محیط ویندوز است که نقطه ضعف بسیاری از کاربران تازه‌کار محسوب می‌شود. در نرم‌افزارBIO-V  ولتاژ‌ها مورد توجه قرار گرفته‌اند و از طریق آن ولتاژ قسمت‌های مختلف به‌طور مستقیم از روی رم، تراشه، پردازنده و حتی رابط QPI‌ خوانده می‌شود. O.M.G نرم‌افزاری است که قرار است سکوی پرتاب بایواستار برای به هوا فرستادن مادربورد باشد. پس از نصب این نرم‌افزار با فشردن کلید F10‌ تنظیمات لازم برای رسیدن به بهترین کارآیی ممکن از طریق تغییر فرکانس و ولتاژ به‌طور خودکار انجام می‌شود و نیازی به تغییرات دستی نیست. با این حال آنچه که در مورد اغلب نرم‌افزارهای مشابه و حتی این نرم‌افزار دیده می‌شود بحث محافظه‌کاری سازندگان مادربورد است. به‌هرحال این گزینه‌ها نه برای تست و بررسی که بیشتر برای افزایش کارآیی در یک سطح مشخص طراحی شده و نتیجه آن هم در این محدوده قابل قضاوت است ولی آنچه مسلم است تغییراتی که توسط این نرم‌افزارها اعمال می‌شود نهایت تغییرات ممکن نیست و افزایش متغیرها در مقادیر بالاتر هم وجود دارد. بزرگ‌ترین مزیت این نرم‌افزار کاربرد بسیار آسان است. به این معنی که نیازی به ورود در بایوس و ریست کردن دستگاه نیست ضمن این‌که انجام آن احتیاجی به دانش فنی ندارد در حالی‌که نتیجه مناسبی را ارایه می‌دهد.

 

نتیجه‌گیری

مادربوردهای تراشه P55 با وجود این‌که برای رده متوسط بازار تولید می‌شوند اما قیمت‌های بالایی در مقایسه با تراشه‌های قبلی و برخی مدل‌های مشابه از تراشه‌‌های نسل 5 اینتل دارند. به‌طور معمول قیمت این مدل‌ها از 130 تا 150 هزار تومان با توجه به شرایط بازار آغاز می‌شود و تا 600 هزار تومان هم ادامه دارد. به این معنی که این مدل‌ها در رده متوسط و بالای بازار هستند که کاربرد و قابلیت‌های آن‌ها هم این موضوع را تایید می‌کند. آنچه که در مورد I55 دیده شد کارآیی و توان بالای آن بود که البته این مشخصات با قیمت 248 هزار تومان در دسترس است. توان اورکلاکینگ بسیار خوب، کارآیی بالا و در این مورد خاص، گارانتی از مزایای این مدل است.  اما باز هر چقدر هم این محصول موجه باشد اما قیمت آن برای کاربران عادی قابل قبول نیست. بنابراین می‌توان جایگزین دیگری را هم پیشنهاد کرد که از نظر توانایی‌ و کارآیی شباهت‌های زیادی با این مدل دارد و قیمت آن هم 90 هزار تومان پایین‌تر است. مدل TP55 مدلی است که با قیمت 158 هزار تومان به فروش می‌رسد و اغلب ویژگی‌های I55 را به همراه خود دارد، با این حال اولویت با I55‌ است. مادربورد TP55 از همین تراشه استفاده می‌کند و سیستم توان آن هم 6 فاز است به این معنی که امکان مدیریت توان و اورکلاک همچنان در حد قابل قبولی است. ضمن این‌که فرکانس رم آن تا 2 هزار مگاهرتز قابل افزایش است. بنابراین اولویت را روی I55 بگذارید و برای کاهش هزینه هم می‌توانید نیم‌نگاهی به TP55 داشته باشید.

 

اورکلاک

توان اورکلاک این مدل کم‌نظیر است. در اورکلاک پردازندهCore i7 860  که با فرکانس 2800 مگاهرتز اجرا می‌شود به‌طور کاملا عادی و بدون انجام هیچ تغییری در میان ولتاژها، فرکانس را روی 4400 مگاهرتز تنظیم کردم که حاصل فرکانس مرجع 200 در ضریب 22 بود. در این شرایط فرکانس رم هم روی 1600 مگاهرتز تنظیم شد و فرکانس رابط به 3200 مگاهرتز رسید. ترجیح بر این بود که این بخش‌ها بیشتر از این درگیر تنش نشوند تا تمرکز بیشتری روی پردازنده باشد. ضمن این‌که در بحث ولتاژها نیز تنظیمات خودکار استفاده شدند. در این حال سیستم در همان بار اول بوت شد و مشکلی در اجرای برنامه‌ها نداشت که نتایج برنامه 3DMARK  را هم در کنار نتایج اصلی آورده‌ام. اما به‌طور حتم فرکانس‌های بالاتر نیز روی این مادربورد قابل اجرا است مخصوصا این‌که هنوز بخش رم و تراشه جای کار بیشتری دارند.

در این تست از خمیر سیلیکون با میزان نقره 25 درصد استفاده شده و برای سیستم خنک کننده نیز کولر V8 روی پردازنده نصب شد.

قیمت: 248 هزار تومان

منبع:عصر ارتباط

 


 http://fuc.ir/up2/1274740982.gif

به گزارش فارنت و به نقل از پایگاه اینترنتی “Afterdawn” شرکت گوگل آزمایش نهایی تجهیز موتور جستجوی خود را به استاندارد امنیتی ‌ SSL آغاز کرد.

استاندارد SSL که مخفف Secure Sockets Layer است با رمز گذاری اطلاعات یک ارتباط دو طرفه بین کاربر و سرور خدمات دهنده  را به صورت کاملا ایمن برای هر روز ایجاد می‌کند.

البته چند صباحی است که سایت‌های بانکداری الکترونیک و وب سایت‌های مالی به صورت هر روزه از این استاندارد استفاده می‌کنند و این ارتباط امن زمانی شکل می‌گیرد که شما به جای HTTP در آدرس بار خود از “HTTPS” استفاده می‌کنید و اکثر سایت‌ها نیز از استاندارد SSL زمانی که با شما به تبادل اطلاعات محرمانه می‌پردازند استفاده می‌کنند.

شرکت گوگل نیز ازسیستم رمزگذاری SSL در صندوق پست الکترونیکی جیمیل و گوگل اسناد و سایر سرویس‌های مشابه استفاده می‌کند ولی این برای اولین بار است که قرار است در موتور جستجوی خود از این پروتکل امنیتی استفاده کند.

IPv6:ضرب الاجل ISP ها

John Curran رئیس بخش امنیتی American Registry شبکه اینترنت در کنفرانس FutureNet اظهار داشت که ظرف 18 ماه آینده روز حسابرسی از ISP هایی که فکر می کنند که صرفا از طریق استفاده از آدرس IPv4 کارآیی دارند خواهد رسید.
به گزارش بخش خبر شبكه فن آوری اطلاعات ایران از IT World، در واقع Curran به این نکته مهم اشاره کرد که جولان آدرس های IPv4 ظرف یک سال و نیم آینده به اتمام خواهد رسید.
IPv6 نسل بعدی پروتکل لایه اینترنت (Internet layer Protocol) می باشد که توسط نیروی ضربت مهندسی اینترنت( IETF) به منظور حل مشکل حذف آدرس های IP تحت پروتکل لایه اینترنت فعلی یعنی IPv4 طراحی گردیده است.

در حالیکه IPv4 از محدودیت ثابتی برخوردار است و دارای 4 میلیارد آدرس IP می باشد، IPv6 هم اکنون به طور بالقوه دارای 340 میلیارد، میلیارد، میلیارد، میلیارد ( 3.4x1038) آدرس می باشد.
Curran اظهار داشت که این تغییر ISPها بهIPv6 به آسانی صورت نخواهد گرفت زیرا IPv6 سازگار با نسل قبل تری خود یعنی IPv4 نمی باشد.
از این رو ISP ها می بایستی مقدمات لازم برای سازگاری و استفاده از هر دو پروتکل را فراهم ببینند به طوریکه آدرس های IPv4 از طریق عمل encapsulating (در محفظه قرار دادن) داده های IPv6 در بسته های IPv4 می تواند به تمامی شبکه های IPv4 دیگر اتصال یابد و یا از طریق ایجاد تونل یا Tunneling به شبکه قدیمی تر دسترسی داشته باشد.
در واقع تا زمانی که بتوان این مشکل سازگاری را بر طرف نمود می بایستی از هر دوی این پروتکل ها در راستا و موازی با یکدیگر استفاده نمود.
Curran تاکید کرد که ISPها با ارائه اتصال به هر دو پروتکل باید از هم اکنون مشتریان خود را برای تغییر به IPv6 آماده سازند.
در نهایت خبر خوب آقای Curran اینکه؛ ما قصد نداریم به این زودی ها به فعالیت آدرسهای IPv6 پایان دهیم و آنها چندین قرن مهمان شبکه های ما خواهند بود.
منبع:IRITN.com

چند ترفند جهت خنثی کردن ممنوعیت راست کلیک در سایت ها...

                                                                 
 
احتمالا شما هم به سایتهایی مراجعه کردید که هنگام راست کلیک اخطار میده ,که نمی تونید از منوهای راست کلیک استفاده کنید .

البته این روش های جلوگیری از راست کلیک اصلا مفید نیستند چون به هر حال کل صفحات سایت همراه با محتوی سایت توسط مرورگر در داخل History ثبت میشوند .
خب می پرسید چطوری میشه راست کلیک کرد ؟‌ این هم راه حل :
● روش های زیادی وجود دارد :
۱) ساده ترین راه غیر فعال کردن Java Script هست . دو تا کلید ماوس (راست و چپ) را با هم فشار دهید و با هم بلند کنید (این روش در بعضی از سایت ها کار نمی کند)
۲) در صفحه راست کلیک کنید , دکمه راست کلیک رو هم چنان پایین نگه دارید و بعد Esc را بزنید تا اخطار ناپدید شود . دکمه راست کلیک رو رها کنید , حالا می تونید از منو های راست کلیک استفاده کنید .
۳) راه دیگر اینست که عکس یا هر چیز دیگر را که در سایت هست و احتمالا شما راست کلیک را برای برداشتن آن میخواهید انجام دهید را به صورت Drag and Drop در بالای مرورگر ( جایی که آدرس های اینترنتی رو وارد می کنید ) بکشید و رها کنید.

نویسنده: شبنم علی اکبرزاده

 


شبكه خصوصی مجازی یا  VPN در اذهان تصور یك مطلب پیچیده برای استفاده و پیاده كنندگان آن به وجود آورده است . اما این پیچیدگی ، در مطالب بنیادین و مفهومی آن است نه در پیاده سازی .
این نكته را باید بدانید كه پیاده سازی VPN دارای روش خاصی نبوده و هر سخت افزار و نرم افزاری روش پیاده سازی خود را داراست و نمی توان روش استانداردی را برای كلیه موارد بیان نمود . اما اصول كار همگی به یك روش است .

مختصری درباره تئوری VPN
مفهوم اصلی VPN چیزی جز برقراری یك كانال ارتباطی خصوصی برای دسترسی كاربران راه دور به منابع شبكه نیست . در این كانال كه بین دو نقطه برقرار می شود ، ممكن است كه مسیرهای مختلفی عبور كند اما كسی قادر به وارد شدن به این شبكه خصوصی شما نخواهد بود . گرچه می توان از VPN در هر جایی استفاده نمود اما استفاده آن در خطوط Dialup و Leased كار غیر ضروری است (در ادامه به دلیل آن پی خواهید برد).
در یك ارتباط VPN شبكه یا شبكه ها می توانند به هم متصل شوند و از این طریق كاربران از راه دور به شبكه به راحتی دسترسی پیدا می كنند. اگر این روش از ارائه دسترسی كاربران از راه دور را با روش خطوط اختصاصی فیزیكی (Leased) مقایسه كنیم ، می بینید كه ارائه یك ارتباط خصوصی از روی اینترنت به مراتب از هر روش دیگری ارزان تر تمام می شود .
از اصول دیگری كه در یك شبكه VPN در نظر گرفته شده بحث امنیت انتقال اطلاعات در این كانال مجازی می باشد . یك ارتباط VPN می تواند بین یك ایستگاه كاری و یك شبكه محلی و یا بین دو شبكه محلی صورت گیرد. در بین هر دو نقطه یك تونل ارتباطی برقرار می گردد و اطلاعات انتقال یافته در این كانال به صورت كد شده حركت می كنند ، بنابراین حتی در صورت دسترسی مزاحمان و هكرها به این شبكه خصوصی نمی توانند به اطلاعات رد و بدل شده در آن دسترسی پیدا كنند.
جهت برقراری یك ارتباط VPN ، می توان به كمك نرم افزار یا سخت افزار و یا تركیب هر دو ، آن را پیاده سازی نمود . به طور مثال اكثر دیواره های آتش تجاری و روترها از VPN پشتیبانی می كنند . در زمینه نرم افزاری نیز از زمان ارائه ویندوز NT ویرایش 4 به بعد كلیه سیستم عامل ها دارای چنین قابلیتی هستند .
در این مقاله پیاده سازی VPN بر مبنای ویندوز 2000 گفته خواهد شد .

پیاه سازی VPN
برای پیاده سازی VPN بر روی ویندوز 2000 كافیست كه از منوی Program/AdministrativeTools/ ، گزینه Routing and Remote Access را انتخاب كنید . از این پنجره گزینه VPN را انتخاب كنید . پس از زدن دكمه Next وارد پنجره دیگری می شوید كه در آن كارت های شبكه موجود بر روی سیستم لیست می شوند .

محمد ایلخانی

5 موتور جستجوی کتاب های الکترونیکی

شاید برای ماها که داریم روز و شب در اینترنت گشت و گذار می کنیم و البته برای ماهایی که کارهای علمی نیز “باید” بکنیم، مثل پروژه های پایان نامه هایمان و البته کتاب های مختلف مرجع که قیمتشان هم کم نیست ، خواندن فرمت الکترونیکی این کتاب ها بسیار مفید و مقرون به صرفه تر است. در گوشه و کنار اینترنت وب سایت های زیادی هستند که کاربران “به هر دلیلی” اقدام به تهیه ی فرمت الکترونیکی کتاب های مختلف می کنند. لذا بر ما واجب است! که به این سایت ها و کتاب های گرانبها دسترسی پیدا کنیم.  در اولین نگاه برای یافتن کتابهای مختلف الکترونیکی فکرمان به سمت موتورهای معروف جستجوگر مثل گوگل میرود که لینک کتب  مختلف را برایمان لیست کنند. منتهای مراتب بعضی وقت ها هست که حتی گوگل هم نمی تواند خیلی کمک کند و بعضی سایت ها لیست کند. به همین دلیل اینبار به دنیال گزینه های دیگری می رویم که شاید کار ما را راه بیاندازد. در ادامه مطلب لیستی از ۵ سایت فوق العاده زیبا برای جستجو و دانلود کتاب های مخلف الکترونیکی را می بینید


۵-
EBOOK ENGINE: یک موتور جستجوی مبتنی بر گوگل که در توصیف کار خودش گفته که ” اگر کتابی که می خواهید رایگان از اینترنت پیدا کنید در نتایج جستجوی ما نبود، بدانید آن کتاب اصلاً به طور رایگان در اینترنت وجود ندارد!” حال نمی دانم این را یک بلوف تبلیغاتی در نظر بگیرم یا یک واقعیت انکار ناپذیر! . در هر صورت سایت جامعی است و می تواند به شما در رسیدن به هدفتان کمک بزرگی بکند.
4-
PdfGeni: یک سایت خیلی خیلی خوب برای جستجوی کتاب های الکترونیکی بازهم مبتنی بر گوگل . ویژگی خوب این سایت دادن لینک مستقیم کتاب مورد نظرتان اتس. همچنین این سایت افزونه  ای هم برای فایرفاکس دارد که می تواند مستقیماً از خود فایرفاکس  جستجویتان را انجام دهید.

3-
2-: اگر به دنبال مقالاتی خاص و متفاوت در زمینه های مختلف در اینترنت هستید می توانید از این سایت استفاده کنید. این سایت ویژگی جالبی که دارد این است که مکان هایی ار می گردد که به قول خودش اعماق اینترنت است! یعنی جایی که حتی گوگل هم پایش به آن نمی رسد! این  سایت با جستجو در دیتابیس سایت ها و کمپانی های یزرگ علمی نتایجی را به شما ارائه می کند که حتی گوگل هم قادر به یافتن انها نیست!

SOFTWARE

َوقتی یک کاربر رایانه جدید میخرد یا سیستم عامل رایانه خود را پاک کرده وآن را مجددا نصب میکند اولین کاری که باید انجام دهد نصب نرم افزارهای کاربردی روی سیستم عامل است.

 استفاده از تمام نرم افزارهای موجود در بازار برای کاربر عادی توصیه نمیشود اما نرم افزارهایی وجود دارند که هر کاربر به احتمال 99%به آنها نیاز پیدا خواهد کرد.

چند مورد از این نرم افزارهای ضروری در ادامه معرفی میشوند.برای دانلود روی آن کلیک کنید.

1-مرورگر:

لذت گشت و گذار در اینترنت با یک مرورگرخوب و سریع چند برابر خواهد بود.پس اولین نرم افزار نرم افزار مرورگر است.

GOOGLE CHROME: ابزاری قدرتمند باروش کار بسیار ساده و سرعتی فوق العاده.download

FIREFOX: از دیگر مرورگرهای معروف که علاوه بر سرعت و امنیت امکانات وقابلیت های زیادی نیز دارد.

OPERA: چنانچه با اینترنت حرفه ای سرو کار دارید این مرورگر مال شماست.بعد از یک هفته استفاده از این مرورگر دیگر هیچ مرورگر دیگر نیازهای وبگردی شما را بر اورده نخواهد کرد!

2-فشرده ساز

وقتی فایلی را از اینترنت دانلود میکنید متوجه میشوید که قادر به استخراج محتوای ان نیستید و به ضرورت وجود فشرده سازها پی خواهید برد.

IZARC: بهترین و کاملترین نرم افزار برای مدیریت انواع فایل های زیپ است.

WINRAR : نرم افزاری مشهور در این زمینه.

7ZIP : تفاوت عمده این نرم افزار با قبلی ها فشرده سازی با فرمت جدید7z میباشد.به گونه ای بسیار جالب فایل های شما را در کمترین حجم ممکن فشرده میسازد.

برای دیدن ادامه مطالب به ادامه مطلب رجوع کنید.


 

3-ضد ویروس

با گسترش لحظه به لحظه ویروس ها و...مجهز بودن سیستم شما به یک انتی ویروس کاملا ضروری است.

 KASPERSKY ANTIVIRUS: بهترین وقدرتمند ترین ویروس یاب سال2010که قادر است در سیستم شما امنیت تام را برقرار سازد.

BITDEFENDER ANTIVIRUS: نرم افزاری امنیتی که در نظر سنجی از منتقدان رتبه نخست را بدست اورده وبا دارا بودن ابزارهای مختلف امنیتی خیال شما را راحت میکند.

ESET NOD32 ANTIVIRUS: ابزاری قدرتمند با روش کاری اسان.

4-ضد جاسوس

الکترونیکی شدن حسابهای بانکی و پرداخت و ...ممکن سو استفاده هایی نیز به دنبال داشته باشد.برای جلوگیری از اینگونه فعالیت ها:

WONDERSHARE SPYWARE REMOVAL: نرم افزاری قدرتمندبرای از بین بردن انواع تروجان و فایل های جاسوسی.

SPYBOT S&D: برنامه ای واقعا موثر برای رایانه شما.

MALWAREBYTES ANTI-MALWARE: بد افزارها نیز برای سیستم شما مشکلات بسیار وجود میاورند با این نرم افزار از شر بد افزارها خلاص شوید.

5-پشتیبانی

برای پشتیبانی از اطلاعات خود قبل از اینکه از دست شما بروند نیاز به این نرم افزار دارید:

MOZYHOME REMOTE BACKUP:استفاده از این نرم افزار را از همین حالا شروع کنید.

6-پیام رسان ها

برای برقراری تماس صوتی –تصویری و متنی از طریق اینترنت داریم:

YAHOO MESSENGER: همه شما با یان نرم افزار اشنایی دارید.در ضمن نیمی از کاربران سراسر دنیا عضو این پیام رسانند.

SKYPE: اسکایپ نیز یکی از محبوبترین هاست.


 

منبع:کلیک با دخل و تصرف


 

http://tu-it88.mihanblog.com/

صفحات جانبی

نظرسنجی

    لطفاً نظرات خود را درمورد وبلاگ با اینجانب در میان بگذارید.(iman.sariri@yahoo.com)نتایج تاکنون15000مفید و 125غیرمفید. با سپاس


  • آخرین پستها

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic