برق. قدرت. کنترل. الکترونیک. مخابرات. تاسیسات.

دایره المعارف تاسیسات برق (اطلاعات عمومی برق)

 
خودکار

در آینده نزدیک وسایل مختلفی كه با آنها سر و كار دارید، احساسات شما را تشخیص داده و با یك روش هوشمندانه از این اطلاعات برای كمك به سلامت شما استفاده می‌كنند.

 برای نمایش قدرت این تئوری محققی به نام میگل برنز آلونسو خودكاری ساخته است كه می‌تواند سطح اضطراب فردی را كه با آن می‌نویسد، اندازه‌گیری كند و در نهایت به كاهش استرس او كمك كند. این موضوع آنقدر جدی است كه در آزمایشی كه انجام شد، ضربان قلب افرادی كه از خودكار ضداضطراب استفاده كردند، 5 درصد كاهش یافت.

برای ساخت این خودكار، آزمایش‌های مختلفی انجام شد كه نشان داد افراد وقتی عصبی می‌شوند، بیشتر با خودكارشان بازی می‌كنند و آن را تكان می‌دهند. حسگرهایی كه در این خودكار به كار رفته‌اند، به‌سادگی و بدون آن كه با خبر شوید، سطح اضطراب شما را اندازه‌گیری می‌كنند. پس از ارزیابی سطح اضطراب، این خودكار با بازخوردهایی كه به شما می‌دهد، سعی می‌كند میزان اضطراب شما را كاهش دهد. این خودكار وقتی حركات سریع‌تر ناشی از استرس را شناسایی می‌كند، از طریق مدارهای الكترونیكی و مغناطیسی خود به صورتی رفتار می‌كند كه حركت دادن آن برای نویسنده دشوار می‌شود. سخت‌تر شدن جابه‌جایی خودكار، نویسنده را مجبور می‌كند با آرامش بیشتری خودكار را حركت دهد تا این كه خودكار هم مجددا روانی اولیه را بازیابد و براحتی حركت كند.

در طول آزمایش‌های انجام شده روی گروهی از داوطلبان، افرادی كه بازخورد می‌گرفتند، دچار كاهش ضربان قلب (حدود 5 درصد كمتر) می‌شدند؛ در حالی كه این اتفاق در افرادی كه بازخوردی دریافت نمی‌كردند، رخ نمی‌داد. افرادی كه بازخورد دریافت كرده بودند، اضطراب كمتری را تجربه كردند. در عین حال هیچ كدام از این افراد نمی‌دانستند كه پاسخ ناشی از رفتار خود را دریافت می‌كنند.

به این ترتیب، محصولاتی كه برای از بین بردن اضطراب‌های كوتاه مدت ساخته می‌شوند، باید به طور مستقیم برای تغییر رفتار مداخله كنند نه این كه فقط فرد را از میزان اضطراب خود آگاه سازند. این روش به تولید محصولاتی می‌انجامد كه اضطراب را بدون آن كه فرد آگاه باشد، در وی كاهش می‌دهد. این محصول هنوز مراحل پیش از تولید را طی می‌كند و فعلا وارد بازار نشده است.

 

http://memco-online.mihanblog.com/page/3

صفحات جانبی

نظرسنجی

    لطفاً نظرات خود را درمورد وبلاگ با اینجانب در میان بگذارید.(iman.sariri@yahoo.com)نتایج تاکنون15000مفید و 125غیرمفید. با سپاس


  • آخرین پستها

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic