برق. قدرت. کنترل. الکترونیک. مخابرات. تاسیسات.

دایره المعارف تاسیسات برق (اطلاعات عمومی برق)

ساعت روز نما
dayclock_big.jpg

این ساعت بر خلاف تمامی ساعت ها که اوقات روز را نشان می دهند این ساعت روز ها را نشان می دهد.این ساعت به هفت قسمت 24 ساعته(168 ساعت یا 7 روز یا 1 هفته) تقسیم شده. هر چه به روز بعدی نزدیک تر می شوید عقربه به روز بعدی نزدیک تر می شود. عقربه ها دقیقا در ساعت 12 بعد از ظهر وسط روز قرار دارند
 
 
شیشه شور الکتریکی
power-mister_narenji_ir.jpg

 

همیشه تمیز کردن منازل بزرگ کار سختی است. مخصوصا اگر در و پنجره زیاد داشته باشند. چاره های زیادی اندیشیده شده که کمی زحمت تمیز کردن شیشه ها کمتر شود. مثلا  می توانیم یک روز صبر کنیم تا هوا بارانی شود تا شبنم های باران پنجره را کمی خیس کرده و تمیز کردن را آسان کند. یا اینکه می توانیم از  چیزی شبیه همان آبفشانهای مرسوم که در آزمایشگاه مورد استفاده قرار میگیرد  کمک بگیریم .

گاهی اوقات پاشیدن آب و یا مواد شوینده شیشه شور خیلی خسته کننده می شود. حرکات چرخشی بر روی سطح شیشه آنقدر دردناک و طاقت فرسا می شوند که دیگر امکان فشار دادن دکمه آب پاش برایمان کابوس خواهد شد.

گجتی را که در تصویر شماهده می کنید قرار است به دادمان برسد تا از فشردن مکرر دکمه آبپاش به شیشه در هنگام گرد گیری شیشه منازل راحت شویم. کافیست آداپتور آن را به برق بزنیم و محفظه آن را از آب و یا مواد شوینده مد نظرمان پر کنیم. بعد از آن می توانیم به مدت 8 ساعت پی در پی شیشه ها را تمیز کنیم بدون آنکه زحمت فشردن یک دکمه را به شصت دست خود بدهیم.

واقعا که چه افکار خلاقی پیدا می شود

 
 
مسواک لیزری
   

laserbrush1.jpg

مسواک زدن یکی از آن عاداتی است که باید از کودکی بیاموزیم و هر روز هم آن را تمرین کنیم و تا پایان عمر ادامه دهیم. به نظر خیلی ها این کار خیلی وقت گیر و دشوار است اما همزمان با پیشرفت علم و تکنولوژی متدهای مختلفی برای مسواک زدن مطرح می شوند که هدف تمامی انها  آسان تر کردن این کار برای افراد نه چندان زرنگ است !

در مطلب "روشی دیگر برای تمیز کردن دندانها" به یکی از این گونه روش ها اشاره کردیم. در این پست نیز به معرفی مسواکی می پردازیم که با قدرت لیزر کار می کند.

همراه با استفاده از این مسواک دیگر نه نیاز به هیچ گونه خمیر دندانی دارید و نه نیاز به حرکت دادن مسواک در جهات مختلف ( قابل توجه افراد تنبل! ). قدرت لیزر این دستگاه به نحوی تنظیم شده که آسیبی به لثه و مخاط دهان نمی رساند. سازندگان این مسواک مدعی هستند که با استفاده از آن حساسیت دندانها ( مثلا به سرما) کاهش می یابد. به علاوه با استفاده از این دستگاه لیزر کوچک میزان التهاب لثه، درد دندان و حتی بوی تنفس نامطبوع در دهان کاهش می یابد.

قیمت این مسواک حدود 70 دلار است. به نظر من اگر تمام آنچه که در مورد این مسواک لیزری ادعا می شود صحت داشته باشد، باید این مسواک را هم به لیست خریدهایمان اضافه کنیم.

 
بزرگراهی در ژاپن که از وسط یک برج مسکونی عبور می کند. در ضمن این یک ایده قدیمی در ژاپن است و برای آنها این کار عادی شده
building-narenji_ir.jpg

صفحات جانبی

نظرسنجی

    لطفاً نظرات خود را درمورد وبلاگ با اینجانب در میان بگذارید.(iman.sariri@yahoo.com)نتایج تاکنون15000مفید و 125غیرمفید. با سپاس


  • آخرین پستها

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات