برق. قدرت. کنترل. الکترونیک. مخابرات. تاسیسات.

دایره المعارف تاسیسات برق (اطلاعات عمومی برق)

به یاد دارید در زمان کودکی چند بار از شما پرسیده شده "دوست دارید چکاره شوید؟" و به یاد دارید چند بار شغل مورد علاقه خود را تغییر داده اید؟ پزشک، خلبان و مهندس شغلهای محبوب زمان کودکی هستند اما دیگر دوران انتخاب این نوع مشاغل کلیشه ای به پایان رسیده است.

به گزارش مهر، کودکان نسلهای جدید باید مشاغلی متناسب با آینده ای که پدران و مادرانشان در حال ساخت آن هستند، انتخاب کنند، شغلی متناسب با پیشرفتهای فضایی، پزشکی، رایانه ای و مهندسی. برای مثال "طراحی اندامهای بدن" یکی از مشاغلی است که در آینده ای نه چندان دور و با پیشرفت رو به رشد و لحظه به لحظه دانش سلولهای بنیادین به زودی به مشاغل پر طرفدار تبدیل خواهد شد.

شاید بخواهید نگاهی به لیست مشاغلی که در آینده از بازار کاری داغی برخوردار خواهند بود، بیاندازید:

عنوان: خلبان فضایی

شغل: خلبانی و راندن شاتلهای فضایی به میان فضا

زمان احتمالی استخدام: سال 2020

گرایش: شرکت Virgin Galactic در نظر دارد اولین پرواز توریستی فرامداری خود را تا سال 2012 و با بلیطهای 200 هزار دلاری آغاز کند. با وجود رقابتی که میان شرکتهای مختلف وجود دارد، این قیمت به زودی کاهش پیدا خواهد کرد به اندازه ای که امکان پرواز روزانه شاتلها با هدف توریسم، معدن یابی و تحقیقات علمی به فضای خارج به سوی ماه و اخترواره ها به وجود خواهد آمد. در این شرایط خلبانهای تجاری فضایی به شدت محبوب و مشهور خواهند شد.

تحصیلات: مدرسه هوانوردی یا نیروی هوایی. همچنین به لابراتوار زیر آبی شبیه ساز فضا در ناسا نیز سری بزنید.

عنوان: مهندس مهاجرت حیوانات

شغل: ایجاد زیستگاه های جدید برای جانداران

زمان احتمالی استخدام: سال 2030

گرایش: در حال حاضر بسیاری از زیستگاه ها با سرعتی بیشتر از مدت زمان مورد نیاز برای تکامل یک گونه زیستی در حال تخریبند. اما انتقال دادن جانداران به زیستگاه های جدید می تواند آنها را نجات دهد. پس از تصمیم گیری برای نوع زیستگاه هر یک از گونه ها، برای انتقال جانداران به یک طرح مهاجرتی برنامه ریزی شده نیاز است، نه اینکه یک جفت از هر جانداری را در گوشه ای از جهان رها کرد تا زندگی کنند. برای مثال فعالان زیست محیطی که به تازگی زیستگاه جدیدی برای پروانه ها یافته و آنها را انتقال داده اند از تصاویر هوایی و بررسی نقشه های محلی به منظور انتخاب منطقه ای بر اساس استاندارد زندگی این حشرات حساس استفاده کرده اند.

تحصیلات: ورود به گروه هایی مانند "سازمان دهندگان مهاجرت جانداران".

عنوان: التیام دهنده جنین

شغل: درمان اختلالات جسمی قبل از تولد

سال احتمالی استخدام: 2020

گرایش: روزگاری بود که در آن جراحی جنین کاملا غیر قابل تصور بود. اکنون پزشکان می توانند اختلالات ستون فقرات را در جنین ها با جراحی ترمیم کنند و از سویی دیگر دانشمندان مشغول آزمایش بر روی شیوه های درمانی سلول های بنیادین و ژنتیکی در موشهای باردار هستند. به زودی راه اندازی بانکهای دی ان ای مربوط به بیماری های کودکان می تواند به درمان بیماری هایی مانند سرطان، اوتیسم و دیابت در رحم مادر کمک کند.

تحصیلات: حضور در مراکز رو به رشد درمانهای جنینی مانند بیمارستان کودکان در فیلادلفیا یا بوستون.

عنوان: پیشگوی همه کاره

شغل: تحلیل داده ها برای پیش بینی آینده

زمان استخدام: 2015

گرایش: شورای کار آمریکا تخمین زده است که تا سال 2018 تعداد دانشجویان شاغل 20 درصد افزایش پیدا خواهد کرد. با در نظر گرفتن رشد اطلاعاتی، افزایش بارگذاری اطلاعات اینترنتی و گسترش بیلبوردهای تبلیغاتی با توانایی تشخیص چهره، نیاز به افرادی که بتوانند شیوه انتقال اطلاعات مختلف را برای تاثیرگذاری بیشتر انتخاب کنند به وجود خواهد آمد. تجارتهای مختلف به چنین تحلیلهای اطلاعاتی نیازمند خواهند شد. داده های خام به مواد اولیه ضروری و تحلیلگر این داده ها به سهامداران اطلاعاتی تبدیل خواهند شد که حقوق انحصاری تجارتهای مختلف را در ازای سهام داده ها مبادله خواهند کرد.

تحصیلات: علوم رایانه ای یا آمار و سپس حضور در رشته های تخصصی پیش بینی در دانشگاهی مانند دانشگاه دی پائول.

عنوان: طراح اندامهای بدن

شغل: ساخت اندامهای بدن

سال استخدام: 2020

گرایش: در آمریکا هر 90 دقیقه یک نفر در انتظار دریافت اندام پیوندی جان خود را از دست می دهد. با توجه به دو برابر شدن جمعیت چنین کشوری تا سال 2050، باید انتظار مشکلات بیشتری را در زمینه کمبود اندامهای داخلی بدن داشت.  تا سال آینده شرکتی مانند شرکت tengion اندامهای ساده ای مانند مثانه را به صورت تجاری ارائه خواهد کرد. اما هنوز مشکلاتی بر سر راه ساخت اندامهای پیچیده تری مانند کلیه و قلب از سلولهای بدن خود بیمار وجود دارد.

تحصیلات: حضور در رشته مهندسی بیولوژیکی به منظور رشد و ساخت اندامها و نسوج طبیعی بدن در آزمایشگاه ها.

عنوان: متخصص تعامل انسانها و روباتها

شغل: کمک به انسانها و روباتها تا با یکدیگر کنار بیایند

سال استخدام: 2030

گرایش: روباتهای پرستار زمانی که نتوانند نیشخند بیمار خود را درک کنند قادر به کمک کردن به او نخواهند بود. نیاز به روباتهای کارگر هوشمند به منظور اطمینان از عملکرد بی نقص آنها در جهان انسانها، به شدت احساس می شود و پس از خلق چنین روباتهایی باید به آنها و به انسانها کمک کرد تا با یکدیگر کنار بیایند. از آنجایی که تولید گسترده چنین روباتهایی می تواند منجر به محدود شدن روابط انسانها با یکدیگر شود، به افراد متخصصی نیاز پیدا خواهد شد تا بتوانند توانایی های اجتماعی و روباتیک انسانها را بهبود بخشیده و ترمیم کنند.

تحصیلات: تحصیل در رشته هوش مصنوعی در دانشگاهی مانند MIT، کارنگی ملون یا استنفورد.

عنوان: نگهبان جهان

شغل: دیدن همه چیز با کمک ماهواره ها

زمان استخدام: 2030

گرایش: در حال حاضر ماهواره های چند طیفی می توانند شهرهای باستانی و مدفون شده را کشف کنند و یا تاثیر حرارت، جمعیت و یا پوشش های زمینی را بر گسترش بیماری ها ردیابی کنند. با بهبود یافتن تصویر برداری ماهواره ای، فضانوردان بیشتری قادر خواهند بود با ابزاری قدرتمند و دقیق مشابه گوگل ارث به زمین نگاه کنند.

تحصیلات: باستان شناسی یا فیزیک زمین شناسی و تصویربرداری زمینی در دانشگاه ویسکونزین

عنوان: معمار کیهانی

شغل: ساخت پایگاه های فضایی

سال استخدام: 2025

گرایش: اوباما گفته است فضانوردان تا سال 2025 به یک اخترواره خواهند رسید. بر این اساس به زودی امکان استخراج فلزهای ارزشمند از دل مریخ و ساخت توقف گاه هایی در این سیاره به وجود خواهد آمد؛ پروژه هایی که نیازمند ساختمانها و ابزار نقلیه با توانایی فعالیت در حرارت زیر صفر و تابشهای شدید کیهانی خواهند بود. یافتن روشهایی برای زنده نگه داشتن انسانها در چنین شرایطی می تواند به زمینیان نیز کمک کند.

تحصیلات: کسب درجه دکتری در رشته معماری فضایی که در حال حاضر تنها در دانشگاه هوستون تدریس می شود.

عنوان: متخصص و کارگر گداخت هسته‌ای

شغل: راه اندازی رآکتورهای گداخت هسته ای

سال استخدام: 2025

گرایش: زمانی که در سال 2019 پروژه ITER در فرانسه راه اندازی شود، اولین رآکتور حرارتی با امکان ذوب کردن هسته اتمها برای ایجاد انرژی محض خواهد بود. در صورت عملی شدن این پروژه در حدود پنج نیروگاه اینچنینی قادر خواهند بود انرژی مورد نیاز شهر نیویورک را در پر مصرف ترین ساعات تامین کنند و به این شکل مشاغل در زمینه گداخت هسته ای افزایش یافته و مشاغلی مانند فیزیکدان تشخیصی گسترش خواهند یافت.

تحصیلات: دوره تابستانی Burning Plasma ITER در آمریکا را بررسی کنید.

عنوان: هکر افکار

شغل: خواندن افکار دیگران

سال استخدام: 2030

گرایش: سال گذشته برای اولین بار درخواست معرفی اسکن دروغ سنج MRI به عنوان شاهد یک پروند ارائه شد. با وجود رد شدن این درخواست به دلیل پشتیبانی ضعیف علمی، تکنیکهای ذهن خوانی رو به رشد گذاشته اند. دانشمندان در دانشگاه برکلی اکنون به راحتی می توانند با اسکن کردن ذهن، آنچه فرد می بیند را بازسازی کنند و در ادامه خاطرات، رویاها و افکار قابل بازسازی خواهند بود. سطوح تعاملی مغز و رایانه نیز در دست تکمیل قرار دارند و در این شرایط زمینه های تحقیقاتی از قبیل روان درمانی نیازمند متخصصانی خواهد بود که قادرند ذهن را بخوانند.

تحصیلات: عصب شناسی و علوم رایانه ای در کنار هم.
 

 

رتبه - شغل - پیش بینی درصد رشد در 10 سال آینده - متوسط حقوق سالیانه

1 - مهندس نرم افزار - 46.07% - 80427$
2 - استاد دانشگاه - 31.39% - 81491$
3 - مشاور مالی - 25.92% - 122462$
4 - مدیر منابع انسانی - 23.47% - 73731$
5 - دستیار پزشکی - 49.65% - 75117$
6 - مشاور بازاریابی - 20.19% - 82317$
7 - مشاور کامپیوتر و فناوری اطلاعات - 36.10% - 83427$
8 - مشاور/ارزیاب املاک - 22.78% - 66216$
9 - داروساز - 24.57% - 91998$
10 - روانشناس - 19.14% - 66359$

 

بهترین شغلها کدامند؟

شرکت در پروژه هایی که از آخرین تکنولوژی ها در آنها استفاده می شود از جمله مزایای کاری یک مهندس نرم افزار است. مجله Money و سایت اینترنتی salary صدها شغل را با در نظر گرفتن میزان رشد، درآمد، استرس و سایر فاکتورها مورد بررسی قرار دادند و پس از آن به فهرستی از بهترین مشاغل حال حاضر دست پیدا کردند که در زیر به پنج مورد از بهترین آنها اشاره می کنیم.


1. مهندس نرم افزار - Software Engineer
مهندسین نرم افزار به علت نوع خاص کاری که انجام می دهند، بطور مجازی تقریبآ در تمامی رشته های علمی، اقتصادی و... مورد نیاز هستند. به همین دلیل بیشترین سرعت رشد را در میان عنوانهای شغلی در آمریکا دارند. طراحی، برنامه نویسی، تولید و تست نرم افزارهای کامپیوتری به یک سری مهارتهای پیشرفته ریاضی، هوش و خلاقیت نیاز دارد که یک مهندس نرم افزار باید از آنها بهره ببرد.

از مهمترین محاسن این شغل می تواند به شرکت در پروژه هایی که از آخرین تکنولوژی ها در آن استفاده می شود اشاره کرد.

اما از معایب آن باید به این موضوع اشاره کنیم که هرچه در شرکت بزرگتری کار کنید، امکان استفاده از خلاقیت ها کمتر می شود. مسئله استفاده از نیروهای پیمانکاری (Outsourcing) هم از دیگر معضلاتی است که کارمندان این تخصص که شاغل شرکتها هستند با آن درگیر هستند.

همچنین خستگی چشم و دردهای کمر، زانو ومشکلات دست و مچ از بیماری های رایج این شغل بحساب می آید.

مهندسین کامپیوتر از معدود افرادی هستند که می توانند درآمدی شش رقمی داشته باشند، یعنی حتی بیش از یک میلیون دلار در سال!

2. استاد دانشگاه - College professor
درخواست فعالیت در کالج های تخصصی، دانشگاهی و مدارس عالی و فنی نیز همچنان در حال صعود است. این نیاز در بخش خصوصی بویژه در رشته های مرتبط با پزشکی و تجارت بسیار به چشم می خورد.

از محاسن این شغل می توان به آزادی نسبی در برنامه ریزی فعالیت های روزانه، امکان صرف وقت برای مطالعه، تحقیق و بروز خلاقیت را نام برد.

از معایب این نوع از فعالیت کاری می توان به مشکلات تصحیح اوراق امتحانی دانشجویان و پایین بودن حقوق اشاره کرد. هرچند حقوق یک رئیس دانشگاه سالانه در حدود 550،000$ است اما اکثرا اساتید حتی کمتر از نصف این مبلغ را دریافت می کنند.

داشتن آگاهی و توانایی های ملی به شما امکان می دهد تا بدون هیچ چیز، در بازار بورس اقدام به سرمایه گذاری و خرید و فروش سهام کنید و به کسب درآمد بپردازید.

3. مشاور مالی - Financial adviser
بیست سال پیش هیچ کس نمی گفت می خواهم در آینده مشاور مالی شوم. اکنون بیش از 300 برنامه آموزشی در دستور کار دانشگاه های مختلف برای تربیت متخصصین مالی و MBA است.


وکلا و حسابدارها مجذوب این حرفه پردرآمد هستند و روزبروز بر طرفداران این رشته افزوده می شود. با کم شدن حقوق بازنشستگی و اجبار بازنشستگان به داشتن آگاهی از نحوه سرمایه گذاری، پس انداز و ... ، برنامه ریزی مالی دیگر مختص ثروتمندان و شرکتها نیست.

از محاسن این شغل آن است که با داشتن توانایی های آن می توانید بدون هیچ چیز، در بازار بورس اقدام به سرمایه گذاری و خرید و فروش سهام کنید و به کسب درآمد بپردازید و از پول آن برای خود کار کنید، یک مغازه کوچک داشته باشید یا یک شرکت بزرگ.

اما این شغل نیز برای خود معایبی دارد، کاغذ بازی و تشریفات اداری از بزرگترین دردسرهای این حرفه است. استرس نیز از دیگر مشکلاتی است که در این شغل باید با آن کنار بیایید.

بالاترین درآمد در این رشته مختص مشاوران مالی شرکتهایی است که کارشان اداره سهام مشتری است، چیزی در حدود 200،000$ سالانه.

4. مدیر منابع انسانی - Human Resources Manager
همه ما می دانیم که امروزه نیروهای متخصص و توانمند شرکتها جزو با ارزشترین سرمایه های آنها هستند و یکی از اهداف اصلی یک مدیر منابع انسانی برنامه ریزی برای نگهداری و گسترش این منابع با ارزش است.

مدیر منابع انسانی امروزه، دیگر خود را درگیر کاغذ بازی های استخدامی و اداری نمی کند و بیشتر بعنوان یکی از استراتژیست های رده بالای شرکت محسوب می شود.

از محاسن این شغل می توان به زیبایی نفس این کار که بالابردن اشتیاق به کار در کارکنان است اشاره کرد و اینکه شما بعنوان یک مدیر HR در حال ساخت فرهنگ سازمانی شرکت هستید.

از بزرگترین مشکلات این شغل هم باید به مبارزه بی امان با سنتهای بجا مانده در شرکت، اشاره کرد که برای خود دردسرهای بسیاری دارد.

مدیران معمولی منابع انسانی در حدود 285،000$ درآمد سالانه دارند و ندرتآ در رده های بالای شرکتهای بسیار بزرگ، حقوق سالانه ممکن است به یک میلیون دلار هم برسد.

5. دستیار پزشک - Physician assistant
برای پزشکان، بدترین قسمت کار پر کردن فرم های بیمه و سایر اوراق اداری است. این موضوع عامل اصلی محبوبیت و بالا بودن درجه علاقه به این شغل در میان بسیاری از مردم است. هر پزشک به کمک اقلآ یک دستیار نیاز دارد!

بخصوص که این دستیارها بتدریج با اصول اولیه بهداشت و مراقبت از بیماران آشنا می شوند و بار بزرگی را از دوش پزشکان بر می دارند. آنها حتی می توانند پس از طی آموزشهای لازم در رشته های خاص درجه تخصص نیز بگیرند.

از محاسن این شغل می توان به ساعت کار سبک آن که بین 35 تا 40 ساعت در هفته است اشاره کرد. همچنین امکان فعالیت در این شغل بصورت نیمه وقت نیز وجود دارد که آنرا محبوب بسیاری که وقت کافی ندارند می نماید.

نداشتن جای پیشرفت زیاد از جمله معایبت این شغل است و اینکه بالاترین درآمد ممکن چیزی در حدود 100،000$ در سال برای یک دستیار متخصص قلب است.

 

Rank Career Job growth (10-yr forecast) Average pay salary and bonus


1 Software engineer 46.07% $80,427
2 College professor 31.39% $81,491
3 Financial advisor 25.92% $122,462
4 Human resources manager 23.47% $73,731
5 Physician assistant 49.65% $75,117
6 Market research analyst 20.19% $82,317
7 control/Computer/IT analysist 36.10% $83,427
8 Real estate appraiser 22.78% $66,216
9 Pharmacist 24.57% $91,998
10 Psychologist 19.14% $66,359
11 Advertising manager 20.34% $107,049
12 Physical therapist 36.74% $54,883
13 Technical writer 23.22% $57,841
14 Chiropractor 22.40% $84,996
15 Medical scientist 34.06% $70,053
16 Physical scientist 12.18% $80,213
17 Engineer 13.38% $76,100
18 Curriculum developer 27.53% $55,793
19 Editor 14.77% $78,242
20 Public relations specialist 22.61% $84,567
21 Sales manager 19.67% $135,903
22 Optometrist 19.73% $93,670
23 Property manager 15.30% $78,375
24 Actuary 23.16% $81,509
25 Writer 17.72% $60,519
26 Social service manager 25.52% $74,584
27 Paralegal 29.75% $61,204
28 Health services manager 22.76% $92,211
29 Advertising sales agent 16.33% $112,683
30 Physician/Surgeon 23.98% $247,536
31 Management analyst 20.12% $63,426
32 Occupational therapist 33.61% $51,973
33 Mental health counselor 27.18% $53,150
34 Landscape architect 19.43% $50,383
35 Biotechnology research scientist 17.05% $66,393
36 Urban planner 15.17% $60,891
37 Lawyer 14.97% $153,923
38 Speech-language pathologist 14.57% $58,329
39 Meeting and convention planner 22.21% $56,072
40 Dietitian/Nutritionist 18.30% $52,244
41 Biological scientist 17.03% $61,317
42 Financial analyst 17.33% $66,203
43 Dentist 13.52% $122,883
44 Accountant 22.43% $62,575
45 Environmental scientist 17.11% $59,027
46 Lab technologist 20.53% $51,502
47 Registered nurse 29.35% $68,872
48 Sales engineer 13.96% $78,875
49 Veterinarian 17.39% $79,923
50 School Administrator 14.55% $73,767

 

امیدوارم که مورد استفاده شما عزیزان قرار گرفته باشه و برای آیندتون بهترین تصمیم رو بگیرید و با قدرت به پیش برید و موفق بشید

http://www.tehrantohyderabad.blogfa.com/post-19.aspx

 سال 2020

با توجه به تعداد خیره کننده پیش‌بینی‌های فناوری در سال 2020، کارشناسان این سال را جالب و خارق‌العاده خواندند.

به گزارش ایسنا، البته سال 2020 تنها یک تاریخ درنظرگرفته شده تقریبا 10 ساله برای به وقوع پیوستن این پیشگویی‌هاست.

مایک لیبهولد، یک محقق برجسته موسسه «برای آینده» و یک کارشناس فناوری کامل اظهار کرد: سال 2020 دیگر از نظر من جذابیت بیشتری به نسبت سال 2019 یا 2021 ندارد.

لیبهولد که در کارنامه خود تجربه همکاری با شرکتهای بزرگ فناوری مانند اینتل، اپل و حتی نت‌اسکیپ را دارد، به مشتریان خود کمک می‌کند تا نگاهی طولانی‌مدت به شغل خود داشته و در کوتاه‌مدت تصمیمات درستی اتخاذ کنند. وی و همکارانش در موسسه برای آینده به مشتریانشان فال گرفتن را آموزش نمی‌دهند، بلکه آنها را با نشانه‌هایی که می‌توان در دنیای امروز دید و طبق آنها پیش‌بینی معقولانه‌ای در مورد آینده داشت آشنا می‌کنند. او دهه آینده را فوق‌العاده جالب خوانده است.

ژاپن یک پایگاه روباتیک در ماه خواهد ساخت

از لحاظ قدرت فناوری، هیچ دلیلی وجود ندارد که ژاپن نتواند این برنامه جاه‌طلبانه خود را برای ساخت پایگاه قمری روباتیک تا سال 2020 پیش نبرد. این ایستگاه توسط روباتها برای روباتها ساخته خواهد شد.


دوازده دلیل برای خارق‌العاده بودن 2020 +عکس

لیبهولد در این مورد اظهار کرد: چند فضاپیمای خصوصی برای انجام این کار وجود دارد و به نظر من روباتها تا آن زمان پیشرفتهای بسیار خواهند داشت.

چین‌، پکن را با قطار سریع‌السیر به لندن مرتبط خواهد کرد

برنامه چین این است که شرق و غرب را با یک قطار سریع‌السیر به هم متصل کند.

دوازده دلیل برای خارق‌العاده بودن 2020 +عکس

این کشور هزینه ساخت و اجرای این برنامه را بر عهده خواهد گرفت، اما در عوض می‌خواهد که از منابع طبیعی کشورهایی که از این فناوری سود می‌برند مانند مواد معدنی، چوب و نفت استفاده کند. متخصصان این امر را ممکن اما نامحتمل می‌دانند.

خودروهایی که خود را می‌رانند

امنیت کامل و حمل ونقل آسان با خودروهای خودکار، آرزوی همه از جمله شرکتهای گوگل و دارپا و تولیدکنندگان خودرو است. حرکت‌هایی نیز برای جامه عمل پوشاندن به این آرزو صورت گرفته اما از بین بردن اولین مانع کار سختی است و آن برنامه‌ریزی این خودروهای ناهمگن برای برقراری ارتباط با یکدیگر است.

دوازده دلیل برای خارق‌العاده بودن 2020 +عکس

انسانها هنوز در سطح جهانی با وجود تمام فناوری‌های ترافیکی از زیرساختهای بی‌سیم برای برقراری ارتباط خودروها با یکدیگر برخوردار نیستند.

سوخت‌های زیستی از لحاظ قیمتی با سوختهای فسیلی به رقابت خواهند پرداخت

ارتش آمریکا متعهد شده که تا سال 2020 نیمی از انرژی مورد نیاز خود را از منابع تجدیدپذیر تامین کند.

دوازده دلیل برای خارق‌العاده بودن 2020 +عکس

نیروی دریایی آمریکا معتقد است که می‌تواند تا آن زمان 50 درصد سوخت خود را با سوخت زیستی جایگرین کند.

«ماشین پرنده»، هوابرد خواهد شد؟

لیبهولد این امر را نامحتمل خواند. وی اظهار کرد: کنترل ترافیک هوایی برای چیزی شبیه به آن باور نکردنی است. این کار از همه نظر مشکل است.

دوازده دلیل برای خارق‌العاده بودن 2020 +عکس

به لحاظ منطقی ما نمی‌توانیم این کار را انجام دهیم، از لحاظ هزینه‌ای و همچنین فناوری نیز ناممکن است.

انسان قادر خواهد بود با کمک میکرو تراشه‌های کاشته شده در مغز خود، وسایل اطرافش را کنترل کند

مغز انسان از لحاظ زیست‌شناسی یک سرزمین فتح‌نشده بزرگ است.


دوازده دلیل برای خارق‌العاده بودن 2020 +عکس

اگرچه ایده اتصال قدرت اولیه ذهن انسان با محرک‌ها و واکنشهای الکتریکی از مدتها پیش در داستانهای علمی و تخیلی و تا حدی در واقعیت وجود داشته، انسان قادر نخواهد بود تا سال 2020 به ادعای شرکت اینتل، دستگاهها را با مغز خود کنترل کند

لیهولد از موسسه برای آینده اظهار کرد: ارتباطات عصبی هم شیمیایی و هم الکتریکی هستند و ما نمی‌دانیم آنها مخصوصا از لحاظ معناشناسی ارتباطات عصبی چگونه کار می‌کنند. بلکه شاید بتوان قطعه‌ای الکترونیکی را در جمجمه انسان کار گذاشت اما من معتقدم که این کار تنها برای کاربردهای درمانی بسیار محدود قابل استفاده است.

تمام صفحات نمایش جدید، او ال‌ای‌دی‌های فوق‌باریک خواهند بود

فناوری نمایش پیشرفت بسیار سریعی دارد.

دوازده دلیل برای خارق‌العاده بودن 2020 +عکس

مطمئنا در سال 2020 تعدادی مونیتور ال‌سی‌دی «عتیقه» در برخی مناطق وجود خواهد داشت، اما تا آن زمان کل صنعت به سطوح او‌ال‌ای‌دی به نازکی کاغذ تغییر یافته و بسیاری از آنها از قابلیت تماسی برخوردار خواهند بود.

شرکتهای فضایی خصوصی انسان را به ماه و سیارک‌ها خواهد برد

سفرهای خصوصی به ماه که اخیرا به صنعت فضایی شلوغی تبدیل شده و استخراج از اجسام فرازمینی، اهدافی است که دانشمندان به دنبال تحقق آن تا سال 2020 هستند.

دوازده دلیل برای خارق‌العاده بودن 2020 +عکس

قسمت دوم از احتمال کمتری برخوردار است چرا که هنوز نمی‌دانیم سفرهای فضایی طولانی‌مدت چه تاثیراتی بر بدن انسان خواهد داشت و حتی ماموریت‌های روباتیک نیز تا چند دهه آینده محتمل نخواهد بود.

یک رایانه 1000 دلاری از قدرت پردازشی برابر با مغز انسان برخوردار خواهد بود

رئیس آینده‌نگر شرکت سیسکو چند سال پیش این مسأله را پیش‌بینی کرد.

دوازده دلیل برای خارق‌العاده بودن 2020 +عکس

این مسأله البته تا حد زیادی منطقی به نظر می‌رسد.

توانایی ترجمه جهانی در دستگاه‌های تلفن همراه وجود خواهد داشت

این امر قویا هم از لحاظ عملی مانند ترجمه گوگل و همچنین اشکال عجیب‌تری مانند برنامه‌های دارپا در حال توسعه است

دوازده دلیل برای خارق‌العاده بودن 2020 +عکس

 این امر از نظر کارشناسان محتمل بوده اما درصد صحت آن بسته به زبانهای مختلف، متفاوت است.

 انسان بالاخره شیشه‌های ای‌آر (واقعیت پیشرفته) را خواهد دید

واقعیت پیشرفته بر روی برنامه‌های گوشی‌های پیشرفته کاملا قابل مشاهده است، اما در آینده می‌توان بصورت غنی، اختصاصی و آسان این فناوری را بر روی هر چیز قابل مشاهده‌ای قرار داد. این مسأله به شیشه و جی‌پی‌اس دقیق بستگی دارد.انسان خواهد توانست یک مغز مصنوعی با کارکردی مشابه مغز بسازد

محققان پروژه مغز آبی در سوئیس معتقدند که هنگامی که انسان از رایانه‌ای با قدرت یک مغز برخوردار شود، می‌تواند مغزی از تراشه نیز بسازد. اما مسأله‌ موجود این است که همانطور که انسان به ساخت این مغز دست می‌زند، دانسته‌هایش بیشتر شده و میزان سختی کار بالاتر خواهد رفت

صفحات جانبی

نظرسنجی

    لطفاً نظرات خود را درمورد وبلاگ با اینجانب در میان بگذارید.(iman.sariri@yahoo.com)نتایج تاکنون15000مفید و 125غیرمفید. با سپاس


  • آخرین پستها

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic