برق. قدرت. کنترل. الکترونیک. مخابرات. تاسیسات.

دایره المعارف تاسیسات برق (اطلاعات عمومی برق)

motherboard چیست؟

مادربورد مرکز تخته مدارچاپی یا همان  PCB(Printed Circuit Board) در بسیاری از رایانه های امروزی هست واجزای سخت افزاری سیستم را در خود جای می دهد در حالی که اتصال تجهیزات جانبی را نیز فراهم می آورد. مادر بورد گاهی به عنوان برد اصلی و برد سیستم و در راینه های اپل به عنوان برد منطقی شناخته می شود.

تاریخچه:قبل از ظهور ریزپردازنده ها،رایانه ها معمولا به صورت case card-cage یا پردازنده مرکزی با اجزای متصل شده به هم از طریق پنل هایی که شامل اسلات هایی که به وسیله سیم به هم وصل شده بودند ساخته شده بودند.در طراحی های بسیار قدیمی سیم های ارتباطی بین پین های اتصال کارت مجزا بودند. اما مادربورد ها به زودی به حالت استاندارد تبدیل شدند.پردازنده مرکزی،حافظه وتجهیزات جانبی بر روی برد فردی ومخصوص به خودشان که به پنل متصل بود قرار گرفتند.در اواخر سال 1980 تا 1990،حرکت به سمت افزایش استفاده از تجهیزات جانبی مقرون به صرفه به نظر می رسید.در سال 1980 مادربورد ها شروع به استفاده از IC ساده که قادر به پشتیبانی از تجهیزات جانبی با سرعت کم بود (مانند:صفحه کلید،ماوس،فلاپی دیسک،پرت سریال وپرت موازی) کردند. در اواخر سال 1990 بسیاری از رایانه های شخصی به طور کامل صدا، تصویر، ذخیره سازی و عملکردهای شبکه(networking functions) بدون نیاز به کارتهای توسعه را پشتیبانی می کردند.سیستم های پیشرفته برای بازی های 3 بعدی و کارهای گرافیکی به طور معمول از یک شیار مخصوص به کارت گرافیکی برخوردار بودند.

 


Central Processing Unit)CPU)یا همان پردازنده بخشی از سیستم رایانه ای است که دستورالعمل های برنامه رایانه ای را حمل می کند، وعنصر اصلی ای است که وظایف رایانه را انجام می دهد.این واژه حداقل از اوایل سال 1960 در صنعت رایانه استفاده شده است. شکل، طراحی و پیاده سازی پردازنده از اولین نمونه ها به طرز چشمگیری تغییر کرده است. اما عملکرد بنیادی آن همچنان به همان شکل است.

 

پردازنده های اولیه که سفارشی طراحی شده بودند به عنوان بخش بزرگری از،یا گاهی یک نمونه، رایانه بودند. اما این روش پر هزینه طراحی سفارشی پردازنده برای یک کاربرد خاص ، به طور گسترده ای راه را برای تولید انبوه پردازنده هایی که برای اهداف مختلف  طراحی شدند هموار کرد.این روند استاندارد سازی  در عصر رایانه های بزرگ ترانزیستوری مجزا و رایانه های کوچک آغاز شد و به سرعت در مسیر تعمیم مدار مجتمع   (IC)شتاب گرفت.IC به طور فزاینده ای به پردازنده های پیچیده اجازه داده است تا در ابعاد نانو متر طراحی و ساخته شوند.هر دو فرایند کوچک سازی و استاندارد سازی  حضور این تجهیزات دیجیتالی را در زندگی مدرن امروزی افزایش داد که فرا تر از محدود شدن به یک رایانه است ودر اغلب تجهیزات دیجیتالی دیده می شود. ریز پردازنده های جدید در هر چیزی مانند خودرو، گوشی موبایل و اسباب بازی کودکان دیده می شود.

 

دیگر نیازی به بخاطر سپردن رمز عبورتان ندارید!

امروزه ما برای چیزهای مختلفی مانند حسابهای ایمیل، سایتهای فروش و بانکداری آنلاین دارای رمز های عبور زیادی می باشیم و البته به خاطر سپردن همه آنها کار دشواری است.
به گزارش بخش خبر شبكه فن آوری اطلاعات ایران از Networkworld، استفاده از یک رمز عبور مشابه برای همه چیز و یا حفظ آنها در یک فایل متنی بر روی هارد درایو از لحاظ امنیتی درست نیست. امروزه مرورگرها دارای ذخیره سازی رمز عبور درون ساختاری خود می باشند اما اینها نیز امن نمی باشند.
برنامه Password Safe یک برنامه منبع باز فوق العاده عالی است. این برنامه رمزهای عبور شما را در یک فایل رمزگذاری شده حفظ و نگهداری می کند.
با استفاده از این برنامه می توانید رمزهای خود را درون دسته هایی سازماندهی کنید( مثلا تجاری، مالی و تفریحی).در این برنامه می توان با یک دابل کلیک رمز عبور را بر روی کلیپ بورد کپی نمود یا آن را در یک صفحه وب که دارای منو آپشن است درج نمایید. این برنامه حتی می تواند رمزهای عبور تصادفی را تولید کند که کرک و پیگیری آنها بسیار دشوار و حتی غیر ممکن است.
و اگر نتوانید رمز عبور Password Safe را به خاطر آورید، تمامی رمزهای عبور خود را از دست خواهید داد.

ساخت فایل بدون نام:ابتدا روی فایل کلیک کرده و دکمه f2 را فشار دهید سپس کلید alt را پایین نگه داشته و تایپ کنید 255 یا 0160 آنگاه کلید alt را رها کنید. 2-حذف و اضافه کردن عبارتی به منوی send to:در ویندوز 98 یا me به آدرس فایلی که ویندوز را در آن نصب کرده اید بروید و وارد دایرکتوری send to شوید.در ویندوز xp وارد documents and settings سپس وارد پوشه ای به نام کاربری خودتان شده و وارد send to شوید.حال در پنجره باز شده هر برنامه ای که میخواهید برایش یک میانبر بسازید یا هرچه میخواهید حذف کنید. 3-فایلهای compressed(zipped):این نوع فایلها این امکان را به شما میدهد که بتوانید فایلهای خود را تا حدودی کم حجم کنید.برای این منظور با کلیک کردن بر روی فایل یا شاخه مورد نظر گزینه compressed(zipped)folder را از منوی send to انتخاب کرده و آن را با پسوند zip فشرده کنید.حال اگر بخواهید بر روی فایلهایتان پسورد بگذارید فایل یا پوشه مورد نظررا به یک فایل zipped کپی کرده و سپس به منوی file در بالا بروید و گزینه add a password را انتخاب کنید و پسوردتان را بنویسید. 4-حذف پیشوند to shortcut:در قسمت run وارد رجیستری شوید و به دنبال فایل زیر بگردید: HKEY_current_user/software/microsoft/windows/current version/explorer سپس در سمت راست دنبال متغیر link بگردید. با دوبار کلیک بر روی آن شماره های آن را به چهار عدد زوج صفر تغییر دهید. 5-غیر فعال کردن پخش اتوماتیک cd در xp:my computer را باز کرده و بر روی cd rom خود راست کلیک کنید.سپس properties را انتخاب کرده و بر روی play auto کلیک کنید.در drop down box میتوانید فعال یا غیر فعال بودن این تمایز را معلوم کنید. 6-نمایش دادن پسوند فایلها در xp:ابتدا وارد کنترل پنل شوید و گزینه folder options را انتخاب کنید سپس به منوی view رفته و عبارت hide extensions را غیر فعال کنید. ساختن یک آیکن برای lock کردن سیستم بر روی صفحه نمایش خود راست کلیک کنید و از new گزینه shortcut را انتخاب کنید.در پنجره ظاهر شده در قسمت type the location of the item این عبارت را بنویسید: rundll32.exe user32.dll,lock workstation next را بزنید و نام shortcut را انتخاب کنید و کلید finish را بزنید.

سایت زیر به شما کمک می کند

http://www.4shared.com/file/-2nzJc7K/pwsafe-317.html?err=no-sess

 

http://tu-it88.mihanblog.com/page/5

ترفند و کد انواع گوشی

سامسونگ


*#06# : Show IMEI
*#9999# : Show Software Version
*#0837# : Show Software Version (instructions)
*#0001# : Show Serial Parameters
*#9125# : Activates the smiley when charging.

*#9998*228# : Battery status (capacity, voltage, temperature)
*#9998*246# : Program status
*#9998*289# : Change Alarm Buzzer Frequency
*#9998*324# : Debug screens
*#9998*364# : Watchdog
*#9998*377# : EEPROM Error Stack - Use side keys to select values. Cancel and ok.
*#9998*427# : Trace Watchdog
*#9998*523# : Change LCD contrast - Only with version G60RL01W
*#9998*544# : Jig detect
*#9998*636# : Memory status
*#9998*746# : SIM File Size
*#9998*778# : SIM Service Table
*#9998*785# : RTK (Run Time Kernel) errors - if ok then phn is reset, info is put in memory error.
*#9998*786# : Run, Last UP, Last DOWN
*#9998*837# : Software Version
*#9998*842# : Test Vibrator - Flash the screenligth during 10 seconds and vibration activated.
*#9998*862# : Vocoder Reg - Normal, Earphone or carkit can be selected
*#9998*872# : Diag
*#9998*947# : Reset On Fatal Error
*#9998*999# : Last/Chk

نوكیا
#06#*
سریال نامبر گوشی را نشان میدهد ( IMEI )

#92702689#*
نمایش : سریال نامبر گوشی ، تاریخ ساخت ، تاریخ فروش ، تاریخ آخرین تعمیرات ( 0000 به معنای نداشتن تعمیر قبلی) برای خروج از این صفحه باید گوشی را خاموش و دوباره روشن كنید.

#3370*
با این كد شما از حالت EFR استفاده خواهید كرد كه باعث میگردد از حداكثر كیفیت صدای گوشی برخوردار شوید اما در عوض مصرف باطری شما كمی بالاتر خواهد رفتبر روی گوشی نوكیا 3310 آزمایش شد و عمل كرد)
#3370#
حالت EFR را غیر فعال میسازد.

#4720#*
گوشی را در حالت كیفیت صدای پائین قرار میدهد و در عوض مصرف باطری شما درحدود 30 درصد كاهش میابد.

#4720#*
حالت قبل را غیر فعال میسازد.

#0000#* و یا #9999#*
ورژن سیستم عامل گوشی ، تاریخ ساخت نرم افزار ، و نوع فشرده سازی را نشان میدهد.

#30#*
شماره های محرمانه گوشی را نمایش میدهد.

#67705646#*
در گوشیهای مدل 3310 و 3330 لگوی شبكه را حذف میكند ( IR-TCI )

#73#*
تایمر گوشی و همچنین تمام امتیازات بدست آمده در بازیها را Reset میكند.

#746025625#*
نمایش وضعیت سرعت clock سیمكارت گوشی. اگر گوشی شما دارای حالت SIM Clock Stop Allowed باشد به این معنا خواهد بود كه گوشی شما میتواند درحالت كمترین میزان مصرف باطری درحالت Standby قرار بگیرد.


#2640#*
كد رمز فعلی گوشی را نشان میدهد. كد رمز گوشی در حالت عادی 12345میباشد.

#7780#*
RESET گوشی یا همان بازگشت به حالت تنظیمات كارخانه ای. مناسب برای زمانیكه گوشی قاطی كرده است . درواقع درایو C گوشی را ریست میكند (ریست گوشی بدون حذف برنامه ها) بعد از وارد كردن این كد ، گوشی از شما تقاضای وارد كردن security code را خواهد داشت كه اگر آنرا قبلا تغییر نداده باشید 12345 میباشد.)

#7370#*
فرمت گوشی . مناسب برای زمانیكه گوشی خیلی خیلی قاطی كرده است. درواقع این كد درایو C گوشی را فرمت میكند و البته تمامی برنامه ها و فایلهای موجود بر روی این درایو از بین خواهند رفت . بعد از وارد كردن این كد ، گوشی از شما تقاضای وارد كردن security code را خواهد داشت كه اگر آنرا قبلا تغییر نداده باشید 12345 میباشد.)


روش مستقیم فرمت گوشی های اسمارت فون بدون نیاز به منوی گوشی:
اگر پسوورد ( security code ) گوشی قبلا تغییر داده شده است و آنرا نمی دانید و همچنین گوشی شما از سیستم عامل سیمبین ورژن7 استفاده می كند ( مثل 6600 و 7610 و 6620 و 6260 و 9500 و 9300 ) ابتدا گوشی را خاموش كرده و در حالیكه سه دگمه سبز ، * ، 3 را همزمان نگه داشته اید گوشی را روشن كنید و آنها را آنقدر نگه دارید تا كار فرمت آغاز بشود. دراین حالت از شما دیگر پسوورد خواسته نخواهد شد و مستقیما گوشی فرمت خواهد شد.

فرمت كارت حافظه گوشی:

به صورت safe mode گوشی را روشن كنید ( برای اینكار درحالیكه دگمه pen (مداد) را نگه داشته اید گوشی را روشن كنید البته درظاهر تفاوتی را مشاهده نخواهید كرد.) سپس این مسیر را در گوشی بروید: menu>>Extras>>Memory>>Format MEM.card

حالت safe mode بسیار به دردتان خواهد خورد و در مواقعیكه گوشی هنگ كرده و بالا نمی آید احتمالا به دادتان خواهد رسید و باعث می شود گوشی بالا بیاید و بعد از آن بتوانید گوشی را درصورت تمایلتان فورمت و یا كار دیگری بر روی آن بكنید. درواقع كار آن همانند عمل safe mode ویندوز می باشد و در این حالت دیگر اكثر برنامه های كاربردی كه در پشت صحنه همیشه در حال اجرا بودند ، دیگر اجرا نخواهند شد و به همین دلیل گوشی اصطلاحا به راحتی بالا می آید. كه در گوشی های مختلف كمی متفاوت می باشد و در اسمارت فونها اكثرا باید كلید خاصی را ( كلید ABC و یا PEN ) را نگه داشته و سپس گوشی را روشن كنید.تاكید می كنم كه در حالت safe mode شما تغییری در ظاهر منوی گوشی نخواهید دید و همه چیز در پشت صحنه اتفاق افتاده است و یا بهتر بگویم از اتفاق افتادن آنها ( برنامه ها ) جلوگیری كرده است.

#43#*
كنترل حالت call waiting ( انتظار) گوشی.

#61#*
كنترل شماره ای كه به عنوان divert در صورتیكه به تلفن پاسخ داده نشود ، تعیین گردیده است.

#62#*
كنترل شماره ای كه به عنوان divert درصورتیكه شبكه دچار اشكال باشد( آنتن نباشد) تعیین گردیده است.

#67#*
كنترل شماره ای كه به عنوان divert درصورتیكه گوشی اشغال باشد ، تعیین گردیده است.

#شماره*21**
divert به شماره مورد نظر در هر حالتی.

#شماره*61**
divert به شماره موردنظر در حالت عدم پاسخ گوئی ( no Reply )به تلفن زده شده.

#شماره*67**
divert به شماره مورد نظر در حالت اشغال بودن گوشی ( on Busy )
سامسونگ
#06#*
سریال نامبر گوشی ( IMEI )

#9999#*
ورژن نرم افزار گوشی

228#*#8999*
وضعیت باطری ( دما ، ولتاژ ، ظرفیت)

246#*#8999*
وضعیت برنامه

289#*#8999*
تغییر سرعت زنگ آلارم گوشی

324#*#8999*
Debug screen

367#*#8999*
Watchdog ( رمز گوشی)

427#*#8999*
Trace Watchdog ( پیدا كردن رمز گوشی)

523#*#8999*
تغییر میزان كنتراست صفحه تصویر ( تنها در ورژن G60L01W )

636#*#8999*
وضعیت حافظه

746#*#8999*
حجم فایل سیم كارت

778#*#8999*
اطلاعات سیم كارت

289#*#8999*
تست رینگ تون

778#*#8999*
جدول SIM Service

377#*#8999*
تصحیح EEPROM Error ( از كلیدهای جانبی برای انتخاب مقادیر cancel و ok استفاده كنید)

785#*#8999*
RTK( Run Time Kernel ) Error اگر ok را بزنید گوشی ریست میگردد.

947#*#8999*
ریست گوشی در مواقعی كه گوشی بسیار قاطی كرده است.

842#*#8999*
تست ویبراتور

اگر كدهای بالا در گوشی شما عمل نكرد به جای *8999 كدها ، عدد 0 را قرار بدهید. برای مثال : كد #842*8999#* تبدیل به كد #0842#* میگردد.
اگر باز هم تاثیر نكرد اینبار به جای عدد 8999 كه در همه كدها مشترك میباشد عدد 9998 را قرار بدهید.


3855#*2767*
Full EEPROM Reset فرمت گوشی و همچنین باز كردن قفل گوشی SGH-600 ( قفلی كه شبكه فروشنده گوشی بر روی گوشی قرار داده تا با سیمكارت های دیگر قابل استفاده نباشد این كد برای كسانی مفید است كه از خارج از كشور با خودشان گوشی آورده اند و با سیمكارتهای اپراتور داخل كشور و یا جاهای دیگر كار نمیكند. بدون سیمكارت گوشی را روشن كنید و وقتی پیغامی مبنی بر نبودن سیمكارت مشاهده كردید این كد را وارد كنید حالا دوباره گوشی ری استارت میشود و حالا به احتمال زیاد قفل شبكه از بین رفته است.)
در این حالت سریال نامبر گوشی به 0-400044-89-447967 تغییر پیدا میكند.

2878#*#2767*
Custom EEPROM Reset
 
 
مدلهای: E700 , S500 , X100 , X600 , E100All in one Code : *#8999*8378#
Brightness : *#8999*523# تغییر روشنائی صفحه
External : *#8999*3825523# تصویر صفحه دوم ( بیرونی) گوشی
List : *#2255# لیست شماره ها
AFC DAC Val : #*1200#
IMEI : #*1300# سریال نامبر گوشی
IMSI : #*1400#
7693# *# : Sleep Act/DeAct فعال كردن یا غیر فعال كردن حالت خواب (خاموش شدن نور زمینه پس از چند ثانیه كه كلیدی فشرده نشود.)
Sleep variable (8) : #*7683#
Sleep mode Debug : #*7632#
Sleep mode RESET : #*7673#
L1 Sleep : #*5176#
Calibration Info : #*2256#
Data : #*2286# اطلاعات باطری
Copycat feature (Activate or Deactivate) : #*2679#
Handsfree mode (Activate or Deactivate) : #*4263# هندزفری
Half Rate (Activate or Deactivate) : #*4700# كیفیت صدای پائینتر اما مصرف باطری كمتر
BVMC Reg value : #*7352#
Sleeptime : #*8462#
Time ON : #*2558#
EFR (Activate or Deactivate) : #*3370# فعال كردن یا غیر فعال كردن حالت كیفیت بالای صدا ( درحالت فعال، كیفیت صدا بالاتر میرود اما مصرف باطری بیشتر میگردد)
SIM : #*7462# وضعیت سیم كارت
Voltage/Frequenci (Activate or Deactivate) : #*7983#
Voltage (Activate or Deactivate) : #*7986#
Old time : #*8466#
Audio Path : #*2834#
DCS support (Activate or Deactivate) : #*3270#
Data (Activate or Deactivate) : #*3282#
Flash volume formated : #*3676#
L1P1 : #*5171#
L1P2 : #*5172#
L1P3 : #*5173#
SMS Brearer CS (Activate or Deactivate) : #*7762#
Time in L1 : #*8465#
wtls key : #*9795#
Current CAL : #*2252#
AVDDSS Management (Activate or Deactivate) : #*2836#
Dump of SPY trace : #*3877#
RSAV : #*7728# همه چیز به حالت استاندارد گوشی برمیگردد اما هیچ چیز پاك نمیشود
ARM State (None or Full Rate) : #*2677#
Software version : *#9999#
HW ver, SW ver and Build Date : *#8999*8376263# ورژن نرم افزار (سیستم عامل) و سخت افزار گوشی و همچنین تاریخ ساخت
HW version : *#8888# ورژن سخت افزار
HW/SW version : *#8377466# ورژن نرم افزار (سیستم عامل) و سخت افزار گوشی
Official Software Version : #*6837# ورژن سیستم عامل گوشی
locks : *#7465625# كنترل وضعیت قفل گوشی
Errors : *#8999*377#
EEPROM Reset (Unlock and Resets Wap Settings) : #*7337# ریست گوشی ( احتمالا گوشیهائی كه توسط SP قفل شده اند ( اپراتورهای ارائه دهنده خدمات شبكه ) قفل شبكه شان ازبین خواهد رفت. این كد برای كسانی مفید است كه از خارج از كشور با خودشان گوشی آورده اند و با سیمكارتهای اپراتور داخل كشور و یا جاهای دیگر كار نمیكند.بدون سیمكارت گوشی را روشن كنید و وقتی پیغامی مبنی بر نبودن سیمكارت مشاهده كردید این كد را وارد كنید حالا دوباره گوشی ری استارت میشود و حالا به احتمال زیاد قفل شبكه از بین رفته است)
E2P Full Reset : *2767*3855# ریست كلی گوشی اگه گوشی قاطی كرده باشه
E2P Custom Reset : *2767*2878#
E2P Wap Reset : *2767*927# ریست كلی اینترنت اگه قاطی كرده باشد
WAP Settings Reset : *2767*73738927# بازگشت به تنظیمات استاندارد اینترنت گوشی
E2P Camera Reset : *2767*226372# ریست دوربین گوشی
Accessory : #*7326# ویبراتور ( در برخی از مدلها )
MIC : #*6420# میكروفون خاموش
MIC : #*6421# میكروفون روشن
MIC : #*6422# اطلاعات میكروفون
MIC : #*6428# اندازه گیری میكروفون
Trace enable and DCD disable : #*3230#
Trace disable and DCD enable : #*3231#
RAM Dump (On or Off) : #7263867#
Messages : *335# حذف تمامی پیامهای MMS
Dump Mm file : *663867#
WAPSAR enable / HTTP disable : #*536961#
WAPSAR disable / HTTP enable : #*536962#
Serial enable / Others disable : #*536963#
Java Download Mode : #*53696#
5282#*2767* : یك روش سریع برای پاك كردن تمام بازیهای جاوا بر روی گوشی
Operation Typ (Class C GSM) : #*7222#
GSM (Activate or Deactivate) : #*4760#
EGSM (Activate or Deactivate) : #*3476#
Tool : *#4777*8665# ابزار GPSR
GPRS Switching (set to: class 4, class 8, class 9 or class 10) : #*2527#
Oparation Typ (Class B GPRS) : #*7252#
Multi Slot (Class 1 GPRS) : #*7271#


این كدها و نكات ، مربوط به K700 و K700i می باشد.

توضیحات:
> به معنای حركت دادن جوی استیك گوشی به سمت چپ
< به معنای حركت دادن جوی استیك گوشی به سمت راست

به ترتیب از سمت چپ به راست كدها را وارد كنید:

*>*>>*<
دسترسی به service menue


11*>*>>*<
ورژن فیرم ویر ( سیستم عامل ) گوشی را نشان می دهد.


#06#*
نمایش سریال نامبر گوشی


برای اینكه سریع حالت بی صدا ( silent ) گوشی را فعال یا غیر فعال كنید باید كلید c را فشار داده و نگه دارید.


با فشردن هر حرفی بر روی صفحه گوشی و نگه داشتن آن شما وارد Address Book گوشی شده و لیست نامهائی كه با آن حرف شروع می شوند را خواهید دید. برای مثال با نگه داشتن دگمه شماره 5 گوشی ، شما وارد آدرس بوك گوشی شده و لیست تمام نامهائی را كه با حرف j شروع می شوند را خواهید دید.


در حالت دوربین:
دگمه 1 : انتخاب رزولوشن عكس
دگمه 2 : انتخاب حالت عكس برداری در شب
دگمه 3 : انتخاب حالت جلوه های ویژه
دگمه 4 : انتخاب حالت self timer برای عكاسی با تاخیر
دگمه 5 : انتخاب فلاش
دگمه بالا و پائین ولوم : تغییر بزرگنمائی ( zoom )


جهت قفل شدن صفحه كلید گوشی و همچنین اجرای screen saver دگمه های * و lock را فشار بدهید.


اتصال سریع:
در حالت استندبای دگمه more را فشار بدهید تا گزینه های infrared , Bluetooth , silent , phone statues , shortcuts customizing ظاهر بشوند

صفحات جانبی

نظرسنجی

    لطفاً نظرات خود را درمورد وبلاگ با اینجانب در میان بگذارید.(iman.sariri@yahoo.com)نتایج تاکنون15000مفید و 125غیرمفید. با سپاس


  • آخرین پستها

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic