برق. قدرت. کنترل. الکترونیک. مخابرات. تاسیسات.

دایره المعارف تاسیسات برق (اطلاعات عمومی برق)

ساخت فناوری تلویزیون سه‌بعدی قابل لمس در ژاپن

 یک گروه پژوهشی ژاپنی نخستین سیستم تلویزیون سه‌بعدی جهان را ساخت. 

به گفته نوریو ناکامورا، دانشمند ارشد گروه پژوهشی موسسه ملی علوم صنعتی و فن‌آوری پیشرفته ژاپن، این برای نخستین بار است که می‌توان تصاویر را در هوا احساس کرد. 

به گفته ناکامورا، این فن‌آوری شکل تصاویر سه‌بعدی را در واکنش به لمس به کمک دوربین‌هایی که حرکت انگشتان را کنترل می‌کنند، تغییر می‌دهد. 

معلوم نیست این فن‌آوری چه زمانی مورد استفاده عملی قرار خواهد گرفت اما مبدعان آن کاربردهای آن را در شبیه‌سازی عمل‌های جراحی و در نرم‌افزار بازی ویدیویی که تجربه حس به دست گرفتن اسلحه یا تجهیزات ورزشی را به بازیکن می‌دهد، می‌دانند. 

این فن‌آوری حتی می‌تواند از تصاویر اسکن شده برای کامل کردن واقعیت‌های موجود استفاده کند یا یک موزه مجازی ایجاد کند که در آن بازدیدکنندگان شامل افراد دارای نقص بینایی می‌توانند مجسمه‌های با ارزشی را که معمولا نمی‌توان به آن‌ها دست زد، لمس کنند
 
پدیده نابودی زوج
پدیده نابودی زوج
یكی از نتایج اصل هم ارزی جرم و انرژی این است كه این دو می‌توانند به یكدیگر تبدیل شوند. مشاهده تجربی این مسیله در فرایندهای مختلف مانند اثر فوتوالكتریك ، اثر كامپتون ، پدیده تولید زوج و … انجام شده است. در پدیده تولید زوج تابش الكترومغناطیسی در مجاورت یك هسته سنگین به دو ذره الكترون و پوزیترون واپاشیده می‌شود، اما پوزیترون نمی‌تواند طول عمر زیادی داشته باشد، چون فضا پر از الكترون است، لذا پوزیترون بعد از مدت كوتاهی از تولید شدن با یك الكترون تركیب شده و از بین می‌رود و به جای آن فوتون یا تابش الكترومغناطیسی ایجاد می‌شود كه به این پدیده نابودی زوج میگویند.
 
 
 شرایط اولیه نابودی زوج
نابودی زوجهای ذره و پادذره و همراه با آن آفرینش فوتونها ، عمل عكس تولید زوج است. نابودی ماده و آفرینش انرژی الكترومغناطیسی را برای حالتی در نظر می‌گیریم كه الكترون و پوزیترون نزدیك به هم و اساسا ساكن باشند. در آغاز اندازه حركت خطی كل این دو ذره صفر است، بنابراین وقتی این دو ذره به هم می‌پیوندند و نابود می‌شوند، یك تك فوتون نمی‌تواند آفریده شود، زیرا این عمل باعث نقض قانون بقای اندازه حركت خطی می‌شود، ولی اگر دو فوتون آفریده شوند كه با اندازه حركتهای مساوی و در جهتهای مخالف حركت كنند، اندازه حركت خطی می‌تواند پایسته بماند.
چنین زوج فوتونهایی دارای فركانسها و انرژیهای یكسان هستند. در واقع می‌توان گفت كه سه یا چند فوتون می‌توانند آفریده شوند، ولی با احتمال به مراتب كمتر از آفرینش دو فوتون. همین طور ، وقتی چندین زوج الكترون و پوزیترون در نزدیكی یك هسته سنگین نابود می‌شوند، تعداد كمی ‌از این نابودیها یك تك فوتون تولید خواهند كرد.

 

پدیده نابودی زوج

 

سرنوشت نهایی پوزیترون

سرنوشت نهایی پوزیترونها بعد از تولید در پدیده تولید زوج ، نابودی است. وقتی كه یك پوزیترون با انرژی بالا ظاهر می‌شود، هنگام عبور از ماده ، در اثر برخوردها ، انرژی جنبشی خود را از دست می‌دهد و سرانجام با سرعت پایین حركت می‌كند. آنگاه این پوزیترون با یك الكترون تركیب می‌شود و تشكیل یك دستگاه مقید به نام پوزیترونیوم می‌دهد كه خیلی سریع (در مدت ۱۰- ^ ۱۰ ثانیه) به دو فوتون با انرژی مساوی واپاشیده می‌شود.
از این رو ، مرگ یك پوزیترون با ظهور دو كوانتوم نابودی یا دو فوتون ، كه انرژی هریك ۰،۵۱ میلیون الكترون ولت است، خبر داده می‌شود. قابلیت فنا شدن پوزیترونها به دلیل ناپایداری ذاتی نیست، بلكه به خاطر احتمال زیاد برخورد آنها و نابودیهای بعدی با الكترونهاست.

جهان فرضی

در جهانی كه ما در آن زندگی می‌كنیم، كثرت تعداد الكترون ، پروتون و نوترون (در حالت كلی ذره) برقرار است، بنابراین زمانی كه پادذره‌های این ذرات خلق می‌شوند، بلافاصله طی فرایندهایی نابود می‌شوند، اما می‌توان فرض كرد كه بخشی از جهان وجود دارد كه در آن تعداد پوزیترون ، پادپروتون ، پادنوترون (در حالت كلی پادذره) زیاد است. هرچند این امر در حال حاضر فقط در حد یك حدس و گمان است.

منبع:

http://atwis.com
نقل از:http://huppa.com
شخصی در یک شرکت آی تی صاحب دوقلو شد ، حدس بزنید اسم بچه ها رو چی گذاشته؟

 
*
*
*
*
*
*
انتخاب برتر

*
*
*
*
*
* 

برای اینکه مطالب وبلاگ زیاد خشک نباشه، گاهی از این مطالب هم ارائه می دم. به عکس های زیر توجه کنید

http://www.redlink1.com/mydocs/group/41/10.jpg

http://www.redlink1.com/mydocs/group/41/11.jpg

http://www.redlink1.com/mydocs/group/41/12.jpg
http://www.redlink1.com/mydocs/group/41/13.jpg
http://www.redlink1.com/mydocs/group/41/14.jpg
http://www.redlink1.com/mydocs/group/41/15.jpg
http://www.redlink1.com/mydocs/group/41/16.jpg


http://www.redlink1.com/mydocs/group/41/17.jpg


http://www.redlink1.com/mydocs/group/41/18.jpghttp://www.redlink1.com/mydocs/group/41/19.jpg

طبق سرشماری که حدود 10 سال بطول انجامید و 650 میلیون دلار هزینه صرف آن شد، بیش از 200 هزار نوع، حیوانات دریا زی گوناگون کشف و به ثبت رسیده که تصاویری از تعدادی معدود را برای شما انتخاب کرده ام...

جالب اینجاست که در این سرشماری بیش از 40 کشور دنیا شرکت کرده و نتیجه ی این پژوهش جالب بسیار قابل توجه و دیدنی ست....Census surveys vast body of global marine life

کرم دریایی polychaetet - چین


Undated handout shows a hydrothermal vent snail ...


حلزون آبهای گرم


Undated handout shows a polychaete worm found ...

ماهی اژدهایی که حتی دندان نیز دارد...

Undated handout shows a new copepod, Ceratonotus ...

ماهی هولناک ceratontos که دارای دندان هایی بسیار بران حتی بر روی زبانش دارد

This undated handout photo provided by the Census ...


بسیار کوچک و عجیب بنام Eaugaptilis

This undated handout photo provided by the Census ...

این ماهی بنام خیار شفاف دریایی با عنوان Enyptiastis نامگذاری شده است

In this undated photo provided by Census of Marine ...
نوعی دیگر از خیار دریایی شفاف

In this undated photo released by the University ...


نوعی عروس دریایی بنام Eaugaptilis hyperboreus 


This undated photo released by Census of Marine ...

این نوع ماهی با نام "Ice fish" متعلق به آب های یخزده ی قطب میباشد

In this undated photo released by the University ...


این ماهی عجیب با نام Limacina  نیز متعلق به آب های دو قطب یخزده می باشد

In this undated photo released by the University ...


این موجود شفاف فوق العاده دیدنی از گروه Limacina ست
 که Clione به آن می گویند


In this undated photo released by the University ...و باز نوعی دیگر از عروس دریایی که مانند دیگر جانوارن ذکر شده در این مطالب تنها در آبهای تیره و اعماق دریاها و اقیانوس ها زندگی می کنند

In this undated photo released by the University ...

این نوع جانور عجیب با نام Platybrachium گونه ای نزدیک به کوسه ماهی هاست

In this undated photo released by the University ...

از نام و مشخصات این نوع جاندار دریایی اطلاعاتی بدست نیاوردم اما زیبا و اسرار آمیز به نظر می رسد

This undated handout image provided by the Census ...

نوعی خرچنگ پشم دار بنام Yeti Crap

Handout picture shows a hairy-clawed yeti ...

و ستارگان دریایی به رنگ آبی که متاثر از شرایط فیزیکی و دفاعی
 به رنگ صورتی در می آیند


Census surveys vast body of global marine life


به این بستر پوشیده شده از ستارگان دریایی "ستارگان دریایی آفتابگردان" می گویند

Census surveys vast body of global marine life
منبع: Yahoo Source
http://www.news-mail.com.au/story/2010/09/30/nests-stall-desal-plant-turtles-agnes-water/

 اعداد در قرآن
 
 
دکتر "طارق سیودان" اخیراً کشفیات بسیار جالب، قابل توجه و تعمقی در آیات قرآن، در حوزه اعجاز قرآن در اشکال علمی کرده است.
 
دکتر "طارق سیودان" اخیراً کشفیات بسیار جالب، قابل توجه و تعمقی در آیات قرآن، در حوزه اعجاز قرآن در اشکال علمی کرده است.
از جمله کشفیات می توان به برابری یک چیز با چیز دیگر، به عبارتی برابری اضداد اشاره کرد.
برابری مرد با زن یکی از نمونه های آن در این کشف است. هر چند این نکته از لحاظ دستور زبان عجیب بوده، ولی آنچه از مجموع آیات قرآن مجید آشکار می شود، این است که کلمه مرد ۲۴ بار در قرآن مقدس آمده است. همچنین کلمه زن نیز ۲۴ بار در قرآن مقدس آمده است.
سپس مطابق آنالیز آیات مختلف، مشخص شده که این همسانی در متناقض ها، در تمامی قرآن کریم صادق است. قرآن مجید مشخص می‌کند که یک چیز با چیز دیگری (یا به عبارتی با متضاد خود و یا ریشه خود) برابر است.
در ادامه، نتایج شگفت‌آور حاصل از محاسبه کلمات عربی قرآن مجید و رمز اعداد را خواهید یافت.
کلمات و دفعات تکرار در جمع آیات قرآن مجید همانند کلمات دنیا (یکی از نام‌های زندگی) ۱۱۵بار، آخرت (نامی برای زندگی پس از این جهان) ۱۱۵بار، ملائکه ۸۸ بار، کلمه شیاطین ۸۸ مرتبه، کلمات زندگی و مرگ ۱۴۵بار، سود و زیان و ملت (مردم) و پیامبران ۵۰ مرتبه آمده است.
کلمات دیگری همچون ابلیس (پادشاه شیاطین) و پناه‌جوئی از شرّ ابلیس ۱۱مرتبه، مصیبت و شکر ۷۵بار، صدقه و رضایت ۷۳ مرتبه، فریب خوردگان (گمراه شدگان)، مردگان (مردم مرده) ۱۷بار، مسلمین و جهاد ۴۱ بار، طلا و زندگی راحت هشت، جادو و فتنه ۶۰ مرتبه، زکات و برکت ۳۲،ذهن و نور ۴۹، زبان و موعظه (گفتار، اندرز) ۲۵ و آرزو و ترس هشت مرتبه آمده است.
همچنین کلمات آشکارا سخن گفتن (سخنرانی) و تبلیغ کردن ۱۸، سختی و صبر ۱۱۴، محمد (صلوات الله علیه) و شریعت (آموزه‌های حضرت محمد صلی الله علیه و آله) چهار، مرد و زن ۲۴مرتبه ذکر شده است.
کلمات نماز پنج، ماه ۱۲، روز ۳۶۵، دریا ۳۲ و زمین (خشکی) ۱۳مرتبه در قرآن تکرار شده است.
دانش بشری بتازگی اثبات نموده که آب ۷۱?۱۱۱ % و خشکی ۲۸?۸۸۹ % از کره زمین را فراگرفته است که با درصد تعداد دفعات ذکر شده دریا و زمین در قران برابری می کند.
 
SMS فرستاده شده را برگردانید.یکی از مشکلاتی که ممکن است برای بسیاری از SMSباز ها پیش آمده باشد ، ارسال SMS اشتباهی برای فرد دیگری است! بدین صورت که به فرض قصد دارید جوکی را برای یکی از دوستان خود ارسال کنید ، اما به دلیل شباهت نام دوستتان با رئیس شرکت و کنار هم قرار گرفتن نام این دو نفر در دفترچه تلفن گوشی ، جوک را برای رئیس خود ارسال کنید که طبعأ حالت خوبی به شما دست نخواهد داد چرا که پس از زدن دکمه SMS ، Send ارسال شده است و نمیتوان جلوی رسیدن آن را گرفت!

اما در صورتی که اندکی فرز باشید به طریقی میتوان پس از ارسال SMS تا زمانی که هنوز به دست گیرنده نرسیده است ، جلوی SMS را در بین راه بگیرید ، به طوری که حتی پس از زدن دکمه Send نیز SMS به گیرنده نرسد و در بین راه متوقف شود.

این ترفند بر روی گوشی های نوکیا تست شده است در نتیجه روش آن بر روی این گوشی توضیح داده میشود ، اما امکان این کار در گوشی های دیگر نیز به روش هم شکل وجود دارد چرا که به سادگی میتوان SMS ارسال شده را متوقف کرد:

در صورتی که دکمه Send را زده اید ، ابتدا SMS شما به قسمت Outbox گوشی میرود ، در این مرحله ، SMS همچنان روی گوشی شماست و به شبکه ارسال نشده است و وضعیت آن Sending است. در نتیجه کافی است دکمه Power گوشی را زده و Switch off را انتخاب کنید تا گوشی کاملأ خاموش شود!


حال در صورتی که گوشی را مجددأ روشن کنید و به قسمت Messaging و Outbox بروید ، SMS خود را میبینید که به حالت Deferred درآمده (آزادی بلاگ) ، یعنی برای ارسال به تعویق افتاده است و در آخرین مرحله متوقف شده و برای طرف مقابل ارسال نشده است.

حالا میتوانید با زدن دکمه SMS ، Options متوقف شده را با انتخاب Delete برای همیشه پاک کنید. یا حتی اگر دلتان خواست ، در زمان دیگری آن را با انتخاب Send مجددأ ارسال کنید. 

 
لینک منبع:
http://aftab.ir/news/2008/oct/06/c7c1223289711_religion_religion_quran.php

نقل از http://www.pmbs.ir/


صفحات جانبی

نظرسنجی

    لطفاً نظرات خود را درمورد وبلاگ با اینجانب در میان بگذارید.(iman.sariri@yahoo.com)نتایج تاکنون15000مفید و 125غیرمفید. با سپاس


  • آخرین پستها

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic