برق. قدرت. کنترل. الکترونیک. مخابرات. تاسیسات.

دایره المعارف تاسیسات برق (اطلاعات عمومی برق)

راه های بهتر برای استفاده و نگهداری کردن از گوشی موبایلم چیه؟

گوشی  موبایل یک محصولی با طراحی بسیار زیبا  و استاندارد می باشد که باید به خوبی از آن  نگهداری و مراقبت شود؟

 • از موبایل خود نباید در مکانهای گردو خاکی و کثیف استفاده کنید، از انبار کردن موبایلها در این مکانها نیز جدا خود داری فرمایید. این موارد می تواند به قسمت های متحرک و اجزای الکترونیک آن آسیب برساند.
 • برای تمیز کردن گوشی موبایل و یا لنز دوربین آن ، از یک پارچه نرم، تمیز و خشک استفاده کنید. از مواد شیمیایی، حلالهای تمیز کننده، و یا شوینده های قوی برای تمیز کردن  گوشی موبایل استفاده نکنید.
 • مراقب باشید که گوشی موبایل به درستی شارژ شود، این باتری  یک باتری دائمی نمی شود  زیرا طول عمری دارد و بعد از پایان آن باید یک باتری دیگر جایگزین آن شود
 • گوشی موبایل خود را خشک نگاه دارید. رطوبت، بخار آب و هر نوع مایع دیگری و یا رطوبتی که دارای مواد معدنی باشد می تواند باعث زنگ زدگی مدارات الکترونیکی گوشی موبایل شما می شود


مدت زمان معمول یا استاندارد برای شارژ گوشی موبایل چقدر است؟
نوکیا، دارای مدلهای مختلفی از شارژرها است که هرکدام دارای توانهای خروجی متفاوت می باشند(ولتاژ V، جریان mA). زمان شارژ شدن بستگی به توان خروجی شارژر دارد.


چرا طول عمرباتری موبایل من کوتاه تر اونیه که پیش بینی می کردم، اتفاق افتاده؟ آیا راهی هست که بتوانم مدت طول عمر و دوام آن را افزایش دهم؟

بسیاری از برنامه های گوشی موبایل شما باعث می شود تا باتری بیشتری مصرف کند و این مورد باعث می شود تا طول عمر باتری  گوشی موبایل کاهش پیدا کند؟ و برای ذخیره توان باتری گوشی موبایل خود به موارد زیر توجه کنید.

برنامه هایی که از تکنولوژی بلوتوث و یا شبکه بی سیم LAN، (WLAN) استفاده می کنند، و یا هنگامی از یک برنامه استفاده می کنید و برنامه دیگری بصورت پشت زمینه باز است، باعث می شود تا باتری انرژی بیشتری مصرف کند. هنگامی که از بلوتوث و یا تکنولوژی LAN بی سیم استفاده نمی کنید آنها را خاموش نگاه دارید.چگونه متوجه شوم که باتری گوشی موبایلم کاملا شارژ شده است؟

هرگاه که باتری به طور کامل شارژ شده، شاخص شارژ دیگر حرکت نخواهد کرد. ابتدا شارژر را از دستگاه جدا کنید، و بعد شارژر را از پریز برق.

نکته: هنگامی که از شارژر استفاده نمی کنید آن را از پریز برق بکشید. شارژری که به پریز برق متصل باشد ممکن است با اینکه به دستگاه متصل نیست باز هم برق مصرف کند و باعث خراب شدن باتری دستگاه شما شود زیرا چون هر باتری استاندارد خاص خودش را داردآیا می توانم شارژر دیگری به غیر از شارژر نوکیا برای گوشی موبایلم استفاده کنم؟
ما پیشنهادمیکنیم که تنها از باتری های اصلی نوکیا برای گوشی موبایل خود استفاده کنید، و باتری گوشی موبایل خود را نیز تنها با شارژر اصلی نوکیایی که مخصوص مدل گوشی موبایلتان طراحی شده است، شارژ کنید؟ استفاده از شارژر های متفاوت، ممکن است باعث از بین رفتن تعهد گارانتی شرکت به شما شود،


آیا میشه گوشی موبایل را در تمام طول مدت شب در شارژر بگذارم؟
درصورتی که باتری موبایل بیشتر از مدت مورد نیاز در شارژ باقی بماند، باعث می شود که از طول عمر مدت باتری کم شود.بنابراین هرگز باتری گوشی موبایلی که کامل شارژ شده است را در شارژر قرار ندهید، همچنین اگر از شارژر استفاده نمی کنید، آن را از پریز برق بکشید. در ماه می سال 2007 شرکت نوکیابه عنوان اولین تولید کننده موبایل بودی که این توصیه را به مردم کرد که همیشه شارژر موبایل خود را از پریز برق بکشند


چرا باتری وقتی سرد وگرم میشه گوشی موبایل به خوبی کار نمیکنه؟
همیشه سعی کنید باتری را در دمای بین 15 تا 30 درجه سانتیگراد(59 تا 77 درجه فارنهایت) قرار دهید. دمای بالا باعث می شود تا طول عمرباتریو همچنین ظرفیت آن کم شود. دستگاه با باتری گرم و یا سرد ممکن است کار نکند. کارائی باتری گوشی موبایل محدود به دماهای زیر صفر است


طریقه پر کردن(جفت کردن) بلوتوث با گوش موبایل؟
ابتدا به مدت 7 ثانیه در حالت پاور نگه میداریم تا چراغ چشمک زدن در حالت استوپ قرار گیرد.سپس  گوشی خود را در حالت سرچینگ قرار دهید تا بلوتوث را شناسایی کند.پس از وصل شدن رمز 0000 را وارد کنید و تایید را بزنید


مدت زمان شارژ دهی باتری های پارتیان چقدر است؟
زمان مفید 12 ساعت


چرا باتری گوشی شارز نمیکنه؟
علت شارژ نکردن باتری گوشی
1.شارژر مربوط به همان گوشی را اتصال کنید
2.یا مشکل ic شارژ گوشی شما می باشد


شارژر چیست؟ و کار آیی آن
همانطور که از نام آن پیداست.تنها به منظور شارز کردن تلفن همراه از طریق باتری اتومبیل مورد استفاده قرار می گیرد.نکته ای که لازم است به آن اشاره کنیم این است که شارژ کردن موبایل از طریق باتری اتومبیل ممکن است با توجه به نوع  برق اتومبیل در مدت طولانی برای تلفن همراه مضر باشد.اما با توجه به اینکه شارژ کردن از طریق باتری اتومبیل تنها در مواقع ضروری اتفاق می افتذ.در صورت استفاده از شارژرهای اصلی و استاندارد.این خطر جدی نخواهد بود.و مدلهای LCH-12,DC-4  از شارژرهای استاندارد نوکیا می باشند

بلوتوث چیست؟


علت شارژ نشدن گوشی تلفن همراه؟

1.خرابی باتری  2.سوکت شارژ گوشی  3.شارژر  4.مشکلات نرم افزاری تلفن همراه


مدت زمان شارژ استاندارد بلوتوث های نوکیا چند ساعته؟
45 دقیقه

بلوتوث ها ی نوکیا چند تا دکمه دارند؟
بلوتوث های نوکیا معمولا دارای دکمه های زیر می باشند:
1-دکمه روشن/خاموش جهت روشن و خاموش کردن هدست ها
2-دکمه های کنترل صدای +و -
3-دکمه کنترل تماس
در برخی از بلوتوث های نوکیا یک دکمه به تنهایی عملکرد دکمه های روشن/خاموش و کنترل تماس را انجام می دهد که به آن دکمه چند کاره می گویند.
Top

طریقه ریست (RESET) کردن بلوتوث BH-607
1- دکمه هایPOWER وANSWER/END را همزمان به مدت 7ثانیه نگهدارید.
2-چراغ بصورت چشمک زن به رنگهای سفید/آبی/قرمز در می آید.
Top

برای اینکه باتری دیرتر خالی شود باید چکار کنیم؟
1- اگر از بلوتوث استفاده نمی‌کنید، آن را خاموش کنید. بلوتوث خود به تنهایی باتری زیادی مصرف می‌کند. بعد از استفاده هدست یا هندزفری بلوتوث یا نقل و انتقال فایل، عکس، صوت و… از طریق بلوتوث فراموش نکنید آن را خاموش نمایید.
2- نور صفحه نمایش خود را کم کنید. بعضی از گوشی‌ها به طور خودکار نور صفحه نمایش خود را با توجه به نور محیط تنظیم می‌کنند ولی بعضی دیگر از گوشی‌ها این قابلیت را ندارند و باید خود کاربر این کار را انجام دهد.
3- از عکس‌های متحرک استفاده نکنید. محافظ‌های صفحه نمایش و عکس‌های متحرک پس زمینه بسیار جالبی هستند ولی مصرف باتری شما را بیشتر می‌کنند.
4- زنگ موبایل خود را تنظیم کنید زیرا زنگ با صدای بلند، به همراه لرزش، انرژی زیادی مصرف می‌کند که باعث می‌شود باتری زودتر خالی شود.
5- باتری خود را بشناسید. بعضی از گوشی‌ها باتری‌های لیتیومی دارند و برخی باتری‌های نیکلی. در مورد باتری‌های نیکلی، قبل از اولین بار استفاده باید گوشی خود را تا 10 ساعت شارژ کنید تا تمام ظرفیت باتری قابل استفاده شود، اما درباره باتری‌های لیتیومی تنها تا زمانی که اعلام می‌کند باتری شارژ شده است کافی است.
باتری‌های نیکلی بعد از مدتی استفاده از آن و شارژ مجدد، نیاز به تخلیه کامل باتری دارد چون در غیر این صورت زود خراب می‌شود ولی باتری‌های لیتیومی این مشکل را ندارند. این باتری‌ها را هر موقع که لازم بود شارژ کنید و لازم نیست صبرکنید تا شارژ آن کاملا تخلیه شود.
6- باتری را خنک نگهدارید و جلوی نور آفتاب قرار ندهید
http://www.partiyan.com/faq-fa.html#top98

صفحات جانبی

نظرسنجی

  لطفاً نظرات خود را درمورد وبلاگ با اینجانب در میان بگذارید.(iman.sariri@yahoo.com)نتایج تاکنون15000مفید و 125غیرمفید. با سپاس


 • آخرین پستها

آمار وبلاگ

 • کل بازدید :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic