برق. قدرت. کنترل. الکترونیک. مخابرات. تاسیسات.

دایره المعارف تاسیسات برق (اطلاعات عمومی برق)


درست در زمانیکه رقابت شدیدی بین شرکت های سازنده گوشی تلفن همراه در طراحی و ارائه برجسته ترین گوشی به لحاظ کیفیت لمسی دیده می شود، شرکت نوکیا به فکر طراحی نوعی گوشی لمسی قابل پوشیدن برای کاربر، افتاده. 

محققین دانشگاه کمبریج بر روی ساخت ورقه الکترونیکی نازک که بتواند کار یک پنل لمسی گوشی موبایل را انجام دهد، کار می کنند. نوکیا به عنوان یک شرکت طرفدار این طرح می خواهد آینده این ورقه های الکترونیکی طلایی را (که دارای 9 دکمه لمسی است) به آینده گوشی های شرکت خود متصل کند. 

ورقه ای نازک با داشتن یک صفحه نمایشگر OLED منعطف که می تواند همانند دستکشی بر روی دست کاربر تلفن همراه کشیده شود، طرحی است که نوکیا در ذهن خود پرورانده. 

هنوز مشخص نیست که چه زمانی این پوست الکترونیکی هوشمند به عنوان محصولی قابل استفاده به نوکیا عرضه شود.اما ایده لمس سطحی به ضخامت پوست که کار گوشی تلفن همراه را انجام می دهد هم جالب است.

 

 

محققان موسسه تکنولوژی جورجیا نرم افزاری را برای روباتها ابداع کرده اند که می تواند به منظور حفظ اطلاعات و جلوگیری از دست گیر شدن در میدانهای جنگ به آنها فریب دادن و دروغ گفتن بیاموزد.

 دروغگویی و فریب دادن جزء رفتارهای ناپسندی به شمار می روند که به تازگی به روباتها آموزش داده می شوند. محققان ارتش آمریکا روباتی خلق کرده اند که از توانایی فریب دادن و دروغ گفتن برخوردار است.

برنامه جدید به روباتها این توانایی را می دهد که دروغهای دیگر روباتها را کشف کرده و از ساده لوحی طرف مقابل برای فریب دادن وی و دروغ گفتن استفاده کند.

به گفته محققان موسسه تکنولوژی جورجیا، این روبات حتی از توانایی فریب دادن انسان به شیوه ای مشابه برخوردار است. این ابداع جدید می تواند منجر به پیشرفتهای نظامی در زمینه تولید روباتهایی شود که می توانند بمبها را خنثی کرده و مجروحان جنگی را به پناهگاه ها حمل کنند.

درک روباتها از دروغگویی و فریب دادن، از دستگیر شدن آنها و یا از سوخت شدن اطلاعاتی که در روباتها ذخیره شده است، جلوگیری خواهد کرد.

با این حال برخی از متخصصان روباتیک از اینکه چنین تکنولوژی بتواند وجهه روباتها را برای عموم مردم خدشه دار کند و یا به ساخت روباتهای ناهنجار دیگری که می توانند شکار کنند منجر شود ابراز نگرانی کرده اند.

بر اساس گزارش تلگراف، در حال حاضر یکی از مشکلات صنعت روباتیک جلب اطمینان مردم است و در صورتی که روباتها فریب دادن را بیاموزند، این مشکل بسیار جدی تر خواهد شد.

http://elecpress.mihanblog.com/page/7

صفحات جانبی

نظرسنجی

    لطفاً نظرات خود را درمورد وبلاگ با اینجانب در میان بگذارید.(iman.sariri@yahoo.com)نتایج تاکنون15000مفید و 125غیرمفید. با سپاس


  • آخرین پستها

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic