برق. قدرت. کنترل. الکترونیک. مخابرات. تاسیسات.

دایره المعارف تاسیسات برق (اطلاعات عمومی برق)

امواج رادیو فركانسی (RF) سالهاست كه در دنیای پزشكی برای اهداف گوناگون كاربرد دارد. تا كنون بعنوان وسیله ای ایمن و دقیق برای انجام جراحی های كوچك، بدون عوارض و اسكار، معرفی شده است. RF Tightening كاربرد جدیدی از امواج رادیو فركانس در زمینه پوست و زیبایی برای درمان سلولیت و رفع علائم پدیده Aging(پیری پوست) است كه توسط صاحبان این تكنولوژی برای آنها ویژه شده است. كلیات: پدیده Aging (پیری پوست)، چین و چروك صورت و دور چشم، آكنه، سلولیت و انباشتگی چربی در نواحی مختلف بدن و بهم ریختن تناسب اندام، موضوعات بحث و عمل همیشگی حوزه پوست و زیبایی اند بطوریكه سبب تولید انواع روشها و تكنولوژیهای درمان مشكلات یاد شده مانند رولر وكیوم، الكتروتراپی، اوترسوند، مزوتراپی، LLLTو غیره گردیده است. ساختار اصلی سیستم های RF در واقع شامل یك نوسان ساز امواج الكترونیكی (RF.oscillator) در محدوده فركانس رادیوئی است. ساختار سیستم های RF_Tightening نیز مانند سیستم های RF جراحی است و تفاوت اصلی آنها در فركانس و ساختار الكترودهای آنست.
مكانیسم عمل: برای درك مكانیسم عمل RF_Tightening لازمست نگاهی اجمالی به بحث ترموتراپی نمود.
ترموتراپی روشی است كه گرما را برای درمان بسیاری از بیماریها یا كمك به درمان بسیاری از بیماریها بكار می گیرد. میزان گرمای اعمال شده در ترموتراپی 37 الی 44 درجه سانتیگراد است. ترموتراپی به 2 صورت انجام می گیرد: در روش سطحی از تجهیزاتی مانند چراغ مادون قرمز،(IR) حمام پارافین و كیسه آب گرم (Hot pack) استفاده می شود. عمق نفوذ حرارت در این روش حدود یك سانتیمتر است. در روش عمقی از تجهیزاتی چون اولتراسوند، دیا ترمی و مایكروویواستفاده می شود. این تجهیزات خود گرما تولید نمی كنند بلكه موجب تولید گرما در بافت های عمقی بدن می شوند مكانیسم عمل سیستم های RF_TIGHTENING نیز مانند سیستم های ترموتراپی عمقی است. اگر موضعی از بدن تحت ترمو تراپی سطحی یا عمقی (حرارت 37 ال ی44 درجه سانتیگراد) قرار می گیرد موجب: 1. افزایش متا بولیسم(سوخت وساز بافتی) 2. افزایش Microcirculation (گردش خون مویرگی) 3. ولیپولیز چربی ها و وارد شدن آنها به چرخه سوخت وساز خواهد شد. این اثرات نتایج زیر را در موضع درمان به بار می آورند: 1. افزایش خونرسانی به سلولها 2. بهبود در ناژ لنفی 3. پاكسازی و حركت سموم و مواد زائد از موضع 4. افزایش سوخت و ساز كلاژن 5. افزایش تونیستی و الاستیستی عضلات موضع و لاغری موضعی.

RF_Tightening وسیله ای است كه امواج رادیویی را با فركانس بالا تولید و از بافتهای بذن عبور داده و موجب تولید حرارت عمقی به میزان 38 الی 44 درجه سانتیگراد در آنها می شود. سیستم های RF_Tightening نیز مانند RFهای بكار رفته در جراحی دارای 2 نوع الكترود(2 قطبی Bipolar) و (تك قطبی Monopolar) هستند، با این تفاوت كه جریان را به سطح بزرگتری از بدن اعمال می كنند. و حرارت در یك نقطه متمركز نمی شود بلكه در یك منطقه پخش می گردد. در استفاده از پروب بای پلار نیازی به اتصال به الكترود منفی نیست بهمین دلیل امواج فقط در موضع تماس جریان میابند و عمق نفوذ امواج كم، سطحی و در حد بافت درم و زیر درم بوده اند وترموتراپی بصورت سطحی انجام می گیرد. در استفاده از پروب مونو پلار، اتصال الكترود منفی الزامی است، بنابراین امواج در كل بدن جریان میابد و عمق نفوذ امواج بیشتر و در حد بافت های چربی است و لذا ترموتراپی عمقی انجام می گیرد.
كاربرد: با نظر به قابلیت های سیستم RF_Tightening در انجام ترمو تراپی این سیستم می تواند در درمانهای Remodeling صورت و بدن و نیز درمان سلولیت موفق و موثر باشد.

1. Remodeling صورت و بدن : این دستگاه با افزایش دما و نیز كاهش چربی غدد می تواند در درمانهای Remodeling صورت و بدن موثر باشد، از جمله:
_ از بین بردن چین و چروك در صورت و دور چشم _ رفع شلی پوست در قسمت های مختلف بدن _ درمان آكنه فعال _ و كاهش چربی های انباشته شده در نواحی مختلف بدن.

2. سلولیت : برای درك موفقیت RF_Tightening در درمان سلولیت كافی است علل بروز و روش درمان سلولیت را مرور نماییم.

علل بروز سلولیت:
_ تجمع چربی در سلولهای چربی
_ كاهش و توقف تخلیه لنف و جریان خون مویرگی
_ افزایش مواد سمی حاصل از متابولیسم ( سوخت و ساز مواد)
_ كاهش متابولیسم و تبادلات حیاتی
_ افزایش درم بافتی و فیبروزه شدن بافت همبند

روش درمان سلولیت:
_ جریان خون مویرگی در موضع افزایش داده شود
_ آب و مواد سمی زائد بوسیله درناژ لنفی از موضع خارج گردد.
_متابولیسم از طریق اكسیژن رسانی افزایش یابد
_ سایز سلولهای چربی كوچك شود.
_ با تحریك فیبرها، خاصیت الاستیك بافت همبند باز گردانده شود.

با نگاهی به مطالب فوق و مرور دوباره اثرات فیزیولوژیك ترموتراپی، میتوان گفت كه سیستم های RF_Tightening می توانند با تولید كلاژن و افزایش Tone up، افزایش گردش خون موضعی، درناژ لنفی و لیپولیز چربی ها، بطور موثری سلولیت را درمان نماید. بعلت عبور امواج رادیویی از بافت ها و ایجاد حرارت در درون و عمق آنها توانمندی این دستگاه ها نسبت به دستگاهای دیگر بطور قابل ملاحظه ای افزایش یافته و موجب گردیده است كه سیستم های RF_Tightening در رفع مشكلات پوستی توانمند تراز تكنولوژی های مشابه عمل نماید و نتایج قطعی آن در جلسات درمانی كمتری میسر شود.
 

دانشکده مهندسی دانشگاه کمبریج سالانه مسابقه عکاسی برگزار می کند که در آن از تمامی اساتید و دانشجویان مهندسی دعوت می شود تصاویری که روزانه در میان مطالعات و تحقیقات خود به ثبت می رسانند را در این مسابقه شرکت دهند.

مسابقه "عکس مهندسی" مجموعه ای از تصاویر مختلف و متنوع از ریزنگاری کوچکترین ساختارهای سلولی گرفته تا ابداعات مبتکرانه بشردوستانه در کشورهای فقیر را به نمایش می گذارد. در ادامه تصاویری از چهار عکس برتر در این رقابتها را در کنار دیگر تصاویر شرکت داده شده مشاهده خواهید کرد.

رتبه اول "مرگ شعله های آتش"

این تصویر که از شعله های ایجاد شده از یک موتور جت به ثبت رسیده چند 10 میلی ثانیه قبل از اینکه
شعله ها توسط جریان هوای سردی خاموش شوند گرفته شده است

رتبه دوم "پره های رنگین"

این تصویر از پره های رنگ آمیزی شده توربین که برای مطالعه بر روی اختلالات جریانها بر روی
پره های توربین استفاده می شود تحت نور ماورا بنفش به ثبت رسیده است

رتبه سوم "هویت کریستالی"

تصویری که از کریستال ستاره مانند "اکسید زینک" در میان حصاری از کربن غیر بلوری به ثبت رسیده است

رتبه چهارم " ریز دره ها"

سلولهای استخوان انسان

"مهاجمان فضایی" تصویری سیاه و سپید از دانه گرده در زیر میکروسکوپ الکترونی

"نانو علفزار" از سلولهای رنگی خورشیدی با توانایی فتوسنتز مصنوعی

"نانو قاصدکها"

تصویر میکروسکوپی از رسوبات اعماق هزار و 400 متری دریا در غرب آفریقا

صفحات جانبی

نظرسنجی

    لطفاً نظرات خود را درمورد وبلاگ با اینجانب در میان بگذارید.(iman.sariri@yahoo.com)نتایج تاکنون15000مفید و 125غیرمفید. با سپاس


  • آخرین پستها

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic