برق. قدرت. کنترل. الکترونیک. مخابرات. تاسیسات.

دایره المعارف تاسیسات برق (اطلاعات عمومی برق)


مغز از تمامی رایانه های جهان پیچیده تر است!

دانشمندان دانشگاه استنفورد به تازگی و با استفاده از تکنیک تصویربرداری جدیدی چهره ای متفاوت از ساختار مغز را به نمایش گذاشته و اعلام کردند تعداد اتصالات و ترکیبهای به کار گرفته شده در مغز انسان از اتصالات و کلیدهای تمامی رایانه های جهان بیشتر است


برای مشاهده ی کامل مطالب به ادامه ی مطلب مراجعه نمایید...

این تصاویر جدید نشان می دهند که هر یک از سیناپسها بیشتر به یک میکروپردازشگر شباهت دارند تا یک کلید ساده خاموش و روشن کردن جریان امواج مغزی و مغز انسان نیز از صدها تریلیون از این نوع میکروپردازشگرها برخوردار است.

این یافته ها بر اساس تکنیک تصویربرداری جدیدی ارائه شده اند که در آن قطعات تصویری به شکل مدلی سه بعدی در کنار یکدیگر قرار می گیرند. محققان برای ثبت تصویر در مطالعات خود از بافت مغز موش استفاده کرده اند و محققان این بخشها را به گونه ای تغییر دادند تا سیناپسها در هنگام تصویربرداری به رنگ سبز فلورسانت بدرخشد.

به گفته "استفن اسمیت" استاد فیزیولوژی مولکولی و سلولی دانشگاه استنفورد این تصاویر جدید نشان می دهند مغز تا چه اندازه نسبت به دیدگاه پیشین انسان پیچیده است.

نتایج این مطالعات نشان می دهند یک سیناپس به خودی خود بیشتر به یک میکروپردازشگر مجهز به ذخیره حافظه و بخشهای پردازشگر شباهت دارد تا یک کلید روشن و خاموش کردن سیگنالهای مغزی، در واقع یک سیناپس می تواند از هزاران کلید روشن و خاموش مولکولی برخوردار باشد و از این رو می توان گفت تعداد کلیدهای موجود در مغز یک انسان بسیار بیشتر از تمامی اتصالات رایانه ای و اتصالی بر روی زمین است.

بر اساس گزارش سی نت، به بیانی دیگر مغز انسان یکی از بهت آورترین شبکه های پیچیده جهان است و دانشمندان قصد دارند اطلاعات بیشتری را درباره سیناپسها جمع آوری کرده و دریابند در هنگام یادگیری یا احساس درد و ناراحتی این بخشهای حیاتی مغز چه تغییری می کنند.


 

http://kharazmicamp.mihanblog.com/post/514

صفحات جانبی

نظرسنجی

    لطفاً نظرات خود را درمورد وبلاگ با اینجانب در میان بگذارید.(iman.sariri@yahoo.com)نتایج تاکنون15000مفید و 125غیرمفید. با سپاس


  • آخرین پستها

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات