برق. قدرت. کنترل. الکترونیک. مخابرات. تاسیسات.

دایره المعارف تاسیسات برق (اطلاعات عمومی برق)

پریزی که جریان الکتریکی را قفل می‌کند

دانش > فناوری  - انسان قرن بیست‌و‌‌‌یکم دلایل بسیاری برای بهینه‌سازی دستگاه‌ها و کاهش مصرف انرژی دارد. ایده پریزهایی که جریان الکتریکی را با گذشت زمان قطع می‌کنند هم شاید بتواند راه حل تازه‌ای باشد.


 

محبوبه عمیدی: تا به حال دقت کرده‌اید چند وسیله الکتریکی هم‌زمان و بی‌آنکه نیازی به بعضی از آنها داشته باشید، در گوشه‌وکنار خانه روشن هستند؟ شاید هم از آن دسته افرادی باشید که می‌خواهند تمام طول شب قهوه‌ساز برقی آنها همراه با لپ‌تاپ روشن باشد و دستگاه‌های دیگری هم دارند که هنوز به جریان برق متصل هستند و بی‌آنکه کارایی خاصی داشته باشند، دارند از جریان الکتریکی استفاده می‌کنند- دستگاه‌های الکتریکی مانند رایانه‌ها، تلویزیون یا هر وسیله دیگری که می‌تواند در حالت انتظار قرار بگیرد، از این دسته است. شاید هم کودکی دارید که شب‌ها بدون روشن‌ماندن چراغ خواب، می‌ترسد و خوابش نمی‌برد. اگر این‌طور است، این پریز تایمردار که توسط یونگ‌سوک کیم طراحی‌شده، برای منزل شما هم گزینه مناسبی است.

طرح اولیه این پریز بسیارساده است، همراه یک لامپ کوچک ال.ای.دی، زمان‌سنجی در طراحی آن به کار رفته که درست مانند زمان‌سنج اجاق‌های گاز عمل می‌کند. در واقع کافی است پس از آنکه دوشاخه را به پریز زدید، آنرا آنقدر بچرخانید تا به زمان دلخواه شما برسد و پس از اتمام زمان تعیین‌شده و احتمالا وقتی که به خواب رفته‌اید، جریان الکتریکی را قطع کند.

انرژی لاک

توضیح عکس: انرژی‌لاک کمی با پریزهای معمولی تفاوت دارد. در آن چراغ ال.ای.دی کوچکی تعبیه‌شده که تمام ابزارهای در حال مصرف انرژی در خانه را با روشن‌شدن از دیگر دستگاه‌ها متمایز می‌کند و علاوه بر این زمان‌سنجی دارد که مطابق نیاز فرد، جریان برق را در زمان مقرر قطع خواهد کرد.

انرژی لاک

توضیح عکس: این پریز ابزار ساده‌ای برای کاهش انرژی مصرفی در دستگاه‌هایی است که نمی‌خواهید تمام ساعات شب را روشن بمانند یا در حالت انتظار باشند. کافی است دوشاخه را متناسب با زمان مورد نیاز، بچرخانید تا جریان برق فقط در همان زمان تعیین شده برقرار شود.

 

انرژی لاک

http://mojtabamolarezaee.mihanblog.com/page/6

صفحات جانبی

نظرسنجی

    لطفاً نظرات خود را درمورد وبلاگ با اینجانب در میان بگذارید.(iman.sariri@yahoo.com)نتایج تاکنون15000مفید و 125غیرمفید. با سپاس


  • آخرین پستها

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic