برق. قدرت. کنترل. الکترونیک. مخابرات. تاسیسات.

دایره المعارف تاسیسات برق (اطلاعات عمومی برق)

آلودگی یک ساعت مکالمه با موبایل برابر آلودگی پرواز لندن به

نیویورک!

گروه خبری کمپ خوارزمی :تلفنهای همراه به یکی از کلیدی ترین ابزار کار و ارتباط روزانه انسانها تبدیل شده اند اما آیا می دانستید که با هر بار تماس تلفنی با استفاده از موبایل خود نقشی در آلوده کردن جهان به عهده گرفته اید؟
به گزارش خبرگزاری مهر، شرکت گوگل به تازگی پنج میلیارد دلار برای راه اندازی پروژه مزرعه بادی دریایی سرمایه گذاری کرده است، تلاشی که به واسطه آن بتواند میزان تولید دی اکسید کربن تولید شده توسط فعالیتهایش را بکاهد. در همین راستا دانستن اینکه هر یک از ابزارهای الکترونیکی رایج که روزانه مورد استفاده قرار می گیرند چه اندازه کربن تولید می کنند، می تواند برای کاربران عادی مفید واقع شود.


مک بوک ایر شرکت اپل که رونمایی از جدیدترین مدل آن به تازگی بسیار خبرساز شده، در حالتی که بی استفاده در حالت روشن قرار داشته باشد می تواند 9 گرم بر ساعت دی اکسید کربن تولید کند. همچنین میزان تولید دی اکسید کربن یک لامپ 60 واتی متوسط نیز در 48.4 گرم بر ساعت تخمین زده شده است.

شرکت اپل شرکتی با میزان تولید کربنی 9.6 میلیون تن متریک ادعا می کند توانسته طی چهار سال گذشته با وجود افزایش قدرت مک بوک ایر، میزان تولید دی اکسید کربن آن را تا 12 درصد کاهش دهد.

جستجو در گوگل

متناسب با مدت زمانی که صرف جستجو در گوگل می کنید و با توجه به ابزاری که برای جستجو از آن استفاده می کنید هر جستجو در موتور دوست داشتنی گوگل 0.2 تا 7 گرم دی اکسید کربن تولید می کند. نتیجه برخی از گزارشها نشان می دهند در صورتی که هر جستجوی گوگلی 7 گرم دی اکسید کربن از خود تولید کند، مقدار دی اکسید کربن تولید شده ناشی از دو جستجو در گوگل با میزان دی اکسید کربن تولید شده حین جوشیدن یک کتری آب برابر است، یعنی 15 گرم دی اکسید کربن.

با این همه بحثهای زیادی درباره این موضوع مطرح شده است که به قدرت رایانه هایی که کاربر از آن برای جستجو استفاده می کند، باز می گردد. گوگل مدعی است یک جستجوی ساده تنها 0.2 گرم دی اکسید کربن تولید می کند. بر اساس آمار سال 2009 که تعداد جستجوهای روزانه را در حدود 200 میلیون تخمین زده اند، می توان گفت جستجو در گوگل در صورتی که تعداد آمار روزانه آن از سال 2009 تا به حال ثابت مانده باشد، روزانه 40000000 میلیون گرم یا 40 هزار کیلوگرم دی اکسید کربن تولید می کند که ضرب این عدد در 365 روز سال، نتیجه چندان امیدوار کننده ای را به دست نمی دهد.

تلویزیونهای مسطح

به گزارش مهر، میزان تولید دی اکسید کربن این تلویزیونها که به شدت محبوب شده و مصرف آنها روز به روز افزوده می شود، سالانه 251 تا 269 کیلوگرم است. یک تلویزیون پلاسمای 34 در 37 اینچی که روزانه 6.5 ساعت مورد استفاده قرار می گیرد، 264 وات انرژی مصرف کرده و بر همین اساس میزان تولید سالانه دی اکسید کربن آن به 269 کیلوگرم می رسد. یک نمایشگر LCD معمولی نیز سالانه 215 کیلوگرم دی اکسید کربن تولید می کند.

تلفنهای همراه

استفاده روزانه از تلفنهای همراه، تنها به مدت دو دقیقه، میزان تولید دی اکسید کربن سالانه آن را به 47 کیلوگرم می رساند، حال تصور کنید چند دستگاه تلفن همراه در سراسر جهان در حال استفاده هستند!

استفاده از تلفن همراه دقیقه ای 57 گرم دی اکسید کربن تولید می کند و برای افرادی روزانه یک ساعت از زمان خود را به مکالمه با تلفن همراه اختصاص می دهند، میزان تولید سالانه دی اکسید کربن به 125 میلیون تن می رسد، میزانی که با دی اکسید کربن تولید شده در یک پرواز یک طرفه از لندن به نیویورک برابری می کند و با در نظر گرفتن این میزان تولید سالانه، و آمار 2.7 میلیارد تلفن همراه در حال استفاده در سراسر جهان در سال 2009 می توان گفت تلفنهای همراه یک چهارم از تولید دی اکسید کربن جهان را در دست گرفته اند. این در حالی است که استفاده از تلفنهای ثابت برای برقراری تماسهای تلفنی انرژی یک سوم انرژی تلفنهای همراه صرف می کند.
 
منبع : خبرگزاری مهر

منبع : GSM.IR

ضروریترین اقدامات در هنگام خیس شدن گوشی موبایل

gdsdhhhg.bmp

تصویر کنید ؛ با ذوق و شوق فراوان و البته هزینه ای فراوان تر ، گوشی موبایل خود را خریداری کرده اید! اما یک غفلت کوچک کافی است تا با افتادن گوشی در داخل جوی آب و یا حتی سرویس بهداشتی (99% مواقع!) تمامی امید و آرزوهای شما نابود شود! تصور به این موضوع نیز بسیار دردناک است! اما نه! اندکی صبر کنید! هنوز تا نابود شدن کامل گوشی زمان زیادی مانده! در این ترفند قصد داریم تا با معرفی یک ترفند خارق العاده روشی را معرفی کنیم که گوشی شما اگر یک دوش حسابی هم گرفته باشد نجات پیدا کند! ترفندی که در عین حال عجیب اما کاربردی است!

ابتدا به این داستان واقعی توجه کنید! :

Ernesto Londoño ، خبرنگار واشنگتن پست ، پس از یک دوچرخه سواری طولانی به خانه برمیگردد و شروع میکند به شستن دست و رویش ، اما از آنجایی که کیف وسایل همراهش را بدجایی قرار بود ، ناگهان در چند لحظه کیف میگردد و گوشی BlackBerry نازنین 450 دلاریش در درون توالت می افتد! پس از اینکه از شوک حادثه خارج میشود ، سریع گوشی را از آب خارج میکند ، باتری گوشی را در می آورد و شروع به خشک کردن گوشی با سشوار میکند! اما پس از اندکی هنگامی که میبینید این روش موثر نیست و گوشی نیز وارد حالت کما شده است ، به یکی از دوستانش که در این زمینه تخصص داشته تماس میگیرد و از او کمک میخواهد. دوست عزیز هم در پاسخ او میگوید که گوشی را در یک ظرف پر از برنج نپخته بگذارد! بله! برنج نپخته! همگی ما دیده ایم که برنج خاصیت جذب رطوبت دارد و با اصول خیس کردن برنج هم آشنا هستیم (ترفندستان) ولی این نکته دیگر واقعأ ظریف است! سر انجام پس از اینکه گوشی یک روز در داخل ظرف برنج می ماند ، کاملأ سالم و مانند روز اولش میشود و بدون هیچ مشکلی قابل استفاده میگردد.
این جناب خبرنگار هم تجربه گرانقیمتش را در واشنگتن پست برای عموم نوشته است ، البته آن دوستی که این روش را برای او توضیح داده است نامش فاش نشده چرا که ظاهرأ وی برای یکی از شرکتهای گارانتی یا مشابه آن کار میکند و فاش شدن نامش برای او دردسر ساز خواهد بود.

اما در این زمینه میتوان عمل دیگری را نیز صورت داد:
گوشی که یک حمام اجباری کرده است را بهتر است اول خاموش کرده سپس باطری آن را خارج نموده تا جایی که امکانش هست گوشی را با کاغذها و دستمالهایی که آب جمع می کنند خشک کرده و بعد در الکل برای مدت کوتاهی بخیسانیدش و بعد هم بگذارید خشک شود. الکل برای خشک کردن قطعات داخلی گوشی بسیار موثر خواهد بود.

این روش شاید بیشتر قابل ادراک تر باشد! اما کارایی روش اول بیشتر است.
همچنین از این روش برای خشک سازی iPod ، دوربین فیلمبرداری و امثال این دستگاه ها نیز میتوان استفاده کرد.


 

دوش حمام های مدرن با شیربرقی و طرح های خلاقانه از سراسر جهان!

Vola 50 Shower HeadTosca Oasis Shower Panels
Ishi Shower by Lockie von Moger

 

Ishi Shower

 

WaterTile Rain Shower Panel

 

The Aquavolo Shower

 

The Aquavolo Shower 2

 

Hansgrohe Raindance Rainmaker

 

Gas Mask Shower

 

Elemental Spa Shower

 

Pipe Shower

 


 

Euridice Glass Shower Heads

 

Drops Lighted Shower

 

Jet Shower Head

 

Geo 180 Shower

 

DF50 and DR50 Showers

 

DF50 and DR50 Showers 2

 

صفحات جانبی

نظرسنجی

    لطفاً نظرات خود را درمورد وبلاگ با اینجانب در میان بگذارید.(iman.sariri@yahoo.com)نتایج تاکنون15000مفید و 125غیرمفید. با سپاس


  • آخرین پستها

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic