برق. قدرت. کنترل. الکترونیک. مخابرات. تاسیسات.

دایره المعارف تاسیسات برق (اطلاعات عمومی برق)

ساعت های عجیب و غریب


اگر یادتان باشد در مطلبی با عنوان “ساعت هایی که ساعت نیستند” چند ساعت مدرن گیک پسند را خدمتتان معرفی کردیم.اگر هم یادتان نیست بروید بخوانید که این ساعت ها را ندیده خدایی نکرده روزتان شب نشود!
این بار می خواهیم ساعتی نشانتان بدهیم که در عین سادگی سیستمی بس پیچیده دارد.
 
طراح: Matthias Pugin
منبع: Yanko Design 
 
ساعت به ظاهر دیجیتالی است ولی این فقط ظاهر است! در واقع سطحی مغناطیسی، کف این ساعت را تشکیل داده و میله های باریکی که شکل اعداد را تشکیل می دهند با حرکتی پیچیده تغییر شکل می دهند و ساعت جدید را اعلام می کنند. این ساعت در حد طرح و ایده است.
ساعت مغناطیسیساعت مغناطیسی 
 
 
 
 
 
 
 

ساعتهای عجیب بیدار باش

بدون شک کمتر چیزی لذت بخش تر از خواب بعد از خاموش کردن ساعتی که در حال زنگ زدن است نخواهد بود و دنیای مدرن نیز در تلاش است که ما را از این لذت ، محروم کند. می گویید نه ؟ به این چند اختراع جدید نگاه کنید.

این ساعت از بالای سقف بر روی تخت شما آویزان می شود و وقتی زنگ می زند، کافی است یک دست به آن بزنید تا زنگ اش و چراغ اش خاموش شود. ولی چند لحظه بعد زنگ و نور دوباره شروع خواهد شد ولی این بار ساعت کمی بالاتر رفته است ! هربار که خاموش اش کنید کمی بالاتر می رود و دوباره زنگ می زند !
ساعت بیدارباشاین ساعت یک پازل (جورچین) چهار قطعه ای در بالایش دارد که در هنگام زنگ زدن ساعت به هوا پرت شده و در اتاق پراکنده می شوند. حالا برای قطع زنگ باید این چهار تا را پیدا کنید و دوباره سرجای خودشان قرارشان دهید.
ساعت بیدارباش
هر وقت ازش ساعت را بپرسید، جواب می دهد. بعد هم که موقع بیدار شدن شد، اول به شما می گوید «آفتاب دمیده‌! بیدار شو عزیزم» ولی وقتی بیدار نشدید عربده می زند که «دستت رو از گوشت ور دار ! بیدار شو !» و در این مرحله تنها خاموش کردن اش این است که بسیار محکم و با خشونت، گلوی ساعت را بگیرید و فشار بدهید.
ساعت بیدارباش این ساعت مجهز است به یک صدای ?? دسی بلی (!!!) و یک نورافکن بسیار قوی و یک صفحه لرزاننده که می توانید آن را در تختتان کار بگذارید.

ساعت بیدارباشموقع زنگ که بشود راه می افتد ! اول از روی میز پایین می پرد و بعد می چرخد و فرار می کند. اگر هم بلند شوید و دستگیرش کنید آنقدر می لرزد که نتوانید دگمه خاموش را به راحتی پیدا کنید.
ساعت بیدارباشقسمت فوقانی این ساعت موقع زنگ زدن به پرواز در می آید. باید بلند شوید و با پریدن آن را گرفته و دوباره در جایش بگذارید.
ساعت بیدارباشاین ساعت (مرغ) هنگام زنگ زدن تخم می گذارد و تا تخم ها را از زمین جمع نکنید و در دهانش نگذارید، زنگش (قدقدش) را متوقف نمی کند.
ساعت بیدارباشنارنجک صوتی در اصل یک ساعت نیست بلکه یک بیدار کننده است. ضامن را می کشید و پرتش می کنید در اتاق یا تخت کسی که خوابیده و باید بیدار شود. بعد از ده ثانیه صدای بسیار ناهنجاری را شروع می کند که شدتش قابل تنظیم است. مشکل اصلی اینجاست که برای خاموش کردنش حتما شخص خوابیده باید بلند شود و شما را پیدا کند و از شما بخواهد که ضامن را دوباره در نارنجک فرو کنید.
ساعت بیدارباش موقع خوابیدن دگمه زنگ زدن برای فردا را فشار می دهید. نیمه شب ساعت بی سر و صدا راه می افتد، از تخت پایین می آید و آنقدر راه می رود تا در یک گوشه از اتاق مخفی شود… صبح که شد برای پیدا و خاموش کردن اش باید از تخت خواب خارج بشوید. هنر ساعت اینجا است که هر روز یک جای جدید و متفاوت با قبل برای مخفی شدن پیدا می کند

ساعت بیدارباش 
تنظیم : محسن مرادی

ساعتهای عجیب بیدار باشبه اینا می گن ساعت برای افزایش هوش انسانها

ساعتِ بدون ساعت

faceless-watch

این ساعت بدون صفحه جالب در نگاه اول ممکن است فقط یک دستبند نقره‌ای به نظر آید که با لامپهای LED تزئین شده است. اما نورهایی که زیر درز و بندهای این ساعت می‌بینید، در واقع با لمس سطح آن نمایان می شود و زمان را نشان می‌دهند.

 


ساعتی بدون صفحه واعداد و عقربه های مزاحم . نام این ساعت ( عصر بخیر ) است.
http://dvice.com/assets_c/2009/08/goodafternoon-thumb-468x468-22528.jpg

کتاب دیجیتالی سونی
http://dvice.com/assets_c/2009/08/New-Reader-no-Cover-_main-thumb-550x340-22820.jpg


طرحی از یک شیر دستشویی با کنترل درجه آب و زمان باز بودن شیر
http://dvice.com/assets_c/2009/09/vado-digital-basin-mixer-thumb-470x568-23517.jpg


دوش های مدرن حمام
http://ufile.info/up/files/8xzm9lwqo1jgpgi05zke.jpgطرحی جدید از یک ساعت دیواری
http://www.narenji.ir/images/stories/authors2/amir/continue-time-clock.jpg


قاشقی که با آن میتوان ادویه را وزن کرد
http://www.narenji.ir/images/stories/authorz/marzieh/spoonscale.jpg
دستگیره های رمز دار
http://www.yankodesign.com/images/design_news/2009/05/28/numlock_04.jpg
http://www.yankodesign.com/images/design_news/2009/05/28/numlock_03.jpg

? 65 = 64

شاید باور کردنش سخت باشه ولی طبق استدلالی که در این تصویر متحرک
توسط چینی ها بیان شده شصت و چهار مساویست با شصت و پنج !!!

صفحات جانبی

نظرسنجی

    لطفاً نظرات خود را درمورد وبلاگ با اینجانب در میان بگذارید.(iman.sariri@yahoo.com)نتایج تاکنون15000مفید و 125غیرمفید. با سپاس


  • آخرین پستها

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic