برق. قدرت. کنترل. الکترونیک. مخابرات. تاسیسات.

دایره المعارف تاسیسات برق (اطلاعات عمومی برق)

 

سریع‌ترین و قوی‌ترین جاروبرقی جهان

قوی‌ترین جاروبرقی جهان


 

به گزارش تلگراف، در مرحله اول دایسون کیسه‌های این وسیله را کنار گذاشت؛ اما اکنون این شرکت همین کار را با دیگر قسمت‌های جاروبرقی کرده است.

جیمز دایسون، مخترع این جاروبرقی در این باره گفت: «این قدرتمندترین جاروبرقی بدون سیم سبک وزن در جهان است و موتور آن که به دور موتور 140 هزار دور در دقیقه می‌رسد، 5 برابر سریع‌تر از موتور خودروهای فرمول 1 می‌چرخد».

این جاروبرقی باتری‌ای که Dyson Digital Slim نام دارد، با قیمت 199 دلار به فروش خواهد رسید و شما با هر بار شارژ می‌توانید 15 دقیقه از آن استفاده کنید. یک مدل پرقدرت هم از این جارو برقی ارائه شده که با هر بار شارژ، 6 دقیقه بیش‌تر از مدل عادی خود کار می‌کند.

اگرچه این شرکت طی اقدامی بحث‌برانگیز، کارخانه خود را از انگلستان به خاور دور منتقل کرد، اما به دنبال استخدام مهندسان بیشتری است.

دایسون تصمیم دارد تعداد مهندسان و دانشمندان خود را از 350 نفر به 700 نفر ارتقا ببخشد که کارمندان جدید شامل مهندسان مکانیک، طراحی و صداشناسی هستند. مدیران این شرکت ادعا کرده‌اند که در سیل تقاضاهای شغل که برایش ارسال شده غرق شده‌اند

  منبع:konjkav.com


 

انواع ربات

دوچرخه برقی نوین

Pretty Little Battery Bike of Wood

Check the heck out this little bike that runs on batteries. Not only is it aesthetically MORE than pleasing, it’s made out of a bunch of wood (and a bit of metal and plastic of course) and runs on tiny batteries you can carry around with you in your pocket! This is the Biona and it’s designed by Jordi Poblet Pedrol, a fellow who wants to replace gasoline entirely in our urban vehicles. This project attempts to give the world a brand new perception of what an electric motorcycle is.

This design uses traditional yet greener versions of parts used on classic motorcycles, “never forgetting new technologies and new tendencies.” Look like something you’d ride to futball practice? Pedrol leaves us with this thought:

Do we really need those big plastic parts? Do we really need so much weight? Do we really need the same design for motorcycles?

The “biona” project tries to answer these questions, building only another perspective of what a motorbike should look like.

Designer: Jordi Poblet Pedrol


 

مهم‌ترین تصاویر دنیای علم و فناوری در سال 2010

خط جدید متروی دهلی
در این عکس، کارگری را می‌بینید که داخل یکی از تونل‌های مترو در حال ساخت دهلی‌نو ایستاده است. این خط جدید به خاطر بازی‌های کشورهای مشترک‌المنافع که در ماه اکتبر / مهرماه برگزار شد ساخته شد. به منظور چیره شدن بر برنامه فشرده سه و نیم ساله ساخت این مترو در زیر یک شهر پرجمعیت، مهندسان از 14 ماشین حفار تونل (TBM) برای حفر این شاهراه‌های زیرزمینی استفاده کردند.
فوتون‌هایی برای اندازه‌گیری نانوذرات
در این تصویر یک ذره کوچک بر روی یک قطعه شیشه دونات شکل فرود آمده است، نوع جدیدی از آشکارسازها که توسط محققان دانشگاه واشنگتن اختراع شده است. این فناوری ممکن است روزی برای اندازه‌گیری نانوذرات دارویی و آشکارسازی ویروس‌ها استفاده شود. نانوذرات تشدید امواج نور را داخل دونات مختل می‌کنند و باعث به کار افتادن آشکارساز می‌شوند. انتظار می‌رود که این حسگرها طی پنج سال آینده به بازار عرضه شوند.کلونی باکتریایی
هنگامی‌که جمعیت کلونی‌های باکتری بیش از حد افزایش می‌یابد، سموم رها شده یک منطقه مرده را در بین آنها به وجود می‌آورد. منطقه‌ای که باعث به وجود آمدن اشکال زیبایی در این عکس شده است.

جرثقیل شناور
در روز 26 مارس 2010 / 6 فروردین 1389، یک رزم‌ناو جنگی نیروی دریایی کره‌جنوبی به طرز مرموزی در آب‌های اطراف این شبه جزیره غرق شد. برای اینکه بازرسان نظامی و غیرنظامی بتوانند تحقیقات خود را انجام دهند، یک تیم حرفه‌ای از مهندسان با استفاده از این جرثقیل شناور که قابلیت حمل 2200 تن بار را دارد، بقایای این رزم‌ناو را که به دو تکه تقسیم شده بود، از اعماق اقیانوس خارج کردند.
برخورد یون‌های سنگین در آزمایشگاه سرن
برخورددهنده بزرگ هادرونی (ال.اچ.سی) اکنون به مرحله مهمی از حیات خود رسیده است. در آخرین نمونه از موفقیت‌های این برخورددهنده، محققان توانستند برای نخستین بار پلاسما کوارک-گلون (نوع جدیدی از ماده که در آن ذرات بنیادی کوارک و گلون به صورت آزاد در حالت پلاسما وجود دارند) را مشاهده کنند. این شکل از ماده تنها در نخستین لحظات شکل‌گیری جهان وجود داشت و با سرد شدن دنیا به نوترون، پروتون و سایر موادی که امروزه ما می‌شناسیم تبدیل شد. ماه گذشته محققان با برخورد دادن یون‌های سنگین سرب در ال.اچ.سی. توانستند شرایط جهان را در یک میلیاردیم ثانیه پس از مهبانگ بازسازی کنند. به این ترتیب آنها توانستند در این مهبانگ کوچک کوارک‌ها و گلون‌ها را به صورت مجزا، و در حالی‌که آزادانه در یک سوپ زیراتمی در حال پرسه زدن بودند، مشاهده کنند.


آزمایشگاه تقلبی
یکی از هیجان‌انگیزترین آزمایشگاه‌های زمین، آزمایشگاه سوپر کامیوکانده است، استخر زیرزمینی عظیم ژاپنی که حساس‌ترین آزمایش ذرات زیراتمی دنیا به شمار می‌رود. با توجه به اینکه راهیابی به این آزمایشگاه برای افراد عادی امکان‌پذیر نیست، هنرمند انگلیسی نلی بن هایون یک نسخه بدلی 24 متری این آزمایشگاه را با استفاده از بادکنک ساخته است.
بازدیدکنندگان از این آزمایشگاه می‌توانستند با پرداخت 5 پوند، سفری هیجان‌انگیز در این آزمایشگاه را تجربه کنند. این آزمایشگاه مصنوعی که در جشنواره دانش منچستر برپا شد، به بازدیدکنندگان اجازه می‌داد تا با راهنمایی جاناتان پرکین فیزیک‌دان و خوزه هولز شیشه‌گر، نمونه‌های شیشه‌ای از گوی‌های فوق حساس آشکارساز خود را با خود به خانه ببرند.دنباله‌دار هارتلی 2
کاوشگر دیپ ایمپکت/اپوکسی ناسا با موفقیت توانست تصاویری از دنباله‌دار هارتلی 2 را به زمین مخابره کند که پیش از این هرگز مشاهده نشده بود. هارتلی 2 پنجمین دنباله‌داری است که هسته آن توسط فضاپیماهای زمینی از نزدیک بررسی شده است.اسکلت خارجی برای کودکان
اکثر والدین فکر می‌کنند که به هیچ وسیله‌ای نمی‌توانند کودکان خود را از پای پلی‌استیشن یا سایر بازی‌های رایانه‌ای که این روزها آنها را به خود مشغول کرده است بلند کنند، اما شرکت ربات‌سازی ژاپنی ساکاکی‌بارا-کیکای نظر دیگری دارد. این شرکت که تخصص اصلی آن ساخت اسکلت خارجی دوپا برای کمک به راه رفتن سالمندان و معلولان است، این اسکلت خارجی را تنها برای بازی بچه‌ها ساخته است و گمان می‌کند که به وسیله آن می‌تواند حتی متعصب‌ترین طرفداران بازی‌های رایانه‌ای را شیفته خود کند.بهترین تصویر میکروسکوپی سال
این تصویر نمای نزدیک از قلب پشه، توانست جایزه نخست مسابقه عکاسی جهان کوچک نیکون را به خود اختصاص دهد.


دهانه اورکاس
آژانس فضایی اروپا به تازگی مجموعه‌ای از تصاویر جدید دهانه اورکاس (Orcus Patera) را منتشر کرده است. اورکاس دهانه‌ای آتشفشانی نزدیک قله آتشفشانی الیموپس، بزرگترین آتشفشان مریخ و همچنین منظومه شمسی است که ارتفاع دیواره‌های آن به 2 هزار متر می‌رسد. این تصاویر که توسط فضاپیمای مارس اکسپرس گرفته شده، تنها باعث پیچیده‌تر شدن معمای منشاء این دهانه شده است. آزانس فضایی اروپا می‌گوید که محتمل‌ترین توضیح این است که این دهانه در اثر برخودی مایل (جسمی آسمانی که با زاویه تندی به سطح مریخ برخورد کرده) شکل گرفته است. برخی عقیده دارند که چنین برخوردی تنها در اثر فرود سفینه موجودات فضایی رخ می‌دهد.


پینگ‌پونگ بازی در جاذبه صفر
در این تصویر گروهی از محققان را مشاهده می‌کنید که داخل هواپیمای G-Force One مستقر شده‌اند. این هواپیما یک بوئینگ 747 است که برای شبیه‌سازی جاذبه صفر در یک مسیر سهموی پرواز می‌کند. در اثر شیطنت پل آدامز، گزارشگر ارشد مجله معتبر پاپ‌ساینس (فردی که با لباس آبی روشن در تصویر می‌بینید) که در این سفر محققان را همراهی می‌کرد، بیش از دو هزار توپ پینگ‌پونگ در هوا شناور شده است.خفاش‌های حرارتی
این تصویر حرارتی فروسرخ، از خفاش‌های برزیلی بی‌دم در تگزاس گرفته شده است. رنگ زرد گرم‌ترین، قرمز گرم، سبز سرد و آبی سردترین نقاط بدن جانور را نشان می‌دهد. دانشمندان مشغول مطالعه درباره مرگ مرموز این پستانداران پرنده هستند.


پرواز آتلانتیس
این عکس، آغاز آخرین سفر شاتل فضایی آتلانتیس را به تصویر می‌کشد. پس از قطع بودجه و بازبینی مجدد در برنامه‌های فضایی ناسا، اغلب پروازهای فضایی آینده توسط شرکت‌های خصوصی مانند SpaceX انجام خواهد گرفت.


دست رباتیک خنثی‌کننده بمب
این دست رباتیک که توسط شرکت انگلیسی Shadow Robot رونمایی شده است، برای کمک به خنثی‌کنندگان بمب طراحی شده است. این دست می‌تواند تماس‌های حساس و چالاکی مورد نیاز این شغل را تامین کند.


مار خورشیدی
در ابتدای سال 2010، رصدخانه پویای خورشیدی ناسا (SDO) این تصویر مارمانند زیبا را از یک پیچک پلاسمای مغناطیسی بر روی خورشید شکار کرد. این مار خورشیدی صدها هزار کیلومتر در سطح خورشید امتداد دارد.


مخلوقات زیست‌تاب
اغلب موجودات زیست‌تاب (Bioluminescence) اقیانوس به رنگ آبی هستند، رنگی که بیش از سایر رنگ‌ها می‌تواند در آب دریا نفوذ کند. اما استثنائات جالبی نیز در این بین وجود دارد که در نوع خود جالب توجه هستند. در این عکس یک زیست‌تاب زردرنگ به نام Tomopteris مشاهده می‌شود که به خانواده کرم‌های دریایی تعلق دارد.ماوسی که فشار خون میگیرد

|FunSaaraa.mihanBlog.Com|


این ماوس که تولید شرکت CalHealth در کالیفرنیاست، نه تنها وظایف یک ماوس را انجام می دهد بلکه می تواند در پایش سلامت شما هم نقش موثری داشته باشد و شاید به همین خاطر است که این شرکت، نام MDMouse (ماوس پزشک) را برای آن انتخاب کرده است. ‏

این ماوس می تواند از طریق یک حلقه کوچک (که معادل کاف یا همان بازوبند فشار سنجهای قدیمی است) فشار خون و نبض شما را اندازه گیری کند، روش کارش هم بسیار مشابه سایر فشارسنجهای دیجیتال است. در صورتیکه نیازی به اندازه گیری فشار و نبض نباشد، این حلقه در محفظه ای داخل ماوس پنهان میشود. ‏

شرکت سازنده این ماوس همراه با آن یک بسته نرم افزاری هم ارائه می دهد که می تواند داده های دریافتی از ماوس را روی کامپیوتر ذخیره کند یا آن را برای پزشکتان ارسال کند، همچنین می تواند تغییرات نبض و فشار خون شما را ارزیابی کند، نمودارهایی برای بررسی بهتر رسم کند و یا میانگین چند روزه آن را محاسبه کند. برای اتصال این وسیله به کامپیوترتان، هیچ نیازی به رابط اضافی نیست و تامین انرژی و ارسال داده ها از طریق یک پورت USBانجام می شود. ‏

پیشنهاد غذا از روی مشخصات چهره

در دنیای پر مشغله امروزی گاهی حتی برای خوردن فست‌فود هم زمان كافی نیست و بسیاری از این كه هر روز یك غذای تكراری و سریع سفارش بدهند خسته هستند.

در ابتكاری مشترك دو شركت «اینتل» و «كرافت» یك دستگاه فروش خودكار غذا اختراع كرده‌اند كه از روی مشخصات بارز چهره مشتری به او پیشنهاد غذا می‌دهد.

این دستگاه فروش خودکار كه «دان كینگ» نامیده شده شبیه به یک کیوسک با یک صفحه نمایشگر لمسی است. به کمک دوربینی که در آن تعبیه شده، چهره فرد را اسکن می‌کند و با توجه به سن و ویژگی‌های ظاهری صورت و همچنین جنسیت هر فرد 10 نوع خوراک متنوع مانند انواع اسپاگتی، پیتزا، همبرگر، ناگت مرغ و... را برای هر فرد پیشنهاد می‌کند.

در کنار آن این ماشین با توجه به زمان به شما پیشنهاد غذا می‌دهد. یعنی اگر شب باشد غذای متناسب شام را به شما پیشنهاد می‌کند. دستگاه جدید کمک بزرگی برای آنهایی است كه در انتخاب غذا از منو، مشکل یا عجله دارند.

البته این دستگاه پیشنهاد غذا حتی روزهای هفته را هم مدنظر قرار می‌دهد و گزینه‌هایی از قبیل روزهای هفته، تعطیلات آخر هفته، غذا برای جشن گرفتن تعطیلات در صفحه سفارش آن گنجانده شده است.

صفحات جانبی

نظرسنجی

    لطفاً نظرات خود را درمورد وبلاگ با اینجانب در میان بگذارید.(iman.sariri@yahoo.com)نتایج تاکنون15000مفید و 125غیرمفید. با سپاس


  • آخرین پستها

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات